Jump to content

allah neden mükemmel bir cehennem yaratmamış ?

Recommended Posts

Cehennem azabı sadece ateş değildir. Birçok azap çeşitleri vardır. Birkaçı şöyledir:

1- Soğukla azap,

2- Yılan akrep gibi hayvanların sokması,

3- Başına topuzlarla vurmak,

4- Aç bırakmak,

5- Zakkum yedirerek bağırsakları parçalamak,

6- Vücutları büyültülerek azabın şiddetlendirilmesi,

7- İrinli su içirmek,

8- Gayya kuyusuna atmak,

9- Uçurumlardan yuvarlamak,

10- Zifiri karanlıkta azap,

11- Büyük azap veren pis kokulara maruz bırakmak,

12- Azapların her gün katlanarak çoğaltılması,

13- Sonsuza kadar azap edilmesi.

Kadı zade Ahmed efendi buyuruyor ki:

Cehennemde bir yere Zemherir denir, yani, soğuk Cehennemdir. Soğukluğu pek şiddetlidir. Bir an dayanılmaz. Kâfirlere, bir soğuk bir sıcak, sonra soğuk sonra sıcak Cehenneme atılarak, azap yapılacaktır. (Amentü şerhi

Uff çok heycan veirci :lol:

Ulan allah mzoşistlerin başıymış :):lol:

Sitelerde Paylaş
Benim korktuğumu da nasıl söyleyebiliyorsunuz benim korkum yok asıl korkması gereken sizsiniz neyin delili yok birşey yazıyorsunuz ama ne istediğinizi bilmiyorsunuz daha bence siz hiç yolda olmamaktansa bir yola çıkın ama bu doğru olan Allah'ın hak dini olsun bizim dinimizde kötü olan nedir sen ya iyilik yapan biri değilsin hep kötü işlerdesin o yüzden kabullenemiyorsun o zaman Allah'tan ne bekleyebiliyorsun ama Allah o kadar merhametli ki seni bile affeder..Ve son olarak sizden ricam ben sizin inançlarınıza saygı duyuyorum inanmasam da siz benim dorularıma ve kitabıma peygamberime ve Allah'ıma uygunsuz şeyler söylememeye çalışın amaç kırıcı olmamak olsun her durumda!!!

ya bak delil getirmiyorsun.hakaret ediyorsun üstelik.

sen bizim inançlarımıza saygı duyuyorsan, kendi inancını gözden geçir arkadaşım.senin inancın farklı inançlara izin vermez.

ecnebiler cizye varip belki yırtabilirler ama bizim gibilerin,yani islamken dinden çıkanların öldürülmesi gerekir.kütübü sitteyi karıştır biraz.

bu konularda pek bilgin olmadığını belli ediyorsun.samimi olduğunu ve kıvırmadığını da görüyorum ayrıca.ancak düşüncelerine ve idialarına dayanak göstermen gerekiyor.

saygılarımla... ;)

Sitelerde Paylaş

Bak metal saçma sapan şeylere inanıyorsun tamam o senin zavallılığın eğer insan hataları varsa ve burada bir şekilde cezasını almayacaksa ne bekliyorsun heralde bedeli olacak bu dünyada cezasını çekene neden bir acı daha eklensin kimileri burada alır kimileri ise orada sen ister inan ister inanma sonuç bu ;)

Sitelerde Paylaş
Bak metal saçma sapan şeylere inanıyorsun tamam o senin zavallılığın eğer insan hataları varsa ve burada bir şekilde cezasını almayacaksa ne bekliyorsun heralde bedeli olacak bu dünyada cezasını çekene neden bir acı daha eklensin kimileri burada alır kimileri ise orada sen ister inan ister inanma sonuç bu ;)

saçma dediğin şey nedir?

Ben inanmak istmeiyorum dünyadsa 50 bin iyilik ypatım say. Yine cehnnemde eziyetmi çekcem.

Bu allah hiç adil değil.Saçma sapan derken ilk önce dinini tam incele.Allah diyonuz bi hayrı olmadı dünyaya

Sitelerde Paylaş

Sevgili burcem,

On-line kurancılara göre kabir azabı yoktur

Gelenekçilere göre ise tam tersi vardır

Papatya falı gibidir yani...

Bir vardır bir yoktur..

Senden ricam şu forumdaki tartışmaları objektif şekilde takip etmendir.

Sağlıcakla

Sitelerde Paylaş

Burçem,

şu => http://www.diyanet.gov.tr/kuran/search.asp link'i tıkla.

ilk boşluğa "kabir azabı" yaz,

ve varlığından o kadar emin olduğun şeyin var olup olmadığını gör...

Bir de "kabir" yaz istersen, ikinci sayfada bak ne var:

Âdiyât Sûresinin 9,10,11 . Ayetinde

Acaba o bilmiyor mu ki, kabirlerde bulunanlar çıkarıldığı ve kalplerdeki ortaya konulduğu zaman, işte o gün onların Rabbi kendilerinin her halinden mutlaka haberdardır.

Neymiş, kabirden çıktıktan sonra kalplerindeki ortaya konuluyormuş. Kabirdeyken değil.

tarihinde K.C.ezam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bi dindara sorayım o zaman sen bi oyuncak yaratıyosun konuşabilen düşünebilen ve sonunda ölen... ama o sana karşı geliyor seni inkar ediyor kötülük yapıyor...sen onun cezasını seni inkar etti kötülük yaptı... diye sonsuza kadar yakar mısın???bi dindar arkadaşım cevap verirse çok sevnirim

tarihinde gksplsener tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...