Jump to content

Ölünce ne oluyor?

Recommended Posts

• İleti 377
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ruhun bedeninden çıkıyor.

Cenazeni gören ailen yahut yakınların yahut sevdiklerin önce üzülüyorlar.İşte seni gömene kadar ruhun yukardan izliyor olayları.

Gömüldükten birkaç dakika sonra ruhun bedenine giriyor uyanmaya çalışıyor bedenin kafayı tahtaya vuruyorsun aaa ölmüşüm diyorsun, münkerle nekir geliyor.Sana rabbin kim,dinin ne,peygamberin mezhebin kim?namaz kıldınmı vs gibi sorular soruyorlar.Bu cevaplara göre mezarın cehennem çukuru oluyor veya cennet bahçesi.

İşte böyle:)

Sitelerde Paylaş

Cenazeni gören ailen yahut yakınların yahut sevdiklerin önce üzülüyorlar.İşte seni gömene kadar ruhun yukardan izliyor olayları.

Gömüldükten birkaç dakika sonra ruhun bedenine giriyor uyanmaya çalışıyor bedenin kafayı tahtaya vuruyorsun aaa ölmüşüm diyorsun, münkerle nekir geliyor.Sana rabbin kim,dinin ne,peygamberin mezhebin kim?namaz kıldınmı vs gibi sorular soruyorlar.Bu cevaplara göre mezarın cehennem çukuru oluyor veya cennet bahçesi.

:)

Hayırdır, çok sıkı gelenekçi mi oldun ben yokkene sen?

Sitelerde Paylaş

Bana da ölen biri anlattıydı, aynen böyle oluyormuş :D

Sitelerde Paylaş

Hahaha, inandın mı sen şimdi buna? :D

Sitelerde Paylaş

>>> bazılarıda elektrik beden felan diyorlar peki o ne oluyor.

İşkembe gazı.

İnsanlar insanların cehaletini kullanmayı sever. Cahillerde bu şekilde kandırılmayı sever. Neymiş efenim, bilmem ne taşının manyetik alanı varmış, şöyle böyle yaparmış. Manyetik alan nedir bilmeyen çoğu cahil bu lafları yutar. Ama bilen adam, eee, manyetik alansa meseel, 5 kuruşluk mıknatıs neden işe yaramıyor der, en basitinden.

Sitelerde Paylaş

Ölümden sonra ne olacağı yani başka bir hayat boyutu inananları ilgilendirir. Onlar ikincil hayata inandıkları için bu dünyada eylemlerini ellerinden geldiğinde buna göre şekillendirmeye çalışırlar.

İnanmayanlar için ölen beden gübre olarak doğada kullanılacaktır. Bazıları varsa diye düşünüyor olabilirler. Bunlara da agnostik diyoruz kısaca.

Yani inanıyorsan ilgilendiriyor ölüm ötesi hayat seni, inanmazsan ıspanak olacaksın en iyi ihtimalle.

Ama ya varsa ihtimali her an herkes için vardır. Sadece bunu söylemezler, kulaklarını tıkarlar vs vs vs vs.

Selam ederim.

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peki,

Bebekken ya da çocukken ölenler, ahirette dirildiklerinde kaç yaşında olacaklar?

Kürtajla aldırılan ya da düşük sonucu hiç doğamayan ceninler de dirilecek mi tekrar?

Diyelim ki herhangi biri takdir edilen yaşta değil de başka bir yaşta dirilmek istiyor o zaman nasıl bir ilahi prosedür uygulanacak?

Örneğin; 8 yaşında ölen bir çocuk cennetteki diriltme merkezinde 25 yaşında diriltilerek tahsis edilen mekanına gönderildiğinde bu çocuğun 25 yaşındaki fiziksel hali neye göre belirlenecek?

Yeniden yaşam verilirken estetik kusurların giderilmesine de izin verilecek mi?

Yüce dininiz bu hususlarda ne buyururlar eyy müslümanlar?

Sitelerde Paylaş

Ama ya varsa ihtimali her an herkes için vardır.

Yoktur.

Imam Gazali'nin bu klise ve akildan bilimden yoksun gerzek sözü...

...korkaklar ve birey olamamislar icin gecerlidir.

"ya varsa benim kaybedecek bir seyim yok" sözün tamamidir.

Bosa gecirilmis bir ömürde aslinda her sey kaybedilerek yasanmis, hayat iskalanmistir.

Ölümden korkanlar ve öldükten sonra tekrar dirilmek isteyenler, ölümü kabul edemeyen zayif karakterli insanlardir.

Korkular baskilar batil inanclar ve dogmalar ile sindirilmis özgür olunamamis bir yasam sürdürülmüstür.

Iste bu insanlar, uyduruk dinlerin esiri olmaktan kurtulamadiklari gibi aldatilarak aldatmaya devam edeceklerdir.

"Öldükten sonra dirilecegiz"

Nah dirilirsiniz!

Sitelerde Paylaş

>>> Ölümden sonra ne olacağı yani başka bir hayat boyutu inananları ilgilendirir. Onlar ikincil hayata inandıkları için bu dünyada eylemlerini ellerinden geldiğinde buna göre şekillendirmeye çalışırlar.

Berguzar, bir şeylere inanıyor olman, gerçekleri değiştirmeye asla yetmez. İşte bütün mesele bu. Ölüce gübre olacaksın. İşte gerçek aynen bu. Gidip yok ben cennete gidecem, yok şöyle böyle diye bir takım hayallere kapılmış olman, gerçeği değiştiremez.

İnanmıyor, kabul etmiyor musun böyle olacağını? Mesele gayet basit. Şimdi uyu. Ve inan, tüm kalbinle iman et. Uyanınca bir sarayın olacak. 72 erkek, 72 kız hizmetçin olacak. 10 tane yatın 20 tane helikopterin olacak. Sende dünyanın gördüğü en güzel kız olacaksın. Yaşın 18 olacak. Boy pos, ohooo, kudretten sürmeli, epilasyon ihtiyacı olmayan, dudaklar doğuştan kiraz böyle. Hatta öyle olacaksın ki, bir sıçrayışta 5m'lik duvardan aşacaksın.

Buyur, tüm kalbinle iman et. Ama sabah uyanınca, sen sen olmaktan çıkıp bu olacak mısın?

Sitelerde Paylaş

>>> Ölümden sonra ne olacağı yani başka bir hayat boyutu inananları ilgilendirir. Onlar ikincil hayata inandıkları için bu dünyada eylemlerini ellerinden geldiğinde buna göre şekillendirmeye çalışırlar.

Berguzar, bir şeylere inanıyor olman, gerçekleri değiştirmeye asla yetmez. İşte bütün mesele bu. Ölüce gübre olacaksın. İşte gerçek aynen bu. Gidip yok ben cennete gidecem, yok şöyle böyle diye bir takım hayallere kapılmış olman, gerçeği değiştiremez.

İnanmıyor, kabul etmiyor musun böyle olacağını? Mesele gayet basit. Şimdi uyu. Ve inan, tüm kalbinle iman et. Uyanınca bir sarayın olacak. 72 erkek, 72 kız hizmetçin olacak. 10 tane yatın 20 tane helikopterin olacak. Sende dünyanın gördüğü en güzel kız olacaksın. Yaşın 18 olacak. Boy pos, ohooo, kudretten sürmeli, epilasyon ihtiyacı olmayan, dudaklar doğuştan kiraz böyle. Hatta öyle olacaksın ki, bir sıçrayışta 5m'lik duvardan aşacaksın.

Buyur, tüm kalbinle iman et. Ama sabah uyanınca, sen sen olmaktan çıkıp bu olacak mısın?

anibal,

Neden sadece orayı alıntılayıp yazdın? Bak ne dedim en iyi ihtimalle ıspanak olursun dedim. Bende madde bedenimin gübre olacağını en az sen kadar biliyorum. Lakin cennet algım senin gibi değil, bu yüzden anlaşamıyoruz ya.

Cennet = sonsuz (yada kuranın işaret ettiği gibi uzunca bir süre) huzur ve mutluluk hali.

Cehennem = sonsuz (yada kuranın işaret ettiği gibi uzunca bir süre) acı ve ızdırap hali.

Ben inançlıyım diye senin inanıp reddettiğin şeylere inandığımı düşünmen ise senin hezeyanın, benim değil.

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...