Jump to content

Kuranda Sübyancılık

Recommended Posts

İşte ayet böyle durumları düzene bağlıyor.

Alchindus yetim çocuğu hem evlendirip, hemde mallarını bir süre daha ona teslim etmeden yönetebilir.

Burdanda elde ettiği karı (tabi hak ediyorsa) cebine koymasında bir sakınca yoktur.

teşekkürlker baal durumu özetlemişsin benim bunları yazacak vaktim olmuyor öyle vakit buldukca gelip zıplıyoruz

bu arada cigi nin sordugu soruda önemli arada kaynamasın diye diyorum

Sitelerde Paylaş
  • İleti 951
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Elinden birisi tutmasa, sokakta bırakıldığında yaşadığı evin yolunu bulamayacak cahil çocuk, benim verdiğim linkteki mesajımın konudaki tek mesajım olduğunu mu sanıyorsun!

Oku bakalım o başlıkta konu sahibi ile sahifelerce yazışmamız neticesinde iş nereye gelmiş!

En son çare Alchindus u yasaklamak olmuş acaba niçün

Nicun olacak ahlaksız bir pislik olduğun içindir, küfür etmişsindir yalan söylemişsindir senin gibilerden her türlüpislik beklenir.

Konuda rezil kepaze olurlar (senin olduğun gibi) sonrada küfür eder forumdan atılırlar sonrada başlarlar "ya bakın cevap veremediler beni forumdan attılar" diye....

Sonuçta beynin o derece gebermişki rezilolduğun başlıkta susturdum diyebiliyorsun.

Demekki senin hakkında söylenenlerin hepsi doğruymuş...

Sitelerde Paylaş

Kur'an'da sübyancılığın en aşikar sergilendiği kısımlar, özellikle cennet ve orada cennetliklere vaadedilen hurilerle ilgili kısımlardır.

Gözleri sadece efendilerine bakan, daha önce ne insan ne de cin tarafından kanatılmış, tomurcuk memeli bakire huriler, dünyada bunlara heves edip de ulaşamayan veya ulaşamayacak olanlara bir vaaddir.

Bundan daha ilginci de tıpkı bu huriler gibi, sadece efendilerine hizmet eden yumurta gibi civan oğlanlar(!?)dır. Bunlar Kur'an'ın hangi özelliğine işaret ediyor acaba?

Sitelerde Paylaş

Bevledilmiş bir çukura yaklaşıldığında duyulan koku bu foruma girildiğinde de hissedildiğinden fazlaca uzatmadan kısaca tekrar anlamamazlıktan gelen ve epistemolojik cambazlık yapmaya kalkanlara diyeyim ki, nisa altı bahsini ayetin zikrettiği hüküm, siyak ve sibakında anlatılan mevzudan azade olarak, nikah çağı içün zikrettiği iki kavram sebebi ile açtık!

Kişinin rüşdüne ermesi ile bluğu çağı arasındaki rabıtayı kim inkar edebilir!

Yine kuranın burada nikah içün bir vakte, çağa, bir olgunluğa işaret ettiğini kim inkar edebilir!

Materyalist cahil ateist mi :)

Buluğ ve epistemolojik cambazlığa gelelim!

İmdi arapça bilmeden ahkam kesen materyalist ateist bize şu sözü tercüme etsin!

سن البلوغ

Varsa bir büyüğü ağabeyi bir bileni, sorsun ona "arapça yetişkin demek arzu etsek bunu nasıl söyleyebiliriz, misalen بالغ desek muradımıza erer miyiz" bakalım ne diyorlar ona :)

Gerçeği araştırınız, peşin hükme mahkum olmayınız!

Gerçeğe sadakat şart!

Sitelerde Paylaş

Arapca farsca kelimeler kullanimdan sade yalin ve net bir sekilde alintida olan soruya yanit verilsin.

Bir kiz cocugunun üvey evlat olabilmesi icin...

...önce bu kiz cocugunun annesi ile tanisip nikahlanmis olmalari gerekir mi...

...gerekmez mi?

Sitelerde Paylaş

Talak

4-Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

Ayetin sübyancılıkla zerre alakası yok."Henüz" kısmı mealcilerin eklemesi,uydurması.Adetten kesilenler menepoz,adet görmeyenler de kısır olan kadınlardır.Sadece adetten kesilenler kısmı olsaydı kısır kadınlar konusu muallakta kalacaktı.Kuran burada bir kez daha ilahi adalet ve kapsayıcılığını gösteriyor.Mealcilerin fitnelerine kapılıp imanı kaybetmemek lazım...

Sitelerde Paylaş

Ayetin sübyancılıkla zerre alakası yok."Henüz" kısmı mealcilerin eklemesi,uydurması.Adetten kesilenler menepoz,adet görmeyenler de kısır olan kadınlardır.Sadece adetten kesilenler kısmı olsaydı kısır kadınlar konusu muallakta kalacaktı.Kuran burada bir kez daha ilahi adalet ve kapsayıcılığını gösteriyor.Mealcilerin fitnelerine kapılıp imanı kaybetmemek lazım...

Bunun neresi kurana ters, kuranda küçük çocuklar ile evlenilmez diye bir ayet varmı?

Ve muhammed 9 yaşında kız ile evlenmedimi nur talebesi?

Sitelerde Paylaş

Bunun neresi kurana ters, kuranda küçük çocuklar ile evlenilmez diye bir ayet varmı?

Hz.Aişe validemiz Rasulallah'la nikahlandığı zaman bedenen kemale ermişti.Zaten nikahtan önce 3 yıllık bir bekleme süresi vardır biyolojik kemalatın oluşması için.Yaş konusuna takılmayın Arap coğrafyasında ergenlik erken başlar.Cahiliye devrinde olabilir ama İslam'da küçük çocuklarla evlilik diye bir mefhum yoktur.Hadisleri incelerseniz Hz.Aişe'nin Rasulallah ile evliliğinde bir uyumsuzluk ve tezat olmadığını,birbirlerine latife ettiklerini ve muhabbetle bağlı olduklarını görürsünüz.Psikolojisi bozulmuş bir çocuk izine rastlayamazsınız bu hadislerde.

Sitelerde Paylaş

Nicun olacak ahlaksız bir pislik olduğun içindir, küfür etmişsindir yalan söylemişsindir senin gibilerden her türlüpislik beklenir.

Konuda rezil kepaze olurlar (senin olduğun gibi) sonrada küfür eder forumdan atılırlar sonrada başlarlar "ya bakın cevap veremediler beni forumdan attılar" diye....

Demekki senin hakkında söylenenlerin hepsi doğruymuş...

xislam bu adam atılmamışki halen daha o bahsi gecen forumda üyeligi devam ediyor

son iletiside şu

Dün uğrayıp göremedik amma bu gün görmekten dahi mutluda olduk!

İnanır olmayan dostlara bu nezaketten mütevellid teşekkür ediyoruz!

Geride kalan kandil vesilesi ile başta buraya yazan dostlar olmak üzere bütün beşeriyete de tekrar sağlık, sıhhat, huzur ve ebedi saadet niyaz ediyoruz!

Gerçeğe sadakat şart!

beni yasakladılar diyen adama bak (tabi adammı oda tartışılşır)kadil mesajı cekmiş yav

acaba bu kandil mejacından dolayımı yasaklamışlar turandursunun forumda bir caf caflıki sorma gözlerim bozuldu

bu bozuklukluktan dolayımı yanlış okudum acaba

bahsi gecen tartışmada 62 sayfaya kadar yazmış sadece bir ihtar almış şikayetlerini ilgiliyerlerde belirt gibisinden

yani pek yasaklanmış yada atılmış gibi görünmüyor

http://www.turandursun.com/forumlar/member.php?u=8406

Sitelerde Paylaş

Hz.Aişe validemiz Rasulallah'la nikahlandığı zaman bedenen kemale ermişti.Zaten nikahtan önce 3 yıllık bir bekleme süresi vardır biyolojik kemalatın oluşması için.Yaş konusuna takılmayın Arap coğrafyasında ergenlik erken başlar.Cahiliye devrinde olabilir ama İslam'da küçük çocuklarla evlilik diye bir mefhum yoktur.Hadisleri incelerseniz Hz.Aişe'nin Rasulallah ile evliliğinde bir uyumsuzluk ve tezat olmadığını,birbirlerine latife ettiklerini ve muhabbetle bağlı olduklarını görürsünüz.Psikolojisi bozulmuş bir çocuk izine rastlayamazsınız bu hadislerde.

Aişeninmi psikolojisi normalmiş.

Hani şu muhammetin kızını kıskanan aişenin.

Damadı aliye saldıranların ve birsürü insanı öldürenlerin yanında olan aişeninmi psikolojisi normalmiş.

Kadından şırıl şırıl ihtiras akıyor. Piskopatın teki.

Sitelerde Paylaş

xislam bu adam atılmamışki halen daha o bahsi gecen forumda üyeligi devam ediyor

Ben zaten atılmış demedimki kendisi demiş: En son çare Alchindus u yasaklamak olmuş acaba niçün

Ben onun söylediğine göre yorum yapıyorum bu sapık yalancının iftiracının teki.

Sitelerde Paylaş

Yav arkadaşım okumanmı yok okuduğunumu anlamıyorsun?

Bak sana ne sormuşum:

Sen araplarda çocukalr erken gelişir demişsin git bak bakalım araplardaki 9 yaşında çocuk 18 yaşındamı görünüyor?

Muhammed zaten aişeyi 6 yaşında nikahlamış 9 yaşında geredeğe girmiştir, yani söylediğin 3 yıl beklemeyi yapmış.

Şimdi bu sübyancılık değilmi?

Hadisleri incelediğinde bir uyumsuzluk yokmuş ba ba ba. muhammed 52 yaşında aişe 9 yaşında bu uyumsuzluk değilmi sana göre?

Sen hadislerde bu çok uyumsuzdu bir sürü sorunlar çıktı falanmı demesini bekliyordun nurcu?

Neden bunu "oarda çocuklar erken gelişri şudur budur diye kıvırıyorsunuz?

Neden ku çocuk evliliğinin kurana neresi ters bu soruya cevap vermiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Yav arkadaşım okumanmı yok okuduğunumu anlamıyorsun?

Bak sana ne sormuşum:

Sen araplarda çocukalr erken gelişir demişsin git bak bakalım araplardaki 9 yaşında çocuk 18 yaşındamı görünüyor?

Muhammed zaten aişeyi 6 yaşında nikahlamış 9 yaşında geredeğe girmiştir, yani söylediğin 3 yıl beklemeyi yapmış.

Şimdi bu sübyancılık değilmi?

Neden bunu "oarda çocuklar erken gelişri şudur budur diye kıvırıyorsunuz?

Neden ku çocuk evliliğinin kurana neresi ters bu soruya cevap vermiyorsunuz?

İslam fıtrat dinidir.Yani doğayla uyumlu olmaktır.Bunun için adet görmeyen çocukla evlenmek diye birşey yoktur.Bu doğaya da aykırı zaten.

Rasulallah (haşa) sübyancı olsaydı neden 3 sene bekleyecekti? Bu çok saçma.6 yaşında da nikahlanabilirdi.Ama demekki kemalat ancak 9 yaşında olmuş ki o kadar beklemiş.9 değilde 13 15 yaşında olsaydı bu sefer o zamana kadar beklerdi.Bu arada modern hukukun 18 sınırının hiçbir bilimsel tarafı yoktur.Hayız olma zamanını yani doğayı baz almaktır doğru ve doğal yani İslami olan.

Sitelerde Paylaş

Aişeninmi psikolojisi normalmiş.

Hani şu muhammetin kızını kıskanan aişenin.

Damadı aliye saldıranların ve birsürü insanı öldürenlerin yanında olan aişeninmi psikolojisi normalmiş.

Kadından şırıl şırıl ihtiras akıyor. Piskopatın teki.

Bahsettiğin şeyler sıradan kıskançlıklar,ihtiraslar.Beşer şaşar.Bunların çocuk yaşta evlendirilenlerin yaşadığı psikolojik bozukluklarla alakası yok.Onlarda tam tersine içe kapanma,hayata küsme gibi sorunlar oluyor.Hz.Aişe'de böyle bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

İslam fıtrat dinidir.Yani doğayla uyumlu olmaktır.Bunun için adet görmeyen çocukla evlenmek diye birşey yoktur.Bu doğaya da aykırı zaten.

Rasulallah (haşa) sübyancı olsaydı neden 3 sene bekleyecekti? Bu çok saçma.6 yaşında da nikahlanabilirdi.Ama demekki kemalat ancak 9 yaşında olmuş ki o kadar beklemiş.9 değilde 13 15 yaşında olsaydı bu sefer o zamana kadar beklerdi.Bu arada modern hukukun 18 sınırının hiçbir bilimsel tarafı yoktur.Hayız olma zamanını yani doğayı baz almaktır doğru ve doğal yani İslami olan.

Tek bir kelime ile yorumlamak gerekirse ibretlik bir yazı nurcuların nasıl insanlar olduğunu gösteren bir yazı herkezin okumasını tavsiye ediyorum.

Bu arada kuranda çocuklar ile evlenilmez diye bir ayet yok galiba getirmediğine göre.

Sitelerde Paylaş

Ben zaten atılmış demedimki kendisi demiş: En son çare Alchindus u yasaklamak olmuş acaba niçün

Ben onun söylediğine göre yorum yapıyorum bu sapık yalancının iftiracının teki.

bende zaten onu diyorum acaba niçün :lol:

hayır bana biraz garip geldide bu durum adamlar beni susturdular yasakladılar gibi acıklama yapıp kandil mesajı

cekmek ne bileyim bana biraz şeref eksikligi gibi geldi

ama yinede yanlışım olabilr diye net söylemiyorum kendisi acıklasın

zira ikiyüzlügü sevmem

o foruma orada öyle burada böyle konuşulmaz

tabi yanlışmız varsa göstersin özür dileriz

tükürdügümüzü yalıyacak kadar şerefimizi koruduk

bazılarında oda yok

neyse herkese iyi akşamlar

anam agladı bu saate kadar calışmaktan gözlerim bozuldu monitörü 4 tane görüyorum :lol:

Sitelerde Paylaş

bende zaten onu diyorum acaba niçün :lol:

hayır bana biraz garip geldide bu durum adamlar beni susturdular yasakladılar gibi acıklama yapıp kandil mesajı

cekmek ne bileyim bana biraz şeref eksikligi gibi geldi

ama yinede yanlışım olabilr diye net söylemiyorum kendisi acıklasın

zira ikiyüzlügü sevmem

o foruma orada öyle burada böyle konuşulmaz

tabi yanlışmız varsa göstersin özür dileriz

tükürdügümüzü yalıyacak kadar şerefimizi koruduk

bazılarında oda yok

neyse herkese iyi akşamlar

anam agladı bu saate kadar calışmaktan gözlerim bozuldu monitörü 4 tane görüyorum :lol:

Adamın yalancı bir sahtekar olduğu ispatladı hemde kendisi tarafından zaten şeref yoksunu olduğuda aşikar bir gerçek.

Sitelerde Paylaş

Hadi 13 olsun,13 yaşındaki bir çocukla cinsel ilişkiye girmenin nesi normal?Çocuk daha ya..sen ne dediğini bilmiyorsun.Hayız olmak cinsel ilişkiye girmeye hazır olmak değildir.Hele insan için hiç değildir.Bu hem psikolojik boyutuyla hem fiziksel boyutuyla son derece sağlıksızdır.5 yaşında hayız olsa o zaman mı girecekti ilişkiye?Hangi yaşta olursa olsun kardeşim bir çocukla ilişkinin nesini savunuyorsun sen?Hiç mi utanmıyorsun.Sen verir misin hayız olan 9 yaşındaki kızını 52 yaşındaki bir moruğa?

Pes ya harbiden pes artık..

Sitelerde Paylaş

Bahsettiğin şeyler sıradan kıskançlıklar,ihtiraslar.Beşer şaşar.Bunların çocuk yaşta evlendirilenlerin yaşadığı psikolojik bozukluklarla alakası yok.Onlarda tam tersine içe kapanma,hayata küsme gibi sorunlar oluyor.Hz.Aişe'de böyle bir şey yok.

Ayşe Kuran'a konu olmuş acaba muhammeti yağız bir delikanlı ile aldattımı aldatmadımı diye.

Hep Muhammedin kızını kıskanmış.

Muhammedin kızının kocası olan Alinin karşısında yer almış.

Sonuçta ali, onların çocukları hasan ve hüseyin katledilmiş. Bu arada da birsürü insan ölmüş.

İslam ikiye hatta üçe bölünmüş ve birdünya katliyamlar olmuş.

Basit bir kıskançlıktan öte intikam alma, ihtiras ve pisikopatlık gibi gözüküyor.

Sitelerde Paylaş

Hiç mi utanmıyorsun.Sen verir misin hayız olan 9 yaşındaki kızını 52 yaşındaki bir moruğa?

Verir hiç şüphen olmasın verir hatta peygamberin yaptığını yaptım diye birde gurur duyar.

Ve aynı zamabndada isterde bunlar ilk okula giden kıv çocuklarına bakarak sulanırlar.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...