Jump to content

12 Eylül'de ne diyeceğiz?

115 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 300
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayır dersem 1980 darbe anayasasının devamını istiyor olurum.Evet dersem bu yetersiz ve dokunulmazlıkları imtiyazları kaldırmayan bu paketi yeterli görmüş olurum.Büyük ihtimalle oy kullanmayacağım.

Yanlış yorum, yanlış çıkarım... Hayır diyenler 12 Eylül anayasasını yeterli görüp, kalması için değil, 12 Eylül anayasası gibi bir zümreye, bir kesime yontulmuş, uzlaşmasız olarak dayatılan ve bir hap gibi yutturulacağı söylenen yeni bir anayasaya hayır diyorlar. Neden hayır denildiğinin bile farkında değilsiniz. Protesto etmekle, geniş bir tabanda, tüm halka ait olmayan, uzlaşılmamış bir anayasanın kabulune evetçilerle birlikte destek vermiş olacaksınız... Eğer evet çıkarsa, gelecekte olacaklardan sizler de evetçilerle birlikte sorumlu sayılacaksınız.

Sitelerde Paylaş

Hayır diyen birkaç tane kişiyle tartıştım...

Adamların ezberledikleri birkaç kelimeden başka hiçbirşey söyledikleri yok...

Yok bunu Amerika yaptırıyormuş...

Yok Tayyib kendini kurtarmak için yapıyormuş...

Yok şu yo bu...

Tartıştığım kişi Chpliydi....

Sen dedim...

Yapılacak olan anayasa değişikliğini Allah aşkına bir defa okudun mu?

Adamın maddenin içeriğinden haberi olmadığını bildiğim için...

Bu soruyu sormuştum...

Ordan gitti Avrupa'ya Amerikaya, Tayyibe, Fethullah Gülen'e,

herkese çattı...

Chpliler ve özellikle en büyük hayırcı olan Mhplilerin yüzde 99'u bu yapılacak olan anayasa değişikliğinin içeriğinden bihaberlerdir...

Sitelerde Paylaş

Yanlış yorum, yanlış çıkarım... Hayır diyenler 12 Eylül anayasasını yeterli görüp, kalması için değil, 12 Eylül anayasası gibi bir zümreye, bir kesime yontulmuş, uzlaşmasız olarak dayatılan ve bir hap gibi yutturulacağı söylenen yeni bir anayasaya hayır diyorlar. Neden hayır denildiğinin bile farkında değilsiniz. Protesto etmekle, geniş bir tabanda, tüm halka ait olmayan, uzlaşılmamış bir anayasanın kabulune evetçilerle birlikte destek vermiş olacaksınız... Eğer evet çıkarsa, gelecekte olacaklardan sizler de evetçilerle birlikte sorumlu sayılacaksınız.

Evet demenin ne gibi kayıpları ve getirdiği ne gibi sorumlulukları olacak?Evet demenin zararı ve sakıncaları nelerdir?Boykot edenlerin çoğu yetersiz gördüklerinden ve TÜM SİYASİLERİ protesto ettiklerinden olacak.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yok şu yo bu...

Sen dedim...

Bu soruyu sormuştum...

herkese çattı...

Chpliler ve özellikle en büyük hayırcı olan Mhplilerin yüzde 99'u bu yapılacak olan anayasa değişikliğinin içeriğinden bihaberlerdir...

Evet diyenler ne kadar haberdar peki?

Sitelerde Paylaş

Demek ki referanduma giden değişiklikleri hiç incelememiş, hiç bir şeyden haberin olmadan protesto ediyorsun. Yani protesto etmenin nedenini bile bilmiyorsun... Zaten senin vereceğin olumlu veya olumsuz oydan hayır da gelmez. En iyisini yapıyorsun...

Not: kumarbaz nikli kişinin ise hiç bir şeyden haberi haberi yok. O tuttuğu takımı ne derse onu yapan bir uşak... Ve evetçilerin büyük çoğunluğu da aynı...

Sitelerde Paylaş

Yok şu yo bu...

Sen dedim...

Bu soruyu sormuştum...

herkese çattı...

Fetoya nasıl çatmasın.

RTE'nin hocasıdır Feto.

Amerikadan Türk siyasetini yönlendiren adamın yani.

Sen konuyla ilgisini kurana kadar onlar Anayasayı değiştirip kıçlarını sağlama alır geçer giderler bile.

Sitelerde Paylaş

Evet diyenler ne kadar haberdar peki?

Ak Partililerin durumları Chp ve Mhplilere göre...

Bin kat daha iyidir...

Onlarında çoğu okumadan etmeden evet diyecekler ama...

Oranı Chplilerden ve Mhplilerden daha azdır diye düşünüyorum...

Ama genel anlamda halkımızın okumadan evet ya da hayır diyeceğini düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş

Demek ki referanduma giden değişiklikleri hiç incelememiş, hiç bir şeyden haberin olmadan protesto ediyorsun. Protesto etmenin nedenini bile bilmiyorsun... Zaten senin vereceğin olumlu veya olumsuz oydan hayor da gelmez. En iyisini yapıyorsun...

Evet yahut hayır diyeceklerin çoğundan daha bilgili olduğumu söyleyebilirim.Yetersiz görüyorum.Reform paketi adı altında yargıya yönelik AKP'nin girişimi olarak bakıyorum.Türkiye'de bir yargı reformu şarttı ama bu paket çok eksik ve yetersiz.

Sitelerde Paylaş

Ak Partililerin durumları Chp ve Mhplilere göre...

Bin kat daha iyidir...

Onlarında çoğu okumadan etmeden evet diyecekler ama...

Oranı Chplilerden ve Mhplilerden daha azdır diye düşünüyorum...

Ama genel anlamda halkımızın okumadan evet ya da hayır diyeceğini düşünüyorum...

Neden bin kat daha iyi? Mal olduklarından, padişahları ne istiyorsa hiç düşünmeden onu yaptıklarından mı?

Sitelerde Paylaş

Evet yahut hayır diyeceklerin çoğundan daha bilgili olduğumu söyleyebilirim.Yetersiz görüyorum.Reform paketi adı altında yargıya yönelik AKP'nin girişimi olarak bakıyorum.Türkiye'de bir yargı reformu şarttı ama bu paket çok eksik ve yetersiz.

eee o zaman oy vermemek ve seçimi protesto etmek neden? Yukarıda dediğim gibi protesto eden, evet demiş sayılır. Demek ki evetçisin... Veya yaşın tutmadığı için mevzuyu geveliyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...