Jump to content

UFAK BİR YARDIM

Recommended Posts

haberturkte tipki dogan medyasi gibi burjuva medyasi.sahibi buyuk bir is adami.boyle adamlarin sahibi oldugu gazete ve kanallar ne hukumete ne rejime ve statukoya karsi muhalif haber yapamaz.su siteleri takip etmeni tavsiye ederim.

http://www.bianet.org/

http://www.firatnews.com/

http://www.taraf.com.tr/

Sitelerde Paylaş

BBC Türkçe. En objektifi bu halde :D

işin içinde ingilizler varsa orda dur derim :D

bakalım nasılmış.

bu ülkede ve bu dünyada baska sorunlar yokmuş gibi , varsa yoksa hep kürt sorunuyla ilgili haberler veriyor

bu gazeteyle ilgili şimdiye kadar , fifti fifti tabirle iyi kötü yorumlar okudum , bikaç kerede göz gezdirmişliğim var , bakalım burasıda nasılmış.

Sitelerde Paylaş

işin içinde ingilizler varsa orda dur derim :D

Asılacaksan İngiliz sicimiyle asıl. :D

Şaka bir yana, en objektif haber kurumlarından birisi BBC. İngilizce biliyorsan, BBC portalı da bir harika. Yüzlerce harika belgesel çekmişler.

El Cezire kanalı da iyidir. Ortadoğu ile alakalı haberlerine güvenilebilir.

Sitelerde Paylaş

Asılacaksan İngiliz sicimiyle asıl. :D

Şaka bir yana, en objektif haber kurumlarından birisi BBC. İngilizce biliyorsan, BBC portalı da bir harika. Yüzlerce harika belgesel çekmişler.

desene bu ingilizler yasamasını bildiği gibi öldürmesinide biliyorlar :)

hayatımda ilk defa ve senden bir ingiliz oluşumu üzerine olumlu yorum okuyorum , acıkcası hayret ve merak ettim , belgeseli olmasıda çok iyiymiş ama bizdede ingilizce yok , işte orası kötü

El Cezire kanalı da iyidir. Ortadoğu ile alakalı haberlerine güvenilebilir.

yav bunlar arap değilmi , hani şu islam ve asiret kültürünün etkisindeki adamlar.

Sitelerde Paylaş

Objektif basın diye birşey olmaz....

Önce bunu anlaman gerekir...

Tarafsız olduğunu söyleyen herkes bir taraftır...

Örneğin Taraf gazetesi....

Vakit Gazetesi..

Cumhuriyet Gazetesi...

Zaman...

Hürriyet...

Milliyet...

Haber7...

Habertürk...

bunların hepsinin bir tarafı vardır...

Tarafsızlık diye birşey yoktur...

Benim sana tavsiyem kardeşim....

Hepsinden okuman...

Sitelerde Paylaş

desene bu ingilizler yasamasını bildiği gibi öldürmesinide biliyorlar :)

hayatımda ilk defa ve senden bir ingiliz oluşumu üzerine olumlu yorum okuyorum , acıkcası hayret ve merak ettim , belgeseli olmasıda çok iyiymiş ama bizdede ingilizce yok , işte orası kötü

İngiltere'yi severim. İngilizlerin adı çıkmış, adamlar benim bildiğim kadarıyla fazla kan dökmeden (Fransızların tersine) çoğu kolonisini terk edip gittiler. Puşt bir devlettir onu inkar etmiyorum. Ama güçlü olan her zaman puştluk yapmıştır.

BBC'nin eski havası yok habercilikte, ama belgeselleri, programları hala çok klastır. NTV'de sağda solda izlediğimiz bir çok belgesel onların elinden çıkmadır.

İngilizce BBC'yi değil, Türkçe BBC'ye bakabilirsin. Ama çok renksizdir.

yav bunlar arap değilmi , hani şu islam ve asiret kültürünün etkisindeki adamlar.

Arap dünyası 200 milyon, derin bir kültür ve medeniyet sahibi. Şu an kötü durumda yaşıyorlar, ama yabana atılacak bölge değil. Sen bakma bizim çakma elitlerin doğu dünyasının boşvermişliklerine. Ortadoğuda neler oluyor neler bitiyor El Cezire'den öğrenilebilir.

Ama kumarbazın söylediği en iyisi hepsini okuyup, kendi yorumuna ulaşman.

Sitelerde Paylaş

Objektif basın diye birşey olmaz....

binlerce haber sitesi içinde , en azından bir tanesi , tam tesekkül tarafsız olmalıdır gibi iyimser bir düşünceyle konuyu acmıştım kardeşim. yukarda önerilen sitelerde olmazsa artık , seninde belirttiğin gibi , yine eski usulle karsılaştırmalı mukayese yaparaktan , kim doğru kim yanlışı cıkartmaya calışacağız. baskada çare yok.

Sitelerde Paylaş

İngiltere'yi severim. İngilizlerin adı çıkmış, adamlar benim bildiğim kadarıyla fazla kan dökmeden (Fransızların tersine) çoğu kolonisini terk edip gittiler. Puşt bir devlettir onu inkar etmiyorum. Ama güçlü olan her zaman puştluk yapmıştır.

zamanında fasist almanların işlerini bitirdikleri gibi , almanlardan daha fasist fransızlarınkinide bitirselerdi ,

dünya kamuoyunda daha sevimli bir imajları olacaktı.

BBC'nin eski havası yok habercilikte, ama belgeselleri, programları hala çok klastır. NTV'de sağda solda izlediğimiz bir çok belgesel onların elinden çıkmadır.

İngilizce BBC'yi değil, Türkçe BBC'ye bakabilirsin. Ama çok renksizdir.

sırf şu belgesel özelliği bile izlenmesi için yeterli bir neden.

Arap dünyası 200 milyon, derin bir kültür ve medeniyet sahibi. Şu an kötü durumda yaşıyorlar, ama yabana atılacak bölge değil. Sen bakma bizim çakma elitlerin doğu dünyasının boşvermişliklerine. Ortadoğuda neler oluyor neler bitiyor El Cezire'den öğrenilebilir.

Ama kumarbazın söylediği en iyisi hepsini okuyup, kendi yorumuna ulaşman.

desene araplar bitakım konuları asmışken , türkiyeyse hala aynı yerde sayıyor , bide arapları begenmeyiz , araplar gider medeniyete , biz gideriz tersine.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Türk sagini okumada ne okursan ohu.

Birde yarIm bir Türk sagi vardir.

Alaca gurtlar goymusam adlarInI.

Onlardada pek dogru olmaz.

AslInda size birsey deyimmi?

Emme saggIn kimseye sülemeyin.

Müslümanlarin DOGRU hecbirseyini görmedim.

Varsa biri cihipda surasi dogru disin?

Aslinda hepisini ohuyup dogrularI yagnIslarin arasIndan cImbIzla yahalayip ciharacan.Gerisi cÖPe.

Bu nedenle

Davudi gardasImIza NET birini ÖNEREMEYCEM.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Türk sagini okumada ne okursan ohu.

Birde yarIm bir Türk sagi vardir.

Alaca gurtlar goymusam adlarInI.

Onlardada pek dogru olmaz.

tolon gardas , türkiyedeki sağ cizgideki kurum ve kuruluşları , valla bende anlamadım , yeri gelince solculardan bile beter oluyolar , bi bakıyosun amerikaya avrupaya karsı güzel bir durus sergilemişler , bi bakıyosun inceden inceye yanlarında duruyolar , haliyle bu durum yayın cizgilerinede yansıyor.

aslında türkiyede , ne gercek bir sol nede gerçek bir sağ hiç olmadıki desek , daha doğru olcak ya neyse.

Sitelerde Paylaş

sevgili queen , türksolu takip ettiğim siteler arasındadır , yakın tarihe dair cok yararlı ve sağlam bilgiler verir , ancak kötü bir tarafı vardır ki , buda herseyi mahvetmeye yetiyor , o da kürt düşmanlığı.

Sevgili Davudi:

Tarih biliminde tarafsızlık olmazsa olmazdır.

Sağlıklı bilgilere erişilebilmesi için kaynak tarafsız olmalı.

Türksolu gibi kafasını Türklük ve Kürt düşmanlığıyla bozmuş bir site

Sence tarih hakkında ne kadar sağlam bilgiler verebilir?

Türksolu'nun kötü tarafı Kürt düşmanlığı değil,

Kafasını Türklük ile bozmuş olmasıdır.

Zaten Kürt düşmanlığı bundan kaynaklanmaktadır.

Avatar da Türk diyen bir siteden ne beklersin?

Bir de Kürtçüler üzülecek başlığıyla atarlar :lol:

Sanki dünyada bir tek bu iki ırk var.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

Türk solu ,sol altında faşizm besler.Tarafsızlıkta en son verilecek örneklerden biridir.

Kürt sorunu üzerinden suistimal etmektedir insanları.

Yahu siz önüne geleni ne kolay faşist ilan ediyorsunuz.. Türk Solu denen yeri hiç bilmem, kim oldukları ve neler yazdıkları hakkında da bir fikrim yok ama, siz sizden bir parça farklı düşünen herkesi aynı saniye faşist ilan ediyorsunuz.

Vallahi esas faşizm bu...

Bunu sadece siz yapmıyorsunuz, bir sürü gerçek(!) solcu yapıyor..

Sitelerde Paylaş

Yahu siz önüne geleni ne kolay faşist ilan ediyorsunuz.. Türk Solu denen yeri hiç bilmem, kim oldukları ve neler yazdıkları hakkında da bir fikrim yok ama, siz sizden bir parça farklı düşünen herkesi aynı saniye faşist ilan ediyorsunuz.

Vallahi esas faşizm bu...

Bunu sadece siz yapmıyorsunuz, bir sürü gerçek(!) solcu yapıyor..

O halde bilmeden yorum yapmamalısınız.

Hükümet provokasyon önlemleri alırken, diğer taraftan Amerikancı medya devreye girmekte ve Türk-Kürt kardeşliği mavalı okumaktadır. Lozan’da Tayyip Erdoğan’ın himayesinde konuşan Perinçek o nedenle biz Kurtuluş Savaşı’nı Türklerle Kürtler birlikte verdik demektedir. Böylelerine hadi ordan diyoruz. Kurtuluş Savaşı’nda 33 bir şehit verdik, bunun ancak 700 tanesi Kürttü: Yani %2!

http://www.turksolu.org/88/basyazi88.htm

Komikler de bu arada;

http://www.turksolu.org/89/basyazi89.htm

Türkoğlu Türklüğünü koru

Bugün PKK terrü ile mücadelede en önemli nokta budur. PKK, Kürtleşmeden güç almaktadır. Türkler Türklüğünü korursa PKK zayıf düşecektir. Bu ise askeri değil toplumsal bir çözümü gerektirir. Türk, kendi sorununu kendisi çözecektir.

Bunun için ilk başta yapılması gerekenlerse şunlardır.

1- Her Türk, alışverişini mutlaka Türkten yapmalıdır. Kürde aktarılan para PKK’ya maddi destek demektir. Türk, bu maddi desteği kesmezse, hem Türklerin mali gücü olmayacaktır, hem de Kürdün altında ezilecektir

2- Her Türk, Türkçe konuşmalıdır. Bunu da İstanbul şivesi ile konuşmalıdır. Dil varsa millet vardır. Ancak şehri istila eden Kürtler kendi dillerini hakim kılmaktadır. Bunlarla temas içinde Türkler de şivelerini bozmakta, Türkçe konuşsa bile adeta Kürt şivesiyle Türkçe konuşmaktadır.

TV’lerdeki Kürt dizilerinin, Kürt müziğinin, her adım başı Kürtçe müzik çalan barların, kasetçilerin, minibüslerin ortasına düşen Türk ister istemez lisanını yitirmektedir.

Buna direnmek için:

Türk, Kürt dizisi izlemez.

Kürtçe müzik dinlemez.

Kürtçe müzik çalan barlara gitmez.

Kürtçe konuşulan minibüse binmez.

Kürtçe kaset satan dükkandan alışveriş yapmaz.

.....

Türkler, yemeklerine sahip çıkmalıdır. Türk’ün damak tadı, Kürt yemekleri ile yer değiştirmektedir. Türk’ü kebaba, lahmacuna mahkum eden anlayışla mücadele edilmelidir. Yemek, kültür savaşının bir parçasıdır. Mc Donaldslar ne kadar tehlikeli ise Kürt mutfağı da o kadar tehlikelidir. Başka kültürlerin yemeklerini yiyen kültürler asimile olur. O nedenle Türk, Türk mutfağına sahip çıkmalı, başka şeyler yememelidir.

5- Her şeyden önce Türk üremelidir. Artan her bir Türk bebesi, bizi Ergenokan’dan çıkartacak bir kurtarıcıdır.

Not: 30 Ağustos Zafer Bayaramı dolayısıyla asılan afişlerde şu ifade vardı: Türk ordusunun kışlası milletinin yüreğidir!

Çok doğru, Türk ordusu o zaman kışlana dön!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...