Jump to content

12 Eylül'de ne diyeceğiz?

115 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Değişiklikleri inceledim.

Beni bugüne kadar ulusalcılar düzüyordu, biraz da dinciler düzsün.

Nasıl olsa herkes nalıncı keseri gibi kendine yontuyor.

Değişiklik iyidir.

Sen düzülmeye alışmışsın, sürekli biri düzsün istiyorsun. Tamam o zaman, senin sırtından inmesinler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 300
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Değişiklikleri inceledim.

Beni bugüne kadar ulusalcılar düzüyordu, biraz da dinciler düzsün.

Nasıl olsa herkes nalıncı keseri gibi kendine yontuyor.

Değişiklik iyidir.

Değişikliklerde düzme müzme yok...

Değişiklikleri nerenizle okuyorsunuz...

Bilmiyorum ki...

En çok eleştirilen iki madde vardır...

Onlar çıkartılırsa...

Chp'de destek vereceğini söylemekteydi...

Bunlar nedir...

Hsyk'nın ve Anayasa Mahkemesinin yapısı değiştirilmesi....

Bunların anlamadığı ne biliyor msunuz?

Eğer Ak Parti bunları sırf yargıyı ele geçirmek için yapsaydı...

Bunları yapmasına gerek yoktu....

Zaten Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olduğuna göre....

Burdakilerin hemen hemen hepsi değişecek...

Birkaç sene daha beklerdi...

olacak olanlar zaten kendiliğinden olurdu....

Sitelerde Paylaş

aslında herkes haklı (nasreddin hoca gibi) :))

ortada HAVET denilecek bi durum var gibi

ama

kazın ayağı hiçte öyle değil

zaten

şu anki haliyle bile uygulanmayan anayasa var ortada

herkes işine gelince uyguluyor

şu an ki anayasayı çok uyguluyorlarmış ve uguluyan varmış gibi birde yenisi söylemi yapıyorlar

gerçi

doğan türkiyede değil ve yurtdışındanda oy verme fırsatı çıktığı halde oy vermeyecek

ama

yinede bu yamalı bohçaya dönen son anaYAMAya da HAYIR dan yanayım

ben tüm türkiye nin katılımı ile köklü bi yeni anayasa değişiminden yanayım

böyle yarım yamalak işleri kabul etmiyorum

hele hele

küresel güçlerin ve firmaların yada ABD ve AB nin dayatmaları sonucu

oluşturulan bu yasalara tümden karşıyım tek dertleri yıllardır anayasaya uymadığı için geçiremedikleri yeni Ticaret ve Borçlar Kanunlarının çıkması (..ki bundan dolayı yargı ve anayasa mahkemesinin üye sayısı ile seçim usulü tartışma konusudur çünki onlardan geçecek)

ve TÜSİAD a teslim yasalar ile başka şeylerin peşindeler

akp yabancı firmalar ve zenginler için yol açma derdinde

dinleri imanları para olmuş diye boşa denmiyor

yoksa

akp nin dinci ve şerri bir rejimin getireceğinden filan değil

zaten

bunlara bende inanmıyorum

tüm dertleri ve kaygıları maddi

keşke manevi olsa

kısaca

ben benim yazmadığım anayasaya EVET demem diyemem

başkalarının yazıp çizdiği yasalara HAYIR diyorum

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle ve kesinlikle hayır diyeceğim.İçinde onayladığım maddelerde var fakat yargı bağımsızlığını ortadan kaldıracak bir anayasa.Zaten Akepe iyi niyetli olsaydı tek tek sunardı.Halk istediğini oylar istemediğini onaylamazdı.Zaten bunlara gelmeden %10 luk baraj demokrasinin neresinde? Önce onu bir değiştir bakalım.Sonra şu dokunulmazlıkları kaldır da herkesin foyası teker teker çıksın meydana.

Sitelerde Paylaş

Referandum, düzenin burjuva partilerinin iktidar çekişmesidir.Akp'nin kendini sağlama alma,polis devleti yolunda adımlarıdır.Sandıktan evet çıkması akp'nin yerini sağlamlaştıracağından ,akp politikalarından hoşnutsuz muhalefet partileri tercihini hayırdan yana kullanacaktır.Evet denildiği takdirde gericilik odaklarından birine fırsat verilmiş olacak,akp'nin devlet içerisindeki yapılanması genişleyecektir.Muhalif cepheyi de sindirecektir.Muhalif cephe ise sadece pakete değil,akp'nin tekrar ikitidar olmasına karşı bir tutum içinde hareket etmektedir.Erken seçimi planladıklarını da söyleyebiliriz.Akp karşıtı birleşme kimi sol çevreleri de etkileyebilecektir.Darbe ile hesaplaşılacağı ya da demokratikleşileceği telkinleriyle liberal kesim de evet tarafında yerini alacaktır.Anayasa değişikliği beklentilere karşılık vermemekle beraber faydacı bir zihniyetin ürünüdür.Her iki kutup faydacıdır.Ya darbe anayasası ya da reforme edilmiş anayasa arasında seçim yapmak zorunda bırakılmak şeklinde tasarlanmış bir tuzaktır.Bir oyundur.Bu çıkar çatışmaları arasında herhangi bir tarafı seçmeye mecbur görmez aslında devrimci kendisini.Bu yüzden genel anlamda boykot edileceğini söyleyebiliriz bu çevrelerce.Askeri vesayetten,yargıdan da rahatsızdır,polis devleti ve İslami burjuva kesiminin beslenmesinde de...Bu yüzden boykot eder.Evet denilmesinin de baskıcı,muhafazakar ortamdan dolayı devrimci mücadeleye soluk kazandıracağını düşünenler var.Ben henüz kararımı vermedim.

Sitelerde Paylaş

Referandum, düzenin burjuva partilerinin iktidar çekişmesidir.Akp'nin kendini sağlama alma,polis devleti yolunda adımlarıdır.Sandıktan evet çıkması akp'nin yerini sağlamlaştıracağından ,akp politikalarından hoşnutsuz muhalefet partileri tercihini hayırdan yana kullanacaktır.Evet denildiği takdirde gericilik odaklarından birine fırsat verilmiş olacak,akp'nin devlet içerisindeki yapılanması genişleyecektir.Muhalif cepheyi de sindirecektir.Muhalif cephe ise sadece pakete değil,akp'nin tekrar ikitidar olmasına karşı bir tutum içinde hareket etmektedir.Erken seçimi planladıklarını da söyleyebiliriz.Akp karşıtı birleşme kimi sol çevreleri de etkileyebilecektir.Darbe ile hesaplaşılacağı ya da demokratikleşileceği telkinleriyle liberal kesim de evet tarafında yerini alacaktır.Anayasa değişikliği beklentilere karşılık vermemekle beraber faydacı bir zihniyetin ürünüdür.Her iki kutup faydacıdır.Ya darbe anayasası ya da reforme edilmiş anayasa arasında seçim yapmak zorunda bırakılmak şeklinde tasarlanmış bir tuzaktır.Bir oyundur.Bu çıkar çatışmaları arasında herhangi bir tarafı seçmeye mecbur görmez aslında devrimci kendisini.Bu yüzden genel anlamda boykot edileceğini söyleyebiliriz bu çevrelerce.Askeri vesayetten,yargıdan da rahatsızdır,polis devleti ve İslami burjuva kesiminin beslenmesinde de...Bu yüzden boykot eder.Evet denilmesinin de baskıcı,muhafazakar ortamdan dolayı devrimci mücadeleye soluk kazandıracağını düşünenler var.Ben henüz kararımı vermedim.

Pardon siz neyi devireceksiniz?

Düzenin burjuva partilerini boykot ederek mi devireceksiniz?

Düzeni devirip de yerine düzmeyen bir düzen mi getireceksiniz?

Sitelerde Paylaş

Pardon siz neyi devireceksiniz?

Düzenin burjuva partilerini boykot ederek mi devireceksiniz?

Düzeni devirip de yerine düzmeyen bir düzen mi getireceksiniz?

:Dİdeolojimin gerektirdiğini yapacağımı söylüyorum.Göz yumuyorsun denilebilir ama Pragmatist ve Makyavelist bir tavır takınmak durumunda değiliz diyorum.Taraf olmak ya da kötünün iyisini seçmek mecburiyetinde değilim.Zaten ben kararımı vermedim henüz dediğim gibi.

Sitelerde Paylaş

bdp akpnin safinda gorunmemek icin boykot desede ben kendi insiyatifimi kullanip ulusalci ve ulkucu fasistleri sevindirmemek icin EVET diyecegim.bircok arkadasda boyle yapacak.bu ilkel statukonun artik yikilmasi sart.

ülkücüleri sevindirmiyim derken fetocuları sevindirmek nasıl bir mantıktır?

yok yok umarım evet çıkar,bu millet daha düzülmeye doymadı

Sitelerde Paylaş

Oy kullanmayı düşünmüyorum ancak gider de oy kullanırsam yeni anayasa paketinde hükümetlerin vekillerinin anayasa mahkemesinde bulundurulma yükümlülüğü anayasanın hükümetlerin tahakkümü altına gireceği ve her hükümetin anayasa mahkemesi üzerinde at koşturacağı için bunu da ''hukukun üstünlüğünü'' kabul etmiş bir devlet zihniyetine yakıştıramayacağım için oylamada ''hayır'' oyu kullanmayı düşünüyorum.

Hayır da hayır vardır demişler, hayır da hayır vardır.

Ek olarak oylamada hayır seçenenği farklı renkte evet seçeneği farklı renkte olacak diyorlar, herhalde bizi kara bir renkte gösterirler, ellerinden gelse hayır seçeneği üzerinde kimlik nosu yazmamızı da isterlerdi belki kimbilir.

Kimbilir oylamadan hayır sonucu çıkması da bir planın parçasıdır, büyük planın küçük çarkları, büyük fotoğrafın küçük pixelleri gibi.

Sitelerde Paylaş

:Dİdeolojimin gerektirdiğini yapacağımı söylüyorum.Göz yumuyorsun denilebilir ama Pragmatist ve Makyavelist bir tavır takınmak durumunda değiliz diyorum.Taraf olmak ya da kötünün iyisini seçmek mecburiyetinde değilim.Zaten ben kararımı vermedim henüz dediğim gibi.

Pragmatizmin nesi kötü?

Hedefe varmak isteyen her eğilim şu ya da bu biçimde, şu ya da bu ölçüde pragmatist olmak zorundadır.

O hedef kökten bir devrim olsa bile bu böyledir.

Sitelerde Paylaş

Elbette, her zaman ki gibi Hayır... Hayır oyum 'Hayır' değil. Sandığa gitmeye Hayır...

Anketi açan arkadaş "Boykot" seçeneğini gözardı ettiği için şıklar arasında yok. O şık olmadığı için ister istemez bu anketi de boykot etmekt zorunda kalıyoruz :) Uygun bir yönetici bu şıkkı eklerse daha iyi olur..

Sitelerde Paylaş

Pragmatizmin nesi kötü?

Hedefe varmak isteyen her eğilim şu ya da bu biçimde, şu ya da bu ölçüde pragmatist olmak zorundadır.

O hedef kökten bir devrim olsa bile bu böyledir.

Benim görüşüm ve konuya yaklaşımım bellidir yukarıda açıkladığım gibi.Hareket etmem gerektiği gibi,beni yansıtacak şekilde hareket ediyorum.Daha doğrusu etmem gerekir.Zaten her iki zorlama arasında seçim yapmamın benim davama da bir faydası olmayacak hali hazırda.Pragmatist olmamı gerektirecek bir olay bile yok ortada yani,olsam bile.

Kimi zaman pragmatist olmak gerekebilir.Bunun da ölçülerini iyi bilmek lazım.Salt neticeye yönelmek yanılgı ve başarısızlık getirir.Gidiş yolu daha önemlidir.Hareketin ilerlemesi,korunması aslında gidiş yoluna bağlıdır.Hezeyanla bitmeye mahkumdur pragmatist oluşumlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...