Jump to content

ATEİSTFORUM TANITIM VİDEOSU VE

Recommended Posts

Sanat toplum için mi sanat için mi çigi hehe :)

Bence sanat sanat icindir.

Sanatci herkesin kendisini anlayacagi kafasina göre toplumu mu yetistirecek...

...sanati ile mi ugarasacak?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bence sanat sanat icindir.

Sanatci herkesin kendisini anlayacagi kafasina göre toplumu mu yetistirecek...

...sanati ile mi ugarasacak?

Aslında bencede öyle ama Osmanlıda divan şairleri işin b.kunu o kadar çıkarmışki bu muhabbet çıkmış. Adamlar özellikle halkın anlamayacağı şeyler yazıyomuş, eğer halk biraz bişey anlar gibi olursa o zaman eserin sanatsal değeri düşük oluyormuş :)

Sitelerde Paylaş

Osmanlıda divan şairleri işin b.kunu o kadar çıkarmışki bu muhabbet çıkmış. Adamlar özellikle halkın anlamayacağı şeyler yazıyomuş, eğer halk biraz bişey anlar gibi olursa o zaman eserin sanatsal değeri düşük oluyormuş :)

Bunu kastedmiyorum jadi. Saraylarda sadece belli bir zümreye yalakalik yapmayi sanatcilik olarak algiliyamiyorum.

Sitelerde Paylaş

Sanata bal gibi toplum içindir.

Bir şiir yaz kimse okumasın.

Bir resim çiz kimse görmesin.

Bir heykel traşla kimse bakmasın.

Bir video yap kimse izlemesin.

:p

Sanat toplum içindir.

Topluma verdiğin önem ile sanat yaptıkça sanatın sanata yarar.

Benceleyin tabii.

Sitelerde Paylaş

Sanat (sanatçı için) sanat içindir.

Bitirdikten ve insanlığa sunduktan sonra yarattığı her ne ise, artık ona ait değildir. Onu eleştirenlerin, sevenlerin ve ondan nefret edenlerin malıdır.

Bu video da artık bize aittir.

Beğenenlere ve beğenmeyenlere...

Tek ait olmadığı kesim ona ilgisiz kalanlardır.

Sitelerde Paylaş

Bu bir algilama ve ufuklarin genislik sorunudur.Herkesin ufuklari ayni genislikte ve acik olmasi zaten söz konusu degildir olamaz.

Sanatci bir eserini yaratirken vermek istedigi mesajlara dogru yelken acar ve onlarin üzerine yogunlasir.Eser arzu edilen sekilde bittikten sonra sanatcinin sanki yeni bir cocugu olmustur. Sanatsal faaliyetler ile ugrasmayanlar bu duygulari kolay anlayamazlar.

Gerçekten özür dilerim sayın cigi...

Videonuzu izledikten sonra bende, "Cigi varol çok yaşa... Cigi Stone, Bertolucci Cigi" türü bir şey yazmam lazımdı... Sanatçı değilim ama sanatçı olma iddiasındaki kişilerin hedef kitlesindeyim. Falanca filmi eleştirmek veya beğenmek için ne yönetmen olmaya gerek var ne de oyuncu olmaya. Falanca roman hakkında görüş belirtkmek içinde edebiyatçı olmaya da gerek yoktur. Bu genel bir bakış açısı da bu başlıkta dile getirilen konu ile sanatın ne alakası var.

Evet ne alakası var cidden. Falanca filmden, falanca belgeselden veya sanal ortamda gördüğümüz görüntülerden seçtiğimiz güzel görüntüleri biraraya getirince sanatçı havasına mı kapılıyoruz hemen. Eğer bunu yaparak sanatçı oluyorsak dertetmeyin benimde 3 tane farklı içerikte çalışmam var. Bakın bende bleşten sanatçı oldum. İşin ilginç tarafı nedir bliyormusunuz. Yazılanlar beğeni düzeyinde ise kimsenin sanatsal faaliyetlerini sorgulamadınızda bir eleştiri gelince mi aklınıza geldi...

Neyse herşeye rağmen bir emek harcadınız elinize sağlık...

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Gerçekten özür dilerim sayın cigi...

Videonuzu izledikten sonra bende, "Cigi varol çok yaşa... Cigi Stone, Bertolucci Cigi" türü bir şey yazmam lazımdı... Sanatçı değilim ama sanatçı olma iddiasındaki kişilerin hedef kitlesindeyim. Falanca filmi eleştirmek veya beğenmek için ne yönetmen olmaya gerek var ne de oyuncu olmaya. Falanca roman hakkında görüş belirtkmek içinde edebiyatçı olmaya da gerek yoktur. Bu genel bir bakış açısı da bu başlıkta dile getirilen konu ile sanatın ne alakası var.

Evet ne alakası var cidden. Falanca filmden, falanca belgeselden veya sanal ortamda gördüğümüz görüntülerden seçtiğimiz güzel görüntüleri biraraya getirince sanatçı havasına mı kapılıyoruz hemen. Eğer bunu yaparak sanatçı oluyorsak dertetmeyin benimde 3 tane farklı içerikte çalışmam var. Bakın bende bleşten sanatçı oldum. İşin ilginç tarafı nedir bliyormusunuz. Yazılanlar beğeni düzeyinde ise kimsenin sanatsal faaliyetlerini sorgulamadınızda bir eleştiri gelince mi aklınıza geldi...

Neyse herşeye rağmen bir emek harcadınız elinize sağlık...

Saygılarımla

Tam kendin olmuşsun Hallac...

Senden başka türlü bir yorum beklenmez..

Bazan bunları nasıl düşünebiliyorsun diye geçiyor aklımdan...

Ve üstünde durmuyorum.. Çünkü insan çoğu kere düşündüğü gibi davranır.

Sen başka türlü olamazsın.

Sitelerde Paylaş

Tam kendin olmuşsun Hallac...

Senden başka türlü bir yorum beklenmez..

Bazan bunları nasıl düşünebiliyorsun diye geçiyor aklımdan...

Ve üstünde durmuyorum.. Çünkü insan çoğu kere düşündüğü gibi davranır.

Sen başka türlü olamazsın.

Yanıt mı oluyor bu. O zaman ilk başta, "bu başlık alkışlma başlığıdır bunun dışında görüş belirtmeyin" deseydiniz. Ne orijinal insanlarsınız ya. Bir eser konulmuş ortaya, en basit bir eleştiriye bile tahammül gösteremiyorsunuz. Hay sizin yıktığınızı düşündüğünüz tabuya nalet olsun :)

Evet ben başka türlü olamam.. Ben sizin ve türevleriniz gibi olmaya başlasaydım çok şey kaybetmiş olurdum... Ben halimden memnunum...

Sitelerde Paylaş

Yanıt mı oluyor bu. O zaman ilk başta, "bu başlık alkışlma başlığıdır bunun dışında görüş belirtmeyin" deseydiniz. Ne orijinal insanlarsınız ya. Bir eser konulmuş ortaya, en basit bir eleştiriye bile tahammül gösteremiyorsunuz. Hay sizin yıktığınızı düşündüğünüz tabuya nalet olsun :)

Evet ben başka türlü olamam.. Ben sizin ve türevleriniz gibi olmaya başlasaydım çok şey kaybetmiş olurdum... Ben halimden memnunum...

İyi de ben seni eleştirmiyorum ki...

Ne olursan ol. Sadece bence ne olduğuna işaret ettim.

Seni bildim bileli böylesin...

Kimin ne olduğuna herkes kendisi karar verir.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

iste böyleee,

Videolar güzel,herkesin eline saglik.

Sanat,sanat icindir bence anlamsiz bir söz.

Hersey halk icindir.

Ugras , insanI düsünmeye yönlendirme olmali.

Su sorularI kendi kendimize sormayi ögrenmeliyiz, ögretmeliyiz.

Ne

Nerede

Nasil

Nicin

Acaba

Diger dinleri pek bilmiyoruz ama orta dogu kökenli dinlerin islam gibi tüm bu sorulara süphelere karsidirlar.

Ne diyor isläm,süphe insani DiNDEN cIkarIr.

DiN AKIL isi degil ,nakIl isidir.

Yani DiN ,yukardaki sorulari sormayi engelliyor.

Hattaaaa yasada koymus,bu kitebin gösterdigi yolun tersini iddia edenlerin kolu ve bacagi caprazlama kesilir.

Bu korkuyla dinde bir gelisme olabilememis.

1500 yIl önceki NAKIL ne diyorsa onun gösterdigi yola bizi sokmaya dolu dizgin calIsIyorlar.

Din ,SÜPHE ve SORGULAMAYI engelledigi icin hep aynI yerde sayilmIstIr.

Hiristiyan dünyesi dini kiliseye dIgmayI basardigindan pacayi kurtarmislar.

Halbuki bizde din,BIRAKIN camiye DIKILMAYI siyesi yasamImIzIn bile nerdeyse tümüne hükmeder olmustur.

Bu nedenle bizlerde SORGULAMA RUHUNU insanlarimiza her yolla enjekte etmek gerek.

Kemal Sunal filimlerine bayIlIrIz.

Filme nasIl baslamIssak filmi bitirdigimizdede yine biz eski biziz.Neselenmisiz okadar.

Cünkü algIlamamiz kapalidIr.

Bunu acmak gerek.

Bu konuda emek veren arkadaslara tesekkürler.

AdI

Tanri

Allah

Got

Diyo

Bog

ve dahalari olmayabilir

Amaaaaaa bir KAYNAK bir GÜC mutlaka var.

Yoktan ancak yok cikar.

Daha ilerisini su an icin bilebilmek mümkün degil.

Belkime gelecekte ,belkide hicbirzaman.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Videoda tek beğendiğim şey müzik oldu cidden muhteşem bir müzik nedir o müzik öğrenebilir miyim? Birde islam dininden başka (bir yerde Kabe gosteriliyordu sadece) her dinden görüntuler gosterilmiş hele Budizm le ilgili görüntulere güldüm yahu Budizm zaten ateist bir din Buddha nin kendisi sorgulamadan benim dediklerimi bile kabul etmeyin diyor herhalde müslümanlarin tepkisinden çekinilmiş en az gorüntü islam dini ile ilgili gorüntuler bu nedenle. :)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Ülkemizde ateistler çoğalacak, herkes bir anda melekleşecek. Huzur ateizmde. Gelsin davkinks videoları, gitsin darwin bilmem ne videoları. Oh ne güzel istanbul beaa..

İnsanları bu tür videolarla kandıramazsınız.

kimse kimseyi kandirma derdinde degil,

aklina sor herseyi o sana gercek cevabi verecektir. korkma dusun ve gercegi bul, dinlerin ne kadar baski ve insanlari kullandigini goreceksin hala da kullaniyorlar. ama aklinin soylediklerine seytanin sozleri falan dersen bu is yurumez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...