Jump to content

Karşımıza dinciler taşındı..

Recommended Posts

• İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çarşaflı kadını kapı önünde merdivende filan tekten görürsen mutlaka gözlerinin içine bakarak selam ver. Tabi kocasına da ver ama karısına mutlaka ver. Sana cevap vermese de sen ver. Uyuz edersin.. Birşey de diyemezler. Sen medeniliğin gereğini yapıyorsun..

Balkona da sık sık çık. Özellikle de yazın. Hatta üstünde atlet filan da olmasın sırf şortla çık. Bu haline de birşey diyemezler. Derlerse "Cübbeli Ahmet bile bu kıyafetle Maltada tatil yaptı ne karışıyorsunuz, şeriatı ondan iyi mi bileceksiniz?" de. Madem kadın sen çıkınca içeri kaçıyormuş, sömür o açığı dibine kadar..

tarihinde Chivalric tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çarçaflı tesettürlü hatta tesettür mayaolu insanlar görmeye alışın bunlar Güzel ülkemin kara tablosu yakında onlar bizi dışlayıp atacak bak görürsünüz çünkü kendine demokrat-ilerici diyen gruplar bunları hoş görüyor bizm sitenin havuzunda tesettür mayaolu insanlar vardı inanın çok mücadele ettik atamadık üstelik adam bakışlarıyla hepimizi taciz etti biz utanıp kaçtık:( Atatürk Türkiyesinde acı bir tablo bu.) böyle devam ederse kurtulabileceğimizi sanmıyorum yeşil sermaye onlarda her yerden mantar gibi çıkıyorlar..

Sitelerde Paylaş

Ben de yılın her günü, günde tam tamıma 5 kere uykumu bölen, müzik zevkimi mahveden anlamsız sözlere katlanıyorum. Onların başı göğe eriyor mu? Acısını ramazanlarda çıkarmaya çalışıyorum ben de ve gayet eğlenceli, tavsiye ederim.

O ezan kimsenin uykusu bölünsün diye dinsizlere keyfiyeten okunmuyor ki eğlence amaçlı insanların karşılarında su içiliyor . Suyunu insanların karsısında içebilirsin . Cok susarsın içersin . İnsanlarda niye su içiyorsn karşımızda da dememelidir ama bunun yanında bunu eglenmek için içersen bende buna hayvanlık derim . Dini eleştirdigin kadar kendini de eleştirsen ne kadar hayvanlaştıgının farkına varırsın . Sonrada gel utanmadan müslümanların ahlakını sorgula .

tarihinde administrator tarafından düzenlendi
Lütfen ifadelerinize dikkat edin.
Sitelerde Paylaş

Ne olursa olsun bu yaptıgın tam bir hayvanlık . Ve sen tam bir hayvansın .

Hööst höst.MissAtheist'i savunmak bana düşmez ama asıl senin bu yaptığın hayvanlık.Müslümansın galiba o yüzden bu kadar oturmuş ciğerine.Sen bize hayvan diceğine önce şu hergün bana 5 defa eziyet eden hayvanlara bir çift laft ediver.Ben mecburmuyum onların hayvan gibi böğürmelerini dinlemeye.Ramazanda davulun sesiyle uyanmaya?

Sitelerde Paylaş

Hööst höst.MissAtheist'i savunmak bana düşmez ama asıl senin bu yaptığın hayvanlık.Müslümansın galiba o yüzden bu kadar oturmuş ciğerine.Sen bize hayvan diceğine önce şu hergün bana 5 defa eziyet eden hayvanlara bir çift laft ediver.Ben mecburmuyum onların hayvan gibi böğürmelerini dinlemeye.Ramazanda davulun sesiyle uyanmaya?

Müslüman değilim . Ahlak satıcılarının insanları aşagılamasını hazmedemiyorum sadece . Evet özellikle sabah namazı bende rahatsız olabiliyorum ve de ramazan davulcularına karşıyım . Bunlardan sadece bizler değil , rahatsız olan müslümanlar da var . Kİmsenin savunuculugunu yapma . Hayvanlık dısı birşey okumadım ben . Bu davranısında başka acıklaması yok . Bende rahatsızım ama kimseyide aşagılayıp inançları üzerinden eglenmeye kalkmıyorum .

Sitelerde Paylaş

Müslüman değilim . Ahlak satıcılarının insanları aşagılamasını hazmedemiyorum sadece . Evet özellikle sabah namazı bende rahatsız olabiliyorum ve de ramazan davulcularına karşıyım . Bunlardan sadece bizler değil , rahatsız olan müslümanlar da var . Kİmsenin savunuculugunu yapma . Hayvanlık dısı birşey okumadım ben . Bu davranısında başka acıklaması yok . Bende rahatsızım ama kimseyide aşagılayıp inançları üzerinden eglenmeye kalkmıyorum .

Bu 1 gün değil 2 gün değil hergün oluyor.Beni bu şekilde rahatsız etmeye kimin ne hakkı var? Yada bu sıcak yaz gününde her yerini kapatıp leş gibi ter koktuğunu farketmeyen türbanlı kadınların kokusunu çekmek zorundamıyım? Yanlış anlama olmasın, kim nasıl isterse giyinsin hiç ama hiç umrumda değil.Ama bu sıcakta öyle giyiniyorsan kendine çok daha fazla dikkat etmelisin.Beni rahatsız eden daha bir sürü şeyde sayabilirim.Beni bu kadar rahatsız eden şey varken, bende gayet tabii aç bir insanın karşısında öküz gibi tıkınırım ve bundan rahatsız olmasını isterim.En azından beni belki anlar diye.

Sitelerde Paylaş

Ezan vs, insanları rahatsız etmek için değil, ibadette gerekli şeyler olduğu için yapılmaktadır.

Hiç bir insanı rahatsız edecek bir yaptırımı yoktur. Bu nedenle, laga luga yapmanıza gerek yok.

Haaa.. çok rahatsız oluyorsanız, ülkeyi terkedin şeklinde bir tavsiyede bulunuyor, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ezan vs, insanları rahatsız etmek için değil, ibadette gerekli şeyler olduğu için yapılmaktadır.

Hiç bir insanı rahatsız edecek bir yaptırımı yoktur. Bu nedenle, laga luga yapmanıza gerek yok.

Haaa.. çok rahatsız oluyorsanız, ülkeyi terkedin şeklinde bir tavsiyede bulunuyor, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Oldu mu bu lafın şimdi,oldu mu böyle uhrevi bir ortamda ? Bunu daha önce de tartışmıştık.Bizde ramazanda su içer,cigara tüttürürüz.Laga luga yapmayın yallah İran'a.

Sitelerde Paylaş

Oldu mu bu lafın şimdi,oldu mu böyle uhrevi bir ortamda ? Bunu daha önce de tartışmıştık.Bizde ramazanda su içer,cigara tüttürürüz.Laga luga yapmayın yallah İran'a.

Dostum, içebilirsin. Suda içebilirsin, sigarada. Ama bunu, insanları kıl ediyim mantalitesi ile değil, hakkın olduğu için yapmalısın. Böyle davranırsan, erdemli ve dürüst biri olursun. Bilmem anlatabildim mi..

Sitelerde Paylaş

Dostum, içebilirsin. Suda içebilirsin, sigarada. Ama bunu, insanları kıl ediyim mantalitesi ile değil, hakkın olduğu için yapmalısın. Böyle davranırsan, erdemli ve dürüst biri olursun. Bilmem anlatabildim mi..

Sana katılıyorum; bu sitede bazı şeylere aşırı müsemma gösteriliyor bazılarına anında uyarı geliyor...Kendimide içine katarak diyorum ki; burda neler konuştuk; yok şöyle dalga geçelim, yok böyle gıcıklık yapalım.. ama bu yorumların yüzde 10'u kadar alevilikle ilgili yorum yapsan .. sutlanıyorsun belki de böyle yazdığım için de şutlanabilirim...

Sitelerde Paylaş

N'oluyor burda? Hayvanlıkmış.. Hayvanlık ne arar la bende?

Hayvanlığın alasını siz müslümanlar yapıyorsunuz. Yılın her günü sizin böğürüşlerinizi dinlemek zorunda mıyım ben? Bir de anlasam ne söylediğini gam yemeyeceğim, ne idüğü belirsiz saçma sapan sözler duyuyorum her gün!

Ezan vs. bizleri rahatsız etmek için değil ibadet için yapılıyormuş. Ama biz rahatsız oluyoruz arkadaşım!? Sen de oruç tutarken karşında istediğim şekilde yemeğimi yer, suyumu içerim. Ben seni rahatsız etmek için yemiyorum neden rahatsız oluyorsun dediğimde de sesini çıkaramazsın. Ama sizde empati yeteneği gelişmediği için bunları anlayabilmeniz çok zor.

Lütfen ifadelerinize dikkat edin!
Sitelerde Paylaş

Ramazanda, balkona rakı sofrası kurmak hangi mantığa dayanarak "doğru bir davranış" olarak kabul edilebilir? Kusura bakmayın ama ben de bir Ateist olarak bu tip çıkışları son derece anlamsız hatta zararlı buluyorum. Elbette, bizim de Razamanda oruç tutmama, içki içme gibi haklarımız var ve bu haklar anayasa ile güvence altın alınmış. AMA balkona iftar öncesi sofra kurmanın mantığı tam olarak nedir? Demokratik haklar hakkında yazıp çizerken, bireylere etik değerler çerçevesindeki saygıyı böyle ihmal etmek mi doğru? İnsanlar bütün günün açlığı ve yorgunluğuyla beklerken milletin gözü önünde sosislerle tıkınıp domuz gibi bira içmenin ahlâki yönden yalnış olduğunu görmek zor mu? Eğer bu sırf müslüman vatandaşlara karşı kin içinde girişilen bir eylemse - ki öyle görünüyor - savunulacak bir tarafı da yoktur.

Ateist arkadaşlar sık sık, radikal noktadaki Müslümanların şiddet içeren davranışlarından söz ediyor. Mesela ramazanda yemek yiyen adama baltayla girişmek vs... Odaklanmamız gereken yalnış doğrudan "din" değil de kişileri böyle davranmaya iten Kurtlar Vadisi cehaleti değil mi? Sırf İslam karşıtlığına zemin bulabilmek için yaşanan olayları tetikleyen motivasyonu çarpıtmak, ucuz yoldan üste çıkmaya çalışmaktan ibarettir. Ve, kusura bakmayın. Yemezler. Önemli olan Ateist veya Müslüman olmak değil, ortak bir paye'de - komşuluk, arkadaşlık, vatandaşlık gibi bir paye'de - birbirimize karşı saygı içinde yaşamaktır.

Yoksa, ezan sesini metal müzikle bastırmaya, ramazan karşıtlığını balkondaki iftar öncesi mangalla körüklemeye, bir paket sigarayla salonun ortasında dans etmeye çalışarak bir sonuca ulaşmaya çalışırsak, ya karşımızdaki insan İslamcı bir miltan olur ya da biz çocukça bir neşeyle büyük işler başardığımıza inanarak hayatımıza devam ederiz.

Çok güzel, çok aklı başında bir yorum.

Tebrik ederim sizi.

Herkes yesin içsin elbette, kendisini hiçbir biçimde kısıtlamasın. Ama inanırları "gıcık etmek için" özel bir çaba sarfetmek basbayağı saplantılı bir tutum.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar oruç tutuyor diye, dinsiz insanların yaşam tarzlarından ödün vermesi doğrudan doğruya dine ödün vermek ve onun diğer insanları haksız bir biçimde kısıtlamasına boyun eğmektir. Bu ülkede laikliğin daha diri olduğu dönemlerde, yani şimdiki gibi iftar saatlerinde lokantaların önünde uzunca kuyrukların görülmediği dönemlerde dinsiz kesim ramazan ayında çok daha rahat yaşamıştır. Gericiliğin bu boyuta gelmesinde Türk aydınlarının bu tarz korkakça ödünlerinin de payı olduğunu bilmekte yarar vardır.

Türkiye bir İslam ülkesi değildir, ama ateisler bu kadar pısırık ve korkak olmaya devam ederse pek yakında bir İslam Cumhuriyeti haline de gelebilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...