Jump to content

Ölünce ne oluyor?

Recommended Posts

1- bölünerek çoğalan bakteriler mesela....bölündüklerinde ruhları da mı bölünüyor ? onlarda ruh mu yok yoksa ? eğer yoksa onlarda ruh...o zaman canlılık için ruh şartı ortadan KALKAR....

Kısa cevap: Sen çoğaltığında Runun nasıl bölünmüyorsa bakterilerde çoğaldığında ruhları bölünmüyor

2- insan olarak bizim ruhumuz var.....iyi güzel....peki hücrelerimizin her birinin ayrı ayrı ruhu var mı ? yok mu ??

Kısa cevap: İnsanların nasıl bedenleri ayrı ayrı ve ruhlarıda birse, hücrelerde madde olarak ayrı ayrı ruh olarak birdir...

madde ruhun yoğun durma gelmiş bir kısmıdır

3- beyin ölümü gerçekleşen bir insanın durumu nedir ?? onu da merak ettim...adamın beyni ÖLMÜŞ.....ama kalbi atıo hala - nefes alıyor vs. .....bu adamın ruhu gitmiş midir ? duruyor mudur ?

Kısa cevap: insanın ruhu beden ile alakasını tamamen kesince ölüm gerçekleşir, insanın ruhu beden ile tamamen alakasını kesince leş gibi kokar yarım saattan fazla evde durmasın denir kapiş.

sayılar

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 377
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3- beyin ölümü gerçekleşen bir insanın durumu nedir ?? onu da merak ettim...adamın beyni ÖLMÜŞ.....ama kalbi atıo hala - nefes alıyor vs. .....bu adamın ruhu gitmiş midir ? duruyor mudur ?

İslama göre;bir insanın ölene kadar süresi vardır,ama bir insan delirirse imtihan onun için orda bitiyor.İslama tabi olmayıp,deliren bir insan,geri kalan hayatını cehennemlik biri olarak yaşıyor.Delirmek,müslümanların Allah insana ölene kadar süre vermiştir safsatasını yerle bir ediyor.

Sitelerde Paylaş

Kısa cevap: insanın ruhu beden ile alakasını tamamen kesince ölüm gerçekleşir, insanın ruhu beden ile tamamen alakasını kesince leş gibi kokar yarım saattan fazla evde durmasın denir kapiş.

sayılar

Deliren bir insanın ruhu,o insanın içinde ölene kadar duruyor,ama o insan ruhunu kullanamıyor,beyinde ki tahribattan dolayı.Dahası bu insan kafir olarak delirdiyse,geri kalan hayatını cehennemlik biri olarak yaşıyor.Puhahahahaha.

Sitelerde Paylaş

İslama göre;bir insanın ölene kadar süresi vardır,ama bir insan delirirse imtihan onun için orda bitiyor.İslama tabi olmayıp,deliren bir insan,geri kalan hayatını cehennemlik biri olarak yaşıyor.Delirmek,müslümanların Allah insana ölene kadar süre vermiştir safsatasını yerle bir ediyor.

cinnet geçirmek ayrı delirmek ayrı

deli düşüncesi bozuk kimse demektir. Deliye her gün bayramdır... günahkar zalim ve azapta olan bir kimsenin Allah günahlarının neticesi olan azabını kaldırıp onu dünyada deli yapar mı? yapmaz saygılarımı sunarım

günahkarlar daima hayatlarını ruhen huzursuz acı zevksiz asık suratla yaşarlar deli olup rahata ermezler saygılarımı sunarım

önce dini iyiden iyiyi öğrenin sonra konuşun

Sitelerde Paylaş

cinnet geçirmek ayrı delirmek ayrı

deli düşüncesi bozuk kimse demektir. Deliye her gün bayramdır... günahkar zalim ve azapta olan bir kimseyi Allah azabını kaldırıp onu dünyada deli yapar mı? yapmaz saygılarımı sunarım

günahkarlar daima hayatlarını huzursuz acı yaşarlar saygılarımı sunarım

önce dini iyiden iyiyi öğrenin sonra konuşun

Sen hiç deliren insan gördün mü,o insanlar yaşarken ölmüş insanlardır.

Bir de Allah deli yapıyor demiş,senin Allahın mı deli yapıyor,o insanlar yaşadıklarından,beyinlerinde ki bozukluklardan dolayı mı deli oluyor.Allahın emriyle deli oluyormuş bak hele bak.Şimdi bu rezalet yoruma ne diyeceksin.Duydunuz mu la,dindarın Allahı bir insanı deli yapıyormuş,ahahaha.

Sitelerde Paylaş

Sen hiç deliren insan gördün mü,o insanlar yaşarken ölmüş insanlardır.

Bir de Allah deli yapıyor demiş,senin Allahın mı deli yapıyor,o insanlar yaşadıklarından,beyinlerinde ki bozukluklardan dolayı mı deli oluyor.Allahın emriyle deli oluyormuş bak hele bak.Şimdi bu rezalet yoruma ne diyeceksin.Duydunuz mu la,dindarın Allahı bir insanı deli yapıyormuş,ahahaha.

kendini kendin mi yaptın? hadi ihtiyarlarmasana hadiii demek ki senin elinde değil hiç bir şey

Sitelerde Paylaş

Deliren bir insanı Allah delirtiyor demek.Bunu da duyduk ya,daha neler duyacağız.İçinde vahşet,şiddet barındırmasa eğlenceli din aslında.Ahahaha.

Allah batırırkende çıkarırkende ben batırır ben çıkarırım der

O zavallı kendi kendine ben batıyor der ama ben batırırım.. o kendi kendine ben çıkıyorum zanneder ama ben çıkarırım der Allah

Allah her canlın percemninde yakalamıştır... yani Alnından yakalamış çekiyor seni istediği yere

yalnız bazılarını gevşek tutmuş tuttulduğun farkında değil.. bazılarını sıkı tutmuş acıtmış tutarken anlasın diye o kıymetli

öbürü beni perceminimde tutan yok der zanneder , herşeyi kendi yapıyor kendi batıyor kendi çıkıyor sanır...

Sitelerde Paylaş

Allah batırırkende çıkarırkende ben batırır ben çıkarırım der

O zavallı kendi kendine ben batıyor der ama ben batırırım.. o kendi kendine ben çıkıyorum zanneder ama ben çıkarırım der Allah

Allah her canlın percemninde yakalamıştır... yani Alnından yakalamış çekiyor seni istediği yere

yalnız bazılarını gevşek tutmuş tuttulduğun farkında değil.. bazılarını sıkı tutmuş acıtmış tutarken anlasın diye o kıymetli

öbürü beni perceminimde tutan yok der zanneder ki herşeyi kendi yapıyor kendi batıyor kendi çıkıyor sanır...

AmnVRp.jpg

Sitelerde Paylaş

Yavaş yavaş fosil olma süreci başlıyor..

Ama milyonlarca yıl sonra birisi zaman makinesi icat ederse, belki tekrar yaşayabilirsiniz.

Veya doğada bulunan tüm DNA lardan tekrar insanlar oluşturulursa, aynı bilinci hissetmek mümkün olur mu, bilmiyorum?

Bir de dondurma yöntemi var.

Bunların hepsi zor. ama imkansız diye birşey de yoktur.

Sitelerde Paylaş

Ama milyonlarca yıl sonra birisi zaman makinesi icat ederse, belki tekrar yaşayabilirsiniz.

Veya doğada bulunan tüm DNA lardan tekrar insanlar oluşturulursa, aynı bilinci hissetmek mümkün olur mu, bilmiyorum?

Ve lekad kerremna beni adem: Ey kullarım Yemin billah ederim ki Her adem oğulu keramet sahibidir.

Dini kerametlerde ölü diriltilmiştir fenni karemetlerde ölü diltilecektir.

Hadisi şerif: Keramat-ı diniye mukabili, Keramat-ı fanniyede zuhur etmedikçe, Allah bu aleme nihayet vermiycektir..

Dini kerametlerde ölü diritilmiştir. fenni keametlerde de ölü diriltilecektir. yani hepimiz dirilicez vallahi billahi..

Allah ondan sonra paydos diycek bab-ı kudrete kadar el uzattınız bundan sonra bu alem değişecektir diycek. kıyamet olucaktır..

kıyamet günü yok olmak yoktur..

yevme tebeddükl arza gayrel arza: Kıyamet anından bu arz başka bir arza tebeddül edecektir. yok olmak yoktur...

Sitelerde Paylaş

Ve lekad kerremna beni adem: Ey kullarım Yemin billah ederim ki Her adem oğulu keramet sahibidir.

Yemin eden tanrı kime yemin ediyor? Herhalde Brahma'ya. Ne de olsa yaşça büyüğü. Allah daha put olmak için hazırlanan helvayken, uydurulmasına yüzlerce yıl varken, Brahma insanlara yön veriyordu.

Bir tanrının inandırıcı olmak için yeminler billahlar etmesi pek bi' zaafiyet, pek bi' kepazelik, çokca çocukça, epey de komik.

"Vallaha ben tanrıyım"

"İki gözüm önüme aksın ben varım."

Gibi cümleler kuran bir kitaptan medet umanlar öldüğünde önce beyinleri bozulacak muhtemelen.

Sitelerde Paylaş

ölümün bilimsel açıklaması ne ölünce herşey bitiyormu?bilime göre ruh varmı? araştırma yaptım ama tam sonuca ulaşamadım bu konuyuda bunun için açtım yanıtlarınızı bekliyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

doğmadan önce nasıldı aynen öyle işte bir halt yok

Sitelerde Paylaş

zaman makinesini geç olmaz o iş çok paradoks var :D ayrıca gelecekte biri icat etmiş ve buraya gelmiş olsaydı bunu bilirdik :D tabi saklanmassa ama hala çok paradoks var

Sitelerde Paylaş

Eğer doğal işleyiş esnasında kaza sonucu ortaya çıktıysak ölünce yok olacağız. Entropi yasası gereği Evreni de aynı son bekliyor.

Şayet eğer Tanrı bizi yarattıysa insanın içindeki kalıcılık ve yaptıklarının boşa gitmemesi arzusunu bildiğine göre bir planı vardır.

Tartışılmayacak bir gerçek var; hepimizi aynı akıbet bekliyor! ;)

Sitelerde Paylaş

1- bölünerek çoğalan bakteriler mesela....bölündüklerinde ruhları da mı bölünüyor ? onlarda ruh mu yok yoksa ? eğer yoksa onlarda ruh...o zaman canlılık için ruh şartı ortadan KALKAR....

Kısa cevap: Sen çoğaltığında Runun nasıl bölünmüyorsa bakterilerde çoğaldığında ruhları bölünmüyor

(Biz bölünerek mi çoğalıyoruz be hey dangalak ? ama bakteriler bölünüyor......sanırım ruhları da bölünüyordur ???)

2- insan olarak bizim ruhumuz var.....iyi güzel....peki hücrelerimizin her birinin ayrı ayrı ruhu var mı ? yok mu ??

Kısa cevap: İnsanların nasıl bedenleri ayrı ayrı ve ruhlarıda birse, hücrelerde madde olarak ayrı ayrı ruh olarak birdir...

madde ruhun yoğun durma gelmiş bir kısmıdır

(bu yazdığından kendin bi bok anlayabiliyor musun ?.....bütün insanlık olarak tek bir ruha mı sahibiz yani ? )

sayılar

(yani ruhun BEYİN ile herhangi bir alakası ilişkisi YOKTUR ?? demi ? )

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...