Jump to content

12 Eylül'de ne diyeceğiz?

115 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 300
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adminlerden ricam bu Ruslan'ı habire atıp durmayın. Adam yeni isimle gelip burada tekrar evet oyu veriyor. Bu tempoyla giderse 12 Eylül'e kadar evetler(Ruslanlar) hayırları geçecek...

Bu forumdaki katılımcıların profiline göre gerçekten yüksek bir evet oranı var.)

Bunda Ruslan'ın katkısı kaçınılmaz :D

Sitelerde Paylaş

Evet oyunu yükseltmesi bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren bu hasta adamın forumda barındırılmamasıdır. Barındırmayacağımızı da ilan ettik. Katılımcılar olarak onun foruma yeniden girdiğini bize belirmeniz gerekiyor.

Forumun bu tür pisliklerden temizlenmesi için herkesin katkı vermesi gerekmektedir.

Sitelerde Paylaş

Aklımda şöyle birşey var;

12 Eylül günü herkesin oy kullanmaya gittiği binaların önünde, üzerinde Kenan Evren ve Tayyip Erdoğan'ın resimlerinin bulunduğu bir temsili sandığı ateşe vermek. Bu arada da, ''İkisi de faşist! İkisi de gerici!'' diye slogan atıp, ''Emperyalizmin iki anayasası da çöpe! Yaşasın halkın anayasası!'' ve ''Demokrasi ve laiklik ne 12 Eylül'dedir ne de AKP'de!'' yazan büyük iki pankart açmak. Sonra da o sırada orada oy kullanan sahte demokrat ve sahte laiklerin şaşkın bakışlarını ve yüzlerindeki kızarıklıkları seyretmek.

Ülkenin geldiği duruma bak! Demokrasiyi geliştirmek, darbe çocuğu AKP'ye; laikliği korumak da 12 Eylül faşist anayasasını savunmaya kalmış! Asıl itiraz edilmesi gereken tam da bu düşkünlük hali iken, herkes düzenin dayattığı evet-hayır ikilemine aklını tutsak bırakmış. Yargıyı cemaatlere kurban vermek ''demokratlığın gereği'' diye pazarlanırken; kontrgerilla katliamcılarının zaman aşımı başta olmak üzere çeşitli gerekçelerle ceza almamasını sağlayan 12 Eylül artığı faşist yargı da ''ilerici kurum'' diye paketleniyor. Yiyen çok nasılsa...

Sitelerde Paylaş

Eksik olabilir bu paket.Ama eksik olması HAYIR demeyi gerektirmiyor.Nihayetinde saçmalıyorsun.

Düzenlemeleri bir denge içinde götürmek gerekir. Bir tarafa ağırlık veriliyorsa "ya tamam ama öteki taraflarada daha sonra ağırlık verilir" diyerek olmamalı bu işler.

Yargı yolunu belirli bir süreç için açıp ötekiler için açmamak "şimdilik bu kadar" diyerek savunulmamalı.

Bunun ardında, gizlenen amaçlar olduğunu görüyorum ben.

Amacı gerçekten bir demokratikleşme olan değişiklik paketine

Milletvekili dokunulmazlıkları

Seçim barajı

Partiler yasası

gibi çok önemli konularda dahil edilseydi samimiyetleri daha açık olmaz mıydı?

"Şimdilik bu kadar" diyerek ortaya koyduklarının tek tek olumlu olduklarını düşünmediğim gibi, eksik bırakılan düzenlemelerinde kasıtlı olarak eksik bırakıldığını düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Düzenlemeleri bir denge içinde götürmek gerekir. Bir tarafa ağırlık veriliyorsa "ya tamam ama öteki taraflarada daha sonra ağırlık verilir" diyerek olmamalı bu işler.

Yargı yolunu belirli bir süreç için açıp ötekiler için açmamak "şimdilik bu kadar" diyerek savunulmamalı.

Bunun ardında, gizlenen amaçlar olduğunu görüyorum ben.

Amacı gerçekten bir demokratikleşme olan değişiklik paketine

Milletvekili dokunulmazlıkları

Seçim barajı

Partiler yasası

gibi çok önemli konularda dahil edilseydi samimiyetleri daha açık olmaz mıydı?

"Şimdilik bu kadar" diyerek ortaya koyduklarının tek tek olumlu olduklarını düşünmediğim gibi, eksik bırakılan düzenlemelerinde kasıtlı olarak eksik bırakıldığını düşünüyorum.

Doğru Kemal gibi kayısı üreticisinin, muz üreticisinin sorunlarına çare olmadığı için evet demiyorsun..

İlginç :D :D :D :D

Sitelerde Paylaş

Umarim buradaki bu anket sonuclari ayni sekilde 12 eylulde sandiktan cikar.

12 eylul 80 anayasasi darbecileri 30 yil korudu , Tayyibin bu paketide Tayyibi korumak disinda bisey yapmiyacaktir. Ama Recep beyin akibeti kotu olacak gibime geliyor.

12 eylul 80 anayasasi darbecileri 30 yil korudu , Tayyibin bu paketide Tayyibi korumak disinda bisey yapmiyacaktir. Ama Recep beyin akibeti kotu olacak gibime geliyor.

HAYIR

Sitelerde Paylaş

Yurt dışından oy veremezsin. Sadece Türkiye'ye giriş yaparken altı aydan fazla dışarıda olduğunu kanıtlarsan, sınırlarda kurulmuş sandıklarda oy verebilirsin.

yurt dışından oylar aleyhimize

bir sürü kürt ve şeriatçı var gurbetçilerden

başımız çok ağrıyacak...

tarihinde Tokyolu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yarım satırda 5 soru :) :)

Bu soruları sorarken ciddi olamazsınız bence.

Kim sorusunun yanıtı aracılar bir değil di

Hangi hükümet, Özal hükümeti, çiller hükümeti,mesut yılmaz hükümeti, RTE hükümeti (Habur'dan yapılan giriş durduk yere yapılmadı değil mi)

hangi genelkurmay başkanı.. ben genelkurmay başkanı görüştü demedim. Genelkurmay görüştü dedim. Genelkurmay adına hareket eden rütbeli subaylar..

o görüşmelerin sonuçları... Bir sonuç çıkmamış olacak ki hla savaş sürüyor. Bunun nedenini soracak olursanız iki tarafta karşı tarafı sözünde durmamakla ateşkesi bozmakla suçluyor.

Belge, kanıt... Görüşmelerde hatıra fotoğrafı çekilmedi malesef. Gayrı resmi görüşmeler bunlar. Ama şöyle bir kanıt var beğenirseniz. Taraflardan biri bu görüşmeleri kamuoyuna açıklıyor diğer tarafta bunu yalanlamıyorsa bundan daha iyi kanıt aramaya ihtiyaç duyulmaz sanırım...

Saygılarımla

Yani kanıt yok diyorsunuz. O halde bunların dedikodudan öteye geçmeyecek söylentiler olduğunu onaylıyorsunuz demektir.

Memlekette buna benzer nice dedikodu mevcut.

Netice: iddia bırakın inandırıcılığı, ciddiyetten bile uzak...

Neyin dedikodusu, neyin söylentisi? Siz politikanın nasıl bir şey olduğundan bi habersiniz bence.

Siz bu halinizle mi siyasi değerlendirmeler yapıyorsunuz. Genelkurmay yetkilisi ile PKK'lnin tv lerin önünde mi görüşmesini bekliyorsunuz?

Şaka gibisiniz...

Sitelerde Paylaş

evet..

ezik edebiyatı en sevmediğim şeydir.(kemal kılıçdaoğlu un tek yaptığı şey ...başka birşey yaptığı gören bilen var mı?)

oda çalıyor buda çalıyr...çalmayacak diyen var mı?yada şu çalmamış diyen?

yok ...

ezik edebiyatı yapmaktan başka bişi bilmeyenler kaybetmeye mahkumdur.

Sitelerde Paylaş

ezik edebiyatı dediğin şey ne kolonya?

kemal kılıçdaroğlunu yaptığı şey..

işte benim villam yok

bana yazık..

delik ayakkabı ile gezerim...

giyidğim gömlek en ucuz gömlektir.

ben fakirim...zengin olmaktansa fakir olmayı yeğlerim der durur.

bu millet ezik bir millettir.nerede bir yazık görür. hemen ona acır.

diyelim diğeri zengin ondan nefret eder...yaw adam belki ssklıktan istifa etmiştir. sonra ticaret yapmıştır.elini taşın altına koymuştur iki kez batmıştır çıkmıştır..senin fakir fakir 31 çekerken o fırsat aramış çalışmıştır. belki değil mi?

yeşilçam sineması bunun üzerine kuruludur..

kemal de bunu bilir buna uygun milletin duygularını sömürür.

yetenek yarışması başlar ;fakir ve kör adama fazla oy gelir ..yaw diğri 18000 takla attı insaf ..

işte kemal de fakir ve kör taklidi yapmayı çok sever..ben de bundan nefret ederim..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...