Jump to content

Evren, Tanrı, Süper zenci...

Recommended Posts

• İleti 411
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bilim tanrıyla uğraşmaz, neden uğraşsın ki?

Yok olan şeyin nesiyle uğraşsın?

hah haah

O zaman bilim yok diye fetva versin görelim deel mi?

Bilim tanrı ile uğraşamaz,çünkü bilimin sınırları vardır ötesine geçemez,öteye geçenler lafonten'den masallardan başka bir şey bulamaz.

Gördüğün gibi ben süper zencinin kanırtmak yoluyla tanrıyı yok ettiğini kanıtladım. Tamamen bilimsel ve nedensellik ilkesinin gereği olan bu sonuç, bilim tarafından çok iyi bilindiği ve bilim adamlarıda yok olduğu kesin kanıtlanmış olan bu şeyle uğraşacak sen gibi aylak takımı olmadıkları için, bilim tanrıyla uğraşmaz.

Farkeden ne var o zaman doğa üstü olan güçlü olan yani Tanrı olan süper zenci oluyor,kendini komik sanıyorsan BKM ye başvur.

Tanrının yokluğunu kanıtlama için süper zenci var etmek nasıl bir zeka,Tanrıyı gebertti ama hala süper zenci var,yani Tanrı var demiş oldun

doğru söyle bakim sen hangi taraftansın.

Sitelerde Paylaş
Sen bunları düşünmeye devam et.

ben onları düşünmüyorum,sadece içinde bulunduğum evrenin varoluş geyiğini kurcalıyorum

sonsuz kümelerin düşünülmesine gerek olmadığını çocuklar bile bilir

örnek

-masada yeşil görünmez fil var

-Çocuk:niye pembe değil?

(niye 14.999.999 ayaklı değil)

Sitelerde Paylaş

Bilim yok olan bir şey ile uğraşmazmışmışş...

Burada evrim var, Tanrı yok demeyen ateist varmı?

Neden güya dinlerin tartışıldığı bu forumda, evrim kavramı ile Tanrı nın olmadığına dair kendi kendini telkin etmek kıçını yırtan ateistler var?

Çünkü bilim Tanrı ile ilgilenmez değil mi?

:)

tarihinde WerderBremen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Farkeden ne var o zaman doğa üstü olan güçlü olan yani Tanrı olan süper zenci oluyor,kendini komik sanıyorsan BKM ye başvur.

Tanrının yokluğunu kanıtlama için süper zenci var etmek nasıl bir zeka,Tanrıyı gebertti ama hala süper zenci var,yani Tanrı var demiş oldun

Yoook, süper zenciyi de yamyam zenci yedi. Nedensellik bunu gerektirir.

Nedensellik ilkesi ilkesi gereğince üper zenci yiyen yamyam zenci yok olmak zorundadır. Bu yüzden yok oldu, kalmadı ortada hiç bir şey.

Gördüğün gibi nedensellik ilkesinin apaçık gösterdiği şekilde, tanrının ve diğerlerinin yok olduğunu ispatladım.

O halde neden bilim yok olan tanrı ve diğerleri ile uğraşsın? İşi gücü mü yok başka?

Sitelerde Paylaş
Evet olayın aslı bu. Kendini Anibal'in tersini söylemek zorunda hissediyor. Ne söylediği önemli değil. Bir nevi rahatsızlık, saplantı...

Sen evren ezeli diyordun ne oldu bir karara vardın mı??

Sen Anibal ile aynı söylemlere ulaşmışsın maşallah madalya da istermisin?

Sitelerde Paylaş
Evet.

Ben teist duruşunu izah edeyim.

Hiçbir teistte ben Tanrıyı gördüm, biliyorum demez.

Var olduğuna inanıyorum der.

İnançtır bu yani.

Bravo berguzar,eğer bu ise insan hakları kapsamında ok.

İşte bu bağlamda bazıları da var olduğuna inanmıyorum diyeceklerine (yok ulan yok işte klostette yoksa yoktur) diyip sallıyor.

Sitelerde Paylaş

Sen evren ezeli diyordun ne oldu bir karara vardın mı??

Sen Anibal ile aynı söylemlere ulaşmışsın maşallah madalya da istermisin?

Yok ben öyle demediydim, sana 15 milyar ile big bang'i bi kanıtla da amcalar görsün dediydim, sus pus oldun...

Sitelerde Paylaş
htimal, var olan şeylerdne hangisini istenen pozisyona geleceğini belirtir. Bir zarın 42 gelmesi ihitmali var mıdır? İskambil destesinde maça 17'li çıkma ihtimali var mıdır?

Olmayan bir şey, ihtimal hesabına giremez. Bu moronun bilmediği ve anlamadığı şey budur.

Olmayan şeyin ihtimal hesabına girmeyeceğinin tek kanıtı olmadığının ispatıdır,bir zarda 42 gelmeyeceğini ispatlarım,iskambil destesinde maça 17 lisi olmadığını da ispatlarım,ama Tanrının olmadığını ispat edemediğim için onu ihtimal hesabından çıkaramıyorum.

Sen bu aptal örneklerinle forumdaki bazı ahmakları kandırabilirsin,eh bu da bir şey denemeye devam et.

Sitelerde Paylaş

>>> Olmayan şeyin ihtimal hesabına girmeyeceğinin tek kanıtı olmadığının ispatıdır,bir zarda 42 gelmeyeceğini ispatlarım,iskambil destesinde maça 17 lisi olmadığını da ispatlarım,ama Tanrının olmadığını ispat edemediğim için onu ihtimal hesabından çıkaramıyorum.

Buyur hadi ispatla o zaman. Süper zencinin yokluğunuda ispatlamayı unutma ha, bak söylemedi deme...

Sitelerde Paylaş
Yok ben öyle demediydim, sana 15 milyar ile big bang'i bi kanıtla da amcalar görsün dediydim, sus pus oldun...

Cevap orada bakabilirsin,ama benimle tartışmaya kalkıyorsun muhtemelen bunamış olmalısın ki o da muhtemelen drekinci'den geçmiştir.

Daha fazla ağız dalaşına gerek yok,balans ayarını yaptım okuyanlar içinde anlayanlar çıkacaktır.

Ben sizleri daha fazla zor durumda bırakmadan uzayayım,halinize acımadım desem yalan olur neyse biraz daha çalışın ilerde gene yoklama yaparım belki,

Eyvellah

Sitelerde Paylaş
Tanrı var yok demek için önce Tanrı'nın ne olduğunu bilelim.

Birisi şu Tanrı'nın tanımını yapsın lütfen..

Ondan sonra ben O'na yok der, kanıtlarım da.. Bilimsel olarak hem de.

0

* +

* -

Tanrı evreni yaratması savlanan güç sebeb vs

Bu yaşa geldin hala bu tanımı duymadın mı be?

Sitelerde Paylaş

Cevap orada bakabilirsin,ama benimle tartışmaya kalkıyorsun muhtemelen bunamış olmalısın ki o da muhtemelen drekinci'den geçmiştir.

Daha fazla ağız dalaşına gerek yok,balans ayarını yaptım okuyanlar içinde anlayanlar çıkacaktır.

Ben sizleri daha fazla zor durumda bırakmadan uzayayım,halinize acımadım desem yalan olur neyse biraz daha çalışın ilerde gene yoklama yaparım belki,

Eyvellah

Sırf hedef aldığın kişilere kaşı çıkmak için debelenirsen böyle batarsın.

Her zamanki gibi sadece bir teist dışında kimseyi ikna edemedin.

Umreye ne zaman gidiyorsun?

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...