Jump to content

Turban Turban Derken, Sonunda KARA CARSAF Universiteye Girdi

Recommended Posts

• İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben mısırlı falan değilim, türküm öz be öz türk çepni türklerindenim

Sulanmış beyinlerinizle kime hava basmaya kalkıyorsunuz

Türklükten bahsediyorsunuz, darwin gibi bir ingilizin utanmasanız bir tarafını öpeceksiniz

Kusura bakmasın birileri bizleri mısıra sürecekmiş acaba bunlar kimler anasının karnından doğdumu acaba

Siz bizi mısıra sürerken herhalde bizde mal mal oturup bakmayacağız

Bizimde elimiz armut toplamıyor, darwin uşakları....

Arzu benim bildiğim Türk zekidir ama sen istisnasın herhalde,adam onu videodaki öğrenci için yazmış,daha okuduğunu anlamaktan acizsin gelip buralarda maval okuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Türklükten bahsediyorsunuz, darwin gibi bir ingilizin utanmasanız bir tarafını öpeceksiniz

Kusura bakmasın birileri bizleri mısıra sürecekmiş acaba bunlar kimler anasının karnından doğdumu acaba

Sana demediler Mısırlı diye, önce okuduğunu anlayacak kapasiteye gel, sonra burda tartışmaya katıl insanlarla.

Sen Türklükten falan sakın ha bahsetme, Arap dinine, Arap tanrısına itaat eden beyni yıkanmışın tekisin. Hem ümmetçi hem milliyetçiyim diyebilecek kadar da cahilsin.

Sitelerde Paylaş
arzu'nun hiç bir fikrine katılmıyorum

hatta çoğu zaman kızıyorum. ancak bu şekilde

cevap verilmesi de hiç hoş değil.

sevgiler

Keklikcim bazılarına bazen içinde bulunduğu çelişkiyi hatırlatmak lazım...

Saçın tüyün tahrik ediciliğinden söz edip, kapatılması gerektiğini savunan biri,

Bir forum sayfasında, arzu gibi bir nick kullanmayı tercih etmesi tuhaf değil mi?

Sitelerde Paylaş

Saçın tüyün tahrik ediciliğinden söz edip, kapatılması gerektiğini savunan biri,

Bir forum sayfasında, arzu gibi bir nick kullanmayı tercih etmesi tuhaf değil mi?

Bu kadar sözlerin altında bir terbiyesizlik yatıyor galiba.....

Özellikle çabamı harcıyorsunuz bu kadar terbiyesiz olmak için, yoksa bu sizin doğalınız mı

Sizin gibi terbiyesiz ve edepsiz insanların içinde ne işim var diye şu anda kendime soruyorum

Ne işim var sizin gibi insanlıktan anlamayan zavallıların yanında

Utanmanız olmasa daha beni tanımadan üzerime bile iftira atarsınız siz

Bugün kendime bir iyilik yaptım, zamanımı sizin gibi insanlarla daha fazla harcayamam

Kendinizi benden daha erdemli, daha zeki, daha dürüst sanıyorsunuz

İnançlı insanları cahil, onların yaptıkları ibadetleri alay konusu ediyorsunuz

Doğru sizin gibi tek taraflı özgürlük budalalarından başka ne beklenirdiki zaten

Hoşgörülü olmak mı yanından bile geçmemişsiniz çünkü kendinizi aşamamışsınız

Bir taneniz içinizden çıkıp diyemediniz ki başörtülü bayanlar üniversite kapılarından rahatlıkça girebilir

Kuranda var veya yok inanç veya değil

Allah sizin ve sizin gibilerin şerrinden bizleri muhafaza eylesin amin

Elinize fırsat geçse bizleri bir kaşık suda boğmaya çalışacaksınız, neden böyle insanlarla arkadaşlık yapıp da

kendimi üzeyim

Ayrıca nickimi bilinçli olarak takmadım, arzu öylesine kısa falan geldi herhalde, nedeni yok özellikle seçilmiş değil

Kendi kafanızdan birşeyler uyduracağınıza bana sorsaydınız cevabını verirdim aynen benim sexy huriye sorduğum gibi

Her neyse beni bu şekilde bir obje olarak gören bu foruma artık girmicem

Üyeliğimi iptal edin lütfen

Sitelerde Paylaş
arzu'nun hiç bir fikrine katılmıyorum

hatta çoğu zaman kızıyorum. ancak bu şekilde

cevap verilmesi de hiç hoş değil.

Belden aşağı espiriler son günlerde epey revaçta oldu... Sürekli olarak Hz Muhammed'in uçkuruna laf atmayı mahiret sananlar birazda kendi anlayışlarını sorgulasa ya..

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Mistralciğim,

İnsanlara içinde bulundukları çelişkiyi bir şekilde

hatırlatmak gerektiği konusunda haklısın. Ama, kullandığı

nickle ya da bir takım benzetlemelerle değil. Hele de bir çok

konuda önyargıları yıkmaya çalışırken, biz kadınların

hemcinslerimize bu şekilde yaklaşması ne derece doğrudur?

karşımızdaki böyle bir yaklaşıma girse dahi yanlışa yanlışla

cevap vermek sadece yanlışı pekiştirmeye yarar diye düşünüyorum.

sevgiler

Sitelerde Paylaş
Mistralciğim,

İnsanlara içinde bulundukları çelişkiyi bir şekilde

hatırlatmak gerektiği konusunda haklısın. Ama, kullandığı

nickle ya da bir takım benzetlemelerle değil. Hele de bir çok

konuda önyargıları yıkmaya çalışırken, biz kadınların

hemcinslerimize bu şekilde yaklaşması ne derece doğrudur?

karşımızdaki böyle bir yaklaşıma girse dahi yanlışa yanlışla

cevap vermek sadece yanlışı pekiştirmeye yarar diye düşünüyorum.

sevgiler

Çok yakın bir tarihe kadar ben de bu şekilde düşünüyordum...

Artık böyle değil ama, elbette ki çelişkiler ve tuhaflıklar her fırsatta yüzlerine çarpılmalı, çarpılmalı ki içinde bulundukları o insanlık dışı durumu kavrayabilsinler.... gerçi bu uzak bir ihtimal ama böyle olmalı....

Erkek egemen kültürde, din kullanılarak özgürlükleri kısıtlananlar, yumruklarını üniversite kapılarına değil de, kendilerini o hale getirenlere karşı kullanmaları gerekirken, tanrı buyruğu diye kendilerine yutturulan köleliği yaşamak hakkına sahiptir, ama sadece kendi özel alanlarında köleliği yaşayıp, başkalarına dayatmadıkları ve kendilerini kullandırtarak rejim değişikliğine kadar gidebilecek bir noktaya gelinmediği müddetçe.... artık bu gelinilen yerde hiç bir hoşgörüyü haketmiyorlar...

Yalçın Küçük!ün bir yazısından bir kaç satırı alıyorum... gerçekleri tüm çıplaklığıyla veren....

Ey inandığı din;

erkeği kadına tercih eden, üstün gören, erkeğin otoritesini tartışılmaz ilan eden, erkeği kadının hamisi, kadını erkeğin hayatını kolaylaştırıcı unsur,

vesayet altında tutulması gereken bir çeşit geri zekalı ya da aciz ve hatta şeytan konumunda tanımlayan hemşirem!

Dini inancı 'Penis Diktatoryasına mutlak itaat'ı emreden hemşirem!

İslamiyeti 'kültür', ahlakı dinden ibaret sanan hemşirem!

Eyy benim yaşama dair talimatı, erkekler tarafından yazılmış, erkek postacı Cebrail aracılığıyla gönderilmiş din kitaplarından alan hemşirem!

Üniversiteye okumak için mi gitmek istiyorsun?

Hayır! Üniversiteyi medreseleştirmeye. Mescit, çömelmeli kenef, abdest lavabosu talep etmeye. Diğer kadınlar üzerinde baskı oluşturmaya.

Kamu binasına çalışmak için mi girmek istiyorsun?

Hayır! Mescit, çömelmeli kenef, abdest lavabosu talep etmeye. Diğer kadınlar üzerinde baskı oluşturmaya.

Her yere Penis Diktatoryası'nın sana verdiği talimatları yerine getirmek için girmek istiyorsun. Bir düğmenize basacaklar, sürüler halinde çağdaş giyimli kadınların üzerine saldıracaksınız. Bir düğmenize basacaklar birşeyi protesto etmek ya da liderinizi alkışlamak için okullardan (AKP'li Belediye'nin tahsis edeceği) otobüslerle meydanlara doluşacaksınız.

Erkek emredecek siz yerine getireceksiniz. İnisiyatif, karar alamadan. Hiçbir zaman kendi başına hareket edebilen çağdaş, özgür kadınlar olamayacaksınız. Hep sürüler halinde yaşamanız, sürüler halinde eylem yapmanız gerekecek.

Sizin yerinize Penis Diktatoryası düşünecek, beyninizdeki gri hücreleri kullanmayacak, alınan kararların sorumluluğunu üstlenmeyeceksiniz.

Pasif yaşamak da bir tür rahatlıktır hemşire. Bunu istiyor da olabilirsin.

Düşünmeme, koşulsuz itaat etme karşılığında ananın rahmi kadar sıcak, sarıp sarmalayan yuvanda güven içinde oturup, itaate dayalı sosyal düzen isteyen 'kul' çocuklar yetiştireceksin. Karnına basınca elham okuyan, bacağını çekince hatim indiren bebeklerle oynayan, isyan değil itaat eden 'kul'lar.

Türban dediğin tesettürün sadece bir parçası hemşire.

Kafa derisinde çıkan keratini kapatan kumaş parçası.

Sana göre Allah'ın yarattığı saç, bana göre evrim sürecinde beyni radyasyondan, ısıdan korumak için oluşmuş izolasyon maddesi. Şampuan reklamına göre 'hazinemiz', İslama göre bir telini gösterirsek cehennemde yanacağımız kıl kümesi.

Sitelerde Paylaş

"Arzu" kelimesinden bu tip anlamlar çıkarırken bu kadar rahatsanız Arzu nickli üyenin bu foruma hangi nickle geldiği sizin için önemsiz bir şey olsa gerek. Hangi nicki yazarsa bir kılıf takar yine o anlama getirirsiniz ne de olsa.

Daha önce dediğim gibi: Belden aşağı vurmaya ihtiyaç duymayacak kadar meşruyuz.

Sitelerde Paylaş
"Arzu" kelimesinden bu tip anlamlar çıkarırken bu kadar rahatsanız Arzu nickli üyenin bu foruma hangi nickle geldiği sizin için önemsiz bir şey olsa gerek. Hangi nicki yazarsa bir kılıf takar yine o anlama getirirsiniz ne de olsa.

Bunun bel altıyla, bel üstüyle bir alakası yok.....

Arzu nickli kullanıcının içinde bulunduğu çelişkiyi yansıtıyor sadece...

Çarpıtmayın....

Sitelerde Paylaş

bu görüşüne katılıyorum ama seni diğer ateistlerin dinliceğini sanmıyorum.ayrıca biz müslümanlarda sizin gibi erdemliyiz ve en az sizin kadar meşruyuz merak etme sen ;)

Sitelerde Paylaş

Erdemler konusunda bir derece mutabık olabiliriz. Elbette dürüst, çalışkan, namuslu, terbiyeli, görgülü müslümanlar vardır. Ama meşruiyet meselesi masaya yatırılabilir. En azından içinde bulunduğumuz şartlar çerçevesinde. Yapay gündemler yaratıp bu yapay gündemler etrafında bir takım insanların çıkarlarını korumakla kalmayıp bunu diğer insanların hakları pahasına yapacak siyasi ve sosyal gerginlikler meydana getirmenin benim gözümde meşru bir yanı yok.

Sitelerde Paylaş
Erdemler konusunda bir derece mutabık olabiliriz. Elbette dürüst, çalışkan, namuslu, terbiyeli, görgülü müslümanlar vardır. Ama meşruiyet meselesi masaya yatırılabilir. En azından içinde bulunduğumuz şartlar çerçevesinde. Yapay gündemler yaratıp bu yapay gündemler etrafında bir takım insanların çıkarlarını korumakla kalmayıp bunu diğer insanların hakları pahasına yapacak siyasi ve sosyal gerginlikler meydana getirmenin benim gözümde meşru bir yanı yok.

sözün özü her gruptan çürük elmalar olacaktır.tatlısu müslümanları ve tatlısu ateistleri gibi.

Sitelerde Paylaş

Sen muhammed'in bir taraflarını mı öpüyorsun?

Yaşın kaç bilmiyorum ama muho taze sever.

Türk'üm diyosun ama adın Farsça, dinin Arapça, gelmiş burda Arap ırkçısı Mohammed'i savunuyosun.

Rahibe gibi kapanıyorsun.

Sonra Türk'lükten bahsediyorsun. Senin Türk'lükle ne alakan kalmış olabilir ki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...