Jump to content

UFAK BİR YARDIM

Recommended Posts

Firdevsi,

Sen zaten PKK'lısın, yani senin bir başkasını faşist ilan etme lüxün zaten yok.

Üç vakte kalmaz atılırsın..:) Bak bu kehanet değil, seni azıcık tanıyan herkesin kolaylıkla söyleyebileceği bir şey.

pelince,

Türksolu'nu merak etmiyorm, çok da ilgi duyduğum söylenemez. Faşis olup olmadıklarıyla ilgili bir yorum yapmadım farkındaysan

Sen Türksolu denen yeri faşistlikle suçlayınca (ki doğrudur, olabilir ama olmayablir de), sizlerin herkesi kolaylıkla ve hemen faşist ilan ettiğinizi ve bunun da bir tür baskı olduğunu anlatmaya çalıştım.

Ya siz faşizmin ne olduğunu bilmiyorsunuz ve karşıt her düşünceyi faşist ilan ederek hata ediyorsunuz, ya da ben/biz bilmiyoruz.

Zira sizlerin sayesinde artık anlamını kaybetti faşizm, sıradan, günlük dilin parçası olan bir hakarete dönüştü.

Ben ne darbeyi desteklerim, ne ırkçıyımdır ki ırk diye bir şey olmadığını zaten bilirim, ama ulusalcı ilan edilip faşist olmakla suçlanırım hep..

Benim gibi düşünenler de.. Örnek olsun diye söyledim şimdi bunu.

Bak mesela, yukarıdaki gerçek faşit, terör ve savaş propangandacısı kalkıp beni faşist olmakla suçlayabiliryor. Nedeniyse orumda ırkçılığa, savaş ve terör çığırtkanlığına izin vermediğimiz için sürekli atılması..

Neyse.. tartışmanızı bölmek istemem.

Sitelerde Paylaş

pelince,

Türksolu'nu merak etmiyorm, çok da ilgi duyduğum söylenemez. Faşis olup olmadıklarıyla ilgili bir yorum yapmadım farkındaysan

Sen Türksolu denen yeri faşistlikle suçlayınca (ki doğrudur, olabilir ama olmayablir de), sizlerin herkesi kolaylıkla ve hemen faşist ilan ettiğinizi ve bunun da bir tür baskı olduğunu anlatmaya çalıştım.

Ya siz faşizmin ne olduğunu bilmiyorsunuz ve karşıt her düşünceyi faşist ilan ederek hata ediyorsunuz, ya da ben/biz bilmiyoruz.

Zira sizlerin sayesinde artık anlamını kaybetti faşizm, sıradan, günlük dilin parçası olan bir hakarete dönüştü.

Ben ne darbeyi desteklerim, ne ırkçıyımdır ki ırk diye bir şey olmadığını zaten bilirim, ama ulusalcı ilan edilip faşist olmakla suçlanırım hep..

Benim gibi düşünenler de.. Örnek olsun diye söyledim şimdi bunu.

Bak mesela, yukarıdaki gerçek faşit, terör ve savaş propangandacısı kalkıp beni faşist olmakla suçlayabiliryor. Nedeniyse orumda ırkçılığa, savaş ve terör çığırtkanlığına izin vermediğimiz için sürekli atılması..

Neyse.. tartışmanızı bölmek istemem.

Ben de forumda,12 Eylül'e ve Türk Solu'na faşist dedim.Sonuna kadar hakettikleri için.Her önüne gelene faşist demek gibi bir huyum yoktur.Bir süre sonra etki etmediğini,basitleştiğini düşünüyorum ben de bu kelimenin.

Sitelerde Paylaş

Yahu siz önüne geleni ne kolay faşist ilan ediyorsunuz.. Türk Solu denen yeri hiç bilmem, kim oldukları ve neler yazdıkları hakkında da bir fikrim yok ama, siz sizden bir parça farklı düşünen herkesi aynı saniye faşist ilan ediyorsunuz.

Vallahi esas faşizm bu...

Bunu sadece siz yapmıyorsunuz, bir sürü gerçek(!) solcu yapıyor..

Bilmiyorsanız internette site adresini girerek bakabilirsiniz.

Solculukla herhangi bir ilgisi yok, ırkçı bir oluşum ırkçıdır.

Solcular da umurumuzda değil.

Siteye kısa bir göz atarsanız görürsünüz.

Bence siz de onların faşist olduğu konusunda bizimle aynı fikirde olacaksınız.

Önyargılarla yorum yapmamanız dileğiyle.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

Ben de forumda,12 Eylül'e ve Türk Solu'na faşist dedim.Sonuna kadar hakettikleri için.Her önüne gelene faşist demek gibi bir huyum yoktur.Bir süre sonra etki etmediğini,basitleştiğini düşünüyorum ben de bu kelimenin.

Ya özür dilerim. Seni çok okumadım aslında, bu başlıkla değerlendirdim ve hatta ettim. Ama herkes birbirine o kadar çok faşist diyor ki, seni okuyunca bundan duyduğum rahatsızlığı ve hata olarak değerlendirdiğimi söylemek istedim..

MisterAtheist,

Ben bir gün bütün Kürtleri en kısa yoldan nasıl yok edebileceğimizle ilgili fanteziler üretmeye başlayacağımdan sözetmiştim, Hallaç da bana bu konuda en iyi kaynağın Türksolu adlı site olacağını söylemişti. Hatta benimle birlikte bu konuda fanteziler de üretecekti, bana yardımcı olacaktı vs..

Yani bu yapıyı duydum. Bir ara fırsat bulursam incelerim. Teşekkürler.

Bu arada, Türkiye'de sol diye bir şeyin kalmadığını düşünenlerdenim. Ya merkez sağa kaydı solcular, ya da Kürçülük yapmak şartı koydular. Kürtçülükten kasıt Kürt ırkçılığı.. Yoksa Kürtleri gerçekten düşünenler bir elin parmağını geçmez..

Her ikisinin sorumlusu da 12 Eylül...diye düşünenlerdenim.

Sitelerde Paylaş

MisterAtheist,

Ben bir gün bütün Kürtleri en kısa yoldan nasıl yok edebileceğimizle ilgili fanteziler üretmeye başlayacağımdan sözetmiştim, Hallaç da bana bu konuda en iyi kaynağın Türksolu adlı site olacağını söylemişti. Hatta benimle birlikte bu konuda fanteziler de üretecekti, bana yardımcı olacaktı vs..

Yani bu yapıyı duydum. Bir ara fırsat bulursam incelerim. Teşekkürler.

Bu arada, Türkiye'de sol diye bir şeyin kalmadığını düşünenlerdenim. Ya merkez sağa kaydı solcular, ya da Kürçülük yapmak şartı koydular. Kürtçülükten kasıt Kürt ırkçılığı.. Yoksa Kürtleri gerçekten düşünenler bir elin parmağını geçmez..

Her ikisinin sorumlusu da 12 Eylül...diye düşünenlerdenim.

Söyledikleriniz büyük oranda doğru.

Solculuk temelini ekonomiden, halkçı politikalardan alır.

Türkiye'deki etnik yapılanma nedeniyle solcular daha çok milliyet üzerine odaklanmışlardır.

12 Eylül sonrası çok büyük hezimete uğradıkları için komünist örgütler acımasızlaştılar.

Şu anda yeterince güçleri yok, ancak tek dertleri illegalizm, yani devrim.

Kazara devrim yapsalar devamını bir türlü getiremezler, o birikimleri kalmadı çünkü.

Marksist solun temeli bu aralar nefret üzerine kurulu.

Bunun sebebi elbette 12 Eylül.

Bence Kürtçülük yapmaları da bundan kaynaklanıyor.

12 Eylül'de bütün sol örgütleri hallaç pamuğu gibi dağıttılar.

Dev-yol gibi bir örgüt yok olduktan sonra Marksistler boşlukta kaldı.

Küçük grupların arkasında bir destek olması gerekirdi.

Ve bu destek de Pkk oldu.

Sitelerde Paylaş

PKK'lılar dağda birbirlerini beceriyorlarmış diye duydum. Erkek erkeğe falan. Hehe :D

Küçük grupların arkasında bir destek olması gerekirdi.

Ve bu destek de Pkk oldu.

Üniversiteli özenti, marjinal olmaya çalışan, asosyal tipleri bu tarz komünist örgütlerden uzak tutmak hepimizin borcu. :D :D

'Della'

tarihinde lexi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...