Jump to content

Ateist Başbakan

Recommended Posts

Yiğidi öldür ama hakkını ver demişler. Siz öldürüyorsunuz ama hakkını vermiyorsunuz. Tayyip'i savunma derdim yok. Zaten umrumda da değil. Tayyip gayet zekidir, diğerlerinden daha zeki olduğu için buralara kadar yükselmiş. Yeterli donanımı olmayan zaten bu siyasi işlere bulaşmaz, bulaşamaz.

Kurnazlık da gayet övülecek bir özelliktir. Ama bu siyaset takım tutma gibi bir şey. Birisi aydınlanmacı görünür. Birisi dinci görünür. Dinci görünen birinin aydınlanmacılık hakkında zerre bilgisi yok demek yanlış. Sadece bu tarz bir görüntü vermiyor etrafına. Yoksa bir gün dinci görünüp ertesi gün demokrasici kesilen, bir gün marxist görünüp ertesi gün sosyal demokrat olan sürüsüyle kişi var.

Dostum bu ülkede dini kim kullandıysa hepsi bir süre içinde en tepeye yükselmiştir.Bakınız Erbakan.Oda dini çok iyi pazarladı.Oda tepemize kadar çıktı.Tayyip'in bu kadar oy almasındaki neden dini çok iyi pazarlıyor olması.Milletin en saf duygularını nasıl kullancağını çok iyi biliyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yahu kaç ekonomi kitabı okudun? Kaç hukuk kitabı okudun? Kaç tarih kitabı okudun? Kaç sosyoloji kitabı okudun? Kaç sene her hangi bir siyasi partide çalıştın? Siyasi düşüncelerin için kaç sene hapis yattın? vs.. Bu adamlar davaları için tüm ömürlerini harcamışlar. Bunların emeklerini hafife almayın. Kendinizi de bir şey sanmayın.

Kendini bişey sanmakla ne alakası var yazdığımın sevgili arkadaşım?Ben kendimi bişey falan sanmıyorum zaten de sen bişey olmayanları bişey sanıyorsun diyorum hepsi bu.Bunu görmek için dünyanın kitabını devirmek gerekmiyor.Gayet açık ve net,bu adamların bir çoğu bırak akıllı olmayı bildiğin cahil!Kimin emeğine nasıl değer biçeceğimi de bilirim ben merak etme.Amma da cellallendin yaa hayret bişey.Tamam tamam başbakan ileri zekalı..oldu mu?Mutlu musun?

Sitelerde Paylaş

Yiğidi öldür ama hakkını ver demişler. Siz öldürüyorsunuz ama hakkını vermiyorsunuz. Tayyip'i savunma derdim yok. Zaten umrumda da değil. Tayyip gayet zekidir, diğerlerinden daha zeki olduğu için buralara kadar yükselmiş. Yeterli donanımı olmayan zaten bu siyasi işlere bulaşmaz, bulaşamaz.

Kurnazlık da gayet övülecek bir özelliktir. Ama bu siyaset takım tutma gibi bir şey. Birisi aydınlanmacı görünür. Birisi dinci görünür. Dinci görünen birinin aydınlanmacılık hakkında zerre bilgisi yok demek yanlış. Sadece bu tarz bir görüntü vermiyor etrafına. Yoksa bir gün dinci görünüp ertesi gün demokrasici kesilen, bir gün marxist görünüp ertesi gün sosyal demokrat olan sürüsüyle kişi var.

Tayyip'in diğerlerinden sıyrılıp öne geçmesinin, daha doğrusu seçilmesinin yegane nedeni iyi bir hatip olmasıdır, başka da hiçbir şey değil.

Zeki filan değildir, hatta zekası vasatın da altındadır. Bu ülkenin görünen başbakanıdır Tayyip. Esas idareci ve karar verici kişi Fethullah'dır zaten. Bu insanlar İslamcı.. Ümmet mantığıyla çalışırlar zaten, her biri dava adamıdır vs...

Bu insanlar parayı bastırıp bilimci de satın alırlar, her alanda profesyonellere de danışırlar, sonra da ortaya çıkan işi üstlenirler ve "biz yaptık" derler. Yalanlar, iftiralar, argolar, küfürler günlük dilleriin bir parçasıdır.

Bkz: Tayyip

Bunlar hep o çarıklı zeka dediğimiz şeyi nedeniyledir işte.. Övülecek bir tarafı yoktur çünkü çarıklı kurnazı insanın burnu pislikten kurtulmaz.

Türkiye'nin de kurtulmuyor zaten.

Sitelerde Paylaş

Kendini bişey sanmakla ne alakası var yazdığımın sevgili arkadaşım?Ben kendimi bişey falan sanmıyorum zaten de sen bişey olmayanları bişey sanıyorsun diyorum hepsi bu.Bunu görmek için dünyanın kitabını devirmek gerekmiyor.Gayet açık ve net,bu adamların bir çoğu bırak akıllı olmayı bildiğin cahil!Kimin emeğine nasıl değer biçeceğimi de bilirim ben merak etme.Amma da cellallendin yaa hayret bişey.Tamam tamam başbakan ileri zekalı..oldu mu?Mutlu musun?

Celallenmedim ki. Ama nasıl düşünüyorsanız düşünün. Umrumda değil.

Sitelerde Paylaş

Dostum bu ülkede dini kim kullandıysa hepsi bir süre içinde en tepeye yükselmiştir.Bakınız Erbakan.Oda dini çok iyi pazarladı.Oda tepemize kadar çıktı.Tayyip'in bu kadar oy almasındaki neden dini çok iyi pazarlıyor olması.Milletin en saf duygularını nasıl kullancağını çok iyi biliyor.

Sevgili dostum bi miktar haklısın. Ama Tayyip'in bu kadar yükselmesinde en büyük payı mazlum edebiyatı yapmasında. Bu halk bu kadar aptal işte. Erbakan da 95'da iktidara geldi. Ondan önce ara ara mecliste bir kaç sandalyesi oluyordu. Aşırı İslamcı tutumundan dolayı indirdiler. İyi de yaptılar. Yani olay tamamen dinle alakalı değil.

Sitelerde Paylaş

Eh üstteki iletim hala geçerli. Özellikle Türkiye'de birisi çıkıp da ben ateistim diyemez. Derse oy kaybeder hatta oydan öte canını kaybedebilir.

Her ülke degisime ugrar. Kim derdiki Türkiyede asker bu kadar zor günler gecirecek. Bence her ülkede her degisim mümkün. Zamanla alakali. Iran bile birgün bizden daha modern ve o kadarda dinden uzak olabilir. Bunun icin kesin bir fikir belirtilemez.

Konuya gelince; Incile el basip yemin etmek zorunda kalinan bir ülkede demekki hala tam özgürlük yok.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Her ülke degisime ugrar. Kim derdiki Türkiyede asker bu kadar zor günler gecirecek. Bence her ülkede her degisim mümkün. Zamanla alakali. Iran bile birgün bizden daha modern ve o kadarda dinden uzak olabilir. Bunun icin kesin bir fikir belirtilemez.

Şu anki durum içindi zaten yazdığım. Ama evet toplumlar zamanla değişir, değişmek zorundadır. Sadece din afyonunun etkisinde olanlar diğerlerine kıyasla çok daha yavaş değişir, gelişir. Bu yüzden de İran ve Türkiye gibi ülkelerin kısa vadede dinden sıyrılıp modernleşmesini bekleyemeyiz ne yazık ki.

Sitelerde Paylaş

Tayyip'in diğerlerinden sıyrılıp öne geçmesinin, daha doğrusu seçilmesinin yegane nedeni iyi bir hatip olmasıdır, başka da hiçbir şey değil.

Ben ona ''Türkiye'nin Göbelsi'' diyorum. Adam müthiş bir propaganda ve saptırma uzmanı. Bazen konuşmalarını dinliyorum da manipülasyonlarıyla, masallarıyla, hamasetiyle tam bir Göbels. Gündemi müthiş bir kurnazlıkla öyle bir saptırıyor ve toplumu öyle bir afyonluyor ki pes doğrusu.

Nazi Almanyasının propaganda bakanı Goebbels:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Joseph_Goebbels

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kurnaz olmak bir zeka belirtisi midir ki imam başbakanı hafife almayalım?

Gayet hafif biri. Cahil, hiçbir entelektüel donanımı olmayan, kötü niyetli, hırsız, inanılmaz kompleksli ve artık patolojik narsizmi de olan biri.

Kurnazlık övülecek bir şey değildir. Biz bu tür insanlara çarıklı kurnazı diyoruz. Bunlar sadece cahili yönetir ki onun için de zaten zekaya falan ihtiyaç yok.

Zeki ve entelektüel politikacılar bu ülkede zaten başa gelememiştir. Halk böyle değildir çünkü. Beyni yüzlerce yıldır İslam'ın tecavüzüne uğramış bir halkız biz.

Habere gelince..

Allah bize de ateist bir başbakan nasip eder inşallah.

Zaten nasip etti....

Şükrü Saraçoğlu...

Sitelerde Paylaş

mason değilmiydi o? masonsa ateist olamaz

Bilemem ben üstadın bununla ilgili anılarına dayanarak söylüyorum....

Bununla Hasan Ali Yücel de dinsizdir....

İsmet İnönü...

Dinsizdir....

Benim şahidim Hasan Ali Yücel'in sınıf arkadaşı olan...

Üstad Necip Fazıl Kısakürek ve Tarihçi Kadir Mısıroğludur....

Sitelerde Paylaş

Necip Fazıl iyi şairdir ama siyasi mevzulara dalınca biraz saçmalamış birisi..bilemiyorum ama ben saraçoğlunu mason diye biliyorum,belki de senin dediğin gibidir

Genelde herkes şairlik yönünü biliyor...

Yeri geldiği zaman....

En iyi siyasetçiden daha iyi siyaset yapmıştır...

Öleceği zaman bile hapis cezasına çarptırılmışır...

Yani ölmeseydi...

70 küsür yaşında hapse girecekti....

Hayatının belki kaçta kaçını hapislerde geçirmiştir...

Niçin sence hapislerde geçirmiştir...

Resmi ideoloijiye açık ve örtülü bir şekilde basın yoluyla...

Bir savaş olan....

Siyaset yaptığı için....

Kitaplarının birkaçını okursan, hatta şiirlerinin bile birçoğunda bunu net bir şekilde görürsün...

Sitelerde Paylaş

Ateist bir başbakanın ateist olduğunu açıklamaması en akıllıca hareketi olur.

Namuslularinda en az namussuzlar kadar cesaretli olmasi lazim,birseyde ilki baslatanlar gercek lider olurlar...Yav teba olmayi ne kadar seviyorsunuz,alayina muhalefet,alayina isyan...

Sitelerde Paylaş

Namuslularinda en az namussuzlar kadar cesaretli olmasi lazim,birseyde ilki baslatanlar gercek lider olurlar...Yav teba olmayi ne kadar seviyorsunuz,alayina muhalefet,alayina isyan...

Ne teba olması olm :D Yine ne hayali kurdun :D

Direkt olarak ben ateistim dememeli ki hedeflerine kolay ulaşsın.Hiç politika bilmiyorsun arkadaşım sen.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...