Jump to content

Sümerler

Recommended Posts

Reha Oğuz Türkkan ile Nihal Atsız arasında hiçbir fark yok sayılır,Reha Oğuz Türkkan kafatasçıdır, ama Nihal Atsızdan daha güvenilir ve bilimsel bulduğumu söylemeliyim en azından adam çıkarıyor kafataslarını ölçüyor, genetikle,kültürle,dille açıklamaya çalışıyor bazı şeyleri, atsız gibi efsanelerden gitmiyor.

Ne Atsız, ne Reha Oğuz ne de Türkçülük hakkında bildiğin tek bir şey yok, sağdan soldan duyduğun hurafelerle sallıyorsun. Bari şu rumuzunu değiştir de hem millet yanlış anlamasın hem de atalara hakaret olmasın...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sümerlerin hangi milletin atası olduğu tam kanıtlanamadı ama kürtlerin olmadığı kesin.

Çünkü yobazlık,ilkellik ve çapulculuk;uygarlık ve aydınlığın mirasçısı olamaz.Bu eşyanın tabiatına aykırı.

tarihinde Prusyalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Purusyali 99 üzerinden bir 100 ü sahaplanmis oldu.

Degül imzemi,galIbImI basaramkI dogru DEYiY.

Sümerler kimmmmmmmmmm,Kürtler kimmmmmmmmmmm?

:-))))))))) ne deyiy Omanlinin ZALIM Yavuzu siirinde

Bu cesmeden URUS icsin

Urum icsin

Gürcü icsin

Emmeeeeee

Kürde NASIP olmasIn.

Yavuzu bitim geddin sevmemde,adam burda hahli vallaaa.

Ne demis ATALARIMIZ düsmanInI öldür emmee haggInIda SAGGIN yime.

Yapilmis SAHANA cesmenin musluhlarimi battI sizeki CESMEYi söküp götürüysiz ?:-)))))).

Bitlisli arhadaslardan veye Bitlise gedenler o cesmeyi bir sorsunlar bahah.CESME YERiNDE DURABiLMiSMi?

Yohsa yerinde yellermi esiy?:-))))) Böyyük ehtimelle.

Cünküm sarhlIlarIn dedüklerine göre,Ruslar coh köprüler yapmislar,Ruslar cekilip gedince Kürtler köprülerin altInda , üstünde ne gaaden demür varsa

hepüsünü kesip ciharip satmIslar.

Tabiki agIr vasIta gecerkende köprü vasItaynan yallah dereye.

Kürtler nedense DEMÜRLERE garsI HIRSLILAR.

Bu Kürtleri agnadIysam Arab olem:-)))))))).

Tolonbeg

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İşte böyle tolonbeg,

Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış.

Bunlarınki de farklı değil.

Kıçını taşlan silen adamların Sümer medeniyetine sahip çıkması komik ötesi bir durum.

Ama insanların rüya görmeye hakkı olmalı.

Bence bu hakkı çok görmemeliyiz.

Sitelerde Paylaş

İşte böyle tolonbeg,

Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış.

Bunlarınki de farklı değil.

Kıçını taşlan silen adamların Sümer medeniyetine sahip çıkması komik ötesi bir durum.

Ama insanların rüya görmeye hakkı olmalı.

Bence bu hakkı çok görmemeliyiz.

Al sümerleri kendine atan yap,verdim gitti.Urartulularin sahibi yoksa onlari ata olarak almak istiyorum,atasiz kalmayalim:)))))

Sitelerde Paylaş

Al sümerleri kendine atan yap,verdim gitti.Urartulularin sahibi yoksa onlari ata olarak almak istiyorum,atasiz kalmayalim:)))))

Kürtlere ata ararken hep uygarlık,devlet adları üzerinden gidiyorsunuz.Bu şekilde bir sonuca varmanız mümkün değil.Çünkü kürtler şimdiye kadar uygarlık,devlet kurabilmiş bir topluluk değil.İlla ata bulmak istiyorsanız daha gerilere bakmanızı tavsiye ederim.Daha gerilere gittikçe ortak benzerlikler yakalamanız mümkün olabilir.Mesela cro-magnonlar...

Sitelerde Paylaş

Sümerler Kürtlerin atası değildir evet bu doğru

Kürtler Sümerlerin atasıdır Sümerlerde Türklerin atasıdır ha ha ha

tarihinde marcos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Markos, coh üzgünümkü kürtlerinde Türk oldugu söyleniyor:-)))))))

Iste gercekler.

Türk solundan.

Dili olmayanin milliyeti olurmu?

Kürtlerden yegane kitap yazan Şeref Şemsettin Han, Şerefnamesi’ni Kürtçe yazmak istediği halde kelime bulamadığından ve kendisi İran’da tahsil etmiş olduğundan FARS diliyle kaleme almıştır.

Hakkeden looooo,sizin alfabada yoh degilmi?

Iste Kürtlerin gonusdugu dil ve gercekler.

Kürtçede;

3.000 halis Türk kelimesi

2.000 Türkçeleşmiş Arapça kelimeler

1.240 Zint

1.030 Türkçeleşmiş Farisi

370 eski Pehlevi

300 Kürtçe

220 Ermenice

108 Gildani

200 Gürci

60 Çerkes

Toplam 8528 Eyi ohu amburasInI: “Kurmança denilen Kürt lisanı şimalde Gildani ve cenupta Turani dilleriyle karışıktır.

Dağlılarda hususi lehçelere de tesadüf edilir. Mesela “Zeza” ve “Kurat”ların dilini Kurmançolar anlamaz.” DiL bir milletin aslını gösteren en büyük vesikadır.

Örnek Kürtçe “gel” manasına olan “VARA” Anadolu’nun hemen bütün köylerinde “VAR” yahut “VARIVER” diye kullanılan “varmak” mastarından alınmış bir kelimedir. “HERE” Kürtçe “git” demektir. Bu da bizim “yürümek” mastarından “yürü”nün dağlıların ağzından çıkan sestir. Bizim DiL mütehassısları Kürtçe’yi tetkik ederlerse her halde Türklüğe doğru ecnebilerden daha çok hakikatler bulacaklardır.”

Kürtcede

3000...................Öz türkce kelime

2000...................Türkcelesmis Arabca

1030...................Türkcelesmis Farsca var

+----------

6030 u Türkce

Kürtcede ,kürtce kelime yalniz 300.

Bu duruma göre Kürtleri istesekte istemesekte Türk olarah gabul zorundayiz.

Avusturyalilar Almanca konusuyorlar.

Sorsan Almanmisin Avusturyaliyim derler.

Hitler bile Avusturyaliydi.

Ama özbe öz Almanlar.

Avusturyalilarin Almanim dememeleri

Bayburtlularin,gümüshanaliyiz katiyyan dememelerine benziyor.

Eskiden ,biliyorsunuz Bayburt Gümüshanaya bagliydi.

Emmeeeee hicbir Bayburtlu gümüshanaliyiz dememistir.

Hep kazalarinin adini söylemislerdir.

Is yerinde Alman soruyor arhadasa,nerelisin deye.

Arhadas diyorki Bayburtluyum.

Alman geldi bana dediki,Tolonbeg Bayburt deye bir ülke varmi yahu?

Bayburt deye bir ülke yohda,Bayburt gazasini öyle gösteren üs...........ler coh deyince Alman gatIla gatIla gülmeye basladI.Desene dedi,bizim Almanca konusan Alman olan Avusturyalilar gibi.

Aynan öyle dedim.

Sincikde bizim GIRROLAR:Dilimiz dediklerinde 6030 edet Türkce kelime varken Kürtce yalnIz 300 kelime varkan 9000 kelimelik dillerinde HALÄ demezlermi biz Türk degiliz diye.

Düynede sizin yüzünüzden zatan ADIMIZ KÖTÜYE CIHDI.

Bah Markus,aslini inker eden haramzadaymis :-))))))).

Bundan sonra isim gücüm,Kürtlerin Türk oldugunu belgelerle isbatlamah olacah.

Gerci bu bizim galiteyi düsürecek birez emme napalIm basa gelen cekilirrrrrrrr :-)))))).

Artih eyi bir Araphocaya ohutur üflettiririz sizi,kötü huylardan arInasInIz deye :-))))))).

Gerci,eyilerinizde var ama,bir Arap hocaya ohutup üflettirmekde yarar vardir.

Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kürtçe, (Kurdî veya Kurdkî) geniş Hint-Avrupa dil ailesinin Hint-İranî kolunun kuzey-batı İrani grubuna girer ve Türkiye'nin doğu ve güney doğusu, Suriye'nin kuzeyi, Irak'in kuzeyi ve dogusu ve Iranin batisinda konusulmaktadir[5]. Orta Doğu'nun Arapça, Türkçe ve Farsçadan sonra en çok konuşulan dördüncü dilidir[6].

Yapı olarak Altay dil ailesine giren Türkçe ve bir Sami dil olan Arapçadan çok farklıdır. Ama hem gramer hem de bazı temel sözcükler açısından gerek Avestî ve Sankrit gibi eski diller, gerek Fransızca, İngilizce, Rusça ve Almanca gibi çağdaş Avrupa dilleri ile önemli benzerlikler arz eder. Aynı kökten gelen Kürtçe ile Farsça arasındaki benzerlik ve farklılıklar ise Latinceden türeyen Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca arasındaki ayrılıklarla karşılaştırılabilir. Bir kısım sözcükler aynı eski İranca kökenden gelip, zamanla değişik bir evrim sonucu bugün iki dilde tamamen farklı telaffuz edilmektedir. Her iki dilin ayrıca tamamen kendilerine özgü zengin kelime hazineleri, morfoloji, fonoloji ve gramer kuralları vardır. Örneğin Kürtçede önemli bir rol oynayan adların, Fransızcada olduğu gibi eril ve dişil olarak cinslere göre ayrımı olayı Farsçada yoktur. kaynak;Vikipedi

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

:-)))))))) BallI GIZIM,sen bu Markusa bahma,bunlar Acamlar kimin coh atarlar.

Acam siirinde ne deyiy?

Mizim ele güllerimiz vardurki

Getmer getmer

Yeddi yil sitma tutmaz

Bir kellim gohlayanI

Mizim ele hatunlarImIz vardurki

GasI kemen Közü gara

Kirpikleri gapgara

Bir ayda gIz dogurur,bir bucuhda oglani.

Yani oglanda biraz zorlanIyormuslar.

Bu Markus nerdeyse deyecek bizim dilimiz dünyanIn en gelismis dili.

Gardasim,yaridan cogu Türkce

3/1 farscadan 3/ide Arapcadan,geriside ondanbundan.

Ileclik 300 kelime uydurmuslar nerden duyduysalar...

Get TanrInI seversen:-))))))) Markus.

Melez dili gonus,Kürtce deye yutturmeye galh.

Komsum AfganistanlI gadina Türkce olarah dedimki,HALA nasIlsIn?Omuz silkti anlamadim deye.

Dedimki suna Farsca söyliyim baham bilecekmi.

Keffete hose dedim.Hala aninda yanitladi.HÖSDiR HÖSDiRrrrrrrrrrrrrr.

Ula nene dedim,Almanca bilmiyorsun,Türkce bilmiyorsun FarscayI nasIl biliyon?Kürtlerde Kefete Hose derler.

AfganistanIn kuzeyi Türktür,gerisinin gonusmasi cogunluhla Farscadir.

Neyise BallI gIzIm,bu Markusa sen pek yanasma,bunlar en az 3 garI alirlar.20-30 cocuhdan asagi yapmazlar.

Bunlar garIlarI civciv mekinesi yapmIslar valla:-)))))).

Almanlar deyiyki,böyle gederse 50 yil sonra Alman basbahanI Kürt olacahdir.

YandIhki ne yandIh dedi Almanin biri.

Golayi var dedim bir HITLER ciharirsaniz,hem nufus azalir,hemde yeni is sahalari acilir:-)))))))) deyince bana DU scheweine hund demesinmi.yani,seni gidi domuz köpek seni.CanIm dedim ,yapmadIgInIz seymi :-))))))).

Saha bir yanada,benim anamda 18 dogum yapmis,ancak 6 si yasamis.

En son cocugunu tarlada calisirken dogurmus,pestamala sarip birkenere koyup calismaya devem edip,Ahsamda olunca cocugunu alip evimize getmis.

Emmeeeeeeeeeee,ANAM MUHAMMET ALI CILAY gibiydi vallaha.

Coh adami dövmüstür.

Benim ilk ohul müdürünü hesdenelik yapmisti.

Kürt garIlarIda cesur olur.

Birez övem Markusun nenelerinide.

Coh yerdik cünkü:-))))).

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Bu açıklamaya göre kürtler aryan oluyor.

Sümerlerden çok farsi bir millet olma ihtimalleri doğruluk kazanıyor.

Biz perslerle akrabayiz bunu inkar etmiyoruz,peki bu sümerler nereye gittiler.Mezopotamya da Anadolu da uygarlik kuranlar nereye gittiler...

Sitelerde Paylaş

Biz perslerle akrabayiz bunu inkar etmiyoruz,peki bu sümerler nereye gittiler.Mezopotamya da Anadolu da uygarlik kuranlar nereye gittiler...

akadların içinde zamanla erimişlerdir.

niye bir yere gitsinler ki?

zenginleşip uygarlıkta ilerleyen milletlerin kaderi bu bence ,

fakir topluluklar o bölgeye üşüşüyor.

böylece alttan gelen dalga içinde zamanla yokuluyorlar.

Sitelerde Paylaş

akadların içinde zamanla erimişlerdir.

niye bir yere gitsinler ki?

zenginleşip uygarlıkta ilerleyen milletlerin kaderi bu bence ,

fakir topluluklar o bölgeye üşüşüyor.

böylece alttan gelen dalga içinde zamanla yokuluyorlar.

Akadlar da daga kacti,yandi bitti kül oldu.Demek ki biz üsüsdügümüze göre Türkiye medeniyeti de yok olacak diyorsun..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...