Jump to content

Recommended Posts

http://en.wikipedia.org/wiki/Elephantiasis

Yorumlardan yola çıkarak böyle bir şeye ulaştım. Parazitlere bağlı olarak gelişen bir durummuş sanırım. Kötü bir şey olduğu belli. Ama itiraf etmeden geçemeyeceğim. Adama pek çok şekilde yardım edebilirdim ama o merdivenlerden çıkarken yardım etmezdim açıkçası. :)

Sitelerde Paylaş
http://en.wikipedia.org/wiki/Elephantiasis

Yorumlardan yola çıkarak böyle bir şeye ulaştım. Parazitlere bağlı olarak gelişen bir durummuş sanırım. Kötü bir şey olduğu belli. Ama itiraf etmeden geçemeyeceğim. Adama pek çok şekilde yardım edebilirdim ama o merdivenlerden çıkarken yardım etmezdim açıkçası. :)

Pek benzemiyor ama, olabilir.

Testiste elefantiazis gördüm.

Daha çok filariazisin yaygın olduğu Mısırda ve Afrika'da görülür.

Kötü bir şey değil yalnız..

Yani hemen öldürücü bir şey değil.

Tabii süründürücü olması kötü demek değilse..

Sitelerde Paylaş

Nereden kaynak aldığı pek belli değil.

Yakından incelemek gerekiyor.

Ama böyle tümörler sanıldığı kadar nadir değil.

Thecrow'un tanısı hiç fena değil.. Doğru olduğunu sanmıyorum ama, akla ilk gelecek hastalıklardan birisi.

Düşündüğü için kendisini tebrik ederim.

Yalnız şu var.. Tümör solid bir yapıya sahip.

Bu da fıtığı ve filariazisi ekarte ediyor.

Liposarkoma olabilir.

Malign olmasına rağmen liposarkomlar yavaş büyüyebilir.

En büyük liposarkomun 200 kg'a yakın olduğunu duymuştum.

Bu da en azından 50 kg.

Sitelerde Paylaş

Ya ben nereden düşüneyim öyle garip bir hastalığı. :) Yorum yapan birileri söylemiş ben de merak ettim googleda arattım o kadar.

Benim de aklıma ilk baş tümör gelmişti yalnız belirtmeden geçmeyeyim. Geçenlerde yüzünde tümör olan bir kadının fotoğrafları vardı milliyet gazetesinin internet sitesinde. Oradan aklımda kalmış olsa gerek.

Bütün tanılar, tahminler bir kenara bir an için bile olsa kendimi o insanların yerine koyduğumda karnıma yumruk atılmış gibi hissediyorum. Umarım bu tip hastalıklar en kısa sürede tarihe karışır.

Sitelerde Paylaş

Scrotal elephentiasis.Scrotum testislerin icinde bulundugu torba,elephentiasis'in kelime manasi fil hastaligi,Lenfatik dolasimda tikanikla olusan lenfodem,o goruntu ye gore 10 Kg nin uzerinde,nedeni muhtelif enfeksiyonlar olabilir,vucudun baska yerlerinde de olabilir,bazen gordu isenis mastektomi lerden (meme nin cikarilmasi) sonra kollarda lenfodem e bagli sislik olusur,varis corabi vs takarlar benzer bir durum.

Sitelerde Paylaş

Herkesin gördüğü aynı video ama herkesin bakış açısı farklı.

Bu kitle muhtemelen iyi huylu bir tümör, veya fil hastalığı veya bir kist.

Ancak hangisi olursa olsun bu kadar büyüklüğe varması için seneler geçmiştir.

Vee bu seneler boyunca. Bu devirde, bu insan tedaviye ulaşamamış veya tedavi buralara uğramamış.

Bu hastalık (hangi olasılık olursa olsun) kitle daha limon büyüklüğüne ulaşmadan kolayca tedavi edilebilen bir hastalıktır.

Gelişmiş ülkelerden gelip, afrikanın leyleklerini arslanlarını numaralandıran, hastalandıklarında tedavi edenler. Bu hastanın köyüne uğramamışlar, uğramışlar ama videoya çekip dünyaya göstermişler.

Ancak tedavisi konusunda ne yapmışlar?

İşte gelişmiş ülkelerin birtakım safaricileri, çoğu kez afrikanın antiloplarını, insanlarından üstün tuttuğunun videosudur. Bu video.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Herkesin gördüğü aynı video ama herkesin bakış açısı farklı.

....

...

Gelişmiş ülkelerden gelip, afrikanın leyleklerini arslanlarını numaralandıran, hastalandıklarında tedavi edenler. Bu hastanın köyüne uğramamışlar, uğramışlar ama videoya çekip dünyaya göstermişler.

Ancak tedavisi konusunda ne yapmışlar?

İşte gelişmiş ülkelerin birtakım safaricileri, çoğu kez afrikanın antiloplarını, insanlarından üstün tuttuğunun videosudur. Bu video.

Evet izlenen tek bir video ama farklı farklı görüşler.. İnsanlar, bakış açılarına göre bir şeyler yakalamış görüntülerden.. Belki kimimize eğlence çıkmış ama sevgili hocamın söylemi de yabana atılır cinsten değil...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...