Jump to content

ateistler atatürkü seviyor galiba

Recommended Posts

benim çok dikkatimi çeken bir şey var...burdaski konularda müslümanlığa haykıranlar falan avatarlarında atatürk resmi var.neden??atatürkte bir müslüman değil mi???neden atatürkü seviyorsunuz eğer müslümanlardan bu kadar tiksiniyorsanız????

mb364ok5.jpg

Al kendi el yazısı.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlardan kim tiksinotr üye adı versene sadece eleştriyoruz.

Ayrıca Atatürk de Ateist dğeilmidir.Ayrıca müslüman olsa ne olcak bu vatanı laikliğe iten adamdır msülüman ateist farketmez.

Sitelerde Paylaş
benim çok dikkatimi çeken bir şey var...burdaski konularda müslümanlığa haykıranlar falan avatarlarında atatürk resmi var.neden??atatürkte bir müslüman değil mi???neden atatürkü seviyorsunuz eğer müslümanlardan bu kadar tiksiniyorsanız????

Müslümanlardan tiksindiğimiz falan yok yanlış anlamayın; biz de toplum içinde sizin gibi normal insanlarız...

Sitelerde Paylaş

dostum ayık mısın sen?

atatürkün müslüman olduğuna dinle ilgili sözlerne bakarak mı karar veriyorsun?çok yüzeysel bakıyorsunuz olaylara.unutma aynı atatürk (kurtuluş savaşı sırasında)hilafet yanlısı olanlara halifeyi kurtaracağını,saltanat yanlısı olnalara da padişahı kurtaracağını söylemiştir.hatta bazı kürt vatandaşlarımız atatürkün kürtlere koçgiri isyanından sonra bir sürü şeyler vaad eddiğini iddia eder. :blink:

o günlerde bölünmeye tahammül yoktu,atatürk de bu insanlara bu şekilde umut vermişti,milli mücadele kuvvetlerinin bölünmesini

engellemişti.

sonra ne yapmış peki?söylediklerinin hepsini unutmuştur.

senin dinine göre atatürk kafirin en önde gideni olmalıdır.çünkü senin dinine göre allahın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirdir.atatürk şeriatı s.ktir etmiş,yerine laikliği ve batılıların geliştirdiği kanunları koymuştur.

bazı şeyleri söylemeden önce düşünün,yoksa böyle komik duruma düşersiniz. ;)

Sitelerde Paylaş

Siz, bizi kendiniz sanıyosunuz heralde -_- .. atatürk ister müslüman olsun, ister ateist olsun askeri dehası taktire şayandır .. ayrıca bizim müslümanlardan tiksinmemiz gibi bişey söz konusu dahi olamaz .. Bizler insanız ve insan ''insan''dan tiksinmez.

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Siz, bizi kendiniz sanıyosunuz heralde -_- .. atatürk ister müslüman olsun, ister ateist olsun askeri dehası taktire şayandır .. ayrıca bizim müslümanlardan tiksinmemiz gibi bişey söz konusu dahi olamaz .. Bizler insanız ve insan ''insan''dan tiksinmez.

Olay budur... Müslümanlardan tiksinsek, onlarla niye yazışalım buralarda günlerce; maksat hep beraber doğruyu bulmak...

Sitelerde Paylaş

Bu aralar şeriatçı-islamcı tayfa ağızlarından Atatürkü düşürmez oldu nedense,nereye baksam hangi yorumu okusam laik kesime laf sokmaya çalışılırken Atatürkün kullanıldığını görüyorum,bu da ayrı bir taktik olsa gerek.

Sitelerde Paylaş

Ateistler, hür düsünen ve onurlu herkese saygi duyarlar. Sevmeseler bile, saygi duymayi ihmal etmezler. Atatürk ün yaptiklarini gören hic bir ateist, bunlara kayitsiz kalamaz. Ya sever yada hem sevip, hemde saygi duyar.

Atatürk, medeni dünyanin vazgecilmez önderlerindendir ve inanci ne olursa olsun, inanciyla degil, yaptiklariyla anilir.

Sitelerde Paylaş

ateist :

senin su avatar resmini ne zaman görsem cumhuriyet mitingleri aklıma geliyor..

orada bir pankart açılmıştı R.T.E. nin attan düşerken ki hali ve atatürkün ata binmiş hali altta da şöyle bir yazı

"""""ata öyle binilmez böyle binilir"""""

başlık hakkında diyeceğim şudur:

aşırı tarikatçılar hariç atatürkü benim tanıdığım herkes seviyor..

en azından şöyle tanımlıyorlar"""iyi bir komutandı""" ... tabi buna da şükür..nokta..

Sitelerde Paylaş

Ateistleri bilmem ama yabancı müslümanlar pek sevmez Mustafa Kemal'i. Lübnanlılar, Yemenliler hep dîni yasaklamış kişi olarak kabul ederler onu.

Şahsen bu çelenk koyma ve saygı duruşu gibi sembolik davranışları anlamlı ve bir o kadar da tehlikeli buluyorum. Dindar bir insanın gözünden bakıldığında bu törenin ne kadar itici olabileceğini hayâl edebiliyorum. Bir bakıma da hak veriyorum onlara.

Sitelerde Paylaş

gereksiz bir başlık attığını düşünsemde yinede iki kelime yazmadan duramıcam.

yorumlarda Atatürk,ün dini yasakladığını yazmış arkadaşlar. Zaten bu ince ayrımı yapamadıklaından Laikliğe düşmanlar ya? Dini değil, siyasette dini yasaklamıştır, ki zaten öyle olmak zorundadır. Laikliğin tanımını yineliyecek değilim. ama siz objektif yeniden gözden geçirebilirsiniz.

Atatürk'ü evet seviyorum. Dini-mezhebi-kökeni beni ilgilendirmez. Devrimci ruhu sevdim ben O'nda.

Saygıyla anıyorum.

Sitelerde Paylaş

hmm.

ayrıca " atatürk " değil -Atatürk-

neyse Atatürkçülük damarım kasıldıda :D

evet Mustafa Kemal Atatürk'ü severim

ve bazı sansürlenmiş görüşlerinden dolayı ateist olduğu kanaatindeyim

halifelik gibi kurumlarıda kaldırtarak buna işaret etmememişmidir

şeriatçı bir müslüman kafası olarak gösterdiğiniz kişi bunu neden yapsın ki ?

Atatürk Ateist'tir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...