Jump to content

12 Eylül'de ne diyeceğiz?

115 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 300
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gerçek özgürlük,inandığı yolundan gittiği bir önderi olmayanın değil,nefsini terbiye ve tezkiye edenlerin ulaşacağı bir mertebedir.Sen kendini özgür sanıyorsun ama şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır.Ruhun duymasa bile...

şeyhler melek oluyor sanırım.hatta peygamber hatta tanrı :D :D

Sitelerde Paylaş

Tayyip'te bazen eşeğin şeyine çamaşır suyu kaçırıyor?Memur demesindeki amaç belliyken bu ifade anlamsızdı.

Bu Tayyip'in kırdığı kaçıncı gaf. Promptera bakmayınca saçma sapan demeçler veriyor. :D

Referandumda tek sonuç AKP'ye yaramaz o da %35'in altında kalan Evet oyu.

Evet oyları referandumda asla %35'in altına düşmez. Ekonomi toparlanmaya başladı bir süredir. Olumlu yansır. %60 civarı Evet oyu çıkarsa, AKP'nin bir seçim daha tek başına iktidarda kalacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

tarihinde Uyecik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

akpnin uygulamalarina karsi olmak gozumuzu kor etmemeli ve bu yuzden statukonun ekmegine yag surmemeliyiz.akp baska anayasa baska.bu anayasa statukoya onemli olcude darbe vuracak.bagrismalar bundan.bu firsat bir daha zor gelir.sekiz sene tek baslarina iktidar olduklari halde ancak cesaret edebildiler.statukonun ne kadar guclu oldugunu ve bu firsatin onemini gorun iste.

bu yuzden sozde degil ozde sosyalist ufuk urasin dedigi gibi "akpye hayir,referanduma evet" diyorum.

gercek solcular,kurdler,liberaller,dindarlar kisacasi sistemin ezdigi tum kesimlerinde evette birlesecegine inaniyorum.

Herkes pek bir meraklı solcunun gerçeğini sahtesini tahlil etmeye.

Grev hakkına göz diken,kendi saltanatının peşinde çiziktirilmiş bu emrivaki kağıt parçasına imza atmak bırak sosyalistliği,solculuk bile olamaz.

Sitelerde Paylaş

Anayasa Değişikliği Maddeleri Karşılaştırması:

http://cm.ntvmsnbc.c...klifTablosu.pdf

Mutlak surette her vatandaşın karşılaştırmalı tabloya bakması gerekmektedir.

Ondan sonra isteyen EVET isteyen HAYIR demelidir.

Şundan bundan duyduğumuz bilgilerle taraflı görüşlerle bu işi daha da çıkmaza sokmayalım.

Gayet medenice bir referandum yapalım.

Hatta Modlardan rica etsek. Güzel bir başlık açsak da orada tartışsak. Gerçi mübarek bir sürü madde var. Yok ya ayrı başlık bizi bozar sanırım :)

Neyse, yukarıdaki linkte gördüğünüz karşılaştırmalı tabloyu mümkün olan her ortama yaymanızı ve kişilerin kendi fikirleriyle evet veya hayır demelerini sağlamanızı rica ediyorum.

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her ne kadar hayır diyerek Chp ve Mhp'nin değirmenine su taşımak istemesem de,

Elim mecbur, gidip hayırı basacağım.

Hiçbir madde herhangi bir yenilik getirmiyor.

Aksine daha da kötüleşiyor.

Sivil lafı ağızlara sakız oldu ama

Gerçekten sivil bir anayasa lazım.

O anayasa yapılana kadar

Hayır demeye devam.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

Ve dikkat edilirse, değişiklik yapılan anayasa maddelerinin %80'e yakını yargı hususunda.

Ha soralım, var mı yargıda anayasal değişikliğe gerek, evet elbette var. Ama ben beğenmedim bunu, sizi bilemem.

Ancak YAŞ kararlarına (askerden atma mevzusu) mahkeme yolu açılıp da Cumhurbaşkanının verdiği kararlara mahkeme yolu açılmaması en ilginç olan madde olarak gözüme çarpıyor.

Yani sadece YAŞ'ın TSK'dan ilişik kesmesine yargı yolu açık. Fosss...

Mavi kısım yeni eklemedir.

"

Cumhurbaskanının tek basına yapacagı islemler ile Yüksek

Askeri Suranın kararları yargı denetimi dısındadır. Ancak,

Yüksek Askeri Suranın Silahlı Kuvvetlerden her türlü ilisik

kesme kararlarına karsı yargı yolu açıktır."

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ve dikkat edilirse, değişiklik yapılan anayasa maddelerinin %80'e yakını yargı hususunda.

Ha soralım, var mı yargıda anayasal değişikliğe gerek, evet elbette var.

Ancak YAŞ kararlarına mahkeme yolu açılıp da Cumhurbaşkanının verdiği karara mahkeme yolu açılmaması en ilginç olan madde olarak gözüme çarpıyor.

Mavi kısım yeni eklemedir.

"

Cumhurbaskanının tek basına yapacagı islemler ile Yüksek

Askeri Suranın kararları yargı denetimi dısındadır. Ancak,

Yüksek Askeri Suranın Silahlı Kuvvetlerden her türlü ilisik

kesme kararlarına karsı yargı yolu açıktır."

Mevcut durumda ilişik kesilenler dahi yargı yolunu kullanamıyorlar.Ayrıca Hayır deme gerekçeni de anlamsız buldum.Senin de sanırım sıkıntın AKP ile paketle değil.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mevcut durumda ilişik kesilenler dahi yargı yolunu kullanamıyorlar.Ayrıca Hayır deme gerekçeni de anlamsız buldum.Senin de sanırım sıkıntın AKP ile paketle değil.

İyi oku. Sadece TSK'dan YAŞ tarafından ilişği kesilenlere yargı yolu açık.

Yoksa ki gene YAŞ kararları ve Cumhurbaşkanının tek başına yaptığı işlemler yargı denetimi dışında kalıyor.

Neden?

Toptan yargı yolu ve denetimi açılsın!?

Ben Tanrıyı bile dava edebilmeliyim.

Cuhurbaşkanının aldığı kararlar da yargı denetimine açık olmalı.

Anlamsız geldi bana...

Sitelerde Paylaş

İyi oku. Sadece TSK'dan YAŞ tarafından ilişği kesilenlere yargı yolu açık.

Yoksa ki gene YAŞ kararları ve Cumhurbaşkanının tek başına yaptığı işlemler yargı denetimi dışında kalıyor.

Neden?

Toptan yargı yolu ve denetimi açılsın!?

Ben Tanrıyı bile dava edebilmeliyim.

Cuhurbaşkanının aldığı kararlar da yargı denetimine açık olmalı.

Anlamsız geldi bana...

Mevcut durumda Yaş kararlarına hiçbir şekilde dava açılamıyor.Ordudan haybeye ayıklananlar hakkını arayabilecek kısacası.

Sitelerde Paylaş

Mevcut durumda Yaş kararlarına hiçbir şekilde dava açılamıyor.Ordudan haybeye ayıklananlar hakkını arayabilecek kısacası.

Ben de diyorum ki, Cumhurbaşkanının iyaptığı işlemlerle YAŞ'ın diğer kararlarına da yargı yolu açılsaydı ya...

Sadece YAŞ'ın "ordudan ihraç kararlarına" karşı dava hakkı tanınmış.

Eksik diyorum eksik. Yetersiz.

Kendi dillerinin yandığı mevzulara eğilmişler bu maddede.

Neyse, geçelim öbür maddelere.

Sitelerde Paylaş

Ben de diyorum ki, Cumhurbaşkanının iyaptığı işlemlerle YAŞ'ın diğer kararlarına da yargı yolu açılsaydı ya...

Sadece YAŞ'ın "ordudan ihraç kararlarına" karşı dava hakkı tanınmış.

Eksik diyorum eksik. Yetersiz.

Kendi dillerinin yandığı mevzulara eğilmişler bu maddede.

Neyse, geçelim öbür maddelere.

Eksik olabilir bu paket.Ama eksik olması HAYIR demeyi gerektirmiyor.Nihayetinde saçmalıyorsun.

Sitelerde Paylaş

cok basit.kendine solcu diyenler statukonun borazanligini yapiyorsa chp ile ayni seyi savunuyorsa onlar sahte solcudur.ben oradan arkama bakmadan kacarim.tipki ufuk uras ve diger gercek sosyalistler gibi...

zaten her derin devlet kendi kukla solunu yaratmaya calisir.tcde bu durum had safhada.kanmamak lazim.

Sosyalistlik ne zamandan beri anti-chp'cilik oldu?Ben kendi tutumumu kendim belirlerim.Kimin evet ,hayır dediği değildir önemli olan,ya da boykot ettiği.Ben de 12 Eylül'ü atlayıp,akp faşistliğinin borazanlığını yapanlara ne desem acaba?

Kuklalık konusunda düzen partisinin dayatmalarına oh evet evet diyen gerici takımını geçemez sosyalistler.

tarihinde pelince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sosyalistlik anti fasizmdir.bu bakimdan anti-chpci olmasi cok normal.chp kemalizmdir.kemalizmde turk fasizmidir.akpnin de begenmedigimiz yonleri var ama ulkedeki liberal ozgurlukcu kesimlerin cogu kendini bu partiye yakin goruyor.onun icin boyle kritik durumlarda akpnin projesi olsada degisimi chpye tercih etmemiz normal.ne yaptigimizi cok iyi biliyoruz.bu bizi akpli yapmiyor.

akpye hayir,referanduma evet.

Devrimci tutum bu yaklaşıma indirgenemez.Bir faşiste sözde yallah derken diğerine göz kırpamaz.Herhangi bir ilerici adım içermeyen bu anayasaya evet demek bir devrimcinin işi olamaz asla.İktidar hesaplaşmalarına düzen partileri ve onun elemanları girer.Olsa olsa kendi işine geleceğini düşünen cemaat tabakasının tercihi olur evet demek.Geri kalanlara akıl fikir diliyorum.

Sosyalist görünümlü olup, cemaatin başını okşayanlara da dikkat diyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...