Jump to content

12 Eylül'de ne diyeceğiz?

115 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Yukarıda söylediklerime ek olarak, birşey daha söylemek durumundayım: Hani Abdullah Gül şu anki düzenlemelere göre 2014'e kadar pek çok kişiyi daha atayacak dedik ya, hah, şu an AYM üyesi olanların tamamı ''eski yasa''ya göre emekli olacakları için, tüm bu değişikliklere ek olarak onların ataması da yine aynı şekilde gerçekleşecek.

Alın size ''hayır'' için makul bir gerekçe daha...

Hayırda hayır diyorsun yani :D :D :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 300
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayırda hayır diyorsun yani :D :D :D

Evet diyeceğim koşulları belirtmişim, bazı CHP'li-MHP'li kalaslar gibi ''istemezük!'' demiyorum. TÜSİAD liderlerinin ''Gerekirse Öcalan'la görüşülsün'' dediği, bu alternatifin ilk defa gazetelerde bu kadar net, bu kadar açık dillendirildiği, bizzat Avrupalı/ABD'li liderlerin Türkiye'yi bu konuda ''zorladığını'', Habur olaylarından sonra 200-300 kişiyi geçen kontra sokak gösterilerinin yapılmadığını hatırda tutarsak, esasında istediğim şey hiç de AKP'nin ''yapamayacağı'' birşey değil, koşullar mevcut. Ama koltuk sevdası işte...

Sitelerde Paylaş

Evet diyeceğim koşulları belirtmişim, bazı CHP'li-MHP'li kalaslar gibi ''istemezük!'' demiyorum. TÜSİAD liderlerinin ''Gerekirse Öcalan'la görüşülsün'' dediği, bu alternatifin ilk defa gazetelerde bu kadar net, bu kadar açık dillendirildiği, bizzat Avrupalı/ABD'li liderlerin Türkiye'yi bu konuda ''zorladığını'', Habur olaylarından sonra 200-300 kişiyi geçen kontra sokak gösterilerinin yapılmadığını hatırda tutarsak, esasında istediğim şey hiç de AKP'nin ''yapamayacağı'' birşey değil, koşullar mevcut. Ama koltuk sevdası işte...

Ak parti gereken şeyleri yapmaya niyetlenmiştir...

Fakat BDP bizimle değil sizin muhatabınız Öcalan veya Kandil demekten başka hiçbirşey dememiştir...

Tamam diyelim...

Öcalan veya Kandille görüşüldü....

Diyelim dağdan inmeyi kabul ettiler...

Öcalanı serbest bıraktılar...

Mhp bunu kabul edecek mi?

Hiç sanmıyorum....

O zaman ülke şimdiden daha fazla karışabilir....

Mhp'nin Pkk'dan daha fazla karıştıracak gücü vardır...

Buna emin olabilirsin...

Yani anlayacağın bu açılım iki ucu b.lu bir değnek gibidir...

Ne yaparsan yap....

Birilerini memnun edemezsin...

Bu a partisi olur...

B partisi olur...

Benim tercihim orta yoldur...

Açılıma evet...

Öcalanı muhatap almaya hayır...

Diyorum....

Sitelerde Paylaş

Yani hükümet gitsin teröristbaşı denilen, bizzat suçlu ilan edilip içeri tıkılmış bir suçluyu taraf saysın, onunla diyaloga girsin diyorsunuz. Sizde akıl da kalmamış. Tüsiad'ın sorumsuz kişileri ile, yurt dışının bülbülleri gamsız olduklarından bunu söylerle, ama ben bu işi yapacak hükümette maşşak isterim.

O nedenle si de bir maşşaklı olun, olacak şeylerden söz edin. Bir de parasına daha fazla para katmak isteyen, yetkisi olmadığından rahatça yellenebilen Tüsiad bülbülüne verin yetkiyi, bakalım Öcalan ile diyalog kurmaya mötü yiyor mu?

Sitelerde Paylaş

Yani hükümet gitsin teröristbaşı denilen, bizzat suçlu ilan edilip içeri tıkılmış bir suçluyu taraf saysın, onunla diyaloga girsin diyorsunuz. Sizde akıl da kalmamış.

Bir çok hükümet bunu yaptı. Bırakın hükümetleri Genelkurmay yaptı... :)
Sitelerde Paylaş

1982 Anayasasi'na HAYIR oyu vermis birisi olarak, bu referandumda da HAYIR oyu verecegim.

Tayyipgiller o zaman da Evet'ciydi. Simdi bana hic kimse kalkip 'Sen darbe Anayasasindan yana mi tavir koyuyorsun?' diyemez.

Anayasa Mahkemesi ile HSYK'nin uye sayilari artinca mi 'Ozgur Anayasa' oluyormus?

Bu kifayetsiz muhterisler, acikca milleti aptal yerine koyuyorlar,

Ruhun sad olsun Nesin usta. Ama izninle, bu sefer seni haksiz cikaracagiz.

Sitelerde Paylaş

Kim? Hangi hükümet? Hangi genelkurmaybaşkanı? O görüşmelerin sonuçları? Belge, kanıt?

Yarım satırda 5 soru :) :)

Bu soruları sorarken ciddi olamazsınız bence.

Kim sorusunun yanıtı aracılar bir değil di

Hangi hükümet, Özal hükümeti, çiller hükümeti,mesut yılmaz hükümeti, RTE hükümeti (Habur'dan yapılan giriş durduk yere yapılmadı değil mi)

hangi genelkurmay başkanı.. ben genelkurmay başkanı görüştü demedim. Genelkurmay görüştü dedim. Genelkurmay adına hareket eden rütbeli subaylar..

o görüşmelerin sonuçları... Bir sonuç çıkmamış olacak ki hla savaş sürüyor. Bunun nedenini soracak olursanız iki tarafta karşı tarafı sözünde durmamakla ateşkesi bozmakla suçluyor.

Belge, kanıt... Görüşmelerde hatıra fotoğrafı çekilmedi malesef. Gayrı resmi görüşmeler bunlar. Ama şöyle bir kanıt var beğenirseniz. Taraflardan biri bu görüşmeleri kamuoyuna açıklıyor diğer tarafta bunu yalanlamıyorsa bundan daha iyi kanıt aramaya ihtiyaç duyulmaz sanırım...

Saygılarımla

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bencede kapalı kapılar ardında da olsa görüşmeleri gerekiyordu ve de yaptılar...

Kamuoyunu şiddete yönlendiren bir medya anlayışı ve tüm partiler içinde şahin denen şiddet isteyen siyasiler var.Bu nedenle kamuoyunu ikna etme adımları fos çıkıyor.Halktan destek almayan hiçbir adım da yürümez.Bu millet bu konuda akıllanmaz.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belge, kanıt... Görüşmelerde hatıra fotoğrafı çekilmedi malesef. Gayrı resmi görüşmeler bunlar. Ama şöyle bir kanıt var beğenirseniz. Taraflardan biri bu görüşmeleri kamuoyuna açıklıyor diğer tarafta bunu yalanlamıyorsa bundan daha iyi kanıt aramaya ihtiyaç duyulmaz sanırım...

Saygılarımla

Yani kanıt yok diyorsunuz. O halde bunların dedikodudan öteye geçmeyecek söylentiler olduğunu onaylıyorsunuz demektir.

Memlekette buna benzer nice dedikodu mevcut.

Netice: iddia bırakın inandırıcılığı, ciddiyetten bile uzak...

Sitelerde Paylaş

Mezardakiler de evet diyecek. :D

Değil sadece kadını erkeğiyle, çoluğu çocuğuyla ve dünyanın dört bir yanına dağılmışıyla hayatta olan insanları, imkan olsa mezardakileri bile kaldırarak o referandumda 'Evet' oyu kullandırmak lazım. Mezardakiler bile kalksın. Ben zannediyorum kalkarlar da.. ben zannediyorum ruhları koşar da.

Fethullah Gülen Hocaefendi Hazretleri (r.a)

http://www.haberturk.com/polemik/haber/537886-fethullah-gulenin-referandum-yorumu

tarihinde kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...