Jump to content

Kainat'ın Yaratılışı!

Recommended Posts

Fussilet:

9. De ki: "Siz gerçekten yeri iki günde yaratanı inkar edip duracak mısınız? Birde O'na eşler mi koşuyorsunuz? O, bütün alemlerin Rabbidir.

10. Hem ona üstünden ağır baskılar (dağlar) yaptı, onda bereketler meydana getirdi ve onda azıklarını dört gün içinde araştıranlar için bir düzeyde takdir buyurdu.

11. Sonra göğe doğruldu da o bir duman iken ona ve yere: "İkiniz de ister istemez gelin!" dedi. İkisi de: "isteye isteye geldik." dediler.

12. Böylece onları iki günde yedi gök olmak üzere yerine koydu ve her gökte (bulunan meleklere) işlerine ait emrini vahyetti. Dünya gökyüzünü kandillerle donattık ve koruduk, işte bu, hep o çok güçlü ve herşeyi bilenin takdiridir.

Yukarıdaki ayete göre, önce Yer sonra onun göğü olan "Yakın Gök" sonra da bunların da etraflarında bulunan Uzay Boşluğu 6 Gök şeklinde yaratılmıştır, yani Kainat toplam Bir Yer ve toplam 7 Gökten oluşmaktadır.

En sonunda da Yıldızlar, Dünya Gökünü yani Yakın Gökü süslemek için yaratılmışlardır.

Bu ayete göre Kainat ve yıldızlar 8.5 milyar yaşında. Dünya yani Yer ise 13.5 milyar yaşındadır.

Allah, Astronomi bilmeyen Araplardan razı olsun! <_<

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hiç birşeye ihtiyacı olmayan bir yaratıcı.

Niçin böyle şeyleri ve insanı yaratır?

Bilinmek istemesimidir cevabı?

Yoksa insanın muhabbetini istemesimidir?

Yada birilerinin kendisine kul olmasını istemesimidir?

Bunlardan birine yada hepsine evet diyorsak, bu Tanrının vasfına yakışmayan bir harekettir öyleyse.

Sitelerde Paylaş

Hiç birşeye ihtiyacı olmayan bir yaratıcı.

Niçin böyle şeyleri ve insanı yaratır?

Bilinmek istemesimidir cevabı?

Yoksa insanın muhabbetini istemesimidir?

Yada birilerinin kendisine kul olmasını istemesimidir?

Bunlardan birine yada hepsine evet diyorsak, bu Tanrının vasfına yakışmayan bir harekettir öyleyse.

Tamamen tanımsız! Tanrı denilen fenomen, bir korku ve beyin bağlama aracı.

Bir camdan kürede tutuyor insanı.

Hiçbir şeyden haberin yok ama,

Her şeyi biliyormuşssun hissi verdirtiyor.

Bir tür uyuşturucu.

Yaşam anksiyetesinden kaçma uyuşturucusu.

İyi güzel insanın içini hoş tutuyor ama,

Senin çabalamanı önlüyor.

Sitelerde Paylaş

Avrupa Galile ile İncilin doğru söyleyip söylemediğinin kritiğini yaptı.

Bizim burada daha 21.yy'da açıp da bunun kritiğini yapıyor olmamız bile bir rezalet.

Atatürk laik düzeni 100 yıl önce kurmadı mı?

Ama Avrupa demokrasi deyince, cehalet içinde yüzsseniz bile AKP demokrasisi ile yüzeceksiniz diyor.

O halde Dinci takımın demokrasisini bize hak gören Avrupa iki yüzlü değil midir?

Sitelerde Paylaş

Fussilet:

Allah, Astronomi bilmeyen Araplardan razı olsun!

ee abuk subuk bedevi meselelerine o kadar çok takmışlar ki, yerdekilerle uğraşmaktan yeryüzünden, yeryüzünde yaşayan ve yaşamış insan türleri ve hayvanlardan efsane ve mit olmayan şeylerden vede uzaydan malesef bahsedememişler.

zaten allah gerçekten olsaydı ve kuran gerçekten onun kitabı olsaydı; gönderdiği kitaptaki bilgiler böyle komik ve dar görüşlü olmazdı ve dolayısıyla biz de burda bunları konuşuyor olmazdık.

düşünsen allahsın ve yaradılışı anlatıyorsun, sadece 3 günde şunu yaptım 5 günde şu oldu deyip işin içinden çıkıyorsun. ne galaksiler var, ne yıldız sitemleri (hatta yıldızları ve gezegenleri kandil olarak anlatıyorsun)

yani akıl sahibi birsinin bunlara inanması için cidden aklını peynir ekmekle yemiş olması lazım :)

Sitelerde Paylaş

ee abuk subuk bedevi meselelerine o kadar çok takmışlar ki, yerdekilerle uğraşmaktan yeryüzünden, yeryüzünde yaşayan ve yaşamış insan türleri ve hayvanlardan efsane ve mit olmayan şeylerden vede uzaydan malesef bahsedememişler.

zaten allah gerçekten olsaydı ve kuran gerçekten onun kitabı olsaydı; gönderdiği kitaptaki bilgiler böyle komik ve dar görüşlü olmazdı ve dolayısıyla biz de burda bunları konuşuyor olmazdık.

düşünsen allahsın ve yaradılışı anlatıyorsun, sadece 3 günde şunu yaptım 5 günde şu oldu deyip işin içinden çıkıyorsun. ne galaksiler var, ne yıldız sitemleri (hatta yıldızları ve gezegenleri kandil olarak anlatıyorsun)

yani akıl sahibi birsinin bunlara inanması için cidden aklını peynir ekmekle yemiş olması lazım :)

Allah belamı versin Ailemde Sülalem de, Ateistlikle alakası olan varsa....

Kafama göre bir 2 sene önce Kuran'ı açtım güya bilinmeyenleri keşfedecektim.

Sonra Ateistforumda bu kafirlerin Kuran'la alıp veremediği ne lan bir dinleyim bunları bakim ne diyolar dedim.

1 Sene küfrettim, küfür yedim....

Ancak 2 senede anladım Ateistforumda millet neden kıçını yırtıyor.

Meğerse adamların derdi varmış...

Şimdi bunları gelip de anlat insanlara...

Kıçını yırt adam senin derdini anlamıyor.

2 arkadaşımı Dinden çıkarıyorum az kaldı ama... :)

Daha doğrusu 2 senede alışabildim eski adetimden ayrı düşünmeye. ;)

Sitelerde Paylaş

Allah belamı versin Ailemde Sülalem de, Ateistlikle alakası olan varsa....

Kafama göre bir 2 sene önce Kuran'ı açtım güya bilinmeyenleri keşfedecektim.

Sonra Ateistforumda bu kafirlerin Kuran'la alıp veremediği ne lan bir dinleyim bunları bakim ne diyolar dedim.

1 Sene küfrettim, küfür yedim....

Ancak 2 senede anladım Ateistforumda millet neden kıçını yırtıyor.

Meğerse adamların derdi varmış...

Şimdi bunları gelip de anlat insanlara...

Kıçını yırt adam senin derdini anlamıyor.

2 arkadaşımı Dinden çıkarıyorum az kaldı ama... :)

tabii bu biraz algı kapasitesi ve adil muhakemeyle oluyor.

yani insan kafasını körü körüne bir inançla ağzına kadar doldurmuşsa senin söyleyeceklerini o kafa ne yazık ki almıyor.

yani istesende ona derdini anlatamıyorsun.

tabii bunun suçunu bireylerde aramamak lazım, bu mesnetsiz olurdu.

bana göre asıl suçlu bu dayatmayı, bu beyinsel tecavüz mekanizmasını işleten toplumda.

adamın beynine 20 küsür sene allah kitap din iman diye durmadan tecavüz ediyorlar...

e o adamı rehabilte etmek, uğradığı beyinsel tecavüzün etkilerinden sıyrılabilmek kolay mı?

mesele bu tecavüzün etkin aleti yani penisi olan dogmayı parçalayabilmekte....

bir kez zihinde kemikleşmiş dogmayı çatlattığında, parçalanması an meselesi haline geliyor.

ha ben de var birlaç tane bu esaretten kurtardığım arkadaş :) şimdi kafaları daha rahat.

Sitelerde Paylaş

tabii bu biraz algı kapasitesi ve adil muhakemeyle oluyor.

yani insan kafasını körü körüne bir inançla ağzına kadar doldurmuşsa senin söyleyeceklerini o kafa ne yazık ki almıyor.

yani istesende ona derdini anlatamıyorsun.

tabii bunun suçunu bireylerde aramamak lazım, bu mesnetsiz olurdu.

bana göre asıl suçlu bu dayatmayı, bu beyinsel tecavüz mekanizmasını işleten toplumda.

adamın beynine 20 küsür sene allah kitap din iman diye durmadan tecavüz ediyorlar...

e o adamı rehabilte etmek, uğradığı beyinsel tecavüzün etkilerinden sıyrılabilmek kolay mı?

mesele bu tecavüzün etkin aleti yani penisi olan dogmayı parçalayabilmekte....

bir kez zihinde kemikleşmiş dogmayı çatlattığında, parçalanması an meselesi haline geliyor.

ha ben de var birlaç tane bu esaretten kurtardığım arkadaş :) şimdi kafaları daha rahat.

Toplumda da suç var ama arkadaş adamlar da çok korkak ya.

Ya ben tek başıma girdim Ateistforuma. Adamlara gir diyorum.

Şey kem küm diyorlar. Tırsıyorlar....

Ver o ilacı bir sürü tanıdığım kel var. Adamlar rahatlasın, bi sürsün ferahlasınlar... :)

Sitelerde Paylaş

Fussilet:

9. De ki: "Siz gerçekten yeri iki günde yaratanı inkar edip duracak mısınız? Birde O'na eşler mi koşuyorsunuz? O, bütün alemlerin Rabbidir.

10. Hem ona üstünden ağır baskılar (dağlar) yaptı, onda bereketler meydana getirdi ve onda azıklarını dört gün içinde araştıranlar için bir düzeyde takdir buyurdu.

11. Sonra göğe doğruldu da o bir duman iken ona ve yere: "İkiniz de ister istemez gelin!" dedi. İkisi de: "isteye isteye geldik." dediler.

12. Böylece onları iki günde yedi gök olmak üzere yerine koydu ve her gökte (bulunan meleklere) işlerine ait emrini vahyetti. Dünya gökyüzünü kandillerle donattık ve koruduk, işte bu, hep o çok güçlü ve herşeyi bilenin takdiridir.

Yukarıdaki ayete göre, önce Yer sonra onun göğü olan "Yakın Gök" sonra da bunların da etraflarında bulunan Uzay Boşluğu 6 Gök şeklinde yaratılmıştır, yani Kainat toplam Bir Yer ve toplam 7 Gökten oluşmaktadır.

En sonunda da Yıldızlar, Dünya Gökünü yani Yakın Gökü süslemek için yaratılmışlardır.

Bu ayete göre Kainat ve yıldızlar 8.5 milyar yaşında. Dünya yani Yer ise 13.5 milyar yaşındadır.

Allah, Astronomi bilmeyen Araplardan razı olsun! <_<

bu benim en sevdiğim ayetlerdendir. hiçbir müminin tatmin edici bir cevabı yoktur buna. kuranda çelişki yoktur diye abidik gubidik bi sitede oradaki gök idafesinin atmosfer olduğu (bu nedenle de göğün yerden sonra yaratılmasında çelişki olmadığı) söylenmektedir. ama iş o atmosferi yıldızlarla donatmaya gelince o teori de çuvallar. zamanında (sanırım yine bu forumda) aklıevvelin biri "kandil"in yıldız olmadığı gibi bir iddiada bile bulunacak oldu, ancak saffat-6 yı gösterince onun da süngüsü düştü. tevil ustakarı muhammed eset' e, mevdudi'ye filan da baktım onlarda da tık yok bu konuda.

hu huuuu bu konuya çelişkiye düşmeden açıklama getirecek bir mümin yok mu? yaklaşık 6-7 yıldır bekliyorum...

Sitelerde Paylaş

bu benim en sevdiğim ayetlerdendir. hiçbir müminin tatmin edici bir cevabı yoktur buna. kuranda çelişki yoktur diye abidik gubidik bi sitede oradaki gök idafesinin atmosfer olduğu (bu nedenle de göğün yerden sonra yaratılmasında çelişki olmadığı) söylenmektedir. ama iş o atmosferi yıldızlarla donatmaya gelince o teori de çuvallar. zamanında (sanırım yine bu forumda) aklıevvelin biri "kandil"in yıldız olmadığı gibi bir iddiada bile bulunacak oldu, ancak saffat-6 yı gösterince onun da süngüsü düştü. tevil ustakarı muhammed eset' e, mevdudi'ye filan da baktım onlarda da tık yok bu konuda.

hu huuuu bu konuya çelişkiye düşmeden açıklama getirecek bir mümin yok mu? yaklaşık 6-7 yıldır bekliyorum...

Ben zaten sorgulama aşamasında hep bu ayetlere tutundum. Bu ışığım oldu! Kesin bir delil.

Diğerlerinde insanın kafası karışıyor. Mecaz mı var acaba diye!

Bu kesin bir fiyasko!

Sitelerde Paylaş

Avrupa Galile ile İncilin doğru söyleyip söylemediğinin kritiğini yaptı.

Bizim burada daha 21.yy'da açıp da bunun kritiğini yapıyor olmamız bile bir rezalet.

Atatürk laik düzeni 100 yıl önce kurmadı mı?

Ama Avrupa demokrasi deyince, cehalet içinde yüzsseniz bile AKP demokrasisi ile yüzeceksiniz diyor.

O halde Dinci takımın demokrasisini bize hak gören Avrupa iki yüzlü değil midir?

Çok güzel yazdınız.

Bir kısım aydınlara küpe olsun dilerim.

Ama olacağından pek ümitli değilim.

Sitelerde Paylaş

12. ayettte onlar derken gökler ve yer kastediliyor. demek ki toplam 2 günde yaratılmışlar.

10. ayette dünyanın 4 günde dizayn edildiğinden söz ediyor. bunlardan ayrı ayrı söz edilmesinin nedeni bu işler yapılırken kullanılan zaman dilimi. yani gökler ve yerin yaratılışı için geçen 2 gün ile yerin donatılması için kullanılan 4 gün farklı birimlerden oluşuyor.

ayetler bir yerden bir gökten, sonra tekrar yerden söz ediyor. bunun nedeni kullanılan zmaan dilimlerinin farklı oluşu ve her sürecin kendi mekaniği içinde yürüyor oluşudur. siz ise bunu sanki tanrı önce yerle uğraşıyor, sonra onu bırakıp gökle uğraşıyormuş gibi sanıyorsunuz.

yer yaratıldığında gökün duman halinde olduğunun bildirilmesini neden yadırgıyorsunuz. bugün bile uzayın duman halinde olduğunu, yani gaz aşamasından cisim aşamasına geçişin devam ettiğini bilim de söylüyor.

"biz dünya göğünü kandillerle donattık/koruduk" ifadesi en çok eleştirilen kısımdır.

bu ifadede bir sorunun olmadığını surenin başından itibaren adamakıllı okuyan herkes taktir etmeli. burada konu tanrıya inandığını bildirdiği halde onu takmayan insanlardır. tanrı bunlara nasıl bir dünya yaratıp ikram ettiğini anlatıyor.

bu ifadenin yerin ve gökün yaratıldığının anlatılmasından sonra geçmesi zaman olarak da sonra olduğu anlamına gelmez.

tüm bu işler, dünya ve göklerin yaşama elverişli bir şekilde var edilmesi güç ve bilgi gerektiren şeylerdir. 12. ayetin sonunda ayet bu durumu bildiriyor.

Sitelerde Paylaş

12. ayettte onlar derken gökler ve yer kastediliyor. demek ki toplam 2 günde yaratılmışlar.

10. ayette dünyanın 4 günde dizayn edildiğinden söz ediyor. bunlardan ayrı ayrı söz edilmesinin nedeni bu işler yapılırken kullanılan zaman dilimi. yani gökler ve yerin yaratılışı için geçen 2 gün ile yerin donatılması için kullanılan 4 gün farklı birimlerden oluşuyor.

ayetler bir yerden bir gökten, sonra tekrar yerden söz ediyor. bunun nedeni kullanılan zmaan dilimlerinin farklı oluşu ve her sürecin kendi mekaniği içinde yürüyor oluşudur. siz ise bunu sanki tanrı önce yerle uğraşıyor, sonra onu bırakıp gökle uğraşıyormuş gibi sanıyorsunuz.

yer yaratıldığında gökün duman halinde olduğunun bildirilmesini neden yadırgıyorsunuz. bugün bile uzayın duman halinde olduğunu, yani gaz aşamasından cisim aşamasına geçişin devam ettiğini bilim de söylüyor.

"biz dünya göğünü kandillerle donattık/koruduk" ifadesi en çok eleştirilen kısımdır.

bu ifadede bir sorunun olmadığını surenin başından itibaren adamakıllı okuyan herkes taktir etmeli. burada konu tanrıya inandığını bildirdiği halde onu takmayan insanlardır. tanrı bunlara nasıl bir dünya yaratıp ikram ettiğini anlatıyor.

bu ifadenin yerin ve gökün yaratıldığının anlatılmasından sonra geçmesi zaman olarak da sonra olduğu anlamına gelmez.

tüm bu işler, dünya ve göklerin yaşama elverişli bir şekilde var edilmesi güç ve bilgi gerektiren şeylerdir. 12. ayetin sonunda ayet bu durumu bildiriyor.

Hadi ya!

Sen bu okuduklarını kendi kafana göre (Bu bile Kuran'a göre suç) çağımızın gerçek astronomisine uyarlıyor olmayasın!

Sen bundan 1000 yıl önce yaşasaydın, mutlaka o zaman ki Kuran tefsiri yapanlar gibi, "Kainat bir Yer ve 7 gökten ibarettir. Bizim Göğümüz ise yani Yakın olan Gök ise bunlardan 1.si'dir. Evet ayet tam olarak bunu diyor." Diyecektin.

Bugün bakınca

"Ayetlere tersten bakmamız lazım abicim. Bak tersten baktığında uyuyor" diyorsun.

Ayetleri neredeyse ters çevirip sondan başa doğru okuyacaksın!

Kim bilir Yaratıcı buraya böyle bir Puzzle koydu ki, kendine inanmayı arzu etmeyi istemeyi ümit edenler ile kendisine küfredenleri ayırt edebilsin!

Bu mu? Bunu mu diyorsun? <_<

Tam bir fiyaskodur. Peygamber öldükten sonra bile etrafındaki Sahabeler ya da İslam Bilginleri hala Dünyanın Düz olduğunu ve Güneş Tutulmasını, Cebrailin kanadını Güneşin önüne germesi ile olduğunu düşünüyorlardı.

Sitelerde Paylaş

BENİM DAHA BAŞKA EVREN YARATMA PROJELERİM WAR... :) BİÇOK ŞEKİLDE ORTAYA ÇIKMIŞ OLABİLİRİZ..

Ben de birden çok evren olduğunu düşünüyorum. Bir tane olamaz. Herşeyden çok var.

Sahildeki kumlar gibi olabilir üstümüzdeki ya da arkamızdaki evrenler. Biz bunlardan sadece biri olabiliriz. The Elegent Universe çok güzel belgesel tam bununla ilgili. Hatta hayatımda izlediğim en güzel belgesel. Herşeyi anlatıyor.

Sitelerde Paylaş

Çok güzel yazdınız.

Bir kısım aydınlara küpe olsun dilerim.

Ama olacağından pek ümitli değilim.

Bir de öyleleri var ya. Adam Prof olmuş, "aydın", çıkmış TV'de diyor ki:

"Hacca gidenleri Hacerül Esvet taşı enerjisi ile çekip diskete kaydediyor olabilir. Belki sonradan bu şekilde gelenler ile gelmeyenler ortaya çıkacak."

Prof. Maranki.... :huh:

Haha, bu sistem bu kadar sağlam cahil nasıl üretiyor anlamıyorum. <_<

Sitelerde Paylaş

Bu ayete göre Kainat ve yıldızlar 8.5 milyar yaşında. Dünya yani Yer ise 13.5 milyar yaşındadır

sana ters gelen bunlar öyle değil mi?

birincisini ele alalım:

11. ayette göğe sıra geldiğinde kullanılan "sonra" ibaresi var. eğer yıldızlar da sonradan takılsaydı bu da bildirilirdi.

2.si:

bu, kişinin dünyayı evrenin neresinde gördüğüne bağlı olarak vardığı sonuçtur. güneşin ve ayın hareketleri bize dünyanın boşlukta yüzdüğünü gösterir. hiçbir klasik evren tasavvurunda dünya evrenin dibinde, göklerden bağımsız olarak gösterilmez. yani (düşünen) insanlar her daim dünyanın boşlukta yüzdüğünü biliyordu. cahiller ve fikirsizlerse dünyanın öküzün, balığın v.s üstünde durduğunu hayal ederdi.

Sitelerde Paylaş

bu konu benim de kafamı karıştırmakta ben ihl mezunuyum ve şu an artık kuranın ya da diğer kitapların bir işlevi olduğuna inanmıyorum. çünkü bu kitaplar ve dinlerde geçen bilgiler şu an edindiğimiz evrensel bilgilere taban tabana zıt.

bu arada sitenizeyeni üye oldum umarım faydalanacağım çok şey olacak

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...