Jump to content

Önder Sav İslam'a hakaret etti!

Recommended Posts

Önder Sav’ın İslam’a, Hazreti Peygamber’e ve hac ibadetine hakaretlerinden dolayı aldığı mahkumiyet, Yargıtay tarafından onanarak kesinleşti. Mukaddesata hakaret davasında 10 bin TL tazminat istenmiş, mahkeme ise 750 TL’ye hükmetmişti.

İslam’a, Hazreti Peygamber’e, hac ibadetine hakaret eden CHP’nin ağır topu Önder Sav hakkında 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından verilen “Mukaddesata hakaret” cezası Yargıtay’ca onandı.

Kararda, Sav’ın mahkumiyetine yol açan konuşmanın video kayıtlarına da dikkat çekildi.

Kayıtlardaki diyalog şu şekilde:

(...) Önder Sav, yanında başkası ile koltukta oturmaktadır. Kasketli yaşlı erkek üzerine eğilir:

Mustafa Dayı: Ben hacca gideceğim.

Sav: Hacıya mı, ne hacıya da?

Mustafa Dayı: Evet

Önder Sav: Araplara para kaptıracaksın.

Mustafa Dayı: Niye, yani yaşım seksene geliyor. Diyorum ki...

Önder Sav: Bakarsın Muhammed bırakmaz seni, buraya göndermez, onun için sen yine şey yapma.

Mustafa Dayı: İyi neydelim, dünyanın işleri böyle.

Dış Ses: Otur Mustafa Dayı otur!..

haber7

Sitelerde Paylaş

Eğer bu iletide bir suç bulunursa yandı bu ülke demektir.

Şeriat fiili olarak gelmiştir.

Bu yazının mutlaka devamı olmalıdır. Ama devamı olsa da birşey değişmez.

Çünkü İslam ve peygamberine hakaret edilemez.

Çağdaş Türkiye'de öyle bir yasa çıkarılamaz. Anayasaya aykırı olur.

İnanç özgürlüğü, inanca hakaret etmeyi önleme özgürlüğü değildir.

Hatta tam tersidir.

Siz istediğiniz şeye istediğiniz gibi inanırsınız.

Ben istediğim şeyi istediğim gibi eleştiririm.

İnanç özgürlüğü budur.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Simdi beni iyi dinleyin,

Simdi karari siz vereceksiniz ÖNDER SAVMI o konusmasindan dolayi suclu

Yoksa Gaziosmanpara müftüsü Huseyin Asihmi ve Istanbul müftüsü KAMALATTIN KAYAMI.

KEMALETZTIN KAYA tasdikli Hüseyin asigin kitabinin 168 inci sayfasindan,birkac medde.

1-Herkes müslüman olmak zorundadir.Müslüman olmayan büyük tehlike altindadir.

2-dinden cikmak yasak ve tehlikelidir.

3-Dini korumah icin,böyleleri imamin gayigina bindirilir.

4-Mali mülkü müslümana heleldir

5-Karisi bos olur.

6-Miras haklarini kaybeder

Dahalari varda bukadari yeter sanirim.

Simdi bu adamlar bu kitapda cahal insancihlari birilerinin üstüne iteyomu itneyomu.

Bu kitabi yazani ve tasdik edenimi CAZALANDIRMAH gerekir yohsa,Önder savimi.

Hankisi Toplumda tehlike yaratip hakarat yapmis oluyor.

SAVMI

HÜSEYINMI ve KAYAMI?

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Önder Sav'ın inancı var mıdır ya da yok mudur bilemem ama adamın sözlerinde hiçbir hakaret yok.Bugün pek çok müslüman "hac"ibadeti için benzer şeyler düşünmüyor mu?

Ama amaç çok farklı.

Medyanın halka verdiği mesaj Önder Sav adı altında Cumhuriyet Halk Partisi'nin dini değerlere tepeden bakışı ve halkın manevi değerlerini küçümsemesi..

Yaşar Nuri Öztürk'de CHP'den ayrıldıktan sonra benzer bir açıklama yapmıştı.Yaşar Hoca,CHP kadrolarında "Allah"lafzını duymaktan bile çok rahatsız olan siyasilerin olduğunu söylemişti.

Yaşar Nuri'nin söyledikleri doğru bile olsa bunu açıklamaya ne gerek vardı?Dilinden Allah kelimesini hiç düşürmediği halde hak hukuk tanımaz bir başbakan tarafından yönetilmiyor muyuz?

Siyaset halkın duyguları üzerinden yapılıyor işte..

tarihinde zensen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Böyle giderse,Muhammed'in "hazreti" sıfatı eklenmeden telaffuz edildiğinde hukuken "mukaddesata hakaret" sayılacağı günler uzak olmasa gerek.

VahşiPrusyalı

Ortaasya üniversitelerinin birinde yıllarca eğitim görevliliği yapmış ve şimdi ülkede öğretmenlik yapan bir Nurcu ile neden ateistim konusunu tartışıyorduk daha doğrusu tartışmaya başlayacaktık ki benim Muhammed demem üzerine tartışma başlayamadı.Neymiş Hz. demeliymişim inançlarına saygı göstermeliymişim.Bu olayı hiç unutmam ve unutmayacağım.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Suudu arabistanla Habasistanin arasinda bir kizil deniz var.

Yani iki komsu ülke.

10 yIl kadar önce Habasistanin bir kirali vardi.

Adida söyle:Aslanlar aslani,kaplarlar kaplani,Allahin sevgili kulu,ulu habasistan kirali,Imparator Haile Selayisiye.

Türkiyeye zanmet cekip gelmisdi nasil olmussa..

Araplardada vardir böyle upuzun adlar.

Hele güney Amariha ülke insanlarin adlari yarim sayfayi tutar.

Eski Avrupali AGALARINDA uzun adlari vardi .

Bu HASTALIH bizede SICRADI.

Örnegin

Memmet Ali Birant

Ahmat Emin Yurda kul

Eset Mahmut GIZIL kurt gibi:-)

Bazilari daha acih göz, birlesik ad aliyor Kara Kurt , Yurda Kul gibi.

Ama,artih batililar bu POF POF adlardan vaz gecti.

Hatta bay, bayan,sinyor,sinyorina,matmazel,madam,firaularda nerdeyse galhdi.Kimse POF POF lanmah istemiy artih.

Sedelik istiy. Tolon ,deniz ,kaya gibi.

Emmeeeeeee,evrimini daha tamamlamamis bizim gibiler ,giymatini uzun adlarda,ünvanlarda aramaya CALISIYLAR.

S igortacima Her Dieter A. Koch dedimde güldü bana :-))))).Benimle gir girmi geciyorsun dedi.

Yalniz Koch de yeter demesinmi?.

Müslümanlar üstelik evrimide kabul etmiyorlar.

R.T.E.nin dedigi gibi Evrim müslümanlara TEGET gecti,

Yani müslümanlar HALÄ 1500 yil önceki hayati KAFAYI yasiyorlar.

Bu nedenle, ne arac,ne gerek nede yeni birsey bulmuslardir.

Müslümanlarin disindakiler müslümanlara bulup imal ettikleri seyleri satmasalar.

Müslümanlar hala OK, YAY,MIZRAH, GILINC,GÜRZ,ZIRH,MANCILIH devrini yasayacahlardi.

KAFA gene 1500 önceki kafada malzamalar degisti.

Bazi müslüman ülkelerde hALÄ elle ve hepsi birgabdan yiyorlar.

Marah ettim,corbayi nasil iciyler?:-))

Pakistana giden bir Türk kadin muhabirin kolundakii Türk bayragini gören Pakistanli Türkün i Amerikali muhabir arhadasiyla birlikte alir evine götürür ,derki ben türkleri coh severim sizi yedirmeden bIrahmam.

Adam yere bir musamba serer,hanimin pisirdigi pilav tenceresini musambanin üstüne ters cevirir,ekmekte kor,buyurun yeyin der

Ne gasIh var ,nede CATAL var..

Elle yemenin böyyük savabI varmis canim.

Cünkü elle yiyenlerin ömrü gisa olurmus pislikten.

Geriden gelenlere yer acilsin deye.

BahIn burda müslümanlarin gafasi calismis

Tolonbeg

Daha evrim gecirmnemis gecirmeyecekde dünyede coh insan var.

Sitelerde Paylaş

Ortada bir hakaret yok.Ama müslümanların Muhammed'in isminin önüne Hz koymamayı hakaret görmesi ve hacc ibadetinin hafife alınması gibi yorumu olabilir.Mahkeme tarafsız hareket etmemiş.Dini simgelerle ilgili bir davada bir ateisti yahut müslüman olmayan birini MÜSLÜMAN bir HAKİM YARGILAMAMALIDIR.

Sitelerde Paylaş

Benim merak ettiğim bu video neden çekilmiş ve neden basına verilmiş?Önder sav buna izin vermiş mi?

Ülkemizde dini imgelere yapılan yorumlar üzerinden insanlar karalanmaya çalışılıyor.

Muhammed peygamber değildir demek bile hakaret sayılmaya çalışılıyor.Laik bir ülkede dini yorumlara karşı bir tarafsızlık vuku bulmalıdır.İslam'ın kendi yorumu ve kendi düşüncesi bireyi bağlamaz.Birey İslam yorumlarıyla suçlanamaz.

Sitelerde Paylaş

Ülkemizde dini imgelere yapılan yorumlar üzerinden insanlar karalanmaya çalışılıyor.

Muhammed peygamber değildir demek bile hakaret sayılmaya çalışılıyor.Laik bir ülkede dini yorumlara karşı bir tarafsızlık vuku bulmalıdır.İslam'ın kendi yorumu ve kendi düşüncesi bireyi bağlamaz.Birey İslam yorumlarıyla suçlanamaz.

Hani medeniyiz diyordunuz ya,birak islami agzini acip düsüncesini söyleyeni iceri atiyorsunuz...

Sitelerde Paylaş

Düşünce suç olamaz,özel hayatın afişe edilmesi ise suçtur.Bu haberde ise bizde tam tersinin geçerli olduğunu görüyoruz.

Sitelerde Paylaş

Düşünce suç olamaz,özel hayatın afişe edilmesi ise suçtur.Bu haberde ise bizde tam tersinin geçerli olduğunu görüyoruz.

Düşünce elbette suç olamaz.Ama bu düşünceyi aktarış biçimi ve söylemler önemlidir.Birisinin anasını yedi sülelesini şey etmek isteyebilirsiniz düşünce olarak ama bunu söyleme dökerseniz HAKARET olur.

Bu açıklamayı yaptıktan sonra ÖNDER SAV'IN bir hakarette bulunmadığını düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...