Jump to content

12 Eylül'de ne diyeceğiz?

115 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ulan ..beep.., sana ayagimin altinda dolasma demedim mi? Kafesinden ne zaman ciktin.

Sen zamaninda bu forumda ..beep.. olup giden ohm denilen ..beep.. degil misin?

Ben Akhenaton filan degilim. Obur yazdigin niklerle de alakam yok. Bunu anla artik ...beep..zekali herif.

Derhal bi baslik acip anirmaya basla simdi serefsiz, iftiraci pislik.

Demek seni böyle evirip çevirip "bip"leten ohm'muş..

Anırmamı istiyorsan anırırım..

Ama ben anırınca kuyruk salayıp kaçma numarası yapmıyasın zira tüm dişi eşekler öylesiniz..

Erkek eşek anırdı mı çileden çıkarmak için yapmadığınız şey yok..

Hatta istiyorsan osura osura anırırım dişi eşeğe kur yapmanın en iyi yolu bu olsa gerek..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 300
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Demek seni böyle evirip çevirip \"bip\"leten ohm\'muş..

Anırmamı istiyorsan anırırım..

Ama ben anırınca kuyruk salayıp kaçma numarası yapmıyasın zira tüm dişi eşekler öylesiniz..

Erkek eşek anırdı mı çileden çıkarmak için yapmadığınız şey yok..

Hatta istiyorsan osura osura anırırım dişi eşeğe kur yapmanın en iyi yolu bu olsa gerek..

Gerzek, ben o zamanlarda yazmiyordum bile.

Ama seni bipletenleri hatirliyorum. O kadar rezil oldun ki, bir suru nik degistirdin en sonunda tamamen kacmak zorunda kaldin.

Papatyam benim. Seni bu forumda kobayim yaparim haberin olsun.

Simdi ac bir baslik anirmaya basla. Soyle ZagorTenay ile Akhe ayni kisi degillermis de. Ben serefsiz bir yavsagim de. Sonra da kafesine geri don.

Sitelerde Paylaş

Size tavsiyem Afrika'da en çok Fransaya sallayan Hüseyin Harbi'nin Fransaya sığındığı, Batıya çok sallayan Humeyninin önemli günlerini batıda geçirdiğini diyerek gün olur yüzyıl olur o zaman Perinçek ABD'de olabilir tıpkı Fetullah Gülen gibi..

Demedi demeyin, tarihle bisabit...

Benim de sana tavsiyem Doğu Perinçek'in geçmişini dikkate alman.

10 yılda bir düzenli olarak içeride olan Perinçek, en son 2006 yılında İsviçre'de bile hapis yattı. 12 Mart'ın, 12 Eylül'ün hemen öncesinde ya da sonrasında yurtdışına kaçan pek çok devrimcinin aksine Perinçek her zaman burada kaldı. Kaçacak olduktan sonra şimdiye kadar zaten 5-6 kere kaçmıştı.

Demedi deme, tarihle sabit.

Sitelerde Paylaş

Hayır diyen birkaç tane kişiyle tartıştım...

Adamların ezberledikleri birkaç kelimeden başka hiçbirşey söyledikleri yok...

Yok bunu Amerika yaptırıyormuş...

Yok Tayyib kendini kurtarmak için yapıyormuş...

Yok şu yo bu...

Tartıştığım kişi Chpliydi....

Sen dedim...

Yapılacak olan anayasa değişikliğini Allah aşkına bir defa okudun mu?

Adamın maddenin içeriğinden haberi olmadığını bildiğim için...

Bu soruyu sormuştum...

Ordan gitti Avrupa'ya Amerikaya, Tayyibe, Fethullah Gülen'e,

herkese çattı...

Chpliler ve özellikle en büyük hayırcı olan Mhplilerin yüzde 99'u bu yapılacak olan anayasa değişikliğinin içeriğinden bihaberlerdir...

cok basit , avrupa veya abd nin etkin oldugu ve arzu etigi herseye hayir Diyorum

akp papazlari vatana ihanetden yargilanir birgün.

----------------

biraz da kehanet yapayim , refarandumdan hayir cikar

ama batinin istedigi tüm kanunlari uygulamaya koydu bile aziz tayyiippne

Sitelerde Paylaş

Ben oyumu kullandim ve HAYIR dedim. Hayirli olsun. Izine beraber gittigim gruptan oy kullanma hakki olanlara anlattim ve ben hic bir sey demeden HAYIR dediler. Memurlara grev hakki verilmeli. Sirf bu madde yüzünden HAYIR dediler. "Uzlasmaci kurul kararlari kesindir" tutmaz. Grev hakki sart.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

...Ama bu pakete hayır demek reformları tetikler mi?Yoksa engel mi olur düşünmekte fayda var derim ben.

Bu pakete hayir demek bir sey kaybettirmez aksine AKP nin kendine gelmesini saglar yada gercek yüzleri iyice ortaya cikar. Basbakan son günlerde iyice sinirli oldu meydanlarda paketle alakali cok az sey diyor ve bunlar gercek degil. Memura grev hakki vermeyen bir maddeye evet demek memur icin büyük bir kayip en az bu madde bu sekilde bes yil kalir. "Uzlasma Kurulu Karari Kesindir" ibaresi demokratik bir tutum degil. Basbakan bence son kozlarini oynuyor saniyorki halk vuran kiran bagiran cagiran tehdit eden bir lider ariyor. Bence yaniliyor halkimiz bu gibi seylere sadece film olursa ilgi veriyor ama bir idareciden böyle seyler görmek cok sinir bozucu. Muhalefette ondan geri kalmiyor cünkü onlarda ayni basbakan ve etrafindakiler gibi düsünüyor. Ben burda insanlari bu tip kaba konusmalara tehditlere aldiris etmemelerini ve maddeleri gercekten oturup okumalarini istiyorum.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Bu pakete hayir demek bir sey kaybettirmez aksine AKP nin kendine gelmesini saglar yada gercek yüzleri iyice ortaya cikar. Basbakan son günlerde iyice sinirli oldu meydanlarda paketle alakali cok az sey diyor ve bunlar gercek degil. Memura grev hakki vermeyen bir maddeye evet demek memur icin büyük bir kayip en az bu madde bu sekilde bes yil kalir. "Uzlasma Kurulu Karari Kesindir" ibaresi demokratik bir tutum degil. Basbakan bence son kozlarini oynuyor saniyorki halk vuran kiran bagiran cagiran tehdit eden bir lider ariyor. Bence yaniliyor halkimiz bu gibi seylere sadece film olursa ilgi veriyor ama bir idareciden böyle seyler görmek cok sinir bozucu. Muhalefette ondan geri kalmiyor cünkü onlarda ayni basbakan ve etrafindakiler gibi düsünüyor. Ben burda insanlari bu tip kaba konusmalara tehditlere aldiris etmemelerini ve maddeleri gercekten oturup okumalarini istiyorum.

SAYGILAR

Memura grev hakkı olan ülkelerde oluşan tablolardan ürküyor olunabilir ama memuru kazanan bir ülkenin tüketim ve iç pazarı da hareketli oluyor kanımca.Avrupa'da bazen grevlerle sıkıntılar olsa da genel olarak durum iyi gibi.

Genelde memur ve işçi kesimi sindirilmiş bir ülkeyiz.Bunda sermaye sahiplerinin de payı var.

Açıkçası ben maddeleri okuduğumda içimde büyük bir tatminsizlik var.Keşke muhalefet daha güzel bir anayasa reformu önerse.

Sitelerde Paylaş

Hayır:

Çünkü sözkonusu anayasa ayrılıkçı Kürtlere bir taviz daha verecek. Açılımda ilerleyen herbir gün, ayrılıkçı Kürtlerin Türk Devletinden isteklerini artırıyor. Akp hükümette kaldığı sürece bu isteklerinin sonu gelmeyecektir. Ayrıca milletvekili dokunulmazlığını kaldırmak için yasa maddesi akp anayasasında bulunmuyor.

Akp'den m.vekili seçilen M.Esat Güven'in Apo ile ev arkadaşlığı, yoldaşlık arefesinde olduğu günyüzüne çıkmış durumda. ("Öcalan’la altı ay aynı evde kalmıştım. O zamanlar bu kadar ileri gideceğini kestirememiştik. Geçen yıl açılımla ilgili Beşir Atalay’dan Apo’nun şartlarının düzeltilmesini istedim" Diyor.)

Akp, arzuladığı bu anayasayı yürürlülüğe koyduğunda, hsyk'yı da dizginleyerek tüm denetimi kendine koşullandıracak.

tarihinde Iskicap tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır:

Çünkü sözkonusu anayasa ayrılıkçı Kürtlere bir taviz daha verecek. Açılımda ilerleyen herbir gün, ayrılıkçı Kürtlerin Türk Devletinden isteklerini artırıyor. Akp hükümette kaldığı sürece bu isteklerinin sonu gelmeyecektir. Ayrıca milletvekili dokunulmazlığını kaldırmak için yasa maddesi akp anayasasında bulunmuyor.

Akp'den m.vekili seçilen M.Esat Güven'in Apo ile ev arkadaşlığı, yoldaşlık arefesinde olduğu günyüzüne çıkmış durumda. ("Öcalan’la altı ay aynı evde kalmıştım. O zamanlar bu kadar ileri gideceğini kestirememiştik. Geçen yıl açılımla ilgili Beşir Atalay’dan Apo’nun şartlarının düzeltilmesini istedim" Diyor.)

Akp, arzuladığı bu anayasayı yürürlülüğe koyduğunda, hsyk'yı da dizginleyerek tüm denetimi kendine koşullandıracak.

Öcalan'ın oda arkadaşı olmayıp da Öcalan'ın teröristlerini heron canlı yayınıyla seyredip müdahale etmeyenlere ne diyorsun..

Sence sis(!), kum fırtısı(!) bilmem kaç kiloluk heron için yok da tonlarca süper kobra inçin mi var..

Sence bu açıklamaları düşünmeden tartışmadan kabul eden biri yurtsever midir..

MKE mayını için ne diyorsun..

Sitelerde Paylaş

EVET çıksa hepsi sevinçten dört köşe olacak.

HAYIR çıksa bakın biz tek başımıza chp,mhp,bdp,tkp,hepar... karşı şu kadar oy topladık, hehehe... 2011 seçimi kesin bizim muck! diyecekler.

Ama ne derlerse desinler gene hayır diyecem, evet çıkacağını adım gibi bilsemde hayır diyecem.

Sitelerde Paylaş

R

Siyasi kırılganlık diyorum zira savcının iki dudağına bağlı kapatma davaları piyasaların ve ekonominin adeta canına okumuş, yabancı yatırımcıyı ürkütmüş, devletin daha yüksek maliyetle borçlanmasına sebep olmuş ve adeta ekonomiye pranga vurmuştu. Türkiye ekonomisi 2009 yılında küçülürken 2008 yılındaki kapatma davasının bu küçülmede ciddi etkisi olmuştu. Muhtıralar, darbe girişimleri ve hukuk skandalları ileriye gitmek isteyen, girişimci yapıya sahip bir ülkeyi epey tökezletmişti. Bütün bu olumsuzluklara karşın yatırımcılar geleceğe ilişkin iyimserliklerini korurlarken reformların devam edeceğine yönelik beklentilerini sürdürmüşlerdir. İşte bu sebeple piyasalar son yılların en istikrarlı dönemlerinden birini yaşarken dünya krizinin en ağır şartlarında bile bu iyimserliğin korunması faydalı olmuştur.

Kim ne derse desin 12 Eylül referandum sonucu ya Türkiye'nin gelecek 10-20 yılına şekil verecek, istikrarın devam etmesine yol açacak. Ya da gerçek bir eksen kaymasına yol açacak bir sürece yol açacaktır.

SİYASİ KIRILGANLIK ARTARSA KREDİ NOTU DÜŞER

Yabancı yatırımcılar Türkiye'nin AB sürecini hızlandıracak bir reform anlayışına sahip bir Türkiye'ye kesinlikle daha fazla yatırım yapmak isteğinde olacaklardır. Aksi durumda siyasi kırılganlıkların başlama riskini göze almayacak yatırımcılar sonucun aksi bir şekilde çıkması durumunda yatırımlarını dondurma kararı alacaklardır. Referandumdan çıkacak karar önemli bazı sonuçları da beraberinde getirecek. Anayasa paketinin halk tarafından kabul görmesi halinde piyasalar önümüzdeki genel seçimlere kadar daha iyimser bir seyir içine girecektir. Dünya piyasalarında yaşanabilecek kırılmalardan daha az olumsuz etkilenecektir. Aksi durumda Türkiye bir anlamda askeri vesayet altına girmiş gibi bir görüntü verecek. Yargıda hem yasamayı hem de yürütmeyi baskı altına aldı şeklinde yorumlanacak. Böyle bir atmosferde Türkiye'ye güvenen ve parasını getiren yabancı yatırımcılar en azından seçimlere kadar risklerden kaçınmak isteyeceklerdir. Böyle bir durumda döviz piyasalarının ateşi yükselirken borsalar için negatif bir trend söz konusu olacaktır.

Erken genel seçim baskısı piyasalar üzerinde derin bir endişe oluşmasına yol açabilir. Güven kaybı sebebiyle kredi not artışı beklentisi içinde yatırım yapılabilir ülke kategorisine yükselmek üzere olan bir Türkiye'nin siyasi kırılganlığın artmasıyla kredi notu düşürülebilir.

Açıkçası bu oylamayı ben böyle okuyorum ve iş dünyası da tahmin ediyorum buna katılıyor. Dünyanın ikinci bir durgunluğu konuştuğu bir ortamda Türkiye'nin reformlara açık olmadığı bir görünüme girmesinin doğuracağı sonuçlar görmezden gelinmemelidir. Önümüzdeki iki hafta süresince yatırımcılar referandum sonuçlarının ne şekilde çıkacağının hesaplarını yapmaya devam edecek ve pozisyonlarını buna göre ayarlayacak. Denetimden geçmiş altı aylık bilançoların tamamının geldiği borsada referandum sonrası hangi şirketlerin tercih edileceği bu bilançolarla ortaya çıkacak.

Selim IŞIKLAR

29 Ağustos 2010, Pazar

tarihinde kolonya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...