Jump to content

sizce kireç haklı olabilir mi..

Recommended Posts

size bu gücü cesareti veren şeytandan başka hiçbir şey olamaz aslında bu nasıl bir cesaret .hangi akla hizmet ediyorsunuz anlamadım tövbe haşa ta Allah.a kadar hakarette bulunabiliyorsunuz yazık böyle laf kullananlara ölümü bu kadar basite alıp gideceğiniz yerin azabını dünya sıkıntısıyla bir tutacak kadar mantıksız deliller sunuyorsunuz Allah herkesi ıslah eylesin imanlı ölmek nasip olsun herkese yakmayın kendinizi .. 1 hafta önce tek başına yaşayan bir adam kalp krizinden ölmüş tek başına yaşadığı için 2 gün evde ölü olarak kalmış. demekki ölüm var saati gelen gidiyor kainatmı dönderiyor bu düzeni kainatın aklı varmı doğa nasıl insanı yönetiyor çok anlamsız herşey ,biraz boyun eğin yaa

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

size bu gücü cesareti veren şeytandan başka hiçbir şey olamaz aslında bu nasıl bir cesaret .hangi akla hizmet ediyorsunuz anlamadım tövbe haşa ta Allah.a kadar hakarette bulunabiliyorsunuz yazık böyle laf kullananlara ölümü bu kadar basite alıp gideceğiniz yerin azabını dünya sıkıntısıyla bir tutacak kadar mantıksız deliller sunuyorsunuz Allah herkesi ıslah eylesin imanlı ölmek nasip olsun herkese yakmayın kendinizi .. 1 hafta önce tek başına yaşayan bir adam kalp krizinden ölmüş tek başına yaşadığı için 2 gün evde ölü olarak kalmış. demekki ölüm var saati gelen gidiyor kainatmı dönderiyor bu düzeni kainatın aklı varmı doğa nasıl insanı yönetiyor çok anlamsız herşey ,biraz boyun eğin yaa

Uyu yavrucum uyuuuuu . Şu anda gözlerin kapanıyor ve uykuya dalıyorsun . RÜyalar görüyorsun ...

Zamanla uyanırsın . Takıl arada bir buralara B)

Sitelerde Paylaş

ben takılıyorum kendi alemimde benim şurda kaç gün yaşayacağım belli değil .onuda yakma gibi bir derdim yok ben kurallara göre hayatımı yaşıyorum.. eğerki dünyada adalet varsa ki var herkes cezasını çekecek senin yaşadığın şu kıytırık dünyada bile suçlu cezasını çekiyorsa şöyle böyle ... ölünce daha büyük bir mahkemede hesap verme durumumuz vardır elbet. o hesap gününde ah vah etmektense burda kısıtlı yaşarım . ama ahiretim kurtulmuş olur .her koyun kendi bacağından asılır biz inandık ve yaşıyoruz sizde inanmadan yaşayın ama dönüşü olmayan yola hazırlıklı gitmek lazım

Sitelerde Paylaş

Müslümanlik fasist bir dindir, kendinden baska kimse cennete gidemez, birak ateisti hristiyan,yahudi vs. bile cenneti rüyasinda görür ancak. Yani agzinla kus tutsan eger müslüman degilsen cennete gidemezsin, onlara göre en kral din müslümanliktir ötekiler dandik.

doğru tespit.. ama kral din diye bişey yok.

([senden önce peygamberlere] iman edenler, Yahudi, Hıristiyan ve sabiinlerden Allaha ve ahirete inanıp salih amel işleyenler için elbette Rablerinin katında mükafatlar vardır.) [bekara 62] (Hazret-i Musa zamanında, ona inanan Yahudiler ve Hazret-i İsa zamanında ona inanan Hıristiyanlar, elbette Cennete gidecektir. Çünkü, bütün peygamberler gibi Hazret-i Musa da, Hazret-i İsa da Müslüman idi.)

(Beni duyup da iman etmeyen Yahudi ve Hıristiyan elbette Cehenneme girecektir.) [Hakim] (hadis)

(Cennete sadece Müslüman olan girer.) [buhari, Müslim] (hadis)

öteki dinler dandik derken

İçinde bir kısım Allah kelamı, bir kısım Peygamber sözü, fakat büyük bir kısmı insanların muhtelif rivayetleri bulunan bir kitap Allah kelamı olarak kabul edilemez. Hele (insan sözü) olan kısımlarında türlü türlü yanlışlıklar bulunması, aynı hususu anlatanların birbirinden çok farklı ifadeleri, verilen rakamların birbirini tutmayışı bugünkü Tevrat ve İncillerin tamamen bir insan eseri olduğunu açıkça ispat etmektedir.

Sitelerde Paylaş

cennet ancak salih amellerle kazanılır...

salih amel doğru iyi işler demektir...

salih amelleri işleyenler tüm peygamberlere allaha ve ahirete inanmış sayılırlar...

zaten bunlara inanmanın amacı salih amelleri işlemektir...

iyiliğe inanan mümindir...

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

şimdilik teistlerden bir tek papayı inandırabildik ...

inşallah arkası gelir...

Papa'dan Müjde: "İyi Ateistler Cennete Gidecek

Vatikan'ın yalanlaması gecikmedi:

http://now.msn.com/vatican-corrects-pope-on-atheists-heaven

Hayali arkadaşı ile konuşup kimin ne olacağına, nereye gideceğine karar verme yetki ve gücünü kendinde gören narsist hasta kişiler. Ne ilk söylenenin ne de düzeltmenin bir ateist için en ufak bir değeri yoktur.

Sitelerde Paylaş

"De ki: Amelleri en çok boşa gidenleri size bildirelim mi? Onların dünya hayatında çalışmaları boşa gitmiştir. Oysa onlar güzel işler yaptıklarını sanıyorlardı. İşte onlar, Rabblerinin âyetlerini ve O'nun huzuruna çıkacaklarını inkâr etmişlerdir de bu yüzden iyilik altında yaptıkları bütün amelleri boşa gitmiştir. Artık kıyamet günü onlar için hiçbir ölçü tutturmayız."

Sitelerde Paylaş

Bu baslikta kireci degil onun bahsettigi bir fikri tartisiyoruz.

tebrik ederim...

hiç birimizin şahsının kim olduğu ne olduğu önemli değil...

hepimiz birer insanız ve kendi düşüncelerimizi burada paylaşıp tartışıyoruz...

düşüncelerdeki hataları ancak tartışarak bulup düzeltebiliriz...

iyiinsanların ateist de olsalar cennete layık olacaklarını söylemek atesitlere bir ödün olsun diye değil...

aynı şey budist şintoist deist agnostik isevi musevi muhammedi bahai vs kim olursa olsun geçerli...

din mezhep fikir ayrılıklarını büyütmemek önemli olanın dünyada huzur veren ve huzurlu güvenli bir yaşama katkı sağlayan bireyler olmak olduğunu görmek gerek...

zaten gerçek hayatta da bu böyle değil midir...

her birimiz işlerimizde hayatımızda hep iyi güvenilir dürüst adil yardımsever kişiler arayıp onlarla yaşamak isteriz...

böyle kişilerin neye inandığını sormayız bile çoğu zaman...

önemli olan kişinin inandığı şey değil..

o inancının hayatına nasıl aksettiği dir...

yani inancı kişiyi daha iyi daha dürüst daha insancıl yapmıyorsa imanı da değersizdir kendisi de...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kireç dostum iyi hoş diyonda, dinsel inanışlar gücü kontrolleri altına aldıkları her toplumda gerçek yüzünü ortaya serer, serecek, sermiştir. Muhammedin güçsüz dönemlerdeki hoş görü masalı, az güçlendikçe kabadayılığa, kontrolü eline alınca katliama dönüşmüştür. Bunu tüm islam coğrafyasında yaşanan insanlık dramlarında net görüyoruz. Yani hoş görü zayıfken işe yarayan taktik ve güçlenince kelle alma yine aynı dinin bir başka yüzü.

İslamda hoşgörüde saldırganlıkta ortama göre, nabza göre şerbet vermiş bir yapılanmanın kaçınılmaz sonucu.

Şu son cümlene dikkatini çekerim;

yani inancı kişiyi daha iyi daha dürüst daha insancıl yapmıyorsa imanı da değersizdir kendisi de...

İslamın insanı dürüst yaptığını ve insancıl yaptığını söyleyebilir misin? Burda vereceğin cevap inancının seni dürüst yapıp yapmadığınıda ortaya koyacaktır. Dürüstlük ve insancıllık tek doğru dayatması ve kayıtsız şartsız itaat bekleyen bir öğretide nasıl olabiliride iyi düşün. Suç olan bir çok şeyi öven ve normal sayan bir bakış nasıl insancıl olur?

Sanırım sen kendi inancını ve tanrı anlayışını katı islam diniyle isim benzerliğinden karıştırıyorsun.

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...