Jump to content

Kişisel web sayfam

Recommended Posts

• İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Portalın eksikliği çok hissedildiğinden, hem orada hem de internetteki pek çok sayfada yayınlanmış, forumlarda tartışılmış tarafıma ait bazı yazıları derlediğim bu web sitesinden kullanıcılarımızın haberdar olmak isteyebileceğini düşündüm.

Sayfanın adresi: www.a-teizm.org

Sevgili mantik,

Cok guzel bir kaynak olmus. Yazilarini bir yerde toplaman cok iyi bir fikir. Bu sekilde bir kitaptan bile daha erisilebilir olmus.

Butun yararlananlar adina tesekkurler.

Giris sayfasi cok guzel gorunuyor. Yazilarinin oldugu sayfalarda ufak tefek kozmetik degisiklikler (font gibi) yapilabilir. Yardimci olmami istersen lutfen bildir.

Sitelerde Paylaş

redfinity,

En önemli yardım türkçeleştirmelerde gerekli oluyor. Bu yazıların önemli bölümü orijinal olarak ingilizce karakterler kullanılarak yazılmış durumdaydı. O yazıların üzerinden geçip kelime kelime türkçe karakterlere dönüştürülmesi icap ediyor, çünkü programla veya otomatik olarak yapılabilecek birşey değil. Hangi karakterin türkçe, hangisinin ingilizce olduğunu okuyan kişi anlayıp değiştirebilir sadece çünkü.

Hala türkçeleştiremediğim bazı yazılar var. Örneğin pozitif ateizm yazısının yarısından fazlası hala ingilizce karakterlerle yazılı durumda. O şekilde koydum siteye.

Diğer bazı yazılar da öyle.

Bunun dışında, kozmetik olarak bahsettiğin türde değişiklikler yapmak istediğin sayfalar olursa, bana değiştirilmiş şeklini gönderebilirsin.

Teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Mantık,

"Tanrının Tanımı" adlı uzun yazını okudum ve çok beğendim.

Yalın ve net bir anlatımla sorunun ruhuna inmiş ve çok iyi bir savunu ve açıklama yapmışsın.

Keşke bu yazını forumdaki "tanrının varlığı çürütülemez" minvalinde yapılan tartışmalarda da assaydın. Çok önemli bir katkı olurdu.

Tanımlanayan şeylerin var olduklarının iddia edilemeyeceği konusu gerçekten de çok önemli ve can alıcı bir noktaya işaret ediyor. Öyle ki, bu gerçek, tanrınun aslında bir martaval olduğunu ölümcül bir kesinlikle gözler önüne seriveriyor.

Ani ve kesin bir ölüm bu.

Sitelerde Paylaş

redfinity,

En önemli yardım türkçeleştirmelerde gerekli oluyor. Bu yazıların önemli bölümü orijinal olarak ingilizce karakterler kullanılarak yazılmış durumdaydı. O yazıların üzerinden geçip kelime kelime türkçe karakterlere dönüştürülmesi icap ediyor, çünkü programla veya otomatik olarak yapılabilecek birşey değil. Hangi karakterin türkçe, hangisinin ingilizce olduğunu okuyan kişi anlayıp değiştirebilir sadece çünkü.

Sunu gordun mu bilmiyorum?

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/7456/

Kelimeleri context'e bagli olarak duzeltemiyor. "Sunu gordun mu?" cumlesindeki "Sunu" kelimesini "presentation" sanip oldugu gibi birakiyor? :)

Belki isin kabasini yapmak icin kullanilabilir. Yine de dedigin gibi kelime kelime uzerinden gecmek gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

redfinity,

Bahsettiğin türkçeleştir programının denenebileceği bir sayfa koymuşlar turkcelestir.net'de. Onu kullanarak 2 yazıyı daha türkçeleştirdim. Tabi hala kelime kelime üzerinden geçip kontrol etmek ve pek çok kelimeyi düzeltmek gerekiyor ama biraz da olsa yükü hafifletiyor. Teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

Cigi,

Problem sitenin ingilizce olmasında değil, siteyi türkçe karakterlerle hazırladım zaten ama oraya koyduğum makalelerin bir kısmı forumda türkçe karakter kullanmadan, ingilizce klavye ile yazılmış yazılardı. Onları türkçe karaktere dönüştürmekte problem yaşamıştım.

Ama şu anda sitedeki yazılardan ikisi hariç, diğer tümü türkçe karakterlere dönüştürülmüş durumda zaten.

Sitelerde Paylaş

Mantik,

Linkler bölümünde bulunan linklerden Agora Türkiye'ye tiklaninca bu sayfa Pegel BH trojaans virüsü gönderiyor.

Bilgi sayarlarinda kaliteli antivirüs programi olmayanlar Agora Türkiye linkine tiklamasinlar.

Turan Dursun sitesine tiklaninca ise

Parse error: syntax error, unexpected '<' in /home/turan4/public_html/index.php on line 90

aciliyor.

Ateistplatform sitesi henüz bos bir site.Bu adreslerinin de kalici olacagini sanmiyorum.

Insanlarin enerjileri, emekleri ile dalga gecilmemesi ve bu tip mücadeleler icin ciddiyet gerekir diye düsünüyorum.

Linkler bölümüne

http://bilimselfelsefe.net/index.php

http://panteidar.wordpress.com/

linklerini ekliyebilirsen dayanisma ve okuma kaynaklarini cogaltmis olursun diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Cigi,

Agora Turkiye'yi zaten kapatmışlar sanırım. Yani site duruyor ama pek bir aktivite yok gördüğüm kadarıyla.

O siteyi bir ara burada da yazan bazı arkadaşlar yapmıştı, onun için link'lere eklemek istedim ama hem site ölü gibi, hem de eğer virüs yayıyorsa link'i kaldırmak lazım sanırım.

Turan Dursun sitesi ise eklediğim gün çalışıyordu. Ama şu anda bozulmuş görünüyor. Fakat forum sayfaları hala çalışıyor. Belki de link'i ana sayfalarına değil, forum sayfalarına vermeliyim.

Ayrıca, verdiğin link'leri de eklemekte fayda var.

Aslında forumda yazan pek çok üyenin imzalarında yer alan kişisel site ve bloglar var. Bunları inceleyip, uygun olanlarına, konu olarak uyuşanlarına link vermek fena fikir olmayabilir.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Mantik,

TD sitesi linki tekrar calismaya baslamis. Galiba bir sorun vardi.

Güzel düzenlenmis epey emek verilmis bloglar var.Bunlarin hepsinin linklerini bir araya toplamaya calisayim hosunuza gidenleri eklersiniz.

Sevgili Ilhan Arsel hocamizin sitesini de eklemeden olmaz diye düsünüyorum.

http://www.ilhan-arsel.org/

Site aktif degil fakat internette bilgi ve aydinlanma kaynagi olarak hala duruyor.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Siteyi bayağı bir değiştirdim. Pek çok şey ekledim.

Yaptığım değişiklikler ve eklemeler:

1. Video bölümü ekledim ve 3 tane video koydum şimdilik. Daha sonra daha da ekleriz.

2. Kitap tanıtımı sayfası ekledim ve 46 tane kitap tanıtıyorum orada.

3. Site tek benim kişisel sitem yerine kollektif bir çalışmanın ürünü ve daha genel içerikli bir hale gelmeye başladığı için ana sayfadaki açıklamaları değiştirdim ve siteyi bir grup ateistin sitesi haline getirdim.

4. Yazılar sayfasının formatını ana sayfa gibi yaptım ve linkler sayfasını kaldırdım. Ayrı sayfa yerine link'leri yazılar sayfasına koydum.

5. Siyeyi önceki duruma göre biraz daha profesyonel görünümlü bir hale getirmeye çalıştım, ve tüm sayfalarda ilk sayfanın formatını kullandım.

Tekrar bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

Siteye koyduğum tüm yeni özellikler çalışıyor gibi (videolar, vs), sadece kitap saysına koyduğum "Bu kitabı okuyun" script'i vardı ve Internet Explorer ile sayfayı açtığım zaman çalışmasına rağmen, Firefox ile çalışmıyor nedense. Halbuki firefox'um en güncel versiyon ve daha yeni Java plugin yükledim. Neden çalışmıyor Firefox ile bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Eline emegine saglik mantik.

Son hali ile daha güzel olmus.

"Kitapi okuyun" bende calisiyor okuyabiliyorum. Linklerin hepsi güzel ve calisiyorlar.

http://www.youtube.com/user/Bilimselfelsefe

Videolarin bol oldugu bir youtube sayfasi daha...

Ateistforum youtube sayfasinda olan videolari cogaltmam gerekiyor.Önümüzde ki haftalarda bunu gerceklestirmeye baslarim diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Super olmus. Bir de yazilari sitenin temasina sokabilsek... :)

Bu Kitabi Okuyun bolumu IE disindaki browser-larda calismiyor cunku "behaviours" denilen ve sadece IE'nin destekledigi bir ayrinti kullanilmis.

Bunu a$manin iki yolu var:

1. http://dean.edwards.name/moz-behaviors/usage/

Bu iyi bir yontem degil. FireFox'da calisir ama hala butun browser-larda calisacagi garanti degil. Ayrica gereksiz komplikasyon.

2. O bolumu "behaviours" kullanmadan halletmek. Benim tavsiyem bu.

Hersey bir yana, sitenin temasini cok iyi secmissin. Cok guzel gorunuyor. Yazilar zaten harika.

Ama sasiracak bir sey yok; tipik bir Mantık calismasi...

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim arkadaşlar. Umarım insanlar yararlanır.

Redfinity,

Yazıları sitenin ana temasına oturtmaya çalışmak benim de aklımda olan bir iş ama vakit alacak birşey. Bu yüzden hemen ilgilenemeyeceğim. Belki sitenin bir sonraki güncelleştirmesinde, artık ne zaman olursa, ilgilenebilirim.

O script'i ise hazır bulup kullandım. Kendim pek öyle fazla java falan bilmiyorum. Bu yüzden o behaviours dediğin ayrıntıyı kullanmadan o işin nasıl yapılacağından emin değilim.

Eğer bilen varsa ve düzeltip bana bildirirse, ben de değiştiririm. Aksi takdirde, artık ne zaman el atıp o işin üstüne düşebilirim bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

merhaba, bende sitenizi kendi blogumun istatiklerine bakarken keşfettim. "Linkler" bölümüne eklemişsiniz.

Bende hemen sağ tarafda bulunan linklere ekledim. Benim blogumda portaldan alınmış bir çok makale var. İçinde sizin yazdığınız bir çok yazı ile beraber.

http://ateistmedya.wordpress.com

Herhangi bir yardıma ihtiyacını olursa mesaj atmanız yeterli.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...