Jump to content

Kusur İslamda değil müslümandadır..

Recommended Posts

Kamikaze pilotları ile intihar bombacıları arasında fark yok. :)

objektif olmak lazım çok ciddi bir fark yok.japonlar pearl harboru sivillerin varlığını bile bile bombalamışlardır.amerikanın işgal olayı söz konusu değil.çünkü zaten japonlar bizzat çini bile işgale kalkmışlardır.muhtemelenler sivillere onlar amerikanın japon sivillere reva gördüğünü yapacaklardı. :angry:

dine gelince japonlar mezarlara yemek bırakmak da dahil çok absürd inançlara sahiptirler.ancak inançlarının hayata müdahale noktasında, islam kadar müdahalesinin bulunduğunu sanmıyorum. ;)

onların bu derece kalkınmasının en temel sebebi,amerikalıların kendilerine yaptıklarını unutmamaktır.mağlubiyetten çok iyi dersler çıkartmışlardır.hiroshima ve nagazakiyi gösterip bunun bir daha olmaması yeni nesilleri sürekli motive etmiş ve başarılı olmuşlardır. :blink:

batının ileri oluşunun dinle alakası yok.onlar hristiyanlığı toplumsal alandan s.ktir edip,vicdanlara hapsetmişlerdir.

baskı,zlum,ilkellik,eşitsizlik sözkonusu olunca hristiyanlığın islamdan pek geri kalır yanı yoktur. <_<

saygılarımla...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili Nitsuga:

Sürekli iyiliği emreden bir din, bir takım çıkar gruplarının elinde uydurulan din haline getirilmiş, yani bütün suç dinde öyle mi? Çok merhametsizce bir yaklaşım değil mi?

Ben desemki haçlı seferleri katliamların en babası, ve hristiyanlık en kahrolası inanıştır. Hemen burada hristiyanlar devreye girer ve savunmaya geçerler değil mi? İnsanların yaptıkları zulümleri dinlerde aramak yerine insanın kendisinde aramak gerek diyorum...

Selametle...

İşte bu yüzden dinlerin zararlı olduğunu iddia ediyoruz,

İnsanları yönlendirilmesi kolay sürüler haline getiriyor..

Sitelerde Paylaş
İşte bu yüzden dinlerin zararlı olduğunu iddia ediyoruz,

İnsanları yönlendirilmesi kolay sürüler haline getiriyor..

Uygur müslümanlarını, tibetli budistleri öldürende ateist düşünceye sahip olanlardır.

Ateizm de din gibi insanları sürüler haline sokabiliyor.

Sitelerde Paylaş
batının ileri oluşunun dinle alakası yok.onlar hristiyanlığı toplumsal alandan s.ktir edip,vicdanlara hapsetmişlerdir.

Söylemeye çalıştığım şey bu zaten,

Toplumlar dini sosyal olmaktan çıkarıp, bireysel hale getirdiği ölçüde ilerliyor, Avrupa bunun güzel bir örneği.

Sitelerde Paylaş

İyide Japonu savaşması için kışkırtan onu savaşırsa cennete alıp Hurilerle oynaşacağını müjdeleyen bir Tanrısı yok..

Nasıl aynı şey dersin..

Japon Tanrı isteği diyip savaşa sebep bulmuyor.

Kafire cihad diye Tanrı isteğini yerine getirip savaşıyorum da demiyor..

Kendisine yaşam alanı oluşturmak için giriyor savaşa..

Sitelerde Paylaş

ABD nin Dünya siyasetinde ve ekonomisinde öne fırladığı dönemlerini incelersek eğer Amerikan başkanlarından dine yatkın olanların hüküm sürdüğü yıllarda daha bir saldırgan ve işgalci tutum izlediklerini görürüz.Dine yatkın olanları da Cumhuriyetçiler.Demokratlar ( ki Cumhuriyetçilere göre dini duyguları o kadar kabarık değildir) başkan olduğunda nedense daha bir ılımlı dünya siyaseti izleniyor.

Acaba bu davranışların din ile bir ilgisi var mıdır?

Sitelerde Paylaş
İyide Japonu savaşması için kışkırtan onu savaşırsa cennete alıp Hurilerle oynaşacağını müjdeleyen bir Tanrısı yok..

Nasıl aynı şey dersin..

Japon Tanrı isteği diyip savaşa sebep bulmuyor.

Kafire cihad diye Tanrı isteğini yerine getirip savaşıyorum da demiyor..

Kendisine yaşam alanı oluşturmak için giriyor savaşa..

Nasıl cennetleri yok.Üstelik onlar da ölünce tanrı oluyorsun.Cennetleri dünya hayatı gibidir.:)

http://www.minikjaponya.com/icerik/din/shinto.asp

Kafire karşı cihadları olmadığı doğru.

Sitelerde Paylaş
İslam ülkelerine baktığınızda çoğunun Coğrafi olarak dünyanın en verimli topraklarına yayılmış olduklarını görürüz.(Hatta sadece Afganistan hariç) Ülkelerin gelişmesi için gerekli olan altyapı hepsinde mevcut.Kiminde petrol var kiminde doğalgaz var kimi her gelişmiş ülkenin topraklarını takas etmek isteyebileceği kadar verimli topprak ve iklimde olan ülkeler.

Hatta benim bu konuda bir düşüncem var . Biz gelişmişlikte Almanya ve Japonya ile boy ölçüşecek düzeyde bir ülke değiliz.Onlar nüfus olarak bizden çok fazla ve bizden daha küçük coğrafyada yaşıyor.Ancak her iki devlete de bir teklifte bulunsak ve desek ki " gelin ülkelerimizi değiştirelim.herkes herşeyini ülkesinde bıraksın mübadele yapalım." koşa koşa gelirler.10 yıla kalmaz dünya devi olurlar.Biz gideceğimiz Japonya da veya Almanya da 10 yıla kalmaz açlıktan ölürüz.

Türkiye böyleyken diğer İslam devletlerinin hali daha içler acısı.Onlarca Arap devleti kuş kadar İsrail le başedemedi yıllardır.

Dünyada her saniye yeni bir bilimsel icat ilan edilirken , bir tanesi de İslami ülkeden çıksın.Yok kardeşim.Hem Allahın en sevgili peygamberinin yolundan git hem de en sefil ülkeler olarak dünya üzerinde hayatiyet sürdür.Benim aklım almıyor bunu.

Sadece insan mı hatalı? Elbette hayır.Bence düzen hatalı.

iddian bir açıdan doğru ama bir açıdan da o kadar yanlış ki... bütün doğruları götürecek kadar.

Teknoloji çağında neden soğuk ve o zaman için verimsiz ülkeler gelişmiş acaba.. bu tesadüf değil. Problemleri olan coğrafyada yaşayan toplumlar, onu çözmek için çalışırlar ve birikimlerini daha sonra satarlar. hollanda'da sedlerle ötede tutulan suların taşmasını önlemek için çalışmaları sayesinde mühendislikleri çok gelişmiştir mesela.. Bir sorun olmasa bile öngörülü bir hükümet hedef koyar (sorun yaratır) onu çözmek için çalışırken gelişirler; abd'nin ay'a ulaşma hedefi gibi.. Japonya'da mesela büyüyen şehirlerini depremden korumak zorunda kalmıştır (daha önce ahşap geçmeli evler vardı)... vs

Gelişmiş ülkelerle toprak değiş tokuşu sonunda türklerin açlıktan ölmesi aşırı ve aşağılayıcı bir örnek. "türk milleti çalışkandır" ve bir yolunu bulur. en azından seleksiyon olur yahu, toptan ölmezler.... :P

petrol zengini ülkeler ise tastamamen doğru örnek; mesela, masabaşı dışında işlerde gerçekten çalışmazlar. mühendisler de işçiler de başka ülkelerdendir (oraları bilen varsa teyit etsin)...

Sitelerde Paylaş

templet

eleştirinde haklılık payı var.

Sorunlu coğrafya insanları teknolojik olarak tetikleyebilir.Benim düşüncem şu ki: İslam ülkelerinin teknolojide ve bilimde ilerleyememelerinin nedeni " sorun yaşamamış olmaları mıdır"? ya da sence yaşamları çok rahat olduğundan " amaaan banane ya meselesi olan yapsın ben kullanayım" mantığı mıdır?

Bu konuda bir İsrail örneği var mesela.

İsrail malumunuz Ürdün-Lübnan-Suriye-Mısır gibi ülkelerle aynı coğrafyada hemen hemen aynı sorunlarla boğuşurken teknolojik olarak diğer komşularından çok çok ileriye gitmesini nasıl açıklayabiliriz.?Ürdün neden su sorununu çözemez? Neden İsrail gibi dünyanın tohum devi olamaz.Neden nükleer enerji elde edemez.

Ben böylesine geri kalmalarının nedenlerinden biri olarak da mensup oldukları dinin bağnazlığını görüyorum..

Sitelerde Paylaş
templet

eleştirinde haklılık payı var.

Sorunlu coğrafya insanları teknolojik olarak tetikleyebilir.Benim düşüncem şu ki: İslam ülkelerinin teknolojide ve bilimde ilerleyememelerinin nedeni " sorun yaşamamış olmaları mıdır"? ya da sence yaşamları çok rahat olduğundan " amaaan banane ya meselesi olan yapsın ben kullanayım" mantığı mıdır?

Bu konuda bir İsrail örneği var mesela.

İsrail malumunuz Ürdün-Lübnan-Suriye-Mısır gibi ülkelerle aynı coğrafyada hemen hemen aynı sorunlarla boğuşurken teknolojik olarak diğer komşularından çok çok ileriye gitmesini nasıl açıklayabiliriz.?Ürdün neden su sorununu çözemez? Neden İsrail gibi dünyanın tohum devi olamaz.Neden nükleer enerji elde edemez.

Ben böylesine geri kalmalarının nedenlerinden biri olarak da mensup oldukları dinin bağnazlığını görüyorum..

İsrail'i ayakta tutanlar diğer devletlerin satılmış yöneticileri. :angry:

Bizden örnek vereyim.İsrail'den 183 milyon dolara 10 adet casus uçak alıyoruz.

http://gbulten.ssm.gov.tr/arsiv/2005/04/20/02.htm

Devlet neden oradan çiftçimize yüksek fiyata üreme yeteneği olmayan tohumlar aldırtıyor.

Bu parayla hepsi daha ucuza yurt içinde yapılabilir.

Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...

Mürtedi öldürürler,islamın kaynaklarında bu hüküm yer alır,islamla alakası yok derler.

İslamı eleştireni,fitne çıkarmak,hak düzeni bozmak gibi nedenlerle öldürürler,bunu kurana dayandırırlar,tatlı su müslümanları,bunun islamla alakası yok der.

Cihat yaparlar,kan dökerler,cariye,ganimet,köle peşinde koşarlar,cariyeleri,köleleri satarlar,kuran buna izin verir,tatlı su müslümanları bunun islamla alakası yok derler.

Hak düzen dedikleri düzende,islam devletinde,günaha neden oluyor diye,sinemayı,müziği,kitap yazmayı vs vs yasaklarlar,bu yasak islami temellidir,bunların islamla alakası yok derler.

İslamın olduğu yerde ne bir gelişme olur,ne de ilerleme.İslamın egemen olduğu yerde ot bitmez.

Tüm bunların nedeni islamken,sinir bozucu,kutsal afyon bağımlısı,ne yardan,ne serden geçebilen,orta yolcu beyinsiz çıkar der ki,bunların hiçbirinin islamla alakası yok.

Gerçeklerin üstünü örtüp,gizleyen beyinsizlere gerçekten katlanamıyorum.Bugün ülkemizde yaşananların,tüm bu olumsuzlukların nedeni de bu orta yolcu,göte göt demeyen,gerçeklerle yüzleşmeyen,beyinsizlerdir ne yazık ki.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında "kusur islamda değil" iddiası, bir açıdan doğru; İslam gerçekte kusursuz şekilde işkenceyi tecavüzü katliamı ve hırsızlığı öğretiyor.... ancak müslüman bunu kabul etmek istemiyor ve uygulamaktan çekiniyor.  "beni yaratan bunu istemiş olamaz" diyerek, okuduğunu inkar ediyor. çünkü bu dini bir takım cahil adamların yazmış olma ihtimalini, baştan yok sayarak, konuya giriyor.     

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...