Jump to content

Ateist Başbakan

Recommended Posts

Avustralya’nın ilk kadın başbakanı Julia Gillard’ın ateist olduğunu söyleyerek yemin etmemesi ülkeyi karıştırdı. Muhalifler “Yeminsiz göreve başlayamaz” derken, hükümet “Yemin zorunlu değil” karşılığını veriyor

Dünyanın en özgürlükçü ülkelerinden biri olan Avustralya’nın çiçeği burnunda Başbakanı Julia Gillard ülkeyi karıştırdı. Gillard, haziranda İşçi Partisi içindeki seçimi kazanarak, hem parti liderliğini hem de başbakanlığı üstlenmişti. Avustralya’nın ilk kadın başbakanı olan Gillard, bir ayı aşkın süredir koltukta oturmasına rağmen hala yemin etmiş değil. Bunun nedeni ise 49 yaşındaki Başbakan’ın ateist olması. Gillard “Ben ateistim. İncil üzerine el basmamın bir anlamı yok“ diyerek, yemin törenini iptal etti. Ancak bu duruma tepki gösteren muhalefetteki Muhafazakârlar, “Hiçbir başbakan yemin etmeden göreve başlayamaz” dedi. İşçi Partisi yetkilileri ise “Bu sadece isteğe bağlı uygulanan dini bir tören. Devlet tüm dinlere eşit mesafede durmalıdır. Yemin zorunlu değil” karşılığını verdi. Gillard ise “Ateist olmak benim tercihim ve bu kesinlikle devlet politikalarını etkilemeyecek. Bazıları kiliseye yeni vergiler getirileceğini öne sürüyor. Bunlar doğru değil. Kilise-devlet mesafesi aynen korunacak” dedi. Gillard 21 Ağustos’ta yapılacak genel seçimler içinse “Bu tercihim belki bazı dindar kesimlerin oylarını kaybetmemize neden olabilir. Bunlara saygı duyuyorum” dedi.

Kaynak: Gazete Vatan

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Iyide adam her agzini acip konustugunda üc kelimeden birisi allah din imanla ilgili.

Birde laiklikten bahsetmiyor mu...

Ya diger bakanlari milletvekilleri?

Sirke döndürdüler ülkeyi.

Disaridan aynen böyle görünüyor.

Kocaman bir sirk.

Sitelerde Paylaş

O yetkiler bende olacak var ya.......

Ülkede kilise bırakmazdım. Dini konularda tam bir terör estirirdim. Kiliseleri bombalayan illegal terör örgütleri oluştururdum. Bu terör örgütleri dini toplantı yapanları basıp öldürürlerdi. Black metali yaygınlaştırırdım. Kilise yerine eğlence mekanları açardım. falan filan...

Sitelerde Paylaş

Türkiye için ateist milletvekili, başbakan vs. beklemek hayalden öteye gidemez. Olursa bile adamın bir tarafından kan alırlar.

Vekillerin hiç biri zaten dinlere falan inanmıyor. Siyasetçiler oy'a inanır. Burdakiler müslüman, Fransa'dakiler hristiyan, Hindistan'dakiler hindu olur.

Sitelerde Paylaş

Vekillerin hiç biri zaten dinlere falan inanmıyor. Siyasetçiler oy'a inanır. Burdakiler müslüman, Fransa'dakiler hristiyan, Hindistan'dakiler hindu olur.

Eh üstteki iletim hala geçerli. Özellikle Türkiye'de birisi çıkıp da ben ateistim diyemez. Derse oy kaybeder hatta oydan öte canını kaybedebilir.

Sitelerde Paylaş

Eh üstteki iletim hala geçerli. Özellikle Türkiye'de birisi çıkıp da ben ateistim diyemez. Derse oy kaybeder hatta oydan öte canını kaybedebilir.

Ateistim demek başka. Ateist olmak başka. Vekillerin belki de hepsi inançsız. Vekillerin en aptalı burdaki yazarların en akıllısından daha akıllıdır. Bir kaç gerçekten bilgili, aydın kimseyi tenzih ediyorum. Bu bilgiyle dinci olunmaz. Din cahillerin işidir. Tabi bunu açıklamak sorun. Türkiye'de dini arkaya alarak siyaset yapılmaz. CHP bile hafif dinci söylemler kullanıyor. Bence köprüyü geçene kadar bunlar olmalı. Köprüyü geçtikten sonra Allah kerim. :)

tarihinde kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistim demek başka. Ateist olmak başka. Vekillerin belki de hepsi inançsız. Vekillerin en aptalı burdaki yazarların en akıllısından daha akıllıdır. Bir kaç gerçekten bilgili, aydın kimseyi tenzih ediyorum. Bu bilgiyle dinci olunmaz. Din cahillerin işidir. Tabi bunu açıklamak sorun. Türkiye'de dini arkaya alarak siyaset yapılmaz. CHP bile hafif dinci söylemler kullanıyor. Bence köprüyü geçene kadar bunlar olmalı. Köprüyü geçtikten sonra Allah kerim. :)

Vekillerin birçoğunun inançsız olması olanaksız görünüyor bence. Vekillerin en aptalının burdaki yazarlardan akıllı olduğuna gülerim ama. Hadi vekilleri geçtim devletimizin başbakanı çok mu akıllı? :lol:

Ayrıca vekiller biraz akıllı olsaydı mecliste yumruk yumruğa kavgalar edip birbirlerine her türlü küfrü, hakareti edemezlerdi. Akıllı insanın yapabileceği türden davranış değil bunlar.

Sitelerde Paylaş

Vekillerin birçoğunun inançsız olması olanaksız görünüyor bence. Vekillerin en aptalının burdaki yazarlardan akıllı olduğuna gülerim ama. Hadi vekilleri geçtim devletimizin başbakanı çok mu akıllı? :lol:

Ayrıca vekiller biraz akıllı olsaydı mecliste yumruk yumruğa kavgalar edip birbirlerine her türlü küfrü, hakareti edemezlerdi. Akıllı insanın yapabileceği türden davranış değil bunlar.

Başbakanın aklını hafife alma. Buradaki bir forumu bile yönetmek o kadar zorken adam koskoca TC'yi yönetiyor. Koskoca TC diyorum. Ve adam binlerce bu işe talip kişiler arasından buralara kadar yükselmiş. Yani buradaki forumdaşlarla kıyaslanamaz.

Yumruk yumruğa kavga etmek akıllı işi falan değildir deme. Bunların her şeyi siyaset. Bu kavgayı yapan da zaten bir çıkarı olduğu için yapıyordur. Siyasetçileri salak sanmayın. Çok kurnazdırlar onlar çoook...

Sitelerde Paylaş

Başbakanın aklını hafife alma. Buradaki bir forumu bile yönetmek o kadar zorken adam koskoca TC'yi yönetiyor. Koskoca TC diyorum. Ve adam binlerce bu işe talip kişiler arasından buralara kadar yükselmiş. Yani buradaki forumdaşlarla kıyaslanamaz.

Yumruk yumruğa kavga etmek akıllı işi falan değildir deme. Bunların her şeyi siyaset. Bu kavgayı yapan da zaten bir çıkarı olduğu için yapıyordur. Siyasetçileri salak sanmayın. Çok kurnazdırlar onlar çoook...

Aklıma bir söz geldi; her millet hak ettiği şekilde yönetilir :) Halkın düzeyi ne ki vekilleri ne olsun. Hâlk bunu istiyor :D

Sitelerde Paylaş

Aslinda cok hafif ve patavatsizin biri.

Sadece konusurken din ile ilgili kelimeleri kullanmasin o zaman nasil birisi olacagi hakkinda düsüncelerimizi gelistirelim.

Bence kafasinin tüyleri yolunmus kel tavuklar gibi sesi solugu cikmaz.

Ne konusacak ne söyleyecek?

Ne?

Sitelerde Paylaş

Kurnaz olmak bir zeka belirtisi midir ki imam başbakanı hafife almayalım?

Gayet hafif biri. Cahil, hiçbir entelektüel donanımı olmayan, kötü niyetli, hırsız, inanılmaz kompleksli ve artık patolojik narsizmi de olan biri.

Kurnazlık övülecek bir şey değildir. Biz bu tür insanlara çarıklı kurnazı diyoruz. Bunlar sadece cahili yönetir ki onun için de zaten zekaya falan ihtiyaç yok.

Zeki ve entelektüel politikacılar bu ülkede zaten başa gelememiştir. Halk böyle değildir çünkü. Beyni yüzlerce yıldır İslam'ın tecavüzüne uğramış bir halkız biz.

Habere gelince..

Allah bize de ateist bir başbakan nasip eder inşallah.

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma ama buna sadece gülünür.Kendi adıma demiyorum ama burda gerçekten çok kafalı insanlar var.Ben tam tersini düşünüyorum;milletvekillerimizin en akıllısı bu forumdaki ortalama bir kapasiteye sahip biri kadar olabilir ancak.İki lafı bir araya getirip konuşamayan insanlar dolu milletvekilleri arasında.Bu yadsınamaz bir gerçek.Kimse kusura bakmasın.

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kurnaz olmak bir zeka belirtisi midir ki imam başbakanı hafife almayalım?

Gayet hafif biri. Cahil, hiçbir entelektüel donanımı olmayan, kötü niyetli, hırsız, inanılmaz kompleksli ve artık patolojik narsizmi de olan biri.

Kurnazlık övülecek bir şey değildir. Biz bu tür insanlara çarıklı kurnazı diyoruz. Bunlar sadece cahili yönetir ki onun için de zaten zekaya falan ihtiyaç yok.

Zeki ve entelektüel politikacılar bu ülkede zaten başa gelememiştir. Halk böyle değildir çünkü. Beyni yüzlerce yıldır İslam'ın tecavüzüne uğramış bir halkız biz.

Habere gelince..

Allah bize de ateist bir başbakan nasip eder inşallah.

Yiğidi öldür ama hakkını ver demişler. Siz öldürüyorsunuz ama hakkını vermiyorsunuz. Tayyip'i savunma derdim yok. Zaten umrumda da değil. Tayyip gayet zekidir, diğerlerinden daha zeki olduğu için buralara kadar yükselmiş. Yeterli donanımı olmayan zaten bu siyasi işlere bulaşmaz, bulaşamaz.

Kurnazlık da gayet övülecek bir özelliktir. Ama bu siyaset takım tutma gibi bir şey. Birisi aydınlanmacı görünür. Birisi dinci görünür. Dinci görünen birinin aydınlanmacılık hakkında zerre bilgisi yok demek yanlış. Sadece bu tarz bir görüntü vermiyor etrafına. Yoksa bir gün dinci görünüp ertesi gün demokrasici kesilen, bir gün marxist görünüp ertesi gün sosyal demokrat olan sürüsüyle kişi var.

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma ama buna sadece gülünür.Kendi adıma demiyorum ama burda gerçekten çok kafalı insanlar var.Ben tam tersini düşünüyorum;milletvekillerimizin en akıllısı bu forumdaki ortalama bir kapasiteye sahip biri kadar olabilir ancak.İki lafı bir araya getirip konuşamayan insanlar dolu milletvekilleri arasında.Bu yadsınamaz bir gerçek.Kimse kusura bakmasın.

Yahu kaç ekonomi kitabı okudun? Kaç hukuk kitabı okudun? Kaç tarih kitabı okudun? Kaç sosyoloji kitabı okudun? Kaç sene her hangi bir siyasi partide çalıştın? Siyasi düşüncelerin için kaç sene hapis yattın? vs.. Bu adamlar davaları için tüm ömürlerini harcamışlar. Bunların emeklerini hafife almayın. Kendinizi de bir şey sanmayın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...