Jump to content

Kuran'daki 19 sistemi

Recommended Posts

Yakılma olayı ya gerçek dışıdır diyorsun ya da bilmemne diyorsun..Sen ne dediğini bilmiyorsun...Gerçek dışı mı değil mi?

Ben ne dediğimi biliyorum, asıl ne dediğini bilmeyen benim mesajımı okumadan zırvalayan sensin....

Gerçek dışı değildir yada yakıldıktan sonra güzel temize geçirilmiştir diyorum sen bana gelmiş ne dediğini bilmiyorsun diyorsun...

İnancın gereği hayaller alemine dalmak zorundasın..

Şu elindeki birayı bırakta gerçek hayata dön sende, ne dersin ? :D :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bak valla hiç görmemiştik . eyvah allahı kanıtladılar şimdi . napacaz . inanalım bari . evreni yaratan allah kendini ispatlamak için 19 diye bişey tutturmuş habire onu tekrarlamış . bu da kuranda mucize arayanlara yetmiş .

aynı ölçü ve kalıplarla yazılmış bir sürü deli saçması şiirin bir şablon şekinde olduğunu görmüyo musunuz ? göremezsiniz tabi . objektif olarak yaklaşa mıyorsunuz ki ? bir defa aklınızda ; " allah kesin var bu da onun kitabı " düşüncesi var . bu beyinde sağlıklı düşünmeyi yargılayıp mantığa ulaşmayı engelleyen bir tortu . önce bu tortudan kurtulun sonra her şey açıklıkla karşınızda bekliyor olacak .

Sitelerde Paylaş

İnsan ürünü olmuş olması kuvvetle muhtemel.

Bir bilgisaar programı kurun ve Herhangi bir kitapta sayısal benzerlik bulması için programlayın. Örneğin 23 defa kitapta tekrarlanan kelimelieri bul biri. Kitap eğer atatürkçü bir kitapsa 23 defa atatürkün geçtiğini bulabilir. Ya da 23 defa geçenlerin bir listesini çıkrabilir.

Bence başarılı bir bilgisayar programı ile rastgele her kitapta birer şifre bulmak mümkün olabilir.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...

19 diye bir sistem yoktur. Atatürk'ün hayatında bile Kuran'dan daha çok 19'a uydurulabilecek olay vardır. Eğer 19 yüzünden biri Tanrı'ya inanacaksa Atatürk'e inansın Tanrı diye.

Bu konu hakkında yığınla yazı okudum, ciddiye alınacak bir iddia değil ve bu konu hakkında Hulki'nin Edip'i rezil ettiği şu videoyu izlemenizi isterim.

Bu konu eski bir konu ve ANTİ-ATEİST tarafından açılmış bu adam yıllar önce de aynı hastalıklı kafayla 19'u savunuyormuş şimdi de savunuyor eğer Edip Yüksel'i takip edeniniz varsa hep aynı şeyleri tekrar ettiğini ve müritlerinin de (kendisi kabul etmese de holigan müritleri vardır Youtube'da falan görürsünüz) aynı şekilde davrandığını bilen bilir.

Bu konuyu açan arkadaş da o kadar bilgisiz bir insandır ki tıpkı Edip gibi 19'u , Dünya'nın yuvarlak olduğu kadar gerçek diye niteleyerek bilim denen şeyin ağzına sıçmaktadır.

Dinsizdeist adlı arkadaşın blogunda bu 19 zırvası hakkıyla ve tek bir sefere mahsus ele alınmıştır ve Edip Yüksel bu eleştiriye ancak kaliteli bir eleştiri tartışmak isterim yanıtını verebilmiş ,hazır cevaplılığını bu kez bilgili bir inançsız karşısında konuşturamamıştır.

19 Sistemi'nde(!) Sekar kelimesinin Bilgisayar olduğunu söyleyen 19'cular bizim Levililer 10:9'daki Shekar diye geçen ibranice fermente edilmiş güçlü içki bulgumuzdan daha az tutarlıdır ve tam 10:9'da geçmesi onların bilgisayar tezinden daha güçlü bir etimolojik tez ortaya attığımızı kanıtlamaktadır.

19 sistemini kabul etmek için Edip'in ne taklalar attığını,harf sayarken nasıl bir ordan bir burdan oynadığını,nüshaları nasıl kafasına göre seçtiğini Halis Aydemir'le tartışmasında herkes görebilir..

Edip 19'u bağnazca savunurken genellikle cevap veremediği bir eleştiride ''sen gerçeği görmek istemiyorsun'' tarzı saçma sapan bir yanıtla üste çıkmaya çalışmaktadır.

Ayrıca en saçma olanıysa Arapça bilmezseniz ya da Arapça öğrenmek istemiyorsanız sözde 19 mucizesine şahit olamıyorsunuz bile.Ayrıca Muhammed zamanında yaşayıp 19'u görüp de inanacak biriyseniz çok şanssıznız çünkü Muhammed zamanında Kuran yok taa 1974'te Reşad beyfendi müthiş mucizeyi keşfediyor (sözde).

Bu kadar çürük bir zırvayı savunmak için harbiden mucizeye ihtiyaçları var ve en büyük mucize 19'dan ziyade kendileri. ''Merhaba o Edip''

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Oyle aman aman arapca bilmeye gerek yok ki sevgili kardesim :)

17:88 De ki: "Tüm insanlar ve cinler bu Kuran'ın bir benzerini oluşturmak amacıyla toplansalar ve bu konuda birbirlerine destek olsalar bile onun bir benzerini oluşturamazlar."

Mesela bu ayetin Arapcasini kuranmeali.com adresinden kopyalayip MS WORD programina at analiz ettir.

Program sana bu ayetin tam 76 (19x4) harf ve 19 kelimeden olustugunu soyleyecektir :)))

Ayrica ayet 19 cesit harften olusuyor, onuda kendin sayarak bak, Ms Word gostermiyor sanirim, ben bulamadim.

Simdi kuranin bir benzerinin yazilamayacagini soyleyen bir ayetin harf sayisinin kelime sayisinin 19un kati sekilde ayarlanmis olmasi ve dahasi bu ayetin 19 cesit harften olusmasi

Tesaduf mu ? :)

Daha ne yapsin 19 size gozunuze mi soksun :(

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

<bu adam yıllar önce de aynı hastalıklı kafayla 19'u savunuyormuş şimdi de savunuyor>

Boyle demissin de , ben anlatamiyorum sanirim.

19 sana gore yada bana gore bir sey degil.

1+1 bana gore 2 ederken baskasina gore 3 edebilir mi ?

Sen gelmissin bu adam uzun yillar once de 1+1 = 2 demis diyorsun.

Bu topigi bastan sona okumadim ama ilk mesajima bakarsak deist / ateist oldugum bir dönemmiş sanirim.

Bir insan hem 19 var deyip hem de nasil ateist oluyor diyorsan sonucta Allah'i goremiyoruz, insan ne olursa olsun bosluga dusebiliyor, ben cok sorgulayici oldugum icin zaman zaman kayıyorum.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Oyle aman aman arapca bilmeye gerek yok ki sevgili kardesim :)

17:88 De ki: "Tüm insanlar ve cinler bu Kuran'ın bir benzerini oluşturmak amacıyla toplansalar ve bu konuda birbirlerine destek olsalar bile onun bir benzerini oluşturamazlar."

Mesela bu ayetin Arapcasini kuranmeali.com adresinden kopyalayip MS WORD programina at analiz ettir.

Program sana bu ayetin tam 76 (19x4) harf ve 19 kelimeden olustugunu soyleyecektir :)))

Ayrica ayet 19 cesit harften olusuyor, onuda kendin sayarak bak, Ms Word gostermiyor sanirim, ben bulamadim.

Simdi kuranin bir benzerinin yazilamayacagini soyleyen bir ayetin harf sayisinin kelime sayisinin 19un kati sekilde ayarlanmis olmasi ve dahasi bu ayetin 19 cesit harften olusmasi

Tesaduf mu ? :)

Daha ne yapsin 19 size gozunuze mi soksun :(

19 çeişt harften mi oluşuyor ne büyük mucize . Çeşidine kim karar veriyor çeşit ne anasını satıyım bak yine Arapça kullanmadan açıkla dedim afedersin döt gibi kaldın hala yok bilmem neyi say bilmemne programına at analiz et diyosun.

Herkesin görebileceği bir durum ortada olmadığı için sisteminiz maalesef absürd ve aptalca. Dünya'nın döndüğü kadar veya 1+1=2 oettiği kadar gerçek yorumunuz da maalesef ''Haktan Akdoğan'ın aynı yorumu uzaylı kaçırmaları için yapması'' kadar absürd. Bunu senin gibi inanmaya meyilli saflara yutturabilirler ama dünyayı ve inanç sistemlerini ve de dayanak noktalarını bilen biri olarak bu mucize işlerinde çok acemisiniz gidin Yahudi mucizeci kardeşlerinizin tekniklerinden bir şeyler öğrenin demek zorundayım. Çok basit ve kıytırık yav bu devirde harf sayısı nedir yahu ayrıca biri gematria ilmini(!) ilk kullananın Yahudiler olduğunu sana öğretsin ondan sonra gel objektif tartışalım.

Sitelerde Paylaş
19 çeişt harften mi oluşuyor ne büyük mucize .

Mucize diye vermedim, bir kasıtın olduğunu göstermek için örnek verdim. Yani bu ayeti Muhammed böyle ayarlamış demek çok mu zor geliyor sana.

Bir adam neden böyle bir şeyle uğraşsın tabii. Akla mantığa uymuyor. Bu sebeple kabul etmek istemiyorsun.

Mucize istiyorsan da besmeledeki sisteme bak. Henüz bir benzerini bulamadık.

Sitelerde Paylaş

Bende Arapça bilmiyorum. Zaten 19 sistemi 1400 yıl önceki araplara değil günümüze hitap ediyor.

1400 yıl önce arapların ne bilgisayarı vardı ne de buna bakacak vakti. Teknoloji çağına hitap var 19'da.

O zaman onlara haksızlık aga belki bilseler inanacaklar bu mucizeyi(!)

Besmeleniniz maalesef 19 harf değil yani net değil kimi 21 demiş kimi başka bir şey ama sizi kırmayalım sizin tarafınız olsun 19 olsun yine ne var bunda?

Muhammed'in ayarladığını düşünmüyorum ki hatta Muhammed diye biri yok ortada bunun için baya bir açık bakman lazım olaya sen tarihi kıytırık bir asal sayı gözüyle anlamaya çalıştığın için pek olmuyor tabii ki.

Bir de dediklerinizin hepsinin eleştirisi yapıldı ama hala geveliyorsun. Halis Aydemir ve dinsizdeist hatta Hulki bile sizin gözünüzde ''gerçeği kabul etmek istemiyor'' bizse size akıl hastahanesinde kendini İsa sanan biri gibi ''elbette öyle 19'cu kardeş'' diyip sakinleştirmek zorunda kalıyoruz.

Kısaca dediğin her şeyin antitezi var ortada kasıtlı ve zorlama bir iddiadan başka bir şey yok.Yol yakınken dön şu saçmalıktan.

Sitelerde Paylaş

eski caglarda kisilerce önemi olan metinlere «sifre» eklenirdi.

yahudilerin atbash sifresi, yine romalilarin «sezar» sifresi onlardan en cok bilinenidir.

bu kitabin/metinlerin üzerinde 19 var dendigi vakit anlasilmasi gereken metnin sifreli icerik tasidigidir.

19 bir nevi parola.

okuyanin gördügü metin ile sifreyi bilen okur icin farkli anlam hatta tam tersi anlam yüklü olabilir…

örnegin benim leblebi anladigimi bir baskasi sifre cözücüyle farkli anlar…

bugün e-posta alisverisinde de benzer sifreleme teknikleriyle bir tür koruma duvari olusturulur…

neden koruma (korunmus kitap!!!) ?

metinsel sahtekarligi önlemek icin tedbir alinir, ayrica dis tehditlerden korunmak icin sifreli yazismaya gerek duyulmus olabilir…

peki müslümanlar sifreye sahipler mi? hic sanmiyorum!

Sitelerde Paylaş

eski caglarda kisilerce önemi olan metinlere «sifre» eklenirdi.

yahudilerin atbash sifresi, yine romalilarin «sezar» sifresi onlardan en cok bilinenidir.

bu kitabin/metinlerin üzerinde 19 var dendigi vakit anlasilmasi gereken metnin sifreli icerik tasidigidir.

19 bir nevi parola.

okuyanin gördügü metin ile sifreyi bilen okur icin farkli anlam hatta tam tersi anlam yüklü olabilir…

örnegin benim leblebi anladigimi bir baskasi sifre cözücüyle farkli anlar…

bugün e-posta alisverisinde de benzer sifreleme teknikleriyle bir tür koruma duvari olusturulur…

neden koruma (korunmus kitap!!!) ?

metinsel sahtekarligi önlemek icin tedbir alinir, ayrica dis tehditlerden korunmak icin sifreli yazismaya gerek duyulmus olabilir…

peki müslümanlar sifreye sahipler mi? hic sanmiyorum!

Hadisleri bugünlere getiren adamlar bugünlere getirdi Kuran'ı hadislere güvenmiyorsanız burda Kuran korunuyor diye zırvalamayacaksınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...