Jump to content

İslam'ın Yalanları........

Recommended Posts

Bu Alemde insanlara verilen olağanüstü nimetler karşısında şaşırıp teşekkür edeceği yerde,eleştiren red eden insanoğluna acaba zor durumda iken yüklü miktarda para yardımı yapılsa ne yapar acaba,küfür edip verdiği parayı inkar edip görmezden gelir diye düşünmüyor değilim...

İnsanlara hiç bir nimet verilmiş değildir, sadece bütün evrenin insanlar için yaratıldığını düşünmek bazı insanların kibrini gösterir. İnsan ne elde edecekse kendi çabası ile elde eder, havadan hiçbir nimet kucağına düşmez.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Oncelikle uzun sureden beridir uyesi oldugum bu guzel siteye ilk mesajim oldugu icin herkese merhaba demek istiyorum.

Bu site sayesinde yiginla degerli bilgiye kavustum. Eskiden beridir kafamda kendi kendime yaptigim sorgulamalarin dayanak noktalarini bulmak da beni ayrica mutlu etti. Bircok onkabulun yikilmasiyla birlikte daha onceden ogretilen sablonlari paramparca ederek aklin cok ustun oldugu sonucuna varmamdaki etkisi tartisilmaz.

Ancak, burada islam'in carpikliginin yeterince vurgulandigini; yapilan eklemelerin, halihazirda varolan islam elestirileri uzerinde azalan bir etki yarattigini da -en azindan uzun zamandan beridir takip eden sahsim uzerinde- soylemek isterim. Baska bir deyisle; islam'in butun carpikliginin gayet guzel bir sekilde ortaya kondugunu, ama yapilan eklemelerin -varolan islam elestirileri goz onune alindiginda, okuyucuda azalan bir etki yarattigi kanaatindeyim. Islam'in yapisinin ve akil disi mantiginin zaten insan zekasi ile dalga gecer mahiyette oldugu yeterince belirtildi diye dusunuyorum. Tekrar tekrar ayni konulari, farkli referanslar ile gundemde tutmak cok da bir pozitif etki yaratmiyor gibi.

Bunun yerine, dinlerin (butun inanc sistemlerini kastediyorum) genel olarak ele alinmasi, insan aklina dair negatif etkileri uzerine -konu hakkinda genis bilgi sahibi arkadaslar tarafindan- tartisma basliklarinin cogalmasi en buyuk arzumdur. Bana gore islam; insanoglunun toplu olarak yasamaya basladigi tarih oncesi caglardan itibaren, "insan" zekasini ve dolayisi ile de davranis bicimlerini kontrol altinda tutmak, evrimini "istenilen yonde", "istenilen siddette ve de bicimde" gelismesini ya da yavaslatilmasini saglamak amaci ile gunumuze kadar uzanmis rezil inanc sistemlerinin ufak bir parcasidir. Iste bu nedenden oturu, bizlerin kapali bilincler ile, yonetimlere itaatkar birer kole olaraktan yasantilarimizi surdurmemiz adina uydurulmus inanc sistemlerinin tumunun "genel" olarak irdelenmesi cok daha elzemdir. Sonucta buraya yazan, cizen, degerli bilgilerini paylasan insanlari takip eden kitlede de ortalamanin uzerinde bir zeka olmali. O halde, inanc sistemlerinin elestirilerini ve "gereksizliklerini", Islam gibi temelsiz, ufak bir parcasindan yola cikarak, dar bir alana hapsetmekten ziyade -ki islam'in gercek yuzunun gun isigina cikartilmasina da bir sekilde devam edilmesinden yanayim- insanoglunu kolelistiren ana sistemin butun carpikligi ile ele alinarak, elestirel, sorgulamaci bir yaklasimin benimsenmesi daha uygun olacagi asikardir.

Sahsen buradaki bircok arkadastan cok daha az bilgiye sahip oldugum icin bu nacizane onerinin konu hakkinda genis bilgiye sahip arkadaslar tarafindan ele alinarak, en azindan, bir sureligine islenmesi en buyuk dilegimdir.

Herkese sevgi ve saygilarimla;

Sitelerde Paylaş

Kromozom'un hücre'nin, ay'ın yarıcapinin Kur'anda bulunmasını nasıl açıklıyorsunuz?

Not:Ateistim fakat bu gibi şeyleri ben açıklayamıyorum.Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sen de tam salaksın yani..

Sakın ateist falan olmaya çalışma..

Senin gibileri aramızda görmek istemiyoruz.

Sen Kur'an'ı hatmet ve ayın yarıçapı ile durumu idare et..

Sitelerde Paylaş

Sen de tam salaksın yani..

Sakın ateist falan olmaya çalışma..

Senin gibileri aramızda görmek istemiyoruz.

Sen Kur'an'ı hatmet ve ayın yarıçapı ile durumu idare et..

İdare etmeye falan çalıştığım yok. Diğer yönlerinin neredeyse hepsini okudum ve biliyorum zaten. Sadece bunu bilmiyorum. Ve merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş

İnternette rastladığım,kanal hayat adlı bir kanalda,''imana dair sorular'' adlı 62 bölümden oluşan programda,zekeriya butrus adındaki bir hristiyan peder,islamın tutunduğu en sağlam direkler olan,hz muhammedin kişiliğinden,yaşantısından,eğitim düzeyinden tutun,kur'an'ın nasıl oluştuğuna,esasen kaç nüshasının bulunduğuna,diğer nüshaların akıbetine,islamdaki bütün ibadetlerin,ibadet şekillerinin ve kur'anda anlatılan birçok kıssanın asıl kaynağının aslında ne olduğuna kadar,şimdiye değin islam profesörlerinin bile,eminim hiç düşünmedikleri daha pek çok konuda,sayfa numarasına kadar islami bazı kaynaklardan kanıtlar sunarak,bilinenlerin tam aksine,inanılmaz açıklamalarda bulunuyor.

Ben hiç bir yorumda bulunmadan,''insan bir şeye inanıyorsa da,inandığı şey hakkındaki her bilginin veya her iddianın farkında olarak o şeye inanmalı''diye olan düşüncemden ve böyle insanlardan oluşan bir topluma olan özlemimden dolayı,herkesin bunları görmesini ister ve öneririm.Ve varsa da,bu iddialara tam yanıt olabilecek ikna edici yanıtları,bunları gerçekten dikkatlice takip etmiş ve kavramış kişilerden,burda veya biyerlerde duymayı merakla bekler ve çok isterim ayrıca.

Bu gibi konuların tartışma konusu bile yapılmasının çılgınlık olduğunu düşünenlerde çoktur eminim.Ama bilmelilerki günümüze kadar,özellikle islam dünyasında bu gibi iddiaların varlığından bile haberdar olmak imkansızdı.Dolayısıyla anlatılanların dışında birşeyi kimse aklından bile geçirmiyordu.Yani kafalarda soru işaretleri yoktu.Bu durumda böyle konuları sorgulamak,gerçeği bile bile fitnecilik yapmak yada delilikti.Oysa artık bilginin yasak olduğu bir dünyada değil,bütün bilgilerin,insanın bir parmağı ucunda olduğu ve her bilgi veya iddiayla kolayca karşılaşabileceği bir dünyada yaşıyoruz.Yani insanlar eskiden olduğunun aksine,en ciddi konularda bile,bilgiye kolayca ulaşıyor ve yine bu en ciddi konularda bile,kafalar soru işaretleriyle dolabiliyor günümüzde.Bu yüzden bu konuların bile artık tartışılabilir olabileceği anlayışına geçmeli herkes diye düşünüyorum.

Her bilgi veya iddia,ne kadar çok ortaya konur ve daha çok kişi tarafından bilinirse,gerçeklerde o kadar çabuk aydınlığa kavuşur ve daha dialoğa açık,anlayışlı ve barışçıl bir dünya oluşur diye umuyorum.Çünkü islam harici dünyanın,az çok farkında olduğu bu iddialardan,müslümanların hemen hemen hiç haberdar bile olmaması dünyayla islam dünyası arasındaki asıl en büyük uçurum bence...

İzlemek isteyenler,kanalhayat>kanal hayat web tv>tv logosu>program indir>imana dair sorular'ı tıklayabilir.Özellikle 20.'den 62.ye kadarki bölümleri dikkatle izlemenizi öneririm

Sitelerde Paylaş

Sayın Cigi yazınızın bir kısmını dehşet içinde okudum.

Öncelikle belirtmem gerekiyor ki üniversitedeki ilahiyat profesörlerinin bir çoğu deist ve ateisttir.

Ayrıca ilahiyat sırf tanrı üzerine değil dinle, onların geçmişi, süreç içindeki ilerleyişi hakkında da yorum yapar.

Dinlerin mekanizmasını tam olarak anlayabilmeye de yardımcı olurlar.

Tüm bunları geçerek sığ bir dogmatiklik üzerinden onları sınıflandırmanın mantığı nedir?

Öyleyse idealistlerden de filozof ünvanını alalım.

Örneğin Marx'a filozof diyeceğiz ancak Platon'a demeyeceğiz bu mantığa göre.

Platon kafasını dogmatizm ile bozmuş bir manyak. :)

Bir insanın dogmatizme inanması, ateistlerin de ondan faydalanmaması anlamına gelmez.

Saygılar.

tarihinde MisterAtheist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Linkin veridiği sayfadaki yorumlardan birisi cidden komikti çevireyim dedim :)

Imran_ex_muslim says: July 25, 2010 at 8:27 am Come on you are demeaning Islam.

Islam did invent lot of things. I will name a few.

1. suicide bombing

2. child marriage

3. paedophilism

4. killing non believers

5. the science of killing people with different sizes and varieties of stones.

6. slave trading

7. science of lying (taqiyyah)

8. science of cleaning the penis tip with stones (after peeing)

9. inventors of one way system (one can get into Islam cannot get out!)

10. the art and science of raping kafirs

11. Inventors of 1400 year old fashion of growing a long beard with a clean shaven mustache !

12. Inventors of Camel, goat, donkey suicide bombing

13. science and art of drinking camel pee

14. Inventors of 1 hour contract marriage (mutah)

15. Inventors of the equipment “I can see everyone but nobody can see me” … whatz that ? ofcourse Burka

16. Discovery of the fact that common house fly has disease in one of its wings and the other wings has cure for the disease.

17. science of marrying daughter-in-laws

18. science of breast feeding strangers (to convert them into sons !)

…..

well the list could run in few millions…

Imran (ex-muslim)

Aligarh, India

Müslümanların icatları

1. intihar bombacılığı

2. çocuk evliliği

3. pedofili

4. inanmayanları öldürme

5. insanları değişik boy ve ebatlarda taşlarla öldürme

6. köle ticareti

7. yalan söyleme bilimi (takiyye)

8. penisin ucunu taşla temizleme bilimi (işedikten sonra)

9. tek yönlü sistemin mucitleri (birisi islama girebilir ama asla çıkamaz!!)

10. kafirlere tecavüz etmenin sanatı ve bilimi

11. 1400 yıllık eski moda traşlanmış bıyıkla uzun sakalın mucitleri (bkz cübbeli a.h)

12. deve, eşek ve keçiden intihar bombacısı yapmanın mucitleri

13. deve sidiği içmenin mucitleri

14. 1 saatlik evliiliğin mucitleri (muta)

15. "ben herkesi görebilirim ama kimse beni göremez" ekipmanının mucitleri. bu ne mi? tabiki burka

16. bilindik ev sineklerinin bir kanadının hastalık diğer kanadının ise hastalığın tedavisini taşıdığının keşfi.

17. oğlunun karısıyla evlenme biliminin mucitleri

18. yabancıları emzirme biliminin mucitleri (emzirilen kişi evlada dönüşür! - şu süt annelik mevzusu)

Sitelerde Paylaş
  • 6 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...