Jump to content

Karşımıza dinciler taşındı..

Recommended Posts

• İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz körelmişsiniz. Gece gündüz düşündükleriniz, din- ateizm, yok işte yobazlar bana napar, yok ezan okunuyor rahatsız olurmuyum acaba, yok işte, ramazan gelsinde bir güzel oruç yiyeyim vs vs..

Kafayı yemek üzeresiniz, haberiniz yok. Üzülüyorum bu durumunuza.

Sürekli düşündüğümüz felan yok harun. Gözümüze gözümüze sokuluyor. Her gün o sesi duyuyorum bunu görmemezlikten gelemem. Ben nasıl ki 365 gün rahatsız oluyorsam onlar da 1 ay boyunca gayet olabilirler.

Sitelerde Paylaş

Demekki baba baskıcı değilmiş. Yumuşakmış sen yanlış biliyorsundur. Geleneksel bir türk babası bu kadar yumuşamaz hem de kendi parayla..

Aileyi yeterince tanımadan kulaktan dolma bilgiyle yorum yapıyorsun gibime geliyor....

Çok ciddi söylüyorum, akşam yediden sonra eve geldiğinde kıyametleri kopartıyordu. İlk başlarda hep bende kalıyor falan diye yalan atıyorduk, adamla kaç kere telefonla konuşmak zorunda kalmışımdır, bütün gece devamlı arayıp duruyordu, ama kızla başa çıkamadı, en sonunda razı oldu bazı şeylere. Herkezi kendin gibi sanıyorsun belki, ama mücadele ile bazı haklara sahip olmak mümkün, benim babaöasla buna izin vermez diyip baştan peşinen kabullenmek yanlış

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz körelmişsiniz. Gece gündüz düşündükleriniz, din- ateizm, yok işte yobazlar bana napar, yok ezan okunuyor rahatsız olurmuyum acaba, yok işte, ramazan gelsinde bir güzel oruç yiyeyim vs vs..

Kafayı yemek üzeresiniz, haberiniz yok. Üzülüyorum bu durumunuza.

Harun, dinsiz bir insan için bunlar hiçte ufak sayılcak şeyler değil.Ben küçüklüğümden beri ezan sesine bir türlü alışamadım.Sevmiyorum yani bu kadar basit.Birde üstüne ezan vakti müzik açıyorum diye komşular şikayet edince daha da bir sinirleniyorum.Bizde insanız hocam sevmediğim şeyler olunca elbette ki tepki koycaz.

Sitelerde Paylaş

Benim babam veriyor.Hem iki kulağım delik hemde kaşımda piercing vardı.Ama piercing'i kendim rahatsız olduğum için takmıyorum artık.Fakat 2 kulağımda ki küpeleri hiç çıkarmam ve babam daha bugüne kadar neden deldirdin diye bile sormadı.

Ben de bu sene saçımı uzatmıştım. Arkadan bağlayacak kadar uzundu. Babam şubat ayıncan itibaren her gün kestir kestir diye diretiyordu. "Serserilere benzemişsin." diyodu hep. Bir gün "Sen kestirmezsen ben kesecem" dedi. O zaman ben de "Hadi bakalım. Kafamı kesersin saçımı kesemezsin." dedim. Ondan sonra bir daha ısrar etmedi. Kendisi aşırı dinci olsa bile, etrafında hoca diye bilinse bile, buna rağmen çocuğunun dinsiz olduğunu bilse bile bir şey diyemedi. Ben evden kovacağını falan sanmıştım ve bunu göze bile almıştım. Bana Nuh'un çocuğu için duasını anlatmıştı bi ara. Nuh inanmayan çocuğu için dua etmiş. Allah da dua etmemesi için ikaz etmiş. falan...

Neyse Nisan'da kestirmiştim saçımı. Çok fazla da polemiğe girmek istemedim.

Sitelerde Paylaş

Sürekli sen benim ömrümü yedin bitirdin, komünist der bana :D Şimdiye kadar katil olmadıysa bundan sonra olmaz :) Sigara işi süper ama cidden ona özel sigara şov hazırlayacağım :D

Annene dahi, düşman olmuşsun.

Ne acı.

Sitelerde Paylaş

İyiki bizimkiler dinci değil çok rahatım. Yoksa hayatta çekemezdim..sinir olurum sürekli namaz kılınmasına falan..

Annem light müslodur bir ara namaza taktı özentilik işte :D çok alay ettik, kardeşim üstüne falan biniyordu :D

Babam iyiki dinsiz onla alay edemezdik yoksa :p

Sitelerde Paylaş

Bilimsel konumun yüksek tiraj yapması beni onurlandırdı, bu başlıkta hepimiz çok üzüldük çok yıprandık;

Ezanla ilgili trajikomik savunmalar görmekteyim, nitekim dincilere vereceğim zeka ürünü örneğimle o kişilerin kendilerinden utanmalarını sağlayacağım, tabi ki empati yetenekleri varsa;

Şimdi sevgili müslümanlar, sadece yer değiştirelim siz bizim yerimizde olun, şu anda o minarenin tepesinde, yüksek sesle günde 5 kere metallica çalsalar, tepkiniz nasıl olurdu, ne kadar anlamsız geldi değil mi, işte aynı mantık ezanda inanmayanlara o derece anlamsız arapça bir uzun hava gibi geliyor..hepiniz saatinizi kursanız ezan vakitleri kalkıp namazını kılsanız olmazmı yani işte olmaz değil mi?

Bugün mahalle arasında yapılan düğünler bile ezan okunuyor diye durduruluyor düşünün ezan her zaman düğün bir kere olacak halbuki,.

Bir komşumuz mevlüt yaptığı gün, benim doğumgünüme denk gelse, anında mevlüt yapana saygı beklenir değil mi? ben aşağı inipte mevlütü iptal edin yada hoca efendi fazla bağarma diyemem ancak onlar polise şikayet eder işi bitir bu kadar basit..Yani kimse inançsızlara baskı yok gibi komik laflar etmesin kadim dostlarım...selametle..

Sitelerde Paylaş

İyiki bizimkiler dinci değil çok rahatım. Yoksa hayatta çekemezdim..sinir olurum sürekli namaz kılınmasına falan..

Annem light müslodur bir ara namaza taktı özentilik işte :D çok alay ettik, kardeşim üstüne falan biniyordu :D

Babam iyiki dinsiz onla alay edemezdik yoksa :p

benim ailem de ona yakın..bana müslümanlığı aşılamaya çalışıyorlar ama kendileri dayanamıyorlardı.. babam bir kere söze başladı bu gün kandi günü dua et kabul olur..kaldığımız otelde açık büfe\bar vardı.. bu gün hiç içmeyelim falan derken.. bir bakmışız konuşurken içiyoruz :D. sonra s.. et dedi seneye içmeyiz dedi her gün mü tatile geliyoruz falan dedi..

Orta okulda ben özentilikten oruç tutmaya çalışıyordum babannem beni dövüyordu tutma diye..ateistlikten değil; yok öğrenciymişim de dersi anlamazmışım.. hata davulcuyla anlaşıp bizim arka sokağa sokamdılar ben kalkmayayaım diye..

aradan yıllar geçti sübhanekeyi bile bilmiyorum.. annem ilk defa dinle ilgili konuşma yaptı o da " ben sana dinimizi hiç öğretemedim değil mi? neyse sen zaten kendin öğrenirsin artık" oldu..

Baskıya gelirse; bizim mahalle biraz largedı hatta inanmayanlar bizi proveke ediyordu. yine ufaktım babannemgilde kalırken, yan komşunun oğlu ateistti... sabah dedemgil namaza giderken. niye gidiyorla bu saatte salak mı bunlar diye kışkırtıyordu..

ama şunu söyleyebilirim çok dindar bir aileden gelseydim kesin yine ateist olurdum..

Sitelerde Paylaş

Ramazanda, balkona rakı sofrası kurmak hangi mantığa dayanarak "doğru bir davranış" olarak kabul edilebilir? Kusura bakmayın ama ben de bir Ateist olarak bu tip çıkışları son derece anlamsız hatta zararlı buluyorum. Elbette, bizim de Razamanda oruç tutmama, içki içme gibi haklarımız var ve bu haklar anayasa ile güvence altın alınmış. AMA balkona iftar öncesi sofra kurmanın mantığı tam olarak nedir? Demokratik haklar hakkında yazıp çizerken, bireylere etik değerler çerçevesindeki saygıyı böyle ihmal etmek mi doğru? İnsanlar bütün günün açlığı ve yorgunluğuyla beklerken milletin gözü önünde sosislerle tıkınıp domuz gibi bira içmenin ahlâki yönden yalnış olduğunu görmek zor mu? Eğer bu sırf müslüman vatandaşlara karşı kin içinde girişilen bir eylemse - ki öyle görünüyor - savunulacak bir tarafı da yoktur.

Ateist arkadaşlar sık sık, radikal noktadaki Müslümanların şiddet içeren davranışlarından söz ediyor. Mesela ramazanda yemek yiyen adama baltayla girişmek vs... Odaklanmamız gereken yalnış doğrudan "din" değil de kişileri böyle davranmaya iten Kurtlar Vadisi cehaleti değil mi? Sırf İslam karşıtlığına zemin bulabilmek için yaşanan olayları tetikleyen motivasyonu çarpıtmak, ucuz yoldan üste çıkmaya çalışmaktan ibarettir. Ve, kusura bakmayın. Yemezler. Önemli olan Ateist veya Müslüman olmak değil, ortak bir paye'de - komşuluk, arkadaşlık, vatandaşlık gibi bir paye'de - birbirimize karşı saygı içinde yaşamaktır.

Yoksa, ezan sesini metal müzikle bastırmaya, ramazan karşıtlığını balkondaki iftar öncesi mangalla körüklemeye, bir paket sigarayla salonun ortasında dans etmeye çalışarak bir sonuca ulaşmaya çalışırsak, ya karşımızdaki insan İslamcı bir miltan olur ya da biz çocukça bir neşeyle büyük işler başardığımıza inanarak hayatımıza devam ederiz.

tarihinde Alexios tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Buralarda kandil gecelerinde bile caminin yakınındaki bakkaldan içki alıp, yüz metre ilerisinde içen kimseler var. İçki içilen yerler o günlerde de dolu. Ben şunun karşısında bi güzel içeyim de çıldırtayım demek gibi bir şey mümkün değil. Zaten umursamıyorlar. Hem bir şey derlerse de alacakları cevapları az çok tahmin ettiklerinden susuyorlar.

Sitelerde Paylaş

O tiplere de sorsan, gece gündüz içen, önüne gelen kadını eve atan, sabah öğle akşam evde pinekleyen, babaya hürmeti olmayan, yahudi yanlısı, satanist müziği dinleyen, asosyal bir tiple komşuyuz derler...

Ama sen yukarda tariflendiği gibi bir tip misin?

Tabii ki hayır...

Bilmem, anlatabildim mi :)

Sitelerde Paylaş

Türkiye bir sonraki Avrupa kupasına aday ama o zaman tam ramazana denk gelecekmiş. Diğer aday ülkeler ramazanda Türkiye'de içki içemezsiniz, onlara oy vermeyin diye kulis yapıyordu en son :)

Gerçekten düşünsenize ramazan uyuşukluğuna ve agrasifliğine kapılmış ülkemize onca yabancının içki komasına kadar içtiğini, kesin en az on kişiyi öldürür bizim ayılar

Boşverin hep bu yobazları suyuna gidin o zaman. Bütün memleket onlara kaldı zaten

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eve başka kız arkadaşlarım da geliyor ve balkonda oturamıyoruz, anında dedikodu başlıyor çaprazımızda kahve var herkes bakıyor, kızlar standart üstüyse zaten yolda bile yürüyemiyoruz..Anlattığım hacının evininin yanına başka bir aile taşındı neden sürekli perdeleri açıkmış diye mahalle çalkalanıyor.:)

Bir şey dikkatimi çekti; her dinsizi, uzun saçlı, metal dinleyen ailesiyle sorunları olan kişiler olarak algılamayın derim..Ateist değilim sadece dinsizim..bu arada beni tarif ederken ki betimlemelerine bayıldım..selametle..

tarihinde internettin_hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...