Jump to content

EVRİM YOK DİYEN MÜSLOLARA BİR DARBE DAHA

Recommended Posts

Arkadaşlar daha evvel de defalarca medyaya yansıyan br durum vardı.Hatay da bir aile aynı maymunlar gibi 4 ayakları üstünde yürüyorlardı. Bunun sebebinin genlerindeki bir mutasyon olduğu ortaya çıkartılmış. Hem de bunu yapan bir Türk bilim adamı. Haberin linkini de buraya koyuyorum. Bakalım evrim yok diyen,mutasyon filan yalan hikaye diyen,üniversitelerde evrim yok diyenlere ilerleme vermiyolar kardeşim diye bas bas bağıran kara cahiller ne diyecekler?

http://haber.gazetevatan.com/hatayli-ailenin-genetik-sifresi-cozuldu/319692/7/Yasam

Sitelerde Paylaş

Cenabı Allahın sonsuz nuruyla yaratıldığımızı iddia eden kitleye soruyorum,bu vatandaşlar sizce böyle mi yaratıldı,yoksa mutasyon varmıymış?

Hala bu haberden sonra evrim olamaz diyen biri varsa gitsin iqsunu ölçtürsün

Sitelerde Paylaş

Yazık yahu.. yemin ediyorum yazık..

Mutasyonu inkar eden mi var?

Evrimi kanıtlamak için çok daha fazlasına ihtiyaç var.Aslında bir açıdan bakarsan şu vaka evrimi küçük duruma düşürüyor.Çünkü mutasyonun verdiği zararı gösteriyor.Bu bir hastalık.Yani normal olmayan bir durum..

Oysa bak sana mutasyon geçirerek ne kadar kompleks ve düzenli bir yapıdasın.Normal halinde hastalık diyebileceğin hiçbir bozukluğun bulunmuyor..

Sitelerde Paylaş

Bir kere, bu başlığı açan arkadaşın amacı, bilimi desteklemek mi, dinlere darbe vurmak mı?

Bilimi destekleyen bir insan, tarafsız olmalı, çok farklı bir pencereden bakabilmelidir. Sizde bu kabiliyeti göremiyorum.

Bilim, asla dini etkisiz kılmaz. Bilimi, kendi ego tatmin aracı olarak kullanmayınız.

Sitelerde Paylaş

Yazık yahu.. yemin ediyorum yazık..

Mutasyonu inkar eden mi var?

Evrimi kanıtlamak için çok daha fazlasına ihtiyaç var.Aslında bir açıdan bakarsan şu vaka evrimi küçük duruma düşürüyor.Çünkü mutasyonun verdiği zararı gösteriyor.Bu bir hastalık.Yani normal olmayan bir durum..

Oysa bak sana mutasyon geçirerek ne kadar kompleks ve düzenli bir yapıdasın.Normal halinde hastalık diyebileceğin hiçbir bozukluğun bulunmuyor..

Evrimi neden küçük düşürsün ki?Mesela bu aile genlerindeki değişiklik nedeniyle dezavantajlı konumdalar ve bir süre sonra tükenecekler. Al sana doğal seleksiyon.

Bakın çok net bir sorum var: Bu aile genlerindeki değişiklik nedeniyle insandan daha farklı bir görüntüye sahipler. Milyonlarca yıllık bir süreçte,maruz kalınacak sayısız etmen nedeniyle canlıların böyle şekil ve işleyiş değiştirebilecğini neden kabul etmiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Bir kere, bu başlığı açan arkadaşın amacı, bilimi desteklemek mi, dinlere darbe vurmak mı?

Bilimi destekleyen bir insan, tarafsız olmalı, çok farklı bir pencereden bakabilmelidir. Sizde bu kabiliyeti göremiyorum.

Bilim, asla dini etkisiz kılmaz. Bilimi, kendi ego tatmin aracı olarak kullanmayınız.

Evrime karşı bir insanın beni bilim konusunda kabiliyetsiz görmesi ilginç tabii.

Bugün bilimin everesti olan yerlerde artık evrim var mı lan acaba diye insanlar sormuyolar bile.

Biz hala burda size evrimin kanıtlarını göstermeye çalışıyoruz.

Amacım tabii ki bilimi desteklemek,dinlerden banane,bilim güçlensin insanlar aydınlansın,amacım bu,oldu mu?

Sitelerde Paylaş

Evrime karşı bir insanın beni bilim konusunda kabiliyetsiz görmesi ilginç tabii.

Bugün bilimin everesti olan yerlerde artık evrim var mı lan acaba diye insanlar sormuyolar bile.

Biz hala burda size evrimin kanıtlarını göstermeye çalışıyoruz.

Amacım tabii ki bilimi desteklemek,dinlerden banane,bilim güçlensin insanlar aydınlansın,amacım bu,oldu mu?

Evrim bir dogmamıki, insanlar ""evrim varmı lan"" şeklinde sorular soruyorlar. Demek ki evrim, dogmatik bir kuramdan öteye gidememiş ve halen, tatmin edici - kesinlik içeren, bilimsel kanıtlar sunamamış.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim bir dogmamıki, insanlar ""evrim varmı lan"" şeklinde sorular soruyorlar. Demek ki evrim, dogmatik bir kuramdan öteye gidememiş ve halen, tatmin edici - kesinlik içeren, bilimsel kanıtlar sunamamış.

nasıl bir kesin kanıt istiyorsun ki? Fosiller bile başlı başına yeterli değil mi?

Sitelerde Paylaş

nasıl bir kesin kanıt istiyorsun ki? Fosiller bile başlı başına yeterli değil mi?

Kanıt filan istemiyorum, değerli arkadaşım. Ben bu konularla ilgilenmiyorum. Gece gündüz bunları düşünen, sizlersiniz.

Sitelerde Paylaş

bilim asla dini etkisiz kılmaz çünkü bilim ve teknoloji bizlerin parasıyla gelişmekte ilerlemekte. evrim %100 kanıtlansa bile kimse çıkıp "tanrı yoktur, evrimi ıspatladık" falan demez, demeyecektir. bilim ödülü alan bilim adamlarına bakın, hepsi tanrıyı çalışmalarının bir köşseinden sokuşturmuştur. bu sayede araştırmalarına ödenek sağlatır ve para ödülleri kazanır. halkın uyanmaması lazım çünkü eşek lazım bu düzene.

koşun hala allah kitap peşinden. bilim her zaman arkanızda.

Sitelerde Paylaş

bilim asla dini etkisiz kılmaz çünkü bilim ve teknoloji bizlerin parasıyla gelişmekte ilerlemekte. evrim %100 kanıtlansa bile kimse çıkıp "tanrı yoktur, evrimi ıspatladık" falan demez, demeyecektir. bilim ödülü alan bilim adamlarına bakın, hepsi tanrıyı çalışmalarının bir köşseinden sokuşturmuştur. bu sayede araştırmalarına ödenek sağlatır ve para ödülleri kazanır. halkın uyanmaması lazım çünkü eşek lazım bu düzene.

koşun hala allah kitap peşinden. bilim her zaman arkanızda.

Evrimin (100%) kanıtlanmadığını kimden/nereden duydunuz?

Evrim demek biyoloji demektir.

Evrimsiz bir biyoloji bilimi olmaz/olamaz.

Çünkü biyolojinin tamamı evrim gerçeğinin üzerinde yükselir.

Evrimin kesinliği ya da gerçekliği konusunda en ufak bir kuşku yoktur.

Tartışılanlar sadece onun mekanizmaları ve aşamaları ile ilgili teknik detaylardır.

Evrim bir gerçektir!

Sitelerde Paylaş

Evrimin (100%) kanıtlanmadığını kimden/nereden duydunuz?

Evrim demek biyoloji demektir.

Evrimsiz bir biyoloji bilimi olmaz/olamaz.

Çünkü biyolojinin tamamı evrim gerçeğinin üzerinde yükselir.

Evrimin kesinliği ya da gerçekliği konusunda en ufak bir kuşku yoktur.

Tartışılanlar sadece onun mekanizmaları ve aşamaları ile ilgili teknik detaylardır.

Evrim bir gerçektir!

evrim benim için de bir gerçek ama hala eksik halkalar olduğunu okumuştum. bilgimde bir problem olabilir.

düzelttiğiniz için teşşekkürler. anlatmak istediğim zaten kanıtlanıp kanıtlanmaması değil halka yansıtılışı.

Sitelerde Paylaş

evrim benim için de bir gerçek ama hala eksik halkalar olduğunu okumuştum. bilgimde bir problem olabilir.

düzelttiğiniz için teşşekkürler. anlatmak istediğim zaten kanıtlanıp kanıtlanmaması değil halka yansıtılışı.

Eksik halkaların şu an için elde mecut olmaması evrimin gerçekliğine halel getirmiyor ki...

Milyonlarca canlı türünün nasıl evrildiğini, henüz yeni bir kuram ve yeni bir bilim dalı olan biyolojinin bir anda açıklamasını beklemek zaten imkansız ve gereksiz bir şarttır. Henüz tanımadığımız canlı türleri ile birlikte yaşıyoruz bu gezegende.

Fakat, yaradılışçıların sığındıkları, bilinmeyen ara geçiş formları teker teker bulunuyor. Taşlar birer birer yerine oturuyor; ama herşeyden önce bunların eksik olmasının evrimi yalanlayamayacağını bilmek gerekiyor.

Diğer yandan, evrim gerçeğinin yaygınlaşamamasının önemli nedenleri var. Dünya genelinde muhafazakar görüşün hükümetleri ve bilim çevrelerini kontrol etmesi; bilimin temel olarak kara ve bunun içinde endüstriyel faaliyetlere vakfedilmiş olması; teist inançların hala insanların dünya görüşlerine ve böylece de arayışlarına yön veriyor olması vb etkenler evrime ayrılan araştırma bütçelerinin kısıtlı bir seviyede kalmasının başlıca nedenleri.

Görünüşe göre evrim, biyoloji ana bilim dalının temeli olması nedeniyle biyoloji bölümlerinde araştırılıp geliştirilmesinin yanı sıra sıklıkla bilim aşıklarının yaymaya ve insanlığa öğretmeye çalıştığı bir gerçek konumunda. Ve aslında bu gerçek bile, ne kadar ilkel ve aptal canlılalar oluşumuzu açıkça göstermesi açısından primatlardan evrimleştiğimizin ve hala evrimimizin alt basamaklarında oluşumuzun bir diğer ironik kanıtı.

Sitelerde Paylaş

başlığı açan arkadaş kendi ayağına kurşun sıkmış. mutasyon ve doğal seçilim apaçık gözlemlenebilen olgulardır, inananlar bunları inkâr etmez, sadece bu iki olgunun evrimin iddialarını açıklamada yetersiz olduğunu savunurlar.

eğilerek yürüyen bu insanlar bilimsel olarak şu durumu apaçık doğrululuyor; mutasyon öyle menem bir şeyki, karmaşık bir organizmada cereyan ettiğinde böylesi ucube canlıların meydana gelmesine sebep oluyor. demek istediğim basit hücrelerde mutasyon anlamlı olabilir ama karmaşık organizmaların dna'sında meydana gelen küçük mutasyonlar büyük tahribata yol açıyor. buradan çıkan sonuç şu: evrim canlıların ilk dönemlerinde anlamlı olur. fakat gittikçe karmaşıklaşan canlılarda mutasyonların meydana getirdiği değişikliklerin seçilim yoluyla aktarılamayacağı meydana çıkar. çünkü karmaşıklaşıldıkça kontrolsüz mutasyonlar ucube meydana getirir ve seçilimle negatif olarak elenirler. eşeyli üremeden meydana gelen mutasyonların ebeveynden farklı olmasına rağmen aynı tür veya cinste kalmaktan başka çaresi olmadığından onların da evrim için açıklayıcılığı yoktur. var diyen olgusal olarak göstermelidir. yani çiftleşe çiftleşe kendi türlerinden bağımsız kendisine benzeyen başka canlılar soy vermelidir. izolasyonda kalan canlıların çiftleşmemeleri teknik değil, coğrafi etkenlerden kaynaklanır, aborijinlerin çocuk yapmak için isveç-rus halkı ile çiftleşme eğiliminde olmaması gibi. yani gösterilecek örnek bu türden olmamalı, teknik olarak çiftleşemeyen soylar gösterilmeli.

tarihinde GDP tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim biyoloji bilim dalının bir konusudur.

Biyologlar gerektiğinde jeologlardan, gen uzmanlarına danışırlar.

Bu bilgilere ulaşmak için basit bir sözlük açıp okumanız kafidir.

Salaklık ise bunu teologların açıklamaya kalkmasıdır.

Bütün diyebildikleri ise "demek senin ataların maymundu."

Sadece salaklıkla kalsa iyi, edepsizler de.

Zavallı dinciler...

...el atıp da madara olmadıkları tek bir konu var mı acaba?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...