Jump to content

İsa Nasıl Babasız Doğdu?

Recommended Posts

• İleti 186
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sayın emekcan,

öncelikle bu sitede doğru düzgün hakaret etmeden yazmayı başarabilen bir ateise gördüğüm için memnun oldum. baba isterseniz krem peynire tapın, derdim bu değil bi kaç tane çakal Allah'a hakaret edince, sinirleniyorum.

düşüncelerine karışamam hayat senin ama şöyle bi kainatı incele ne olur, bu düzen bi düzensizlikten nasıl oluşur, buna gerçekten inanıyorsan bir şey diyemem sadece kalbinin sesini dinle.

dediğiniz örneği darltırsak kendi kendine , bir gökdelen, kum fırtınasından oluşur ve kusursuz bi mühendislik tasarımı olarak karşıma çıkarsa, (asansörleri jakusileri olacak :) ) söz ateist olacam.

saygılar.

Allah'da kitabında onlara hakaret ediyor merak etme,her şey karşılıklı. :) Kum fırtınasından gökdelen olma olayı kum fırtınasından gökdelenlerin oluştuğu bir evrende olabilir ama ne yazık ki bizim bulunduğumuz evrenin yapısı buna uygun değil. Biz şimdilik dağlar oluşturabiliyoruz ama sen ona bile Allah'ın mucizesi diyorsun. Sonsuzluğun içinde kaçıncı evren denemesi olduğumuzu ve bu sonsuzluğun içinde kaçıncı hayat debemesinde meydana gelen zeki varlıklar olduğumuzu bilemem ama sen istesende istemesende,beğensende beğenmesende evrim diye bir gerçek var. Yaklaşık 15 milyar yaşında bir evrende 4.5 milyarlık bir yaşı olan bir gezegenin en son meydana gelmiş türleriyiz.Gezegenimizin yaşıyla kıyaslarsak bir göz kırpma süresi bile değil mevcudiyetimiz. İnsanlık tarihi dediğin zaman ne kadar ki? Yaklaşık 3.5 milyar yıl bu gezegende tek hücreli canlı dışında gelişmiş bir organizma bile var olmamış. Bu alemin yaratılış sebebi insansa bu kadar zamana ne gerek vardı? Bak Allah bile israf etmez dersiniz ama maşallah bol keseden zaman dağıtıyor. Sen bana 300 milyon yıl önceki fosil tabakalarında bir memeli fosili getirirsen bende iman ederim bak bunu da söyleyeyim.

Sitelerde Paylaş

tanrı niye bir çocuğun var oluşunda nefsini ortaya koysun?

Bu kendisine şirktir çünkü tanrının nefsinden oluşmuştur o çocuk yani tanrı soyu demektir.

O halde isa muhammet ten üstündür zira isa tanrının nefsindendir.

Isa tanrıdan falandı filandı ise tanrı onu çarmıha gerilmekten niye men etmedi? Hangi baba oğlunu çarmıha gerdirir?

Bırakın artık bu masalları kardeşim!

Gösterin millete isa'nın eliyle yazdığı bir ayeti!

Gösterin muhammet'in eliyle yazdığı bir ayeti!

Hiç delil yok elde değil mi? Çok üzücü çok!

Açık, net ve gerçekci düşünün.

Sitelerde Paylaş

dinler inandırıcı olmasada bir tasarımcının maddeyi var ederek, şekillendirdiği kesindir.

Aksi halde kainatta ve dünya içinde sistemin bu denli nizami olması söz konusu olamazdı.

Bu tarz yaklaşımlar algıda seçicilik eğiliminin sonucudur. Her şeyin bu kadar nizamlı olması da senin çevrende nizam aramanın, yaratıcıdan bir işaret aramanın sonucudur. Bu durum psikologların resim gösterip, bu resim sana neyi çağrıştırıyor diye sormasına benzer. Bu tarz argümanlara ileri gelen ateist çevrelerde defalarca cevap verildi, hatta evrimi çürütmeye çalışan bazı dinciler ''eğer evrim gerçekse, neden kafan karnından çıkmıyor'' gibi komik hatta trajikomik sorular sordular ve hala sormaya devam ediyorlar. Yanlış anlama ben tanrının yokluğu ispatlanabşilir, tanrı kesinlikle yoktur diyen bir kişi değilim ama ben olmadığını tahmin ediyorum.

Ben bir negatif ateist olarak tanrının yokluğuna inananlardan değil, tanrının varlığına inanmayanlardanım. Ama en azından dinlerin inandırıcı olmadığını düşünmene sevindim zira Nuh tufanı gibi ancak çocukların inanabileceği efsanelerin gerçeklik payı olmadığını düşünmekte aynı fikirdeyiz. Anladığım kadarıyla şu an için deistlik aşamasındasın. Tanrı inancı din zırhı olmadan kolayca yenilebilir, dinlerin yaptığı asılşey '' var olduklarını iddia ettikleri tanrılarının sorgulanmasının önünü kesmektir''. Dinler bunu sorgulamanın önündeki en büyük engel, tannrı inancının en büyük zırhı olan ''iman'' kavramını bu sebepten dolayı ön plana çıkarırlar. Günümüzde gerçekleşen olayları açıklamak için dinlere ihtiyaç duymuyoruz. En azından dinlere inanmamana sevindim. :)

Sitelerde Paylaş

Bu tarz yaklaşımlar algıda seçicilik eğiliminin sonucudur. Her şeyin bu kadar nizamlı olması da senin çevrende nizam aramanın, yaratıcıdan bir işaret aramanın sonucudur. Bu durum psikologların resim gösterip, bu resim sana neyi çağrıştırıyor diye sormasına benzer. Bu tarz argümanlara ileri gelen ateist çevrelerde defalarca cevap verildi, hatta evrimi çürütmeye çalışan bazı dinciler ''eğer evrim gerçekse, neden kafan karnından çıkmıyor'' gibi komik hatta trajikomik sorular sordular ve hala sormaya devam ediyorlar. Yanlış anlama ben tanrının yokluğu ispatlanabşilir, tanrı kesinlikle yoktur diyen bir kişi değilim ama ben olmadığını tahmin ediyorum.

Ben bir negatif ateist olarak tanrının yokluğuna inananlardan değil, tanrının varlığına inanmayanlardanım. Ama en azından dinlerin inandırıcı olmadığını düşünmene sevindim zira Nuh tufanı gibi ancak çocukların inanabileceği efsanelerin gerçeklik payı olmadığını düşünmekte aynı fikirdeyiz. Anladığım kadarıyla şu an için deistlik aşamasındasın. Tanrı inancı din zırhı olmadan kolayca yenilebilir, dinlerin yaptığı asılşey '' var olduklarını iddia ettikleri tanrılarının sorgulanmasının önünü kesmektir''. Dinler bunu sorgulamanın önündeki en büyük engel, tannrı inancının en büyük zırhı olan ''iman'' kavramını bu sebepten dolayı ön plana çıkarırlar. Günümüzde gerçekleşen olayları açıklamak için dinlere ihtiyaç duymuyoruz. En azından dinlere inanmamana sevindim. :)

Sanki tanrı fikri başlangıcında masummuş gibi durmaktadır. İlk ortaya çıktı zamanlar dinlerden çok çok önceleri, daha tanrılar belki çocuk masallarında, kendini kandırmış büyüklerde bir dayanak, bir baba, bir anne, şevkat veren biriydi. Ta ki birileri bunun çok kazançlı olduğunu farkedene kadar.

Sitelerde Paylaş

freand, dinler büyüklere masallardır.

aslında mesele birazcık açık ve net düşünebilmek ama gel görki cahalet ateizmin önünde en büyük engel!

işin ilgiç tarafı boy boy sakal bırakan sonunda inancını yitiriyor ve dini ticari amaç olarak kullanmaya başlıyor.

cübbeli ahmet bey'in serveti kaç milyon dolar?

bu kadar para ve lüx içerisinde cennet peşinde mi acaba?

cennet peşinde değilse nedir amacı?

adıyaman da şeyh im diye geçinen bir adam var sorula kendisine?

bulunduğu yerde petrol ofisi senin mi?

lokanta senin mi?

otel senin mi?

yahu bu kadar servet sahibi şeyh olur mu?

şeyh'in para ile pul ile ne işi olsun?

o halde bu şeyh ne?

ve ben bu adama ben onun köpeğiyim diyen insanlar gördüm ve bu insanlar tandığım cahil insanlardı.

amerikalı bilmiyor mu din diye bir şey yok?

clinton, bush, obama gibi amerikan başkanlarının önünde dünyanın tüm bilgileri tüm gerçekliğiyle önlerindeyken düşündünüz mü neden müslüman olmadılar? peki hıristiyan mı bu adamlar? hukuki anlamda iftira nitelendirmesinde bulunmamak için hayır demiyorum varın siz tahmin edin :)

peki neden çıkıp demiyorlar din diye bir şey yok?

böyle derlerse sizce insanları frenleyebilirler mi?

vatandaş derki ulan öbür taraf yokmuş hepsi yalanmış ben niye kötü yaşıyorum?

zaten bir defa yaşayacağım en iyisinden yaşamalıyım denir.

işçi sabah 8 de işe gidip akşam 5 de evine gelip ömür törpülemez, varır özgürlüğün, hayatın tadını çıkarır.

memur yine aynı.

hırsız iyice zıvanadan çıkar.

katili kim tutar artık?

sokaklar esrarkeş, eroinman, ayyaş dolar.

namus kavramı ortadan kalkar.

çırılçıplaklık moda olur :)

yöneticilik diye bir şey pek kalmaz!

patron diye bir şey olmaz.

kiracı kalmaz çünkü bu vatandaş ben bu dünyada doğmuşsam her karış toprağında hakkım var der.

kat kat evleriniz apartmanlarınız olamaz, sadece oturmalık eviniz olur.

arabanız olabilir.

elektrik parayla satılamaz!

su yine aynı!

aslında dünyada tam bir kaos yaşanır ama sonra sonra bütün taşlar yerine oturur.

bence devlet büyükleri artık gerçekleri halka açıklamalı ve halkı uyandırmalıdır.

fakat dinler kaosu ve kargaşayı engellemektedir

Sitelerde Paylaş

Sanki tanrı fikri başlangıcında masummuş gibi durmaktadır. İlk ortaya çıktı zamanlar dinlerden çok çok önceleri, daha tanrılar belki çocuk masallarında, kendini kandırmış büyüklerde bir dayanak, bir baba, bir anne, şevkat veren biriydi. Ta ki birileri bunun çok kazançlı olduğunu farkedene kadar.

Son derece önemli bir noktaya parmak bastığını düşünüyorum.

Bu konuya ileride uzun uzun değinmek istiyordum ben de zaten. Özellikle son cümlen gerçekten de dinlerin bu kadar yaygın ve hayata etkili hale gelişinin sebeplerini büyük ölçüde açıklıyor.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

meryemi recm etmediklerine göre isa beşikte konuşmuş olmalı çünkü bu mucize gerçekleşmeseydi onu recm edeceklerdi

Olayın dolu tarafını görsen?

Bakireden çocuk olması birçok mitolojide yer alır. Meryem olayı da bir masaldır. Gerçek olsaydı recmederlerdi.

Yahudiler zaten başka dinlere karşı acımasızlar. Bir bebek konuştuğu anda onu öldürmek isterlerdi. Bebekken konuşmuş ama 30 yaşına kadarki yaşamı yok.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Biyolojik babası aslında CEBRAİL:

19-MERYEM

17 - Sonra ailesiyle kendisi arasına bir perde koymuştu. Biz ona meleğimiz (Cebrail)i gönderdik de ona tam bir insan şeklinde göründü.

21 - Melek: "Bu, dediğin gibidir. Ancak Rabbin buyurdu ki: Bu (babasız çocuk vermek), bana pek kolaydır. Hem biz onu nezdimizden insanlara bir mucize ve rahmet kılacağız. Hem, bu önceden (ezelde) kararlaştırılmış bir iştir." dedi.

22 - Nihayet (Allah'ın emri gerçekleşti) Meryem İsa'ya gebe kaldı ve o haliyle uzak bir yere çekildi.

Sitelerde Paylaş

Biyolojik babası aslında CEBRAİL:

19-MERYEM

17 - Sonra ailesiyle kendisi arasına bir perde koymuştu. Biz ona meleğimiz (Cebrail)i gönderdik de ona tam bir insan şeklinde göründü.

21 - Melek: "Bu, dediğin gibidir. Ancak Rabbin buyurdu ki: Bu (babasız çocuk vermek), bana pek kolaydır. Hem biz onu nezdimizden insanlara bir mucize ve rahmet kılacağız. Hem, bu önceden (ezelde) kararlaştırılmış bir iştir." dedi.

22 - Nihayet (Allah'ın emri gerçekleşti) Meryem İsa'ya gebe kaldı ve o haliyle uzak bir yere çekildi.

biyolojik babası cebrail değildir.Orda hz.meryeme vahyde bulunuyor çarpıtma ayetleri yine...

"... Ben yalnızca Rabbinden (gelen) bir elçiyim; sana tertemiz bir erkek çocuk armağan etmek için (buradayım)." (Meryem Suresi, 19)

Not:Cebrail hz.meryemin biyolojik babası olamaz çünki meleklerde nefs yoktur

"Rabbim bana bir beşer dokunmamışken nasıl bir çocuğum olabilir?" dedi. (Fakat) "Allah neyi dilerse yaratır. Bir işin olmasına karar verirse yalnızca ona "Ol" der o da hemen oluverir." (Al-i İmran Suresi, 47)

"İşte böyle" dedi. "Rabbin dedi ki: -Bu Benim için kolaydır. Onu insanlara bir ayet ve Biz'den bir rahmet kılmak için (bu çocuk olacaktır)." Ve iş de olup bitmişti. Böylelikle ona gebe kaldı sonra onunla ıssız bir yere çekildi. (Meryem Suresi, 21-22)

Sitelerde Paylaş

Kardeş. ayette açık yazıyor. tam bir insan şeklinde göründü.

Nefse de gerek yok zaten. çünkü allah öyle emrediyor.

bunu kurandaki ayet söylüyor.

Ne demektir TAM BİR İNSAN ŞEKLİNDE GÖRÜNDÜ ???

İnsan süretine girmiş yani cebrail a.s

Sitelerde Paylaş

insan suretine girmiş. ama tam olarak insan sureti değil mi ? TAM BİR İNSAN ŞEKLİNDE GÖRÜNDÜ.

yani sanal - zahiri-hologram vs. gibi değil. TAM BİR İNSAN ŞEKLİNDE

Ayrıca peygamberlere en güzel hoş şekilleriyle melek olarak gözüken cebrail...burda neden TAM BİR İNSAN ŞEKLİNDE GÖRÜNDÜ.

Sitelerde Paylaş

insan suretine girmiş. ama tam olarak insan sureti değil mi ? TAM BİR İNSAN ŞEKLİNDE GÖRÜNDÜ.

yani sanal - zahiri-hologram vs. gibi değil. TAM BİR İNSAN ŞEKLİNDE

Ayrıca peygamberlere en güzel hoş şekilleriyle melek olarak gözüken cebrail...burda neden TAM BİR İNSAN ŞEKLİNDE GÖRÜNDÜ.

Belki korkabileceğinden dolayı o şekilde görünmüştür.Çünkü peygamber efendimizde cebraili ilk gördüğünde çok korkmuştur.

Sitelerde Paylaş

ıssız bir yerde bir erkek bir kadını durdurup .. ben meleğim---sana ruh üfleyecem diyor. kadın da he tamam o zaman diyor ?

Hayır

''Rabbim bana bir beşer dokunmamışken nasıl bir çocuğum olabilir?"(Al-i İmran Suresi, 47)

Sonra Hz.meryemin döllenmeden çocuğu oluyor.

Sitelerde Paylaş

Hayır

''Rabbim bana bir beşer dokunmamışken nasıl bir çocuğum olabilir?"(Al-i İmran Suresi, 47)

Sonra Hz.meryemin döllenmeden çocuğu oluyor.

Meryemin yumurtası ne ile dölleniyor?

Döllenme olmadan nasıl bölünme okuyor?

Yumurta içine giren kromozomlar kime ait?

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...