Jump to content

Dünün Darbe Şakşakçısı Bugünün Darbe Karşıtı

Recommended Posts

Türk solu zavallı bir soldur.

İyi organize olmadığı için kendisi gibi devlete isyan eden her eğilimi kendisinin bir parçası sayabilir.

Dünyadaki bütün yasa dışı solların yaptığı budur.

Nazilere ve faşistlerle bile işbirliği yapabilirler. Devlete isyan eden milliyetçi gruplarla rahatlıkla işbirliği yaparlar.

Organize olmayan sol veya sağ her zaman aşırıdır.

Bu yüzden yasalara uyarak örgütlenen, mevcut sisteme karşı her eğilim, aşırıya kaçamaz. Çünkü yasalara uymak zorundadır.

PKK'yı destekleyen yasal bir örgüt olamaz.

Yasal olarak kurulan bir örgüt veya bir parti yasal olmayan bir örgütü desteklerse kapatılması gerekirş.

Ülkemizde yasal olarak kabul edebileceğimiz tek sol örgüt (parti) meclise milletvekili sokan TİP dir.

Onun da sonu getirilmiştir.

CHP sola eğilimli olduğunu söyler ama daha çok aydın ve elit zümrenin partisidir. Solcu olması imkansızdır.

Kürtleri temsil eden bir parti elbette kurulabilir ama o parti yasalara karşı gelemez. Gelirse kapatılır ve kapatılması da kargaşalıklara yol açar.

Evet.. aşırı sağ ve sol görüşlü insanlar birbirlerine sanıldığından çok daha yakındırlar.

Amerika'daki siyasi partilerin durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bu konuyu hep merak etmişimdir. Bildiğim kadarıyla Cumhuriyetçiler ve Demokratlar adı altında iki ana siyasi eğilim var ve bizdeki kadar çok siyasi parti mevcut değil. Amerikan halkının siyasi konularda aptal olduğu biliyorum. Ama dini yaşamlarına sokmama konusunda bizden kat be kat akıllı olduklarını da biiyorum.

ABD'de dokunulmazlıkların bizdeki gibi olağanüstü ayrıcalıklar getirmediğini de biliyorum. Ama ne yazık ki bu konularda yapılmış herhangi bir araştırma yok. Yazarlarımız yan gelip yatıyor; TVlerimiz köylü dizileri dışında bilgilendirici hiçbir program yapmıyorlar. Cehalete terk edilmiş bir zavallı memleketiz...

Türkiye'de hemen herkes cahildir. Kimsenin sağlam bir dünya görüşü ya da siyaset bilgisi yoktur. Çünkü araştırıp öğrenmek gibi bir kaygı gütmezler. Ama lafa gelince mangalda kül bırakmazlar tabii...

tarihinde DİRİLİŞ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türk solu zavallı bir soldur.

İyi organize olmadığı için kendisi gibi devlete isyan eden her eğilimi kendisinin bir parçası sayabilir.

Dünyadaki bütün yasa dışı solların yaptığı budur.

Nazilere ve faşistlerle bile işbirliği yapabilirler. Devlete isyan eden milliyetçi gruplarla rahatlıkla işbirliği yaparlar.

Organize olmayan sol veya sağ her zaman aşırıdır.

Bu yüzden yasalara uyarak örgütlenen, mevcut sisteme karşı her eğilim, aşırıya kaçamaz. Çünkü yasalara uymak zorundadır.

PKK'yı destekleyen yasal bir örgüt olamaz.

Yasal olarak kurulan bir örgüt veya bir parti yasal olmayan bir örgütü desteklerse kapatılması gerekirş.

Ülkemizde yasal olarak kabul edebileceğimiz tek sol örgüt (parti) meclise milletvekili sokan TİP dir.

Onun da sonu getirilmiştir.

CHP sola eğilimli olduğunu söyler ama daha çok aydın ve elit zümrenin partisidir. Solcu olması imkansızdır.

Kürtleri temsil eden bir parti elbette kurulabilir ama o parti yasalara karşı gelemez. Gelirse kapatılır ve kapatılması da kargaşalıklara yol açar.

Evet.. aşırı sağ ve sol görüşlü insanlar birbirlerine sanıldığından çok daha yakındırlar.

Doğru... Ama eksik...

Türkiye'de iktidar partileri'nin hemen hemen hepsi bir yer altı örgütlenmesine bağlıdır. Mafyası, çetesi, İslami örgütü, sol veya Kürt çeteleri.. vs.

M.Ali Aybar bunların içinde farklıydı biraz. Ama o da ne kadar götürebilirdi uygulamasını bilmediğimiz için konuşamam.

Bu yasa-dışı'lık bütün emperyal güçlerin parçası olmuş ülkelerde karşılaşılan bir durum.

Tabii ''Ulusal Egemenlik'' ya da ''Gazi'' nin değerinde bir adamın olması gerekir bitmesi için.

tarihinde ozger tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

.... aşırı sağ ve sol görüşlü insanlar birbirlerine sanıldığından çok daha yakındırlar.

Bu söz üzerinde durulması gereken bir söz. Göründüğünen çok da ciddi aslında.

Çünkü; Emperyalizm bir doktorun kimliğini ve ''ulusal egemenliği'' siler atar.

Emperyalizm geriye manevralar, konum alışlar ve stratejiler ile ilerleyecek bir alan bırakır. Bunlar aşırı sağ-sol ile alakalıdır. Görünüş arasındaki farklılıklar ''varlık'' bilincini uyuşturur.

Bu her 30- 20 yıl arasında meydana gelir.

Bunun olabileceği yıllarda çocuklar yasa-dışı'lığın kurbanı olurlar. Erkenden çürür çocuklar.

Eğer militanlar olmasaydı emperyalizm iş yapamazdı..!!

tarihinde ozger tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türk solu kendine özgün bir sol anlayis üretememistir.Sorun bundan kaynaklanmaktadir diye düsünüyorum.

Hala ayni kafa yapisi ile devam ettirmeye calisiyorlar.

Kimi Stalin, kimi Lenin, kimi Mao v.s....

Baska ülkelerin kültürüne iklimine cografi yapisina uygun olan hazir sablonlar bizim ülkemize uymamistir...uymaz!

Ülkelerin kendilerine özgün bir sol anlayisi olmasi gerekir.

Her konuda oldugu gibi bizim insanimiz bu konuda da tembel. Armut pis agzima düs misali emek vermeden hazira konmayi cok seviyorlar.

Eee...

Peki ne yapiliyor?

Kaldirirlar ellerini havaya bos bos slogan üfürürler.

Forumlarda dahi hala ayni kafa ile slogandan baska bir sey üretemiyen ve baska ülkelerin insanlarini göklere cikaranlar yok mudur?

Zamaninda aclik ve sefaletten lime lime dökülen ülkenin baskani Enver Hoca'yi göklere cikaranlari ve onun sapik fikirlerini savunanlari da gördük kimler olduklarini cok iyi biliyoruz.

Eskiden Mao ile yatip kalkanlar simdilerde M.Kemal'i savunur oldular.

Katliamci sadist Stalin'i utanmadan savunurken M. Kemal'i karalamaya kücük düsürmeye calisirlar.

Bunlar mi solcu?

Bunlar kendi kültüründen dilinden hicab duyan soytarilardan baska bir sey degildir.

Geneli üretmez, calismaz,hic bir is icin emek harcamazlar...

Miskin miskin oturduklari yerden...

..."emegin gücü" "kahrolsun sermaye" "emekcilerin gücü" "kahrolsun burjuva" gibi kliselesmis laflardan baska hic bir halt bilmezler.

Kazara bir sorulsa...

...bir cuval Lenin, Stalin, Mao, Karl Marx'in modasi gecmis her tarafi lime lime dökülen antikalarini anlatip satmaya kalkarlar.

Türkiye'de gercekten burjuva yoktur ve olmamistir.Fakat bunu dahi bilmezler bizim solcularimiz.

En kolay yapilacak is onu bunu yaftalamaktir.

Ona burjuva digerine fasist bir baskasina sermayenin usagi demeyi ve bir yandan da paranin pesinde kosarak köse dönmeyi solculuk sanirlar.

Bir ülkeye ait özgün solu, siyasi partiler ve akilli siyasetciler üreterek partinin degismez durusundan ödün vermeden ülke geneline bu anlayisi kabul ettirirler.

Mustafa Kemal öldükten sonra günümüze kadar olan siyasi olaylar incelenirse bunun bir türlü gerceklestirebilme arzularinin ve cabalarinin olmadigini görürüz.

Illegal kuruluslarin kendine özgün bir Türk solu icin mücadele etmediklerini de biliyoruz. Zaten bu tip farkli farkli illegal kuruluslar da sol görüslü insanlarin daginik bir yelpaze icinde olmalarini saglamistir.

CHP sol bir parti degildir. Ona oy verenler de solcu degildir.

Mecburiyetten verilmis oylari kastedmiyorum.

Türkiye'nin kendine has bir sol partisi olmadigini düsünüyorum.

Ayni kemiklesmis görüsler muhafaza edildigi sürece de olacagini sanmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Amerika'daki siyasi partilerin durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bu konuyu hep merak etmişimdir. Bildiğim kadarıyla Cumhuriyetçiler ve Demokratlar adı altında iki ana siyasi eğilim var ve bizdeki kadar çok siyasi parti mevcut değil. Amerikan halkının siyasi konularda aptal olduğu biliyorum. Ama dini yaşamlarına sokmama konusunda bizden kat be kat akıllı olduklarını da biiyorum.

ABD'de dokunulmazlıkların bizdeki gibi olağanüstü ayrıcalıklar getirmediğini de biliyorum. Ama ne yazık ki bu konularda yapılmış herhangi bir araştırma yok. Yazarlarımız yan gelip yatıyor; TVlerimiz köylü dizileri dışında bilgilendirici hiçbir program yapmıyorlar. Cehalete terk edilmiş bir zavallı memleketiz...

Türkiye'de hemen herkes cahildir. Kimsenin sağlam bir dünya görüşü ya da siyaset bilgisi yoktur. Çünkü araştırıp öğrenmek gibi bir kaygı gütmezler. Ama lafa gelince mangalda kül bırakmazlar tabii...

ABD'de ikiden fazla parti var. Hatta komünist partisi bile var. Ama demokrat(democratic) ve cumhhuretçi(republican) parti dışında hiç birine ait adayların seçilme şansı yok.

Arada bir bağımsızlar seçilir.

Demokrat partinin solu, cumhuriyetçi partinin ise sağı temsil ettiğine inanılır.

Tabii ikisi de kapitalist bir sistemin partileridir. Onu korumaya ve idame ettirmeye çalışırlar.

Amerikan halkı aptallıkls suçlanır ama birçok halktan daha iyi eğitilmiş olup daha bilgilidir.

Türk halkı kadar cahil değildir. Amerikan haklının Almanlar veya Fransızlardan, hatta İngilizlerden daha aptal olduklarına dair delillerin olduğunu sanmıyorum.

Onlar hep aslı astarı olmayan söylentiler.

Amerikan halkı dünyadaki olayların çoğu ile ilgilenmez. Zaten fizik olarak da, iki istisnası dışında, diğer bütün ülkelerden uzakdır.

İstisnalar Meksika ve Kanada'dır.

Amerika'da dokunulmazlığın ona sahip olana hemen hiç bir yararı yoktur diyebilirsiniz. Dokunulmazlık sadece politik eylem, inanç ve düşünce düzeyinde politikacıları korur.

Yani teklif ettikleri yasalar ve inançları yüzünden, sonuç olumsuz da olsa yargılanamazlar. Adi suçlarda polis bir zorlukla karşılaşmadan politikacıları tutuklar ve muhakeme eder.

Amerikan halkına yönelik suçlamaların kökeninin ne olduğunu, onları kimin, neyin başlattığını bilmiyorum. Ama doğru olmadıklarını biliyorum.

Her ülke halkı kendisi ile ilgili coğrafyada vuku bulan olaylarla daha yakından ilgilenir. Bu bağlamda bütün halklar cahildir bile diyebilirsiniz.

Yine de Türk halkından daha cahilini bulmanız biraz zor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...