Jump to content

Ey Ateistler! Türkiye'de Başbakan Olsaydınız Neler Yapardınız?

Recommended Posts

Başbakan dediğimden kasıt şu anki yasalara göre 3/4'lük çoğunluğunda sandalyenizin olması demek. Diktatör gibi bir şeysiniz yani.

İlk ben başlayayım.

Diyaneti feshederdim.

Dinsiz yasalar çıkartırdım.

Dağlarda din karşıtı cami falan bombalayan nihilist, din düşmanı bir terör örgütü kurardım. Dinci baskıları arttırırdım ki bu örgüte katılım artsın.

Ve bu dinci baskı aynı zamanda yıkılacak camiler için bahane de olmuş oluyor. Camileri çeşitli bahanelerle yıkardım.

Tarikat tarzı örgütlenmeleri kapatırdım.

Camiler aynı zamanda stres atmak için bir eğlence mekanlarıdır. Her cuma topluca eğlenmeye giderler insanlar. Bunun için eğlence mekanlarını çoğaltırdım. Ve çok ucuz hale getirirdim. Tabi camilerin yerini tutar mı bilemem.

Eğitim sisteminde yeni değişikliklerle ateizm dersi gibi dersler koyup zorunlu hale getirirdim.

İktidarımı bir general yıkana kadar 70.000 caminin 65.000'i yok olmuş, yüksek rütbeli dincilerden çokça öldürülmüş. İnsanlar verdiğim dinsiz eğitimle dinden uzaklaşmış olurdu. Dini en aza indirmiş olurdum. Daha sonra gelen generaller de biraz dincilere tolerans gösterirlerdi. Ama dine verilen hasarı asla geri karşılayamazlardı ki zaten Türkiye'nin generalleri de dinci değildir.

Sitelerde Paylaş

İmamları da gaz odalarına atalım elimiz değimişken...:D

Yok onlar terör kurbanı olacaklar. Ben yapsam AB ve ABD tepeme çullanır. "Elimden gelen bir şey yok. Dinsiz terör var." deyip bahane uyduracam. :D

Sitelerde Paylaş

Yok onlar terör kurbanı olacaklar. Ben yapsam AB ve ABD tepeme çullanır. "Elimden gelen bir şey yok. Dinsiz terör var." deyip bahane uyduracam. :D

Dinsizden ne terörü olacak?Hepimiz hümanist insancıklar olmalıymışız ya!

Hiç acımam ,dünyaya verdikleri zararın hesabını sorarım.:ph34r:

Sitelerde Paylaş

Böyle bir imkanim olsaydi;

Diyanetin kendi imkanlari ile varligini sürdürmesini yani inanc vergisini cikarir bunlarin inanclar yönünde harcanmasinin saglanmasini isterdim.

Askerligin 6 aya indirilmesi icin gerekenlerin yapilmasini isterdim

Doguya yatirim yapilmasina ugrasirdim (diyanet harcanan para bu is icin uygun olabilir)

Okullarda evrim derslerine agirlik verilmesini isterdim

Okuma zorunlulugunu 10 sene yapardim.

Cocuk parasinin cikarilmasina calisirdim her ülkenin mutlaka kendine göre bir imkani vardir. Almanya kadar olmasada bir seyler mümkündür. Yoksa millete secim ayagina bir sürü hediye veriliyor bunlarin kaynagi ne?

Mayinli bölgeyi temizletir köylüye cok ucuza kiralardim. Mayinlari temizlemek icinde öyle üzerinde köpekleri kosturalim gibi sacma sapan carelere degil profi olarak en ucuz bir sekilde ihale yolu ile temizlerdim.

Istanbula 3. köprüyü yaptirmazdim vize uygulayacagim gibi dandik söylemlerdede bulunmazdim.

Okullarda satranc dersi koydururdum.

Genclerin iyi hobiler edinmesi icin imkanlar arardim.

Milletin üc cocuk yapmasini istemek icki yerine meyve yiyin demek gibi totaliter sacma söylemler ugrasmazdim. Zaten halk iyi yetisince dogruyuda kendi bulur.

Secim barajin % 5 e cekerdim.

Dokunulmazliklari kaldirirdim

Ciddi caydirici cezalar yapilmasini isterdim. Idam son cere olurdu ama belki katliamlar icin idamin düsünülmesinden yanayim

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Böyle bir imkanim olsaydi;

Diyanetin kendi imkanlari ile varligini sürdürmesini yani inanc vergisini cikarir bunlarin inanclar yönünde harcanmasinin saglanmasini isterdim.

Askerligin 6 aya indirilmesi icin gerekenlerin yapilmasini isterdim

Doguya yatirim yapilmasina ugrasirdim (diyanet harcanan para bu is icin uygun olabilir)

Okullarda evrim derslerine agirlik verilmesini isterdim

Okuma zorunlulugunu 10 sene yapardim.

Cocuk parasinin cikarilmasina calisirdim her ülkenin mutlaka kendine göre bir imkani vardir. Almanya kadar olmasada bir seyler mümkündür. Yoksa millete secim ayagina bir sürü hediye veriliyor bunlarin kaynagi ne?

Mayinli bölgeyi temizletir köylüye cok ucuza kiralardim. Mayinlari temizlemek icinde öyle üzerinde köpekleri kosturalim gibi sacma sapan carelere degil profi olarak en ucuz bir sekilde ihale yolu ile temizlerdim.

Istanbula 3. köprüyü yaptirmazdim vize uygulayacagim gibi dandik söylemlerdede bulunmazdim.

Okullarda satranc dersi koydururdum.

Genclerin iyi hobiler edinmesi icin imkanlar arardim.

Milletin üc cocuk yapmasini istemek icki yerine meyve yiyin demek gibi totaliter sacma söylemler ugrasmazdim. Zaten halk iyi yetisince dogruyuda kendi bulur.

Secim barajin % 5 e cekerdim.

Dokunulmazliklari kaldirirdim

Ciddi caydirici cezalar yapilmasini isterdim. Idam son cere olurdu ama belki katliamlar icin idamin düsünülmesinden yanayim

SAYGILAR

Nüfus planlaması uygulamaz mıydın örneğin?

En önemli maddelerden birini atlamışsın.

Sitelerde Paylaş

Herhangi bir bireyin, düşüncelerinin tümünü yaşama geçirmek gibi gücü olamaz. Mesele yapılması düşünülen şeylere olabildiğince fazla taraftar ve gönüllü bulmaktır.

Bunun yolu da örgütlenmeden geçer. Örgüt ne kadar fazla insanı çatısı altında toplarsa yapılacak işler de o kadar kolaylaşır.

İlk hedef siyasi iktidarı almak devlet mekanizmasını sevk ve idare edecek konuma gelmektir.

Yapılmak istenilen şeyler proğrama alınır. Bu program uyarınca örgüt oluşturulur. Üye kaydedilir. Örgütün iç yönetimi için bir tüzük hazırlanır. vs vs.

Böyle bir örgüt programında Örneğin;

*Camilerin namaz kılma alanlarının %50 si dolmayan camiler kapatılır, kamu yararına bir işlev yapan kurum ve kuruluşlara devreder.

*Diyaneti yalnız cenaze kaldırma işini muhafaza edecek şekilde görevlerini kısıtlar.

*İmam veya din personellerinin devletten maaş almasına son verir.

*TRT ve okullarda dinlerin masalsı yönlerini, insan düşüncesine ve bilime verdiği zararları anlatan programlara ve derslere yer verir.

*Bilime ve teknolojiye gereken önemi ve kaynakları seferber eder. Bilim insanlarını, buluş yapanları, insan yaşam standartını yükselten, üretim ve verimliliği artıran tüm girişimlerin önünü açar.

*Din, milliyet ve etnik köken ile olan birliktelikler yerine evrensel insan hakları temelinde enternasyonal değerler üzerinden, sevgi, dayanışma, eşitlik, evrensel hukuk temelinde birlikteliklerin oluşmasının yolunu açar.

*Tüm halkların barış içinde yan yana, iç içe yaşaması için gerekli maddi ve manevi ortamı yaratmaya çalışır.

vb. Şeklinde maddeler olur.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

bunları yapmak imkansız değilki .. yapmanız gereken çok çalışmak ve şuandaki dincileri devirmek... sinsice plan ve yapılanma ile ... yapılbilir.. bu yılları alsa böyle bir şey mümkündür.. imkansız diye bişey yoktur

bknz.. adalet peşinde filmi gibi ...

tarihinde bilibid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaten cumhuriyet kurulduğundan beri 1940'lara kadar görünürde, ondan sonra perde arkasında zaten ateistler egemen....

Üniversiteler ateist godomanların kuşatması altında...

Ordu keza öyle....

Basın keza öyle....

İş dünyası birçoğu öyledir...

Özellikle başta dediğim gibi.....

1930'lar, 40'lar Türkiye'de dinsizlerin tam bir altın çağıdır....

Allah demek bile yasaktır....

Hatta dönemin başbakanının bir sözü vardır...

"On seneye kadar bu ülkede Allah diyen bir kişi kalmayacak"

Gerisini siz düşünün...

Bunu o zamanki hükümet bütün devleti kontrol etmesine rağmen....

Birçok şeyi yapamamışlardır.....

Sizin gibi sadece alevileri kullanarak dini engellemeye çalışan ateistlerin bundan sonra şansı çok zordur...

Eski Chp lideri bile dini bir program olan Kutlu Doğum'a katılmıştır..

Kemal Kılıçdaroğlu....

Mevlüte katılmıştır....

Gerisini siz düşünün....

Sizin gibi popülasyonu sadece kücük bir düğün salonunu doldurmayacak topluluğun yapacağı sadece...

Olmayacak duaya amin demektir...

Bence bunlar yerine daha real politika düşünseniz daha iyi olur...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...