Jump to content

Çağdaş Toplumlarda Dinler Hala Neden Vardırlar?

Recommended Posts

Çağdaşlığın kurallarını giyime kuşama yaşama göre siz belirliyorsunuz sanırız hacı bey.

Buyrunuz bize nasıl çağdaş olunur anlatınız bizde size niye dilinizle karpuzun tadını aldığınızı ama yanagınıza sürdüğünüzde tad alamadığınızı anlatalım..

Selamlar

Ben giyim kuşamdan mı bahsettim.

Ortalıklarda entari, cübbe, fes, türban ve tesettürle dolaşmakla donsuz dolaşmak aynı şey benim gözümde.

Kafa aynı olduğu süre hiç farketmez.

Bilimin ve bilime bağlı teknolojinin bu kadar ilerlediği ve yaratılışın gizeminin nerdeyse çözüldüğü bir çağda hergün olmayan bir Allah'a beş kere domalmanın, O'na kurbanlar adamanın insanlığa ne gibi yararları olabilir?

Hiç düşündünüz mü?

Tabii sizin aklınız kadınların apış arası olduğu için, orayı korumanın ve oradan yararlanmanın ve bunu cennette ebediyete kadar yapabilmenin inanılmaz zevkinden vaz geçemiyorsunuz.

İslam benim gözümde erkeklerin sonsuza kadar orgazm olabilmesi için icat edilmiş bir dindir.

Uçkurları düşük Müslüman erkekler kadınlara doyamazlar..

Onlardan çağdaş olmalarını, yani yaşamın yalnız orgazm olmak değil, aynı zamanda yaratmak, insan gibi yaşamak ve yaşatmak, insanlığı ilerletmek olduğunu kabul etmelerini beklemek çok şey beklemek olduğunu biliyoruz.

Yukardaki bildiriler size yönelik değil. Bu iletim size yönelik...

Size mutlu orgazmlar diliyorum. Sonsuza kadar sürsün.. Cennette her seferinde yeni bir kız oğlan kız huri ile sevişeceksiniz nasıl olsa..

Sitelerde Paylaş

Burada (Almanya) din min yok, esamasi okunmaz, hic kimse günlük hayatta veya bir muhabbette dinden bahsetmez. Tanidigim insanlarin en azindan %60 i ateisttir. Birkaci onlarda sürekli degil pazardan pazara kiliseye gider o kadar. Böyle bir ortamda yasamayi cok seviyorum ve Türkiye ye gittigimde insanlarin nasil bir ruh halinde oldugunu görüp biran önce geri gelmeyi istiyorum. Türkiye de millet dinle kafayi bozmus (ailemde dahil) ve insani resmen boguyor bu ortam.

Sitelerde Paylaş

Aklımızın apış arasında oldugunu söyleyerek iftira eden hacı bey sizsiniz.Yalnız sizi uyarayım bu attıgınız iftira yanınıza kar kalmaz.. Allah hesabını mutlaka görecektir.

Bu Allah ilesizin aranızda geçecek meseledir.

Çağdaş toplumlarda din hala nıye vardır dıye sordugunuza gore..

Nasıl çağdaş toplum olunur? Çağdaşlık nedir? Kime göre neye göre kuralları konulur bize detaylıca anlatınız bizde cvplayalım.

Yoksa forum huzurnda bu başlıgı Allaha olan nefretinizden dolayı açtığınız şüphe götürmeyecek.

Cvbınızı bekliyoruz

Sitelerde Paylaş

Arkadaşın biri "bu siz ve Allah arasında geçecek bir mesele" diyor ama yine de gelmiş yazıyor da yazıyor. Çağdaş toplumlar çağdaş bireylerin çoğunlukta olduğu topluluklar ile oluşur.

Oldukça aşikar olan ifadeleri bile kıvırtarak nakledenlerden çağdaş falan olmaz.

Bundan bir süre önce dincilere şu soruyu sormuştum:

"Madem inanç iman mekanizmalar birey ile tanrı arasında kalmalı, ki kitap bunu da tartışmasız emrediyor, neden buradasınız?" demiştim.

İlgili ayetleri gözler önüne koymama rağmen onları görmezden gelen arkadaş bu kez gelmiş aynı mantığa hizmet eden düşünceleri ifade etmekte:

"Bu siz ve Allah arasında geçecek bir mesele"

Bunu da bir ateiste dayatmakta ha.

Çağdaş toplumlar yavşaklık edenlerden ve fırıldaklık yapanlardan arınmış topluluklar mıdır?

Değiller...illa ki varlardır.

Çağdaş olamayan topluluklarda bunlar sayıca çok fazladırlar da ondan hala dinler oralarda barınmaktadırlar.

Sitelerde Paylaş

Benim üstadın üstadının bir sözü vardır....

Her zaman söylerim....

Hiçbirşeye inanmamak ne kadar kötü birşeydir....

İnan ama istersen bir oduna inan....

Yeterki....

İnan....

Ateist gibi....

Bir odundan farkın olmayarak şekilde yaşama....

İnançsızlık çok kötü birşey...

Sitelerde Paylaş

Benim üstadın üstadının bir sözü vardır....

Her zaman söylerim....

Hiçbirşeye inanmamak ne kadar kötü birşeydir....

İnan ama istersen bir oduna inan....

Yeterki....

İnan....

Ateist gibi....

Bir odundan farkın olmayarak şekilde yaşama....

İnançsızlık çok kötü birşey...

İnan da ne olursa olsun..

İsterse kilidin dingili olsun..

Bu iletiyi okuyan kimse artık Müslümanlar neden bu kadar zavallı ve düşkün diye sorgulamamalı.

Nedeni çok açık ve net...

Güzel bir açıklama...

Sitelerde Paylaş

İnan da ne olursa olsun..

İsterse kilidin dingili olsun..

Bu iletiyi okuyan kimse artık Müslümanlar neden bu kadar zavallı ve düşkün diye sorgulamamalı.

Nedeni çok açık ve net...

Güzel bir açıklama...

Hiç yoktan onlarda bir amaç vardır...

Sizde o da yoktur...

Bunun için söylenmiş bir sözdür...

Sitelerde Paylaş

Sevgili hacı abi sende taktir edeceksindir ki. Çağdaş toplumlar Avrupa,Amerika dinlerini Kilise'ye gömüşlerdir.

Çağdaş toplum dediğim yukarıdaki ülkelerde dindar kesim yok denecek kadar azdır.

35 Yıldır Alman toplumuyla iç içeyim. Tüm Arakadaşlarım Alman diyebilirim. Hiç birisi dine inanmaz. Berkide bana denk gelmedi. :D

Şöyle diyebilirim : Toplumun 3% si berki dindardır fazla çıkmaz.

Derlerki bir şeyler var ama ne. Adı ney cismi ney bilmiyorum, saçmalıklara inanmak gibi geçiştiriler din konu olunca. Birebir dinleriyle alayda ederler.

Fakat geleneksel kültürlerinden dolayı. Mecbur anlarda. Ölümde, evlilikte,vaftizde vs Kilise'ye giderler.

Bir bakıma dindar olan büyüklerine geleneklerine saygıdan dolayı diyebilirim.

Bu Türkiye'dede aslında böyle. Ben Cuma namazına, bayram namazına en yakın arkadaşının cenaze namazına bile gitmeyen Caminin Kahvesinde oturan Müslümanım diyen çok kişiyi tanıyorum.

Ramazan'da körkütük serhoş gezen,kumar oynuyan zina yapan ama 'Elhamdüllah Müslümanım diyen çok kişiyi bilhasa tanıyorum.

Dinin gereğini yapan kaç kişi var?? Dindar demek dinin gereğini yapan demektir.

İşte aradaki fark burada. Tarihi dinlerini,dinleri araştırmış kimseler zaten çoğunlukla 'Dindar' olmuyorlar.

Dinden nemalalanlar, geçim kaynakları din olanlar (İmamlar,Hocalar vs) Aslında bunlarında çoğu inanmıyor. Fakat geçim kaynkaları beslendikleri Din olduğundan beli etmiyorlar.

Bir çok Türk Öğretmenden ben Deist'im dediklerini duydum.

Toplum bilinçlendikçe Dinler sanki bir Masal ,Hikaye gibi algılanıyor.

Yani kişiler kendi dinlerini yaratmış bir Deist'te bürünüyorlar.

Gelenek,usul,tıradisyon gereği topluma uyuyorlar. Bir nevi toplumun getirdiği rituelere bu deyimle.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşın biri "bu siz ve Allah arasında geçecek bir mesele" diyor ama yine de gelmiş yazıyor da yazıyor. Çağdaş toplumlar çağdaş bireylerin çoğunlukta olduğu topluluklar ile oluşur.

Oldukça aşikar olan ifadeleri bile kıvırtarak nakledenlerden çağdaş falan olmaz.

Bundan bir süre önce dincilere şu soruyu sormuştum:

"Madem inanç iman mekanizmalar birey ile tanrı arasında kalmalı, ki kitap bunu da tartışmasız emrediyor, neden buradasınız?" demiştim.

İlgili ayetleri gözler önüne koymama rağmen onları görmezden gelen arkadaş bu kez gelmiş aynı mantığa hizmet eden düşünceleri ifade etmekte:

"Bu siz ve Allah arasında geçecek bir mesele"

Bunu da bir ateiste dayatmakta ha.

Çağdaş toplumlar yavşaklık edenlerden ve fırıldaklık yapanlardan arınmış topluluklar mıdır?

Değiller...illa ki varlardır.

Çağdaş olamayan topluluklarda bunlar sayıca çok fazladırlar da ondan hala dinler oralarda barınmaktadırlar.

Böyle söylemeniz sizi dünyanın heryerinde yalnız yaşamanızı gerektiyor.İnsana akıl vermiştirki birbirinize yardım ediniz diye zor günlerde yardımcı olunuz diyerek.Burada ne işimizin olduguda açık

1.Zehirlediğiniz beyinleri çarpıtmalarınız yalanlamak

2.Her insanın her konuda yaptığı gibi sizleri uyarmak

Bizim cvplarımız bellidir.

Ama siz hala bizim sorumuza cvp vermeyip verilen cvbıda verilmemiş gibi göstermeye çalışıyorsunuz..

Çağdaşlık nedir nasıldır kurallarını kim neye göre koyar?

Selamlar

Sitelerde Paylaş

Hazreti hacı bey sizdende çağdaşlığın kıstasını bekliyoruz cvpvermemekte ısrarcısınız.

Selamlar

Yukarda bahsetmiştim.

Dikkanizden kaçmış....

Aşağıya kopyalıyorum..

Çağdaşlığı koyu harflerle işaretleyeceğim.

Ben giyim kuşamdan mı bahsettim.

Ortalıklarda entari, cübbe, fes, türban ve tesettürle dolaşmakla donsuz dolaşmak aynı şey benim gözümde.

Kafa aynı olduğu süre hiç farketmez.

Bilimin ve bilime bağlı teknolojinin bu kadar ilerlediği ve yaratılışın gizeminin nerdeyse çözüldüğü bir çağda hergün olmayan bir Allah'a beş kere domalmanın, O'na kurbanlar adamanın insanlığa ne gibi yararları olabilir?

Hiç düşündünüz mü?

Tabii sizin aklınız kadınların apış arası olduğu için, orayı korumanın ve oradan yararlanmanın ve bunu cennette ebediyete kadar yapabilmenin inanılmaz zevkinden vaz geçemiyorsunuz.

İslam benim gözümde erkeklerin sonsuza kadar orgazm olabilmesi için icat edilmiş bir dindir.

Uçkurları düşük Müslüman erkekler kadınlara doyamazlar..

Onlardan çağdaş olmalarını, yani yaşamın yalnız orgazm olmak değil, aynı zamanda yaratmak, insan gibi yaşamak ve yaşatmak, insanlığı ilerletmek olduğunu kabul etmelerini beklemek çok şey beklemek olduğunu biliyoruz.

Yukardaki bildiriler size yönelik değil. Bu iletim size yönelik...

Size mutlu orgazmlar diliyorum. Sonsuza kadar sürsün.. Cennette her seferinde yeni bir kız oğlan kız huri ile sevişeceksiniz nasıl olsa..

Sitelerde Paylaş

Bunlar kıstaslar değil her bireyin yapması gerekenlerdir.Müslüman olsun olmasın.Biz size bunu sormadık.

Çağdaşlık nedir dedik siz hala apış arasından bahsediyorsunuz.Böyleleri müslüman olanlardada var olmayanlardada.

Yani siz dine inanmıyorsunuz diye dine inananlar çağdışı insanlarmı oluyor,yoksa sizin gözleriniz hakikatlere kapalımıdır?

Sizinki şu hikayeye benziyor.

Adamın birisi ineğe sormuş:

Ey inek dünyaya niye geldin poker oynamazsın kumar yok kadın kız yok eğlenmek yok o yok bu yok sabah akşam otlarsın

İnekte cvplamış: Be hey adam yediğin pastırmadan içtiğin süte giydiğin ayakkabıdan yediğin peynire kadar herşeyin benden.Ya sen niye dünyaya geldin?

Selamlar

Sitelerde Paylaş

çağdaş bir toplumda dinlerin varolup olmamasına o toplumun insanları karar vermelidirler. xirs veriyorlar da.

Allah islam dinini indirdiğinde buyurmuşturki:

'' Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.'' Quranı Azam

Herzamanki yalandan münezzeh olan yine doğruyu söylemiştir.

İlk indiği günden itibaren karası beyazı çirkini güzeli kölesi hürü çoluğu çocugu kadını erkeği akın akın geliyorlar.Halada öyledir.

Selamlar

tarihinde Melikul_Deyyan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
name='Melikul_Deyyan' timestamp='1282438989' post='645828']

Bunlar kıstaslar değil her bireyin yapması gerekenlerdir.Müslüman olsun olmasın.Biz size bunu sormadık.

Çağdaşlık nedir dedik siz hala apış arasından bahsediyorsunuz.Böyleleri müslüman olanlardada var olmayanlardada.

Yani siz dine inanmıyorsunuz diye dine inananlar çağdışı insanlarmı oluyor,yoksa sizin gözleriniz hakikatlere kapalımıdır?

Sizinki şu hikayeye benziyor.

Adamın birisi ineğe sormuş:

Ey inek dünyaya niye geldin poker oynamazsın kumar yok kadın kız yok eğlenmek yok o yok bu yok sabah akşam otlarsın

İnekte cvplamış: Be hey adam yediğin pastırmadan içtiğin süte giydiğin ayakkabıdan yediğin peynire kadar herşeyin benden.Ya sen niye dünyaya geldin?

Selamlar

O zaman bir kere daha yazayım çağdaşlıktan ne anladığımı...

Çağdaşlıktan ben bağımsız, mutlu insanlar olarak yaşamayı ve yaşatmayı, kendini ilerletmeyi, çevreyi kirletmemeyi ve tahrip etmemeyi, başkalarının haklarını korumayı, insanlara eşit haklar tanımayı, kadın-erkek ayrımı yapmamayı, barışı savunmayı ve diğer birkaç şeyi anlıyorum.

Din yalanını bu yaşama yakıştırmıyorum. Özellikle İslam dinini çağdaş yaşamla bağdaşmadığına inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Çağdaş toğlumlarda kadın erkek özgür olmalı...

Öyle istediği yerde istediği mekanda ilişkiye geçebilmeli.

İslamiyet'in baskın olduğu toplumlar berbattır.

İsteyen istediğinin evine girer ve aleni soygun yapabilir. Kimse de buna sesini çıkaramaz.

Ama toplumlar geliştikçe çağdaşlaşıyor ve insanlar Allahtan bilinçleniyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...