Jump to content

Anunnakiler ( Gökten gelen Tanrılar )

Recommended Posts

Sevgili bergüzar.

Yanıtın tipik dindarlar gibi. Özetle; Allah bilir. Diyorsun!

Ben tanrı niçin kendini saklıyor? diye soruyorum.

Yanıtın.

O sistemi öyle kurmuş. Vardır bir bildiği. Bizim bunları konuşmamızın bir faydası yok. Diyorsun.

Şimdi bu yanıt mı?

Bilmiyorum desen daha dürüstce bir yanıt olur.

Sevgiler.

Yapma Ekincim ya,

Tipik dindarlar gibi Allah bilir demek, ben bilmiyorum demek olmuyor mu?

Lütfen, çok rica ediyorum.

Ki Allah bilir demiyorum, sen Tanrıyı ilgilendiren bir soruyu bana soruyorsun ve verilmesi gereken en dürüst cevabı veriyorum, yine beğenmiyorsun. E bergüzar daha ne yapsın? :)

Şimdi şu kullandığımız microsoft denen zımbırtıyı Bill Gates di sanırım o kurmuş, sistemi yani.

Bu sistemde beğenmediğimiz, değiştirmek istediğimiz şeyleri muhatabımızı biliyoruz ve görüyoruz ve tanıyoruz. Önerilerimizi ona sunabiliriz.

Lakin karşımızda işte kendini gösteren bir Tanrı yok, demekki nasıl düşünmeliyiz?

Sistemde, yani insanlar arasında seninde beğenmediğin bir sömürü ve kapitalizm düzeni var ise aha bunu Tanrı yaptı demek yerine, yani sana göre olmayan bir varlığa havale etmek ve olmayan varlıktan medet ummak yerine, bak işte insan denen varlıklar var, biz yani. Demekki sistemin muhatabı biziz ve bizim düzeltmemiz gerekiyor. Zira dedim ya hangi başlıktaydı bilmiyorum. Tanrı bu dünyada bizimle yaşamıyor, biz bu dünyada bizimle yaşıyoruz sevgili Ekincim.

Ha görünmeyen varlıklar, uzaylılar vs açısından diyorsan sistemi, biz zaten onları şu an bilmiyoruz, yani varlıklarını nesnel olarak deneyleyemedik. Eğer birgün deneyleme fırsatımız olursa onu o gün gelince düşünürüz. Doğmamış çocuğa don biçmenin bir anlamı yoktur gibime geliyor, ne dersin?

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bende gençken bu tür kitaplar okuyordum,fenomen dergileri falan.Ama yaş ilerledikçe belirli bilgi birikim sahibi olunca daha ciddi düşünüyorsun.

Şu anda mesela uzaylıların varlığına inanmakla beraber onlarla hiçbir zaman iletişim kuramayabileceğimizide biliyorum.Önceden ufolara inanıyorken şimdi inanmıyorum.

Süreç meselsi bu.Zecharia Sitchin bir sümerolog ama yalnızca o dünyada tek sümerolog değilki bir sürü var hatta Bizim Muazzez İlmiye Çığ var gerçi onun bu konuda yorumunu bilmiyorum ama

diğer sümerologların Zecharia Sitchin'i ciddiye almadığını biliyorum.(internetten küçük bir araştırma ile) hatta bir sitesi bile var "http://www.sitchiniswrong.com/"

SAygılar

Sitelerde Paylaş

Ne çabuk hevesin kaçtı sevgili Nesren.Jake.

Kapalı çarşıda itboku satanlar. Gelin Gelin bu paketlenmiş itbokudur diye satmazlar. Saç dökülmesine, cilt yaralarına, böbrek ve safra taşlarına iyi gelir diye uyduruk etkiler yüklerler.

Daha malını pazarlamadın ki. Etkilerini söylemedin ki.

"Gökten gelen tanrılar" Neymiş? Neyin nesiymiş? Hele biraz anlat!

Müslümanların, hristiyanların, yahudilerin tanrıları da zaten gökte ikamet etmekte. Kimisi ayda, kimisi güneşte olduğunu iddia ediyor. Seninki hangi galakside, nereden gelmiş?

Gelmiş de ne yapmış. Koca koca taşları yanyana mı getirmiş? Getirmiş de ne olmuş? Ne anlatmak istemiş? vs vs.

Tv nin birinde ingilizlerin tarihi eşyal müzayedesi var. İngilizler ellerine geçen eski eşyaları getirip eksperlere gösteriyor ve değeri hakkında fikir ediniyorlar. Bazıları farkında olmadan çok değerli eşyaları getiriyor bazıları da çerden çöpten şeyler oluyor.

Hele anlat bakalım bu "Gökten gelen tanrılar" ne menem antika bir şeydir. Biz de bir değer biçelim. Seccadeden, tesbihten veya takkeden daha değerli mi? Anlayalım.

Böyle esnaflık olmaz. Çok çabuk pes ediyorsun, iyi tezgahtar değilsin, müşteriyi kovuyorsun adeta. Ben yutturamadım, yandaki dükkan yutturur, diye yandakine havale ediyorsun.

Seccade veya takke müşterisi olduğumu nereden anladın?

Sevgiler.

Bu bağnazlıkla seninle ne konuşmamı bekliyorsun ?

Hiç mi ?

Doğru !

Elbette hiç ! Tahmin ettiğin gibi.

Sitelerde Paylaş

Peki gökten gelenleri yaşadıkları gezegene kim getirmiş? Onları da onların uzaylıları mı getirmiş? Bu bir tür kısır döngü olmuyor mu ha?

Dostum ne alakası var ?

Gökten gelen Tanrılar ifadesini sümerliler kullanıyor.Onlara Tanrı demelerinin nedeni ölümsüz olmaları.Ölümsüzlükten kasıtları ise korkunç derecede uzun ömürlü olmaları.Bunlar sümer yazıtlarında Tanrı diye anılan uzayın bir köşesinden gelen dünya dışı varlıklar.Büyük bir teknolojileri var ve sümerler dönüp dolaşıp hep bunları anlatıyorlar.Üstelik sümerler bunlarla birebir iletişimdeler.Yani görüyorlar,iç içeler.

Yani bildiğimiz anlamda Tanrılardan bahsetmiyorum.Dünya dışı varlıkların bu dünyada bilinen en eski kavim tarafından anlatımı.

Olay bu kadar.

Sitelerde Paylaş

Malesef değişik ve sıradışı şeyler hep ilgi çekmiştir.Hele konu dinlerle ve uzayla alakalı olunca daha bir ilgi toplamıştır.Marduk 2012 ve buna benzer konular çoğu forumda ciddi ciddi tartışılıyor.

Bu arada Nesren ve Akheneton aynı kişi değil.Ayrıca wang yu'yu çözemedim paranoid yorumlar dedik diye forumdan gitmiş Akhen böyle yapmazdı:D

Bu nasıl bir mantık : )

Ben şimdi sizinle iç içe olacağım.Ve gökten gelmiş güçlü bir kavmin dünyayı yönettiğini söyleyeceğim , bunuda 5 tonluk kayalara yazacağım ve kimsede bana demeyecek ki nerede bunlar ? Bunların uçan sandalları var , şurada oturur diyeceğim,şu güçleri var diyeceğim ve iç içe yaşadığım siz bana o nerede demeyeceksiniz ama memleketin her yerinde bu anlatılan şey egemen olacak, kutsal inanç evlerinde bunlar anlatılacak , bunların destanları söylenecek ama bunlar olmayacak öyle mi : )

Yahu sizde nasıl bir matematik var ? Nasıl bir mantık var ? Kafanız bu kadar mı az hesap yapıyor ? Ben size bir yalanın sonra ki zaferini anlatmıyorum.Adamlar yaşadıkları şeyleri güncel olarak betimlemişler. Sonradan uydurululan bir masal değil bunlar.Üstelik sümerler yeryüzünde bilinen en eski medeniyettir. Nasıl olmuşsa tarih sahnesine çıktıkları anda birçok konuda oldukça ileri bilgiye ulaşabilmişler ve şaşırtıcı eşyalar üretebilmişlerdir.

Yani insan biraz hesap kitap yapar !

Sitelerde Paylaş

Böyle yaratıklar söz konusu ile değil.Evrende şimdiye kadar bizlerden başka hiç bir kozmik canlılık keşfedilememiştir.Burda ayrı ayrı teorilerle safsataları dinlemek,tuvalaette şarkı okumak gibidir.İnsan Cenab-ı Hak yaratmıştır.Göklerden tanrıda gelmez.İlah ya 3 boyutluda olur yada heryerde.tek bir noktada olamaz.Allah 'ın varlığı tüm kainatı kapsamaktadır.

3 satırlık ana yazıyı okumadın,kainatın kitabını yaladın yuttun öyle mi ? Demek evrende bizlerden başka hiçbir kozmik canlılık keşfedilememiştir.

Aynı kafa ile ateistlerde Allah keşfedilememiştir diyince onlara küçük beyinli demeyi pek severiz öyle değil mi ?

Gözünün önünde trilyon kere trilyondan fazla yıldız var ve senin hiç ihtimal veresin yok. Bu ihtimal cimriliği ile aman sen Ateist olma valla burnumuzdan getirirsin.

Ayrıca cinn meselesini Kuran içinde iyice bir düşün derim.Hoş düşünmek ve sen pek yan yana gelebilecek gibi durmuyorsunuz ama neyse.Denemekten zarar gelmez.

Sitelerde Paylaş

3 satırlık ana yazıyı okumadın,kainatın kitabını yaladın yuttun öyle mi ? Demek evrende bizlerden başka hiçbir kozmik canlılık keşfedilememiştir.

Aynı kafa ile ateistlerde Allah keşfedilememiştir diyince onlara küçük beyinli demeyi pek severiz öyle değil mi ?

Gözünün önünde trilyon kere trilyondan fazla yıldız var ve senin hiç ihtimal veresin yok. Bu ihtimal cimriliği ile aman sen Ateist olma valla burnumuzdan getirirsin.

Ayrıca cinn meselesini Kuran içinde iyice bir düşün derim.Hoş düşünmek ve sen pek yan yana gelebilecek gibi durmuyorsunuz ama neyse.Denemekten zarar gelmez.

Bak.Allah o Allah gibi kudretiyle herşeyi kuşatmıştır.İstedikten sonra neden canlı yaratmazsın.Bu benim tezim.Belki vardır.Ama nedne olsun ki diyorum.Zaten dünyada biçok canlı var.Allah burda kudretini bizlere gösteriyor.60 yıldan beri nasa uzaydan gelecek bir mesaj için tüm uydularını seferber etmiş dinliyorlar.Ama çok saçma bu.Bu kadar canlılık yaratmış Allah bu dünyada.Herkes içi boş uzaya bakıyor canlı var mı diye.Uzay gerçekten çok güzel yaratılmış dünya gibi.Canlılığın olması ihtimaldir.Çünkü bakıyoruz dünyaya,çok zor koşullarda bile,ekstrem yaşam şartlarda bile yaşayan mikroorganizmalar,bakteriler var.Mesela metan gazı.Metan gazı bazı gezegenlerde bulunmaktadır.Gezegenin tabakasını kaplamaktadır.Hatta içinde suy elementi bile bulmuş nasa ama bunu yanında yoğun miktarda kanbonmonoksitte var.Yani demek istiyorum ki,neden olmasın,belki vardır bizden milyonlarca ışık yılı ötede bir yaşam veya canlı.Ama olsa ne yazar,tek imtihan sahası bu dünyamız olduğuna göre buraya bakmalıyız.Beni öldürmeye kalkışsan bile ateist falan olmam haşa!Merak etme sen.Ama ben sana dine davet ediyorum kapımız açık,geçte kalmış sayılmazsın.İş Allah hakkında hüküm verene kadar...

Sitelerde Paylaş

Selam Mücahid,

Bu iletin bu zamana kadar savunduğun iletilerin ile çelişiyor. Neden mi? Sana burda geldiğinden beri hani ortalarda bir Tanrı yok, neye göre var diyorsun diyorlar ve sende dilin döndüğünce var olan Tanrıya olan güvenini anlatmaya çalışıyorsun.

Peki şimdi böyle canlıların olmadığını bilmediğimiz için onları niçin yok kategorisine koydun. Şimdi burdaki ateistlerden ne farkın kaldı.

Onlarda Tanrıyı göremedikleri ve olduğuna dair bir nesnel bir veriye ulaşamadıkları için yok diyorlar. Peki niçin biraz empati yeteneğini kullanmıyorsun?

Ben inançlı biriyim, söyleyim. Ateist sanma benide. Kurandaki şu ibareleri düşün.

Onlar sizin göremediğiniz yerden sizi görürler der.

Cin kavramı var, bilirsin. Bunlar belki bizi tespit edebilmiş fakat bizim henüz tespit edemediğimiz bizim uzaylı diye tabir ettiğimiz başka varlıkları kapsıyor olamaz mı? Herşeye gücü yeten Tanrının bizden başka canlılar oluşması için başka bir sistem kuramayacağını, o canlıların bizden haberdar olup ama onların varlıklarını bize göstermeyecek teknolojik olarak ileri canlılar yaratabileceği düşüncesi sonsuz kudretli Tanrıya zor mu? vs vs vs.

Şimdi bu dediklerimle beraber belki ateistleri biraz daha anlar, onlarla bu konularda tartışmadaki argümanlarını bunun üzerine kurabilirsin.

Benim fikrim ise, bizden başka canlılar olabilirde, olmayabilirde. Nasılki Tanrıyı nesnel alana sokamayıp varlığına inanıyor isem ve bu Tanrının herşeye gücü yetiyor ise, sonsuz güçlü ve kudretli Tanrı herşeye kadirdir diyerek bu konu bizim için gaybın alanıdır deyip oraya taş atmanın bir anlamı yoktur.

Olabilirde, olmayabilirde.

Bu arada sevgili Nesren, o kitap bende var. Çok çok arzu edersen sana hediye edebilirim. Lakin çok cömert olmama rağmen en değerli hazinem kitaplarımdır demekten geri duramayacağım ablam. :)

Selam ederim.

Canım ablam sen başkasın. Az önce diğer arkadaşlara bazı şeyler yazdım.Sonrada senin yazını okudum.Sen daha güzel bir uslupla aklımdan geçenleri yazmışsın.Hemde birebir aynı mantıklarla.

Cinn meselesine gelince. Benim algımda iyi saatte olsunlar şeklindeki cinlerden eser yok,meleklerden eser yok.

Bir cinndir almış başını gider.Neymiş işte onlar görünmez varlıklarmış vs vs. Kim diyor görünmez olduklarını ? Kuran mı ?

O halde ya ben körüm yada ... çoğu okuduğunu papağan gibi okuyor,sadece duyduğuna inanıyor.Üstelik o papağan gibi okunmaya Kuran'ıda dahil ediyorlar.

Burda cinlerin kendilerinin mi görünmez olduğu söyleniyor ? Yoksa senin belirttiğin gibi bulundukları yerin mi öyle olduğunu söyleniyor ?

Zaten cinn kelimesinin anlamı izole demektir.Örneğin cenin kelimesi bu kökten gelir.Cenin görünmezmidir ? Yoksa bulunduğu izole yer nedeni ilemi görünmemektedir ? Cennet,cinnet hep aynı kök. İyi saatte olsunlardan değilde bu gökten gelenlerden bahsediliyor olmasın Kuran ?

Üstelik çoğunuzun anlam veremediği bir ayet olduğunu tahmin ediyorum.Onlar cinlerle Allah arasında bir soy-neseb bağlantısı kurdular der Kuran.

Acaba bahsedilen bağlantı bu olmasın ? Gökten gelen Tanrı , Tanrılar gibi ifadeler belkide bu ayetin anlattığı şeydir , olamaz mı ?

Kaldı ki cinn meselesini Süleyman meselesini çözmeden çözmek pek mümkün değil bana göre.Bu konu en net Süleyman meselesinden anlatılır.

Süleyman ins ve cinnin yöneticisidir ! Bizim onları göremediğimiz yerden bizi gören cinnlerin yeri neresiymiş ki Süleymana hizmet edebilmişler ?

Daha doğru soru Süleyman kim ?

Sitelerde Paylaş

sen aslında kendini reddediyorsun.Yaratanını bırakarak kendini aciz bırakıyorsun.Acıyorum sizlere.

Buyur işte !

İslam Dininin Türkçe ifadesi budur = Bağlılık İlkesi. Din din din diyoruz,daha din kelimesinin anlamını bilmiyoruz ki,İslam'ı bilelim !

İslam Dini = Bağlılık İlkesi

Müslüman = Bağlanan

İslam = Bağlılık

Din = İlke

Sitelerde Paylaş

Kardeş hatırlarsan 2 sene öncesinden beri bana bunu söylüyorsun.Ne demiştim o zaman sana ? Ben bu dinden asla çıkmam. O treni çoktan kaçırdım ben.

Gerçi bazı açılımlar fikirlerimi değiştirmemiş olmasaydı ben asıl o zaman dini terk etmiş olurdum. Ama bu bahsettiğim açılımlar yüzünden sen bana dinden çıkmak üzeresin diyorken,ben asıl onlar sayesinde asla ama asla bu dinden çıkmam diyorum.

Not : Bana derken,sen kendin dinden çıkacan : )

Sitelerde Paylaş

Bir kere olsun şakaya vuracağına şunu adam akıllı bir inceleseydin :)

Sen bağnaz olmayan, akıllı bir adamsın :)

Kardeş ben onu reddetmiyorum ki ? Ama ben şunu diyorum.Çok daha önemli,çok daha faydalı bir yanı var Kuran'ın.Onun mesajı 19 meselesinden çok daha kolay ediyor insanı.Yani ben kolay ve daha ikna edici olanı varken neden bunu anlamak yerine onunla uğraşayım diyorum.Kaldı ki ben inanan biriyim.19 konusunun ilginç olması,tutarlı yanlarının olması beni yeterince ikna ediyor ama ben daha ilgi çekici bulduğum mesajın özünü anlamayı tercih ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Canım ablam sen başkasın. Az önce diğer arkadaşlara bazı şeyler yazdım.Sonrada senin yazını okudum.Sen daha güzel bir uslupla aklımdan geçenleri yazmışsın.Hemde birebir aynı mantıklarla.

Cinn meselesine gelince. Benim algımda iyi saatte olsunlar şeklindeki cinlerden eser yok,meleklerden eser yok.

Bir cinndir almış başını gider.Neymiş işte onlar görünmez varlıklarmış vs vs. Kim diyor görünmez olduklarını ? Kuran mı ?

O halde ya ben körüm yada ... çoğu okuduğunu papağan gibi okuyor,sadece duyduğuna inanıyor.Üstelik o papağan gibi okunmaya Kuran'ıda dahil ediyorlar.

Burda cinlerin kendilerinin mi görünmez olduğu söyleniyor ? Yoksa senin belirttiğin gibi bulundukları yerin mi öyle olduğunu söyleniyor ?

Zaten cinn kelimesinin anlamı izole demektir.Örneğin cenin kelimesi bu kökten gelir.Cenin görünmezmidir ? Yoksa bulunduğu izole yer nedeni ilemi görünmemektedir ? Cennet,cinnet hep aynı kök. İyi saatte olsunlardan değilde bu gökten gelenlerden bahsediliyor olmasın Kuran ?

Üstelik çoğunuzun anlam veremediği bir ayet olduğunu tahmin ediyorum.Onlar cinlerle Allah arasında bir soy-neseb bağlantısı kurdular der Kuran.

Acaba bahsedilen bağlantı bu olmasın ? Gökten gelen Tanrı , Tanrılar gibi ifadeler belkide bu ayetin anlattığı şeydir , olamaz mı ?

Kaldı ki cinn meselesini Süleyman meselesini çözmeden çözmek pek mümkün değil bana göre.Bu konu en net Süleyman meselesinden anlatılır.

Süleyman ins ve cinnin yöneticisidir ! Bizim onları göremediğimiz yerden bizi gören cinnlerin yeri neresiymiş ki Süleymana hizmet edebilmişler ?

Daha doğru soru Süleyman kim ?

Ah Nesren sende çok başkasın inan. :) Ama Afromditim de çok başkadır benim nazarımda.

Neyse konumuza dönelim ve bakalım neler bulacağız:

ZÜLKARNEYN: Sözlükte iki boynuz sahibi demektir. Kuranın inişinden önceki eski dünyada krallar ve imparatorlar, tanrısal güç sembolü olarak boynuzlu taç giyerlerdi. Boynuzlar kutsal boğa (bakara) kültünü yansıtırdı. Mezopotamyanın gökyüzü ve sema Tanrısı olan An (Anu) boynuzlu başlığı yöneticilik ve kraliyet düşüncesinin kişiselleştirmiş haliydi. Sümerliler onu An diye adlandırırlardı. Yıldızlar onun askerleri, samanyolu ise onun kişisel yoluydu. İşte bu gök Tanrısının yeryüzündeki temsilcisi durumundaki krallara Zulkarneyn deniyordu. Zamanla dini anlamı unutularak her kralın alelade taktığı bir krallık armasına dönüştü. Şu halde Zulkarneyn iki boynuzu olan taç sahibi kral demektir. Araplar bir Sami halkı olarak bu ismi bilirlerdi ve buna yabancı değillerdir. Bu kelimeyi duyunca bir kraldan bahsedildiğini hemen anlarlardı... Kuranda anlatılan Zülkarneyn kıssasının temel mesajı bu nedenle siyasidir. Yeryüzünde kendisine iktidar verilmiş bir siyasal güç hangi değerlere göre hareket etmelidir? İktidarın varlık gerekçesi nedir? Hangi temel amacın vesilesi olarak kullanılmalıdır? Kuran, bizdeki Dede Korkut, Farslardaki Zaloğlu Rüstem halk anlatıları gibi, Arapların zihinlerinde yer etmiş bu Zülkarneyn kendi aralarında anlatıp durdukları kral hikayelerini format olarak kullanıyor ve bu bilinçaltını devindirerek evrensel mesajlar veriyor. Kral hikayelerinin ayrıntısına girmek yerine, bu anlatım tarzını format olarak kullanıyor ve buradan çıkarılması gereken siyasi/ahlaki mesajın ne olması gerektiğine yoğunlaşıyor. Zülkarneyn kıssasında bunun tipi örneğini görmekteyiz.

diyor sevgili İhsan Eliaçık. Tabi bu Nesren balamı kesmeyeceği için şimdi biraz Süleymana bakalım. :)

Bunu elimdeki mealden yazacaktım ama Nesren balam uzun biraz. İnternette pdf olarak varmı kopyalayım dedim ama onuda bulamadım. Umarım yarın vaktim olur ve yazarım.

Böyle böyle konuları teker teker işleyince ben inanıyorumki taşlar yerine oturacak.

Çünkü hala bizim 1400 yıl önceki algıda ve bilgide olmamızı isteyen o kadar çok zat varki, işimiz çok ve yolumuz çetin.

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Yapma Ekincim ya,

Tipik dindarlar gibi Allah bilir demek, ben bilmiyorum demek olmuyor mu?

Lütfen, çok rica ediyorum.

Ki Allah bilir demiyorum, sen Tanrıyı ilgilendiren bir soruyu bana soruyorsun ve verilmesi gereken en dürüst cevabı veriyorum, yine beğenmiyorsun. E bergüzar daha ne yapsın? :)

Şimdi şu kullandığımız microsoft denen zımbırtıyı Bill Gates di sanırım o kurmuş, sistemi yani.

Bu sistemde beğenmediğimiz, değiştirmek istediğimiz şeyleri muhatabımızı biliyoruz ve görüyoruz ve tanıyoruz. Önerilerimizi ona sunabiliriz.

Lakin karşımızda işte kendini gösteren bir Tanrı yok, demekki nasıl düşünmeliyiz?

Sistemde, yani insanlar arasında seninde beğenmediğin bir sömürü ve kapitalizm düzeni var ise aha bunu Tanrı yaptı demek yerine, yani sana göre olmayan bir varlığa havale etmek ve olmayan varlıktan medet ummak yerine, bak işte insan denen varlıklar var, biz yani. Demekki sistemin muhatabı biziz ve bizim düzeltmemiz gerekiyor. Zira dedim ya hangi başlıktaydı bilmiyorum. Tanrı bu dünyada bizimle yaşamıyor, biz bu dünyada bizimle yaşıyoruz sevgili Ekincim.

Ha görünmeyen varlıklar, uzaylılar vs açısından diyorsan sistemi, biz zaten onları şu an bilmiyoruz, yani varlıklarını nesnel olarak deneyleyemedik. Eğer birgün deneyleme fırsatımız olursa onu o gün gelince düşünürüz. Doğmamış çocuğa don biçmenin bir anlamı yoktur gibime geliyor, ne dersin?

Selam ederim.

Sevgili bergüzar, seni ve diğer dindarları gördükce aramızda anlamlı bir bağ kuramayacağımızı hissediyorum. Bu bağı ya bilinçli olarak kurmak istemiyorsunuz veya gerçekten biribirimizi anlamıyoruz.

Yaw Bil Gates sistem kurmuş da kendini mi saklamış. Sistemi de biliyoruz. Sistemi kuranı da.

Tanrı için, sistemi kuranın kendini saklama gerekçesini soruyorum israrla. Verdiğin yanıtlardan bir şey anlayan varsa geri gelsin.

Sistemin gereği gibi bir yanıt hiçbir yaraya merhem olmuyor.

Aklıma, ateistforumun arşivinin kullanıma açılmaması geldi nedense.

Zamanı gelince kullanıma açılacak diye yanıtlar veriliyor.

Şimdi gerek senin sistemin gereği tanrı kendini saklıyor yanıtı ile, zamanı gelince kullanıma açılacak yanıtı birbirine çok benziyor. Arşiv belki dedikleri gibi zamanı gelince açılacak ama seninkinden hiçbir şey çıkmaz.

Sistemin gereği.

He vallah! kurduğu sistem gereği allah kendini saklıyor.

Biz de yedik.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...