Jump to content

credo (amentü)

Recommended Posts

hiristiyanlarin 3 ortak özelikleri

1-(Matta 5/1)-Ne mutlu ruhta yoksul olanlara!

Göklerin Egemenliği onlarındır.( yani aptalarin) .

2-Luka 5/31

İsa onlara şu karşılığı verdi: «Sağlıklı olanların değil,hastaların hekime ihtiyacı var.( yani hastalarin)

3-luka 5/32

32Ben doğru kişileri değil, günahkârları tövbeye çağırmaya geldim.»(yani günahkarlarin)

ve bunlarin tanrilari

yeni ahite birde tanrinin tarifi Ibrani 12/29 Çünkü Tanrımız yakıp tüketen bir ateştir. (tanrilari atesmis)

kim bu ates tanrisi(seytan)

Yuhanna 20:28 Tomas O'na (isaya), «Rabbim ve Tanrım!» diye cevap verdi.

incildeki isaymis

incil deki isa kimis?

yeseya 14/14 Bulutların üstüne çikacak,

Kendimi(seytan) Yüceler Yücesi'yle(Allahla) eşit kılacağı. (seytan diyorki ben tanriya esti olacam,)

seytan insanlara gelip te ben seytanim demmez, maske takar , kimmin maskesini takmis?

yuhanna 1-1 Başlangıçta Söz(isa) vardı. Söz Tanrı'yla birlikteydi[a] ve Söz(isa) Tanrı'ydı.

yuhanna 1-14 14Söz(isa et-beden oluverdi) insan[ç] olup aramızda yaşadı.

evet arkadaslar kim derse ben tanriyim veya ona esitim iste o maskeli seytan malesef incildeki sahte isa versiyonu bu tavri sergiliyor

credo(amentu)

adem elmayi yedi diye Tanri et-beden(isa) oldu ve kendini feda(intihar-öldu) eti,(seytanin iftirasi yalani ve zülmü)

kan akmadan aff olunmaz Tanriyin kani akmasi lazim di,

ve tanri aramizda dolasti yedi icti ve .... ,

peygamperler vaftis olmadiklari icin cehenneme gitiler,

her pazar günu kilisede ekmek bölme ayininde isayin kani icilir ve eti yenirir sembolik olarak

ekmek tanri isa sarap ta tanri isayin kani olu verir .

tek Kurtulus Kuranin cagrisi , hiristiyan olan spacmanimis , murtumor ve cutie okuyun

tevbe 9/11 [Evet!] Allah, [gerçekten] imana erenlerin de, ikiyüzlülerin(tanrilari 3 olanlar tanrilari gibi 3 suratlidir) de kimler olduğunu mutlaka gösterecektir.7

Zihnen nasıl da saptırılıyorlar!46 31 Hahamlarını, rahiplerini, bir de Meryem oğlu Mesih'i, Allah'la beraber rableri olarak gördüler;47 Oysa, Tek Tanrı'dan başkasına kulluk etmekle emrolunmuş değillerdi; (o Tek Tanrı ki,) O'ndan başka tanrı yoktur, (O Tek Tanrı ki,) sınırsız kudret ve izzetiyle, (böylelerinin) O'nun tanrılığında bir pay yakıştırdıkları her şeyden bütünüyle uzaktır, yücedir!

Sitelerde Paylaş
tek Kurtulus Kuranin cagrisi , hiristiyan olan spacmanimis , murtumor ve cutie okuyun

tevbe 9/11 [Evet!] Allah, [gerçekten] imana erenlerin de, ikiyüzlülerin(tanrilari 3 olanlar tanrilari gibi 3 suratlidir) de kimler olduğunu mutlaka gösterecektir.7

Zihnen nasıl da saptırılıyorlar!46 31 Hahamlarını, rahiplerini, bir de Meryem oğlu Mesih'i, Allah'la beraber rableri olarak gördüler;47 Oysa, Tek Tanrı'dan başkasına kulluk etmekle emrolunmuş değillerdi; (o Tek Tanrı ki,) O'ndan başka tanrı yoktur, (O Tek Tanrı ki,) sınırsız kudret ve izzetiyle, (böylelerinin) O'nun tanrılığında bir pay yakıştırdıkları her şeyden bütünüyle uzaktır, yücedir!

Ya Ennazzam sen nasıl bir insansın ne yiyip ne içiyorsun ne iş yapıyorsun merak ettim be arkadaşım..Durmadan aynı konu aynı sözler aynı ifadeler..Sen bunlardan başka bir şey bilmez misin Allahaşkına ?..

Sende ya gerçekten zeka geriliği var ya da psikolojik yardıma ihtiyacın var diye düşünmeye başladım artık..

Kuran nedir arkadaşım, özelliği nedirki durmadan Kuran'daki bu gereksiz ayetleri önümüze sürüyorsun ?

Bunları yazınca ne yapacağız yani imana gelip Müslüman mı olacağız ?

Allah akıl fikir versin sana başka birşey demiyorum artık..

Sitelerde Paylaş

İslâm’a dâvet edilirken Allah’a karşı yalan uydurandan daha zâlim kim olabilir?” (Saff: 7)

bycene

yahudi olmayani köpek diye hitap ediyor rab isa , baska yerde yahudi olmayana gitmeyin( havarilerine) domuslara incileri atmayin buyuruyor , domuslarda samarita ve yunanlar ,

petrus yeni ahiit

2: 12 Ama anlamadıkları konularda(orgjnalide boyle bir sey yazmiyor isaya inanmiyanlara hayvan deniyor) sövüp sayan bu kişiler, içgüdüleriyle yaşayan, yakalanıp boğazlanmak üzere doğan, akıldan yoksun hayvanlar gibidir. Hayvanlar gibi onlar da yıkıma uğrayacaklar.

Luka 19/27 `Beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!'»

bu ayete isa kendini anlatiyor kral diye , ikinci gelisi kral olarak .

Johannes 15/6 Bir kimse bende kalmazsa, çubuk gibi dışarı atılır ve kurur. Böylelerini toplar, ateşe atıp yakarlar. yani isaya inanmayani toplayin ve yakin(engizision)

cutie

Islamda kadin diye baslik atmisin , ikinci kez ayni konuyu aciyorsun , yeni ahiteki kadin ayetlerini yaziyim istiyorsan ikinci kez olasak ama .

murtimuro

Allah akıl fikir versin sana başka birşey demiyorum artık.. aynen , :rolleyes:

Tevbe suresi

32 Allah'ın [yol gösterici] ışığını, laf kalabalığıyla48 söndürmek istiyorlar: Fakat Allah [bunun gerçekleşmesine] izin vermeyecektir, çünkü O, ışığının olanca aydınlığıyla yayılmasını irade etmiştir, hakkı inkar edenler bundan hoşlanmasa da!49

Sitelerde Paylaş
İslâm’a dâvet edilirken Allah’a karşı yalan uydurandan daha zâlim kim olabilir?” (Saff: 7)

Luka 19/27 `Beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!'»

sen gercekten normal degilsin... sana bu ayetleri bin defa anlattik..

Burada isa bir hikaye anlatiyor diye.. Luka19:12 ye bakacaksin, ne diyor

""Luk 19:11 oradakiler bu sözleri dinlerken isa konuşmasını bir benzetmeyle sürdürdü. çünkü kudüs'e yaklaşmıştı ve onlar, tanrı'nın egemenliğinin hemen ortaya çıkacağını sanıyorlardı. "

"Luk 19:12 Bu nedenle İsa şöyle dedi: "Soylu bir adam, kral atanıp dönmek üzere uzak bir ülkeye gitti" diye basliyor o hikaye

Bu sozu soleyen hikayedeki kral diye yuz bin defa anlattik senin dedigin gibi olmadigini ...ama nato kafa nato mermer durumlari var sende

tarihinde Cutie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bycene

yahudi olmayani köpek diye hitap ediyor rab isa , baska yerde yahudi olmayana gitmeyin( havarilerine) domuslara incileri atmayin buyuruyor , domuslarda samarita ve yunanlar ,

petrus yeni ahiit

2: 12 Ama anlamadıkları konularda(orgjnalide boyle bir sey yazmiyor isaya inanmiyanlara hayvan deniyor) sövüp sayan bu kişiler, içgüdüleriyle yaşayan, yakalanıp boğazlanmak üzere doğan, akıldan yoksun hayvanlar gibidir. Hayvanlar gibi onlar da yıkıma uğrayacaklar.

Johannes 15/6 Bir kimse bende kalmazsa, çubuk gibi dışarı atılır ve kurur. Böylelerini toplar, ateşe atıp yakarlar. yani isaya inanmayani toplayin ve yakin(engizision)

cutie

Islamda kadin diye baslik atmisin , ikinci kez ayni konuyu aciyorsun , yeni ahiteki kadin ayetlerini yaziyim istiyorsan ikinci kez olasak ama .

murtimuro

Allah akıl fikir versin sana başka birşey demiyorum artık.. aynen , :rolleyes:

Tevbe suresi

32 Allah'ın [yol gösterici] ışığını, laf kalabalığıyla48 söndürmek istiyorlar: Fakat Allah [bunun gerçekleşmesine] izin vermeyecektir, çünkü O, ışığının olanca aydınlığıyla yayılmasını irade etmiştir, hakkı inkar edenler bundan hoşlanmasa da!49

islama davet edilirken Allahiniz terbiyesizligini elinden birakmadigi surece ayni karsiligi alacaktir...

11Oradakiler bu sözleri dinlerken İsa konuşmasını bir benzetmeyle sürdürdü. ayetini atlamissin, yarim yamak insan... hersey benzetmeler icinde

yani buradada egerki cubugu insana benzetipde atesin ayni anlamda oldugunu savunman pek zekice.... cubukmu insan insanmi cubuk o zaman....

once muhammedin bedava sperm kampanyasini gizleyin sonra isaya b.k atin

Sitelerde Paylaş

quote name='Cutie' date='Jan 12 2008, 02:48 AM' post='6086']

""Luk 19:11 oradakiler bu sözleri dinlerken isa konuşmasını bir benzetmeyle sürdürdü. çünkü kudüs'e yaklaşmıştı ve onlar, tanrı'nın egemenliğinin hemen ortaya çıkacağını sanıyorlardı. "

"Luk 19:12 Bu nedenle İsa şöyle dedi: "Soylu bir adam, kral atanıp dönmek üzere uzak bir ülkeye gitti" diye basliyor o hikaye

Bu sozu soleyen hikayedeki kral diye yuz bin defa anlattik senin dedigin gibi olmadigini ...ama nato kafa nato mermer durumlari var sende

cutie sen gercekten , hiristiyanligi bilmisorsun ,

benzetmeyle sürdürdü. ( burdaki benzetmeden ne? )

tanrı'nın egemenliğinin hemen ortaya çıkacağını ( isa demek istiyorki " yo simdi deyil ikinci gelisimde tanrinin egemenligi olacak)

Bu nedenle İsa şöyle dedi: "Soylu bir adam, kral atanıp dönmek üzere uzak bir ülkeye gitti"( soylu adam kim? kral kim uzak olan yer neresi ? nezaman dönecek?

burda isa diyorki ben soyluyum , ve tanri beni kral olarak atayip beni birdaha göndercek , ama simdi uzak bir ülkeye gitecem yani tanrinin sagina oturup ve beklicem , hani isayin ikinci gelisi olacak ya hiristiyanlara göre , armagedon falan fisman tabiyki siz lere bunlari anlatmazlar , ask sevgi hikayelerinden bol keseden atarlar , buna cevap verin

petrus yeni ahiit

2: 12 Ama anlamadıkları konularda sövüp sayan bu kişiler, içgüdüleriyle yaşayan, yakalanıp boğazlanmak üzere doğan, akıldan yoksun hayvanlar gibidir. Hayvanlar gibi onlar da yıkıma uğrayacaklar.

bycene

yani buradada egerki cubugu insana benzetipde atesin ayni anlamda oldugunu savunman pek zekice.... cubukmu insan insanmi cubuk o zaman

sen okuman yokmu , isa diyorki bir kimse bende kalmazsa , kuru cubuk olur onlari toparlayin ve yakin ve bu kiliseler tarafindan aynen yapilmistir hani hiristiyanlarin sevgi dolu tarihleri var ya , ama sen bunlari bilmesin , sana bol bol sevgi hikayeleri anlatirlar , sana tavsiye eline bir tarih kitabi al da oku veya gözünu ac ve dunyaya bak .

Sitelerde Paylaş
Ennazzam misyoner elbisesi giymiş armutlar sen ne anlatırsan anlat bildiğini okur:)

Tevratın T sinden haberleri yok İncil'in İ si ellerinde yok Tİ ye alacaksın..

Selamlar..

valla dogru diyorsun , ben göle johurt caliyorum galiba nasretdin hoca gibi :lol:

Sitelerde Paylaş
quote name='Cutie' date='Jan 12 2008, 02:48 AM' post='6086']

cutie sen gercekten , hiristiyanligi bilmisorsun ,

benzetmeyle sürdürdü. ( burdaki benzetmeden ne? )

tanrı'nın egemenliğinin hemen ortaya çıkacağını ( isa demek istiyorki " yo simdi deyil ikinci gelisimde tanrinin egemenligi olacak)

Bu nedenle İsa şöyle dedi: "Soylu bir adam, kral atanıp dönmek üzere uzak bir ülkeye gitti"( soylu adam kim? kral kim uzak olan yer neresi ? nezaman dönecek?

burda isa diyorki ben soyluyum , ve tanri beni kral olarak atayip beni birdaha göndercek , ama simdi uzak bir ülkeye gitecem yani tanrinin sagina oturup ve beklicem , hani isayin ikinci gelisi olacak ya hiristiyanlara göre , armagedon falan fisman tabiyki siz lere bunlari anlatmazlar , ask sevgi hikayelerinden bol keseden atarlar , buna cevap verin

petrus yeni ahiit

2: 12 Ama anlamadıkları konularda sövüp sayan bu kişiler, içgüdüleriyle yaşayan, yakalanıp boğazlanmak üzere doğan, akıldan yoksun hayvanlar gibidir. Hayvanlar gibi onlar da yıkıma uğrayacaklar.

bycene

yani buradada egerki cubugu insana benzetipde atesin ayni anlamda oldugunu savunman pek zekice.... cubukmu insan insanmi cubuk o zaman

sen okuman yokmu , isa diyorki bir kimse bende kalmazsa , kuru cubuk olur onlari toparlayin ve yakin ve bu kiliseler tarafindan aynen yapilmistir hani hiristiyanlarin sevgi dolu tarihleri var ya , ama sen bunlari bilmesin , sana bol bol sevgi hikayeleri anlatirlar , sana tavsiye eline bir tarih kitabi al da oku veya gözünu ac ve dunyaya bak .

yakin ile yakarlar arasindaki farki engin turkce bilgin ile cozmussun bravo...

yanan sey yok olur. incil cehennem kavraminida yok olmak ile tasvir eder... attigi her adim benzetmedir isa'nin... sirf muhalefet olmak icin yaziyorsun...

Sitelerde Paylaş
yakin ile yakarlar arasindaki farki engin turkce bilgin ile cozmussun bravo...

yanan sey yok olur. incil cehennem kavraminida yok olmak ile tasvir eder... attigi her adim benzetmedir isa'nin... sirf muhalefet olmak icin yaziyorsun...

evet bende aynisini diyorum , toparlayin ve yok edin buyuruyor isa ( ama yinede kiliseler ispanyadaki Müslümanlari ve yahudileri toparlayip ve yakmislar ayni isayin tavsiye etigi gibi)

ayetleri zahiri(lafzi) almislar , toparlayip yakmislar ,

ayeti tevil(yorum) edende olmus mesela hitler yakmamis gaz lamis , veya baskalari kesmis bunlar reformcu hiristiyanlar uygulamis, eski katolik kilisesi demoda olmus zamanla :lol:

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
evet bende aynisini diyorum , toparlayin ve yok edin buyuruyor isa ( ama yinede kiliseler ispanyadaki Müslümanlari ve yahudileri toparlayip ve yakmislar ayni isayin tavsiye etigi gibi)

ayetleri zahiri(lafzi) almislar , toparlayip yakmislar ,

ayeti tevil(yorum) edende olmus mesela hitler yakmamis gaz lamis , veya baskalari kesmis bunlar reformcu hiristiyanlar uygulamis, eski katolik kilisesi demoda olmus zamanla :lol:

vaay hatta reeey,,,

isanin ayni bunun gibi bir baska sozlerini daha okumus olsaydim senin tasvir aciklamani kabul edebilirdim... ama tasvir aciklaman malesef genellemeye uymuyor...

ispanyada cartta curtta yapilanlara gelince ise hickimsenin yaptigi sucu kimseye atamazsin...

bak mesela bir musluman bir hiristiyani òldùrdùgùnde direk muhammede sucu atabilirsin, cunku adam zaten apacik bunu demis...

ama isa hakkinda konu daha farkli... hadi diyelim dolayli yoldan òldùrùn sinyalleri verdi... o zamanda demekki havarileri sozunu dinlememis ki òldùrmemis (petrusun askerin kulagini kestiginde isanin tepkisinden olayin ciddiyetini anlayabiliriz)...

Sitelerde Paylaş
vaay hatta reeey,,,

isanin ayni bunun gibi bir baska sozlerini daha okumus olsaydim senin tasvir aciklamani kabul edebilirdim... ama tasvir aciklaman malesef genellemeye uymuyor...

ispanyada cartta curtta yapilanlara gelince ise hickimsenin yaptigi sucu kimseye atamazsin...

bak mesela bir musluman bir hiristiyani òldùrdùgùnde direk muhammede sucu atabilirsin, cunku adam zaten apacik bunu demis...

ama isa hakkinda konu daha farkli... hadi diyelim dolayli yoldan òldùrùn sinyalleri verdi... o zamanda demekki havarileri sozunu dinlememis ki òldùrmemis (petrusun askerin kulagini kestiginde isanin tepkisinden olayin ciddiyetini anlayabiliriz)...

senin incilde bir tane isa yok ki ben sana en az 3 isa versiyonu getire bilirim , tanri isa (maskeli seytan), rebel(devrimci) isa , Kurandaki Isaya uygun Hz.Isa , birde sevgi dolu isa , yani cok sahsiyetler cok versiyonlar bir isimde birlestirilmek istenmis konziler tarafindan.

bir yerde yakin bogazlayin diyor öbür yerde yanagina vurana öbür yanagni uzat diyor sence bu celiski deyilmi

bu ayetleri istermisin yarin sana yaza bilirim

petrus yeni ahiit

yakalanıp boğazlanmak üzere doğan - bune demek yani birileri gelip hiristiyan olmayan lari bogazlicakmi ? sen ne anliyorsun bu ayeten bak bu yeni ahit (kizildereliler hep bogazlanarak öldümustür , abd kanunu cikarmistir skalp(kele) getirene 5 dolar , he simdi anladim abd bu yasayi demekki bu ayete dayandirmis )

bu ayete isa kendini anlatiyor kral diye , ikinci gelisi kral olarak . bak cutie cevaplayamadi sen birde dene

bu ayete hic bir yerinde oldükten sonra falan yazmas ,

Sitelerde Paylaş

Ennazzam boyle derme catma anlamini bilmedigin ne anllama geldiginden bihaber ayetleri buraya tasiyarak aklin sira isa mesihe camur atmaya calisiyorsun.Incili okuyan isa mesihin nasil baris yanlisi, sevgi dolu, erdemli bir karakter oldugunu zaten bilir..yani bunlari gececeksin..

Sana cimbizlama verdigin ayetteki sozun isa mesih’in sozu olmadigini soyluyorum anlattigi hikayedeki kralin sozu diyorum sen hala biseyler geveliyorsun.

Bunu soyleyen isa degil degil mi, hala mi anlamiyorsun.. hikayedeki kral’in sozu bu !!

Burada isa bir hikaye anlatiyor diye.. Luka19:11 ye bakacaksin, ne diyor

hepsini aliyorum da gozune iyice girsin..

11 Oradakiler bu sözleri dinlerken İsa konuşmasını bir benzetmeyle sürdürdü. Çünkü Yeruşalim'e yaklaşmıştı ve onlar, Tanrı'nın Egemenliği'nin hemen ortaya çıkacağını sanıyorlardı.

12 Bu nedenle İsa şöyle dedi: "Soylu bir adam, kral atanıp dönmek üzere uzak bir ülkeye gitti.

13 Gitmeden önce kölelerinden onunu çağırıp onlara birer mina verdi. 'Ben dönünceye dek bu paraları işletin' dedi.

14 "Ne var ki, ülkesinin halkı adamdan nefret ediyordu. Arkasından temsilciler göndererek, 'Bu adamın üzerimize kral olmasını istemiyoruz' diye haber ilettiler.

15 "Adam kral atanmış olarak geri döndüğünde, parayı vermiş olduğu köleleri çağırtıp ne kazandıklarını öğrenmek istedi.

16 Birincisi geldi, 'Efendimiz' dedi, 'Senin bir minan on mina daha kazandı.'

17 "Efendisi ona, 'Aferin, iyi köle!' dedi. 'En küçük işte güvenilir olduğunu gösterdiğin için on kent üzerinde yetkili olacaksın.'

18 "İkincisi gelip, 'Efendimiz, senin bir minan beş mina daha kazandı' dedi.

19 "Efendisi ona da, 'Sen beş kent üzerinde yetkili olacaksın' dedi.

20 "Başka biri geldi, 'Efendimiz' dedi, 'İşte senin minan! Onu bir mendile sarıp sakladım.

21 Çünkü senden korktum, sert adamsın; kendinden koymadığını alır, ekmediğini biçersin.'

22 "Efendisi ona, 'Ey kötü köle, seni kendi ağzından çıkan sözle yargılayacağım' dedi. 'Kendinden koymadığını alan, ekmediğini biçen sert bir adam olduğumu bildiğine göre,

23 neden paramı faize vermedin? Ben de geldiğimde onu faiziyle geri alırdım.'

24 "Sonra çevrede duranlara, 'Elindeki minayı alın, on minası olana verin' dedi.

25 "Ona, 'Efendimiz' dediler, 'Onun zaten on minası var!'

26 "O da, 'Size şunu söyleyeyim, kimde varsa ona daha çok verilecek. Ama kimde yoksa, kendisinde olan da elinden alınacak' dedi.

27 'Beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!'"

Sacma sapan cikarimlar yapiyorsun ya ciddiye alinacak seyler degil.. yok yanmakmis, yakmaymis..Incilde isa mesih sIk sIk benzetmeler yapar,guzel hikayelerle sozlerini zenginlestirilir..

“” (Luk 15:1)Ben gerçek asmayım ve Babam bağcıdır.Bende meyve vermeyen her çubuğu kesip atar, meyve veren her çubuğu ise daha çok meyve versin diye budayıp temizler.Size söylediğim sözle siz şimdiden temizsiniz.Bende kalın, ben de sizde kalayım. Çubuk asmada kalmazsa kendiliğinden meyve veremez. Bunun gibi, siz de bende kalmazsanız meyve veremezsiniz.Ben asmayım, siz çubuklarsınız. Bende kalan ve benim kendisinde kaldığım kişi çok meyve verir. Bensiz hiçbir şey yapamazsınız.Bir kimse bende kalmazsa, çubuk gibi dışarı atılır ve kurur. Böylelerini toplar, ateşe atıp yakarlar”

Burada isa mesih imandan soz ediyor..iman etmenin verdigi verdigi gucten..Birlikten, beraberlikten

O ne diyor, sen neden bahsediyorsun..Biraz aklini beynini kullan

Bu sozleri kasitli olarak carpitiyorsun ama nafile kendin soyler kendin dinlersin sadece kendin gibileri etkilersin

tarihinde Cutie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Cehenneme inanıyor musun?

yokta bizi göndermek istedikleri yere kendileri gitsin yoksa onlara en güzel foseptik çukuru yakışır

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...