Jump to content

İsa Nasıl Babasız Doğdu?

Recommended Posts

NE hermafroditzm'i ne bilmem nesi...

Samanlık var, meryem var, astığı astık, kestiği kestikten daha öte ettiği de ettik olan bir sürü de roma askeri var. Hal buyken bir manga roma askerinin meryemi samanlıkta götürmeleri gerçeği neden bu kadar abes geliyor size.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 186
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yaşamadığını nerden biliyorsunuz..

Kanıtınız var mı?

Diyari rumun arşivine mi sahipsiniz ya da öyle desteksiz mi yazıyorsunuz...

Anibal baska bir görüs acisi ile yanitlamis...

Mümkündür.

Meryemi düzenin sayisi belli olmadigindan babasi bilinemez.

Cok dogru.

Fakat ben olaya bilimsel bakiyorum.

Isanin Musanin Ibonun ( Urfali türkücü olani degil) yasamadiklarini mitolojik birer kahraman olduklarinin kanitlarini belgesel filmlerden izleme olanagi var.

Bu filmlerin linklerini isimlerini vermekten ve videolari asmaktan gina geldi...

Arastir bul.

Bulamazsan babasinin spermalarini ara.

Sitelerde Paylaş

Fakat ben olaya bilimsel bakiyorum.

Isanin Musanin Ibonun ( Urfali türkücü olani degil) yasamadiklarini mitolojik birer kahraman olduklarinin kanitlarini belgesel filmlerden izleme olanagi var.

Bu filmlerin linklerini isimlerini vermekten ve videolari asmaktan gina geldi...

Arastir bul.

Bulamazsan babasinin spermalarini ara.

Kusura bakma böyle çizgi film zekasıyla cevap veren birini ciddiye almıyorum..

Resmen masturbasyon çekmişsin..

tarihinde Faraday tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Niye güleceksin ayet gayet açık.

Orda elçi Cebrail mi?

cebrail melek mi elçi mi?

19/19: Demişti ki: "Ben, yalnızca Rabbinden (gelen) bir elçiyim; sana tertemiz bir erkek çocuk armağan etmek için (buradayım)"

işte bu ayetteki elçi Zekeriya'dır..

bak bu da Zekeriya'nın meryem üzerindeki sorumluluğuna dair ayet:

3/37: “Bunun üzerine Rabbi onu güzel bir kabulle kabul etti ve onu güzel bir bitki gibi yetiştirdi. Zekeriya'yı ondan sorumlu kıldı. Zekeriya her ne zaman mihraba girdiyse, yanında bir yiyecek buldu: "Meryem, bu sana nereden geldi?" deyince, "Bu, Allah Katındandır. Şüphesiz Allah, dilediğine hesapsız rızık verendir" dedi.”

Ayette bahsedildiği gibi Zekeriya peygamberin Meryem üzerinde sorumluluğu var.

Hem elçi hem sorumlu hem çocuğunun babası..

Edit: Bu arada sen de kanıtlar versene yaw!Hiç kanıt sunmadan "kuranda öyle incile öyle" deyip atıp tutuyorsun..

Faraday dostum

Öncelikle aklıma takıldı.Daha önceki mesajımda gülme ikonu kullanarak,yazı dili icabı şaşırdığımı ifade etmeye çalışmıştım sadece.Başka bişey değil yanlış anlama lütfen.

Konuya gelince;Kur'ana göre Zekeriya'nın Meryem üzerinde sorumluluğu olduğu doğrudur.Üstelik yine islami kaynaklara göre,o dönemde Zekeriya çok yaşlı bir insandır.Ki yine hatta İncile göre Zekeriya'nın eşi elizabet aynı dönemde Yahya'ya hamile kalmıştır.Melek Cebrail ona da görünmüş,bir çocuk müjdelemiştir.Elizabet,''ben artık kadınlığını yitirmiş yaşlı bir insanım nasıl çocuğum olabilir'' demiş vs.Daha sonra hatta Elizabet Meryemle karşılaşınca,''ey meryem benim karnımdaki senin karnındakine secde ediyor''demiş.Bunlar İncile göre tabi.

Kur'ana göre Zekeriyanın tapınağa her girişinde yanında bir nimet bulmasında kastedilense,ayetin sonundanda anlaşılacağı gibi rızıktır.''şüphesiz Allah,dilediğine hesapsız rızık verendir''.Rızık'ın anlamı tamamiyle yenilen içilen nimetlerdir.

Elçiye gelince,müslüman olsun hristiyan olsun tam bir bütünlük içinde bunun Melek Cebrail olduğundaki ittifak yüzde yüzdür.

Şimdi sadete gelirsek;benim ta ilk başta soruyu sormaktaki maksadım,bir konuyu tartışırken tartışma şartlarına uyulup uyulmadığına dikkat çekmekti.Yani bir konunun doğruluğu yanlışlığı,gerçekliği sahteliği,akla uygunluğu uygunsuzluğu vs tartışılacaksa eğer,öncelikle eldeki konu hakkındaki mevcut bilgiler tastamam ve dosdoğru bilinmeli diye düşünüyorum.Yalan yanlış bilgiilerle bir konu ele alınırsa,ondan daha da yalan yanlış sonuçların çıkacağı muhakkak bence

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma böyle çizgi film zekasıyla cevap veren birini ciddiye almıyorum..

Resmen masturbasyon çekmişsin..

Cizgi film kahramanlarini gercekten yasamis sananlar icin cok düzgün bir yanitti...

...ama anlasilmamis.

Neden acaba?

Sitelerde Paylaş

meryem tertemiz bir insan idi...

tecavüze uğramış olması onu hiç bir şekilde kirletmez...

kuranın büyük bir nezaketle onun masumluğundan sıddıklığından bahsetmesi ayrıca takdire değerdir...

bu büyük kadın insanlığa çok uzun yıllar ışık olacak yine kendi gibi tertemiz bir evlat dünyaya getirmiştir...

saygıyı ve sevgiyi daima hak edeceklerdir...

ama densizler bilmez o ayrı konu...

Sitelerde Paylaş

Yahudi kayıtları, Meryem'in tapınak dışında dolaşırken Panthera adlı bir Romalı askerin tecavüzüne uğrayarak hamile kaldığını yazıyor.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=61067

Yahudi kayıtları İsa'nın babası olduğunda haklılar ama yanlış kişiden şüphe etmişler.Peygamberleri Zekeriya'dan şüphe etmeliydiler.

Sitelerde Paylaş

Yahudi kayıtları İsa'nın babası olduğunda haklılar ama yanlış kişiden şüphe etmişler.Peygamberleri Zekeriya'dan şüphe etmeliydiler.

Yahya ve İsa birdir.

Zekeriya İsanın babası, Meryem de Yahyanın annesidir bu durumda.

Bunda şaşılacak en ufak bir şey yoktur.

Gayet sıradan basit bir durumdur...

Kuran'da mucize falan da yoktur.

İsanın babasız doğduğunu hiç bir kere demez Kuran. Bu Hristiyanların uydurması ile İslam dinine girmiştir.

Müslümanların buna inanmasının en gerekçeli nedeni ise, tüm peygamberlerin babasıyla anılmasının yanı sıra sadece İsa'nın anası meryem ile anılması ve babasının adının hiç bir yerde geçmemesidir.

Tüm bunların yanı sıra Kuran'da geçen isimler, kişilerin kimlik isimleri değil taşıdıkları vasıflara ait sıfatlarla bütünleşmiş seslenişlerdir.

Muhammed'in gerçekte adı Muhammed olmadığı gibi, İsa'nın adı da İsa değildir. Bunlar sıfatlarıdır.

Ama Kuran'ın mucizevi ifadeler içermiyor olması müslümanlar kadar bazı ateistleri de hayal kırıklığına uğratmaktadır.

Bunu ilk anladığınızda bir müslüman olarak yaşadığınız hayal kırıklığı zamanla yerini daha sağlam ve mantıklı sorgulamalara bırakacaktır.

Tüm müslümanlara tavsiyemdir, korkmayın. Her müslümanın başına gelebilir :D

Sitelerde Paylaş

Yahudi kayıtları, Meryem'in tapınak dışında dolaşırken Panthera adlı bir Romalı askerin tecavüzüne uğrayarak hamile kaldığını yazıyor.

http://www.radikal.c...p?haberno=61067

Fatullah Gülen de ahirette Muhammed ile Meryem evlenecek diyor :p

Yoksa Muhammed İsadan geç doğdu diye mi İsa "babam henüz doğmadı, gelecekte annemi hamile bırakacak" diyemedi :p

Bu işler fena sinir bozar...

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fatullah Gülen de ahirette Muhammed ile Meryem evlenecek diyor :p

‘Allah, İmran kızı Meryem’i, Firavun’un hanımı Âsiye’yi ve Musa’nın kızkardeşi Gülsüm’ü

Cennette bana zevce olarak vermeyi hükmeyledi.’

(İbni Mâce Tercümesi, 10:649.)

Sitelerde Paylaş

‘Allah, İmran kızı Meryem’i, Firavun’un hanımı Âsiye’yi ve Musa’nın kızkardeşi Gülsüm’ü

Cennette bana zevce olarak vermeyi hükmeyledi.’

(İbni Mâce Tercümesi, 10:649.)

Dogru aciklamasi...

Horoz ölür gözü cöplükte kalirmis...

Sitelerde Paylaş

http://www.radikal.c...p?haberno=61067

İncile göre İsa'nın,görevine başladığı 30'lu yaşlarda,büyüdüğü kent olan Nasıra'da,herkesçe marangoz Yusuf'un oğlu olarak bilindiği ve havralarda insanlara öğretecek kadar saygı duyulan bir insan olduğu açıktır.

Matta 13.bab,53-57:''İsa bütün bu benzetmeleri anlattıktan sonra oradan ayrıldı.Kendi memleketine gitti ve oradaki havralarda halka öğretmeye başladı.Halk şaşıp kalmıştı.Adamın bu bilgeliği ve mucizeler yaratan gücü nerden geliyor diyorlardı.Marangozun oğlu değil mi bu? Annesinin adı Meryem değil mi? Yakup,Yusuf,Simun ve Yahuda Onun kardeşleri değil mi? Kızkardeşlerinin hepsi aramızda yaşamıyor mu? O halde Onun bütün bu yaptıkları nereden geliyor? Ve gücenip Onu reddettiler''

Markos 6.bab,1-3: ''İsa oradan ayrılarak kendi memleketine gitti.Öğrencileride ardından gittiler.Şabat günü olunca İsa havrada öğretmeye başladı.Söylediklerini işiten biçok kişi şaşıp kaldı.''Bu adam bunları nereden öğrendi?'' diye soruyorlardı.''Kendisine verilen bu bilgelik nedir? Nasıl böyle mucizeler yapabiliyor? Meryem'in oğlu,Yakup,Yose,Yahuda veSimun'un kardeşi olan marangoz değil mi bu? Kızkardeşleri burda,aramızda yaşamıyor mu?'' Ve gücenip O'nu reddettiler''

Yine Luka İncili 4.bab,14-22 arası: İsa,Ruh'un gücüyle donanmış olarak Celileye döndü.Haber bütün bölgeye yayıldı.Oranın havralarında öğretiyor,herkes tarafından övülüyordu.İsa büyüdüğü Nasıra kentine geldiğinde,her zamanki gibi şabat günü havraya gitti.Kutsal Yazılar'ı okumak üzere ayağa kalkınca,O'na Peygamber Yeşaya'nın kitabı verildi.Kitabı açarak,şu sözlerin yazılı olduğu yeri buldu.''Rabb'in Ruh'u üzerimdedir.Çünkü O beni yoksullara Müjde'yi iletmek için meshetti.Tutsaklara serbest bırakılacaklarını,Körlere gözlerinin açılacağını duyurmak için,Ezilenleri özgürlüğe kavuşturmak ve Rabb'in lütuf yılını ilan etmek için beni gönderdi.'' Sonra kitabı kapattı,görevliye geri verip oturdu.Havradakilerin hepsi dikkatle Ona bakıyordu.İsa,''Dinlediğiniz bu yazı bugün yerine gelmiştir'' diye konuşmaya başladı.Herkes İsa'yı övüyor,ağzından çıkan lütufkar sözlere hayran kalıyordu.''Yusuf'un oğlu değil mi bu'' diyorlardı.

İşte İncil'in tanıklığı böyle.Tabi bunu kayda değer bulanlar için...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...