Jump to content

Kuranda Sübyancılık

Recommended Posts

Hz. Muhammed Aişe ile evlenirken Aişe 18 yaşlarında idi. Hz. Ebubekir in kızları olan aişe ile esma dır. Esma ile Aişe arasında tam 10 yaş fark vardır.

Siz Ateistlere gelince çok aşağılık yaratıklarsınız. İşinize gelmeyince, Muhammed in yaşadığı bile meçhul dersiniz. İşinize gelincede Muhammed hakkında duyduğunuz ne kadar çok saçmalık varsa kabul edip islamı eleştirirsiniz :lol: Buda sizin ne denli aşağılık yaratıklar olduğunuzu göstermektedir. Siz Aşağılıklarında ötesinde aşağılık varlıklarsınız.

Her yerde çelişkiler küpüsünüzki bunu bizim bulmamıza gerek yok çünkü sizler bunu açık açık belirtirsiniz :lol:

Admin, şu sayfanın adını değiştirip, KOMEDI DUKKANI yap. İlk okul mezunlarının bir araya gelip şakalaşmış olduğu gruptan öte bir şey değildir bu :lol:

Son bir soru! Muhammed yalan idi diyelim. İsa yalanmıydı? Musa yalanmıydı? İbrahim yalanmıydı? Onlarda İslam dininin Peygamberleridir. Haydi şimdi gidip diğer peygamberler hakkındada iftira yüklü yalanlar uydurun! :lol: :lol: :lol:

Sana Muhammedin Aise ile evlendiği yaşın 6 cinsel ilişkiye girdiği yaşın 9 olduğunu kanıtlarsam müslümanlıktan vazgecek misin? Tabi ben bunların ve dediğin diğer peygamberlerin olduğuna bile inanmıyorum hepsi birer mitolojik efsaneden ibaret ama Arap hısımların böyle olduğuna inanıyor, bunu savunuyorlar. Sende bir müslüman olarak bunu savunmalısın müslümanlıkta ara yol yoktur güya evrenseldir çünkü. Dediğim gibi Arap dostların böyle olduğuna inanıp bu yönde yazılı kaynak tutarken sen başka şeyi savunamazsın. Tekrar soruyorum gerçeği gördüğünde Allahından vazgeçecek yürek var mı sende ?

tarihinde kuleist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 951
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sana Muhammedin Aise ile evlendiği yaşın 6 cinsel ilişkiye girdiği yaşın 9 olduğunu kanıtlarsam müslümanlıktan vazgecek misin? Tabi ben bunların ve dediğin diğer peygamberlerin olduğuna bile inanmıyorum hepsi birer mitolojik efsaneden ibaret ama Arap hısımların böyle olduğuna inanıyor, bunu savunuyorlar. Sende bir müslüman olarak bunu savunmalısın müslümanlıkta ara yol yoktur güya evrenseldir çünkü. Dediğim gibi Arap dostların böyle olduğuna inanıp bu yönde yazılı kaynak tutarken sen başka şeyi savunamazsın. Tekrar soruyorum gerçeği gördüğünde Allahından vazgeçecek yürek var mı sende ?

Bana ispatlarsan vazgeçeceğim evet. Peki sen ispatlayamaz isen vazgeçecekmisin danakavaklığından? (ateistlikten)

Hz. Ayşe, Peygamberimizin kızı Fatma ile yaşıttır. Fatma, Peygamberimiz 35 yaşlarındayken doğmuştur. 5 yıl sonra babasına Peygamberlik verilmiş. 13 yıl Mekke dönemi, 5 daha etti 18. Peygamberimiz Ayşe ile Medine döneminin ikinci yılında evlendi. 18 + 2 = 20 eder. Nerede 9? Düşüncesiz, eleştiri zihniyetinden yoksun kimselerin sözlerine dalıp kanmayın. Bunlar size ziyandan başka bir şey getirmez.”

tarihinde Plavix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana ispatlarsan vazgeçeceğim evet. Peki sen ispatlayamaz isen vazgeçecekmisin danakavaklığından? (ateistlikten)

Hz. Ayşe, Peygamberimizin kızı Fatma ile yaşıttır. Fatma, Peygamberimiz 35 yaşlarındayken doğmuştur. 5 yıl sonra babasına Peygamberlik verilmiş. 13 yıl Mekke dönemi, 5 daha etti 18. Peygamberimiz Ayşe ile Medine döneminin ikinci yılında evlendi. 18 + 2 = 20 eder. Nerede 9? Düşüncesiz, eleştiri zihniyetinden yoksun kimselerin sözlerine dalıp kanmayın. Bunlar size ziyandan başka bir şey getirmez.”

İyi de 6 ve 9 sayıları İslam kaynaklarına göredir.

Siz o kaynakları red mi ediyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Hz. Ayşe, Peygamberimizin kızı Fatma ile yaşıttır. Fatma, Peygamberimiz 35 yaşlarındayken doğmuştur. 5 yıl sonra babasına Peygamberlik verilmiş. 13 yıl Mekke dönemi, 5 daha etti 18. Peygamberimiz Ayşe ile Medine döneminin ikinci yılında evlendi. 18 + 2 = 20 eder. Nerede 9? Düşüncesiz, eleştiri zihniyetinden yoksun kimselerin sözlerine dalıp kanmayın. Bunlar size ziyandan başka bir şey getirmez.

Buyur arkadaşım izle de feyz al şeyhinden gerçek islamın ne olduğunu öğren.

http://www.youtube.com/watch?v=aEysWEDkZNc

Sitelerde Paylaş

İyi de 6 ve 9 sayıları İslam kaynaklarına göredir.

Siz o kaynakları red mi ediyorsunuz?

İslam ın tek kaynağı kuran dır. Başka islam kaynağı gerçek bir müslüman tarafından kabul edilmez. 6 ve 9 sayıları gerçek bir müslüman tarafındanda kabul edilmez. Size yemin ederim ben bile ilk kez duydum ve gördüm 6-9 yaş kavramını. Buda tarihi bir gerçektir ki aişe 18 yaşını bitirmişti. Ki Aişe, peygamberle evlenmeden önce de nişanlıydı bir başkası ile (cübeyr) Bu arada sakın bana saçma sapan hadisler ile gelmeyin. Ben Hadisin h sine bile inanmam ve Kur-an gibi de Hadisi red ederim. Her arap iyidir diye bir şey yok. Hz. Hüseyini öldüren adamlarda sonunda müslümanım diyen kişilerdi. Gel gelelim öldürdüler!

Siz kalkıpta peygamberi eleştirecek şeyler araştırırsanız internette elbette uyduruk yalan iftiradan başka bir şey bulamazsınız. Bugün Atatürk ne kadar iyi bir insan olsada bugün eleştirisel yönde yazarsan bir sürü hurafe bulabilirsin Atatürk hakkında. O yüzden her yazılanı kabul edip bir insan hakkında iftirada bulunmak çok yanlış bir şeydir.

Sitelerde Paylaş

"""İslamın öğrenileceği bir yer varsa oda Kur-andır."""

Peki yukarıda sen, evlenirken Ayşe'nin yaşının 18 olduğunu söylerken kuran'dan mı öğrendin?

Sıkıştı mı Hep Kuran'ı gösterir, lafa geldi mi Hadis'lere yapışırsınız. Hepininiz üfürükçü dandiklersiniz...

Kuran yetersizdir. Zaten pek çok kelam da anlaşılmaz. Kuran'dan dininizi bile tam olarak öğrenemezsiniz. Hadis'lere mecbursunuz...

İşine geldiği zaman Hadis'lere sarıl, işine gelmediği zaman Hadisi reddet... İşte klasik takiyeci müslüman tavrı. Biz sizden, sizin gibi tenekelerden artık bıktık... Daha ilginç, daha aklı başında olan varsa gelsin. Sizler artık tat vermiyorsunuz...

Sitelerde Paylaş

İslamın öğrenileceği bir yer varsa oda Kur-andır. O adamdan banane. Böyle şeyler bulmak için elin arabına gitmeye hiç gerek yok. Türkiye de bile bulabilirsin böyle malları. Bumuydu sen ispatın? Senin ispatını yesinler :lol: Adam daha konuşurken yutkuna yutkuna konuşuyor.

Daha Peygamber döneminde ebubekir tarafından toplanılan hadis sayısı 500 ise bugün hadis sayısı nasıl 1.5 milyonu aşıyor orasını sen düşün. Bugün çoğu arap şeyhleri hadisler ile Türklerin yecüc ile mecüc olduğunu söylüyorlar ne yapalım kabul mü edelim :lol: :lol:

Kanıt getirecekmiş :lol: :lol:

Hadislere inanmayacak kadar aklın var madem açıp kuranı anlayabileceğin şekilde okudun mu hiç tek kaynağın madem kuran ?

Eğer okuduysan kuranın neresinde Aise nin 18 yaşında Muhammedle evlendiği yazıyor. Az önceki ilkokul hesabınla 20 yaşında evlendirmiştin Aise yi şimdide 18 yaşında evlenmiş olması tarihi bir gerçek oldu. Bana tarihi eş zamanlı tek bir gerçek göster yeterki susucam. Yeterki burada omurgasızlık yapma bir dediğin bir dediğini tutsun ben zaten bunların hiç birine inanmıyorum arkadaşım. Demek istediğim şuki dünya üzerinde küçük kızlarla evlenilmesine karşı çıkılıan tek müslüman ülke Türkiyedir. Atatürk devrimlerinin bizi getir(ebil)diği nokta bu kadar olduğu için iki tarafta sıkışıp kalmış insanlarsınız.

Bugün hangi müslüman ülkeye gitsen sayılar bu şekildedir Arapların dediği bu konuda esastır bunları kabul etmeyen kuranla çelişir. Bak ne güzel böyle demişsin azda olsa empati yapabilme yeteneğin var"Atatürk ne kadar iyi bir insan olsada bugün eleştirisel yönde yazarsan bir sürü hurafe bulabilirsin Atatürk hakkında.".

Düşün şimdi Atatürk kendi evlatlık kızlarından biriyle cinsel ilişki durumunda olsaydı. Sallıyorum Sabiha Gökçen ile. Bunla ilgilide mektuplar yazılar ortaya atılsaydı ne olurdu bir düşün bakalım. Başta zaman, vak-it gibi bir sürü gazete neler yazardı bir düşün. Atatürkçülüğe yıllardır vurulup kısmen başarılı olan darbeler bunun yanında devede kulak kalırdı heralde. Bizlerde Atatürkçüyüz diye gezmeye utanırdık yere bakardık utancımızdan. Ama gel gör ki senin islam için tek kaynak dediğin kuran böyle bir pisliğe izin veriyor. Bencede haklısın islam için tek kaynak kurandır. Kuran baz alınsın ki ne kadar şiddet, pedofili, en ufak sosyal yanı olmayan bir din olduğu görülsün. Yıllar boyu islam için yazılıp çizilen uydurulan onca kaynak islamı yumuşatmak çağa uydurtabilmek içindir. kuran ilk olarak yazıya döküldüğünden beri seneler boyunca değiştirip evcilleştirilmiştir. eski kaynaklar yok edilmiştir. Daha sonra giderek kitabın çoğalmasıyla yapılamayacak hale gelmiştir tabiki buda neden 700 yıldan daha eski tarihlere dayanan kuran bulamadığımızı açıklar. Aynı zamanda topkapı sarayındaki kuranın neden incelenmesine izin verilmediğini de açıklar. Halbuki 1400 yıllık bir dinden söz ediyoruz nedense deri parçalarına kemiklere yazılan ilk nüshalar kayıp. O farklı farklı örneklere sahip diye itin götüne soktuğunuz diğer dinlerin kitaplarının bile 2000 yıllık nüshaları durmaktadır.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca gönderdiğim video bir kanıt değil bugün müslümanların nasıl düşündüğünü gösteren bir belgedir. Kanıt istiyorsan oda var hemde siz müslümanların kurandan bile daha çok başvurduğu bir kaynakta Buhari de. Onuda vereyim sorumluluğu üzerimden kalksın.

"fasıl: nikah bölümü

konu: resulullah (sav)'ın zevceleri

kaynak: buhari, nikah 38, 39, 57, 59, 61; müslim, nikah 69, (1422); ebu davud, nikah 34, (2121), edeb 63, (4933, 4934, 4935, 4936, 4937); nesai, nikah 29, (6, 82)

ravi (r.a.): aişe

hadis: resulullah (sav), ben altı yaşında iken benimle evlendi. medine'ye geldik. beni'l-haris ibnu'l-hazrec kabilesine indik. ben hummaya yakalandım. saçlarım döküldü, (iyileşince) saçım yine uzadı. annem ümmü ruman, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. elimden tuttu. evin kapısında beni durdurdu. evimizde, ensardan bir grup kadın vardı. "hayırlı, bereketli olsun!", "uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. annem beni onlara teslim etti. onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. beni, [kuşluk vakti aniden] resulullah (sav)('ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. annem beni o'na teslim etti. o gün ben dokuz yaşında idim.

kayıt no.: 5611"

Aişe nin kendi anlatımından hemde buyur oku yazılı hali içinde.

http://www.turandursun.com/images/genel/aise1.jpg

Sitelerde Paylaş

Ayrıca gönderdiğim video bir kanıt değil bugün müslümanların nasıl düşündüğünü gösteren bir belgedir. Kanıt istiyorsan oda var hemde siz müslümanların kurandan bile daha çok başvurduğu bir kaynakta Buhari de. Onuda vereyim sorumluluğu üzerimden kalksın.

"fasıl: nikah bölümü

konu: resulullah (sav)'ın zevceleri

kaynak: buhari, nikah 38, 39, 57, 59, 61; müslim, nikah 69, (1422); ebu davud, nikah 34, (2121), edeb 63, (4933, 4934, 4935, 4936, 4937); nesai, nikah 29, (6, 82)

ravi (r.a.): aişe

hadis: resulullah (sav), ben altı yaşında iken benimle evlendi. medine'ye geldik. beni'l-haris ibnu'l-hazrec kabilesine indik. ben hummaya yakalandım. saçlarım döküldü, (iyileşince) saçım yine uzadı. annem ümmü ruman, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. elimden tuttu. evin kapısında beni durdurdu. evimizde, ensardan bir grup kadın vardı. "hayırlı, bereketli olsun!", "uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. annem beni onlara teslim etti. onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. beni, [kuşluk vakti aniden] resulullah (sav)('ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. annem beni o'na teslim etti. o gün ben dokuz yaşında idim.

kayıt no.: 5611"

Aişe nin kendi anlatımından hemde buyur oku yazılı hali içinde.

http://www.turandursun.com/images/genel/aise1.jpg

:lol: :lol: Hadislere inanmadığımı söyledim daha önceden. Hadisleri yazanlar en büyük sahtekarlardır. imam gazali (hanefi) diye adlandırılan kişi imam buhari tarafından zehirlenerek öldürtülmüştür. Bu tüm tarihi kaynaklarda vardır. Öldürme sebebi ise siyasi sebeplerdir. Dini konularda hiç bir anlaşma sağlayamamıştır. Bugün mesheplerin doğuş sebebide budur. Bugün meshebe bağlı olmak Allah a en büyük şirktir. Meshebe bağlı olmadan yaşayan bir sürü müslüman vardır.

Dinlerini parça parça edip hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. Allah onlara yapıp ettiklerini haber verecektir.

6-Enam Suresi 159

Hep birlikte Allah’ın ipine sarılın, fırkalara bölünüp ayrılmayın.

3 Ali İmran Suresi 103

Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra çekişmeye girip fırkalar (mezhepler) halinde parçalananlar gibi olmayın.

3- Ali İmran Suresi 105

Ne yazık ki halkın geniş kitleleri mezheplerin gerçek yüzünü, bu yapının Kuran’la çeliştiğini bilmeden mezhebe tabi olmakta, dini Kuran yerine mezheplerin izahlarına göre oluşmuş ilmihal kitaplarından öğrenmektedirler.

İslam dini Allah ın dinidir. İslam dinininde son kutsal kitabı Kuran-ı Kerim dir.

Sitelerde Paylaş

İslam ın tek kaynağı kuran dır. Başka islam kaynağı gerçek bir müslüman tarafından kabul edilmez. 6 ve 9 sayıları gerçek bir müslüman tarafındanda kabul edilmez. Size yemin ederim ben bile ilk kez duydum ve gördüm 6-9 yaş kavramını. Buda tarihi bir gerçektir ki aişe 18 yaşını bitirmişti. Ki Aişe, peygamberle evlenmeden önce de nişanlıydı bir başkası ile (cübeyr) Bu arada sakın bana saçma sapan hadisler ile gelmeyin. Ben Hadisin h sine bile inanmam ve Kur-an gibi de Hadisi red ederim. Her arap iyidir diye bir şey yok. Hz. Hüseyini öldüren adamlarda sonunda müslümanım diyen kişilerdi. Gel gelelim öldürdüler!

Siz kalkıpta peygamberi eleştirecek şeyler araştırırsanız internette elbette uyduruk yalan iftiradan başka bir şey bulamazsınız. Bugün Atatürk ne kadar iyi bir insan olsada bugün eleştirisel yönde yazarsan bir sürü hurafe bulabilirsin Atatürk hakkında. O yüzden her yazılanı kabul edip bir insan hakkında iftirada bulunmak çok yanlış bir şeydir.

Sizin hesabınız da Kur'an'a dayanmıyor. Hadislere ve hurafelere dayanıyor.

Sitelerde Paylaş

Plavix, hadislere inanmıyorsun da Kuran'a nasıl inanıyorsun? Sonuçta ikisi de aynı kaynaklardan çıkma. Yoksa Kuran'ın gökten düştüğünü mü sanıyorsun?

İslam'da küçük yaşta evlenme sadece Muhammed'in Ayşe ile evliliği değildir, Muhammed kızları Ümmü Gülsüm ile Rukiyye'yi amcası Ebu Leheb'in oğulları Utbe ve Uteybe'ye çok küçük yaşlarda nikahlamıştır. Bu Ebu Leheb Tebbet suresinde lanetlenen Ebu Leheb'tir. Adamın her hareketi falso yahu. Soygun onda, katliam onda, ailesini, kocasını kestirdiği kadınlarla evlenmek onda, evlatlığının karısı ile evlenmek onda. Normal şartlarda adamın nefretle anılması lazım ama gel gör ki Arapların din yayma bahanesiyle imparatorluk kurup, başka milletleri soymak amacıyla habire Muhammed'i ve onun dinini yüceltmeleri bazı insanların gözlerini kör etmiş. Artık günümüzde orman kanunları değil de, insanlık kanunları geçerli olduğu için bütün bunları saklamak amacıyla, müslümanlar insanları katletmekte dahil her yöntemi ahlaksızca uyguluyorlar.

Sitelerde Paylaş

:lol: :lol: Hadislere inanmadığımı söyledim daha önceden. Hadisleri yazanlar en büyük sahtekarlardır. imam gazali (hanefi) diye adlandırılan kişi imam buhari tarafından zehirlenerek öldürtülmüştür. Bu tüm tarihi kaynaklarda vardır. Öldürme sebebi ise siyasi sebeplerdir. Dini konularda hiç bir anlaşma sağlayamamıştır. Bugün mesheplerin doğuş sebebide budur. Bugün meshebe bağlı olmak Allah a en büyük şirktir. Meshebe bağlı olmadan yaşayan bir sürü müslüman vardır.

Dinlerini parça parça edip hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allaha kalmıştır. Allah onlara yapıp ettiklerini haber verecektir.

6-Enam Suresi 159

Hep birlikte Allahın ipine sarılın, fırkalara bölünüp ayrılmayın.

3 Ali İmran Suresi 103

Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra çekişmeye girip fırkalar (mezhepler) halinde parçalananlar gibi olmayın.

3- Ali İmran Suresi 105

Ne yazık ki halkın geniş kitleleri mezheplerin gerçek yüzünü, bu yapının Kuranla çeliştiğini bilmeden mezhebe tabi olmakta, dini Kuran yerine mezheplerin izahlarına göre oluşmuş ilmihal kitaplarından öğrenmektedirler.

İslam dini Allah ın dinidir. İslam dinininde son kutsal kitabı Kuran-ı Kerim dir.

867 inci girdide yazanları okumadın heralde.

Ayrıca işine geldiği zaman buhariyi, hadisleri yok kütübü sitteyi kaynak göstermek işine gelmediği zaman ben hadislere inanmıyorum diyip işin içinden çıkmak ikiyüzlülüktür.

İslamın tek kaynağı olarak kuranı alıyorsanız bizim işimiz daha kolaydır? Çünkü kafanızda belli soru işaretleri oluşturmak için onu okumanız yeterlidir. Ben sapına kadar sağlam ve eski bir kaynak gösteriyorum senin, aise nin 20 yaşlarında yada sonradan çark edip 17 18 yaşlarında evlendiğine dair benimki kadar sağlam bir kanıtın var mı? Var ise dinliyoruz. İlkokul hesapları yapmadan kaynak göster. Yok şu şunun kızıydı şu şunun kardeşiydi şöyle olduğunda bu yaşındaydı şu kadar sene şurada zaman geçirdiklerine göre şu yaşında evlenmiş olmalı şeklinde bir ıspat güldürmekten öteye geçemez buradaki iddia ettiğin her şeyi yazılı belgelere dayandırmak zorundasın.

Sitelerde Paylaş

Sizin hesabınız da Kur'an'a dayanmıyor. Hadislere ve hurafelere dayanıyor.

Kuranda yazmamış olan bir şey ile bizim işimiz olmaz. O vermiş olduğum örnekler tarihçe kaynaklardandır. Hadis diye adlandırılıp iftira niteliğinde peygamberin sözleri veya aişenin sözleri diye iftira atanlar elbette sizin yanacağınızdan daha kızgın ateşte yanacaktır. İftira ve iftiracının islam da işi olmaz.

Bugün tarih kaynaklarındada taa sümerler vs bir çok şeye kadar uzanır. Bu bilgilere ulaşabilmek için illa hadis gerekmediği gibi o dönemdeki durumlar içinde hadis gerekmez bize. Tarih herşeyi araştırır.

Bu arada Kur-an gökten zembille indimi diyenler cebrail aracılığı ile peygamberlere indiğini bilmiyorlar sanırım. Bu Hristiyan, yahudi ve musevilerdede öyledir. Peygamber dediğin kişiler haberci den öte bir şey değillerdir. Allah dilemezse hiç bir şey yapamaz ve edemezler. Örneğin Kur-an da ne diyor;

52,53 - İşte sana da, emrimizle, bir ruh (kalpleri dirilten bir kitap) vahyettik. Sen kitap nedir, iman nedir bilmezdin. Fakat biz onu, kullarımızdan dilediğimizi, kendisiyle doğru yola eriştireceğimiz bir nur yaptık. Şüphesiz ki sen doğru bir yola iletiyorsun; göklerdeki ve yerdeki her şeyin sahibi olan Allah’ın yoluna. İyi bilin ki, bütün işler sonunda Allah’a döner.

Size bir şey sormak istiyorum. Siz bize bir arabın açıklamış olduğu demeci gösterirken bir şey olmuyorda, biz size niye aksine bir yazı veya video gösterince şahlanıyorsunuz birden? O şeyhin videoda söylediğini doğru kılan delillerinizmi varki ellerinizde? Bu kadar düşmeyin yahu. Ayıp!

Sitelerde Paylaş

Kuranda yazmamış olan bir şey ile bizim işimiz olmaz. O vermiş olduğum örnekler tarihçe kaynaklardandır. Hadis diye adlandırılıp iftira niteliğinde peygamberin sözleri veya aişenin sözleri diye iftira atanlar elbette sizin yanacağınızdan daha kızgın ateşte yanacaktır. İftira ve iftiracının islam da işi olmaz.

Bugün tarih kaynaklarındada taa sümerler vs bir çok şeye kadar uzanır. Bu bilgilere ulaşabilmek için illa hadis gerekmediği gibi o dönemdeki durumlar içinde hadis gerekmez bize. Tarih herşeyi araştırır.

Bu arada Kur-an gökten zembille indimi diyenler cebrail aracılığı ile peygamberlere indiğini bilmiyorlar sanırım. Bu Hristiyan, yahudi ve musevilerdede öyledir. Peygamber dediğin kişiler haberci den öte bir şey değillerdir. Allah dilemezse hiç bir şey yapamaz ve edemezler. Örneğin Kur-an da ne diyor;

52,53 - İşte sana da, emrimizle, bir ruh (kalpleri dirilten bir kitap) vahyettik. Sen kitap nedir, iman nedir bilmezdin. Fakat biz onu, kullarımızdan dilediğimizi, kendisiyle doğru yola eriştireceğimiz bir nur yaptık. Şüphesiz ki sen doğru bir yola iletiyorsun; göklerdeki ve yerdeki her şeyin sahibi olan Allah’ın yoluna. İyi bilin ki, bütün işler sonunda Allah’a döner.

Size bir şey sormak istiyorum. Siz bize bir arabın açıklamış olduğu demeci gösterirken bir şey olmuyorda, biz size niye aksine bir yazı veya video gösterince şahlanıyorsunuz birden? O şeyhin videoda söylediğini doğru kılan delillerinizmi varki ellerinizde? Bu kadar düşmeyin yahu. Ayıp!

Laf kalabalığı yapıyorsun.

Ayşe'nin yaşı Kur'an'da yoktur.

Hadislerde vardır.

İslam tarihi dediğin şey aslında hadislerden derlenmiş efsanelerdir.

Önce inançlarını sorgula..

Akıl ve mantık dışı masallara inanıyorsun.

Cebrailmiş, peygambermiş, şeytanmış, melekmiş..

Hangi devirde yaşıyorsun sen kardeşim.

Bir insanın kafası bu kadar örümcekli olmaz.

Uyan.. silkin ve gerçekleri gör..

Kendine yazık ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ayşe'yle Fatma'nın yaşıt olduğu nereden belli? Hangi kaynakta yazıyor bunlar?

Yaşar Nuri Öztürk bu konu ile ilgili bir açıklamada bulunmuş. Sabredip okuyabilirsen eğer altta göndermiş olduğum linke tıklayarak o açıklamaya ulaşabilirsin.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/10303674.asp

Yaşar Nuri Öztürk ün söylediği doğrumu yanlışmı onu Allah bilir.

Sitelerde Paylaş

O şeyhin dediğinin aksini söyleyen her hangi bir islam alimide yok... sen bu işin kökeninden daha iyi bildiğinimi idda ediyorsun şimdi?

Yaşar Nuri Öztürk din adamıdır. Bu arada islamın alime ihtiyacı yoktur. Sabah akşam araba küfür edersiniz şimdide kalkıp bi arabın dediğine bağlamışsınız kendinizi ve severek dinleyip izliyorsunuz :lol: :lol: :lol:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/10303674.asp

Sabrın yeterse okursun.

Sitelerde Paylaş

Bu Cebrail denen yaratık neden sadece peygamberlere, o da erkek olanlara görünüyor? Diğer insanlarında onu görmek hakkı değil mi? Peygamber görecek, ben görmeyeceğim, bundan büyük adaletsizlik mi olur? Ayrıca Cebrail neden aracılık eder, onu da anlamış değilim ya neyse? Bu Allah putu direk insanlarla temas kuramıyor mu da, habire Cebraili falan araya sokuyor? Adam peygamber diye direk cennete gidiyor, üstelik putu bu heriflere hertürlü iltiması yapmaktan kaçınmıyor, ama ne Allah'ı ne de Cebrail'i görmemiş milyarlar direk bu heriflere inanmadığı için cehenneme gidiyor. Adalete bak be!

Yahu böyle bir düşünce olabilir mi? Muhammed'e inanmadın diye sonsuza kadar yanacaksın? Var mı böyle bir adalet? Eğer varsa bir tanrı, nasıl bu adaletsizliği ona yakıştırabiliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...