Jump to content

Doğu kökenli vatandaş.......

Recommended Posts

• İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Guest foolishcasanova

agalik seyhlik gunumuzde geri kalmis bir uygulama olarak gorulebilir.bende katiliyorum.ama kurdlerin asimile edilememesinde halk uzerinde onemli gucu ve tesiri olan agalarin da payi vardir.sezarin hakki sezara.agalik yapisina sahip olmayan,tek aidiyeti "vatandaslik" olan turkiyedeki diger halklarin nasil kimliklerini kaybetip asimile oldugunu biliyoruz.onlarda boyle yapilar olmadigindan sizin icin kolay lokma oldular.ama kurdler oyle degil.

:D

Tek aidiyetiniz vatandaşlık olmasın, ayrı aşiretten iki kişi kavga edince binlerce insan belki de doğru düzgün tanımadıkları bir insan için hiç tanımadıkları binlerce insana düşman olsunlar.

Sitelerde Paylaş

asimile olmayanların başı göğe erdi, dünyanın sırrını çözdüler, çözemeyenler ise çok zenginler, bide bu asimile olanlar için ne kadar üzüldüm ki sormayın, onlar asimile olmasa biz napardık, şimdi asimile oldular ya onlar, hayatları değişti, köle oldular, 2.sınıf insan muamelesi görüyorlar, dünyanın sırrını keşfedememekten aciz kaldılar, ne kadar kalın kafalı insanlar varya bide bunlar ateist olacak, bıraktıkları hurafelerden daha büyük hurafeler bulmuşlar hayatlarını o yolda feda edecek.

Sitelerde Paylaş

Bir kere, bende Erzurum`luyum. Ve de, milliyetçilerle, pkk yandaşları arasında hiç bir kavga yaşanmadı, internettin hoca.

Sadece burada, dtplilerin araçları taşlandı, saldırıldı, bir tabur asker ile gelip, asker ile gittiler, can korkusundan.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Buna da

diyebilecekmisiniz..

ya arkadaşım ben kendi ülkemde neden kendi dilimi bırakıpta başka bir dil konuşayım, kürtlerin istanbulda yaşayacaksa eğer türkçe konuşmak gibi bir mecburiyeti yokmu? var, ben arabistanda yaşasam arapça konuşmam gerekir mi gerekmez mi? gerekir, nerde yaşamayı tercih ettiysen, orayı benimseyeceksin.Çerkezler, lazlar, kürtler asimile olacak diye neden üzüleyim ben olmasınlar alla alla kendi dillerinide öğretsinler çocuklarına o zaman.

Sitelerde Paylaş

asimile olmayanların başı göğe erdi, dünyanın sırrını çözdüler, çözemeyenler ise çok zenginler, bide bu asimile olanlar için ne kadar üzüldüm ki sormayın, onlar asimile olmasa biz napardık, şimdi asimile oldular ya onlar, hayatları değişti, köle oldular, 2.sınıf insan muamelesi görüyorlar, dünyanın sırrını keşfedememekten aciz kaldılar, ne kadar kalın kafalı insanlar varya bide bunlar ateist olacak, bıraktıkları hurafelerden daha büyük hurafeler bulmuşlar hayatlarını o yolda feda edecek.

Ateist niye oldun o zaman.Sende bir dine inan,ne olacak,katil islamcilara asimile ol...

Sitelerde Paylaş

Ateist niye oldun o zaman.Sende bir dine inan,ne olacak,katil islamcilara asimile ol...

bunu yapması gereken sen değilmisin?, hayatının tek olduğunu, ölümün son olduğunu kabullenen adam gereksiz yere neden hayatını saçma şeyler için feda etsin? benim böyle şeyler için feda edecek bir hayatım yok, bunu sizler yapıyosunuz.

Sitelerde Paylaş

Kendi kültürünü korumak istiyorsa insanlar,ben buna karşı çıkamam.

Sitelerde Paylaş

Tarikatları, şeyhleri, ağaları, beyleri korumak isteyenlere de karşı çıkmayalım öyleyse.

Bırakalım hepsi istediği gibi at koştursun meydanda.

Ha bu arada, korunan böyle bir kültürde yırtmacınla dolaşamazsın haberin olsun.

tarihinde DİRİLİŞ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eee biz karşımı çıkıyoruz, korusunlar korumalarına engel olan ne var?, ee tabi korurken taksim ortasında keleşlerle düğün,kutlama yapacak halleri yok,çağa ve yaşadığı yere uygun olanları korusunlar, geride kalanları bıraksınlar,100 yıldır varolan kürt kültürü yok olmamışsa, demek ki kültürlerini koruyabiliyorlar, asimile olduk, oluyorlar diye boşuna yaygara yapılmasın, benliğini korumak isteyen korur, buna engel birşey yok Türkiyede.

Sitelerde Paylaş

ya arkadaşım ben kendi ülkemde neden kendi dilimi bırakıpta başka bir dil konuşayım,kürtlerin istanbulda yaşayacaksa eğer türkçe konuşmak gibi bir mecburiyeti yokmu?

Ne kadar zekisiniz...İstanbul Kürtlere göre başka bir cumhuriyetin toprağı mı? Kürtler içinde Türkiye Cumhuriyeti kendi ülkeleri? Kendi ülkelerinde neden kendi dillerini konuşmasınlar? Daha insanların ne dediğini bilmiyorsunuz. Asimilasyona karşı çıkmanın, Kürtlerin sadece "Kürtçe konuşup, Türkçe öğrenmesin" olduğunu mu sanıyorsunuz?

Bu arada;

Arapça yerine Türkçe konuşarak dünyanın sırrını mı çözdünüz yoksa dünyanın en zengin ulusu mu oldunuz?

Sitelerde Paylaş

Tarikatları, şeyhleri, ağaları, beyleri korumak isteyenlere de karşı çıkmayalım öyleyse.

Bırakalım hepsi istediği gibi at koştursun meydanda.

Ha bu arada, korunan böyle bir kültürde yırtmacınla dolaşamazsın haberin olsun.

:) Ben kültür dedim.Feodalite kalsın demedim.Konu nedense dönüp dolaşıp bana geliyor.Ben biliyorum zaten o kültürü.

Sitelerde Paylaş

:) Ben kültür dedim.Feodalite kalsın demedim.Konu nedense dönüp dolaşıp bana geliyor.Ben biliyorum zaten o kültürü.

Bilmiyorsun.

Zira kültür dediğin şey feodal ögelerden başka birşey değil.

Yoksa kimsenin Kürtçe türkü söylenmesine ya da halay çekilmesine itirazı yok.

Her tarafta rahatça söylüyorlar türkülerini, zılgıtlarını çekiyorlar.

Sitelerde Paylaş

eee biz karşımı çıkıyoruz, korusunlar korumalarına engel olan ne var?, ee tabi korurken taksim ortasında keleşlerle düğün,kutlama yapacak halleri yok,çağa ve yaşadığı yere uygun olanları korusunlar, geride kalanları bıraksınlar,100 yıldır varolan kürt kültürü yok olmamışsa, demek ki kültürlerini koruyabiliyorlar, asimile olduk, oluyorlar diye boşuna yaygara yapılmasın, benliğini korumak isteyen korur, buna engel birşey yok Türkiyede.

Diyarbakır cezaevinde yaşananları bilir misin?Ya Kürtçe konuştu diye,Kürtçe ıslık çaldı diye cezalandırılanları?Ayrım yapıldı zamanında,geriye bakmaya gerek yok artık.Asıl dert dildir burada.Yazılmayan dil unutulur.Dillerini okumak,yazmak,çalışmak istiyor Kürtler.Bazıları anadilde eğitim istiyoruz diyor.Yani herkesi pkk'lı zannedip aşırı tepkiler vermenize de gerek yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...