Jump to content

"Düzen varsa tanrı vardır"

Recommended Posts

47 dakika önce, anibal yazdı:

VE süper zenci şüpheiz sizleri düzendir..

Senin Anan Baban müslümân değil mi?
Deden Anneannen daha ötesinde  hiç müslümân yok mu?
Kökten yahûdî olsanız bile, zamânında hak dîn yahûdîlikti.
Senin gibi soyuna sopuna küfreden bi eşşek az bulunur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 saat önce, anibal yazdı:

...

Fikren sürekli sizi dövmemin Ezikliğine sabrederek beni banlamamayı başarmanıza bir ödül olarak,,
Sana,, Ettiğin küfürlerin nasıl kendine iâde edildiğini (Döndüğünü)
Ve Kendi hakkında deşifre yaptığını.
Kimse senin hakkında bilgi istemediği hâlde Sürekli Kendi sırrlarını ifşâ ettiğini,
Ve Bunu nasıl yaptığını, Ya da senden habersiz bunun nasıl yapıldığını,
Gerekirse müstakill bir başlık içinde anlatacağım.
Gerçekten çok teknik bir bilgilendirme olacak.
Çünkü Evrende HATÂ Yoktur.
Çünkü Evren Hakk İle doludur.

Sitelerde Paylaş

Günlerden bir gün Temel´in köyü olan Temelzadenin imamı Yeter Kazma Efendi´nin eşi aniden ölür.
Buna çok şaşıran bizim Temel, komşusuna başsağlığı dilemeye gider.
Temel: "Komşu başın sağolsun. Daha düne kadar kendisi turp gibiydi; nasıl oldu, nasıl öldü?"
Yeter Kazma Efendi: "Hiç sorma Temel kardeş. Çok bilmişliğinden öldü."
Temel: "Yok canım, olur mu öyle şey?"
Yeter Kazma Efendi: "Evet, evet. Habire elindeki mantarın Ayı mantarı olduğunu iddia ediyordu!"

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 hours ago, HATEM said:

Biraz ağır ol, Düşük viteste çok gaz veriyorsun şanzumanı dağıtıcan...

Her şeyde ve Herbir şey de düzen vâr.
Her yerde Düzenin vâr olması Elbette Allah'ın (c.c.) varlığının en bâriz kanıtıdır.
Kâos, Mutlak düzenin ortadan kalkması anlamına gelmez.
Kaos da Bir düzendir,
Kaos, kendi içinde Düzenlidir.

Kaos diye birşey yok. Varlık var. Varlığın içinden düzenler ortaya çıkması için tanrı'ya ihtiyaç yok. Deli kuyuya taş atınca o taş düşüyor. Bu tanrı'nın ispatı değil. Cinlerin ispatı değil. Şeytanların ispatı değil. Yüzbin kere söyledim, milyon kere daha söylerim. 

Büyülü düşüncene dikkat et, arabanın altında ezilmesin. Çünkü bu yolda çok trafik var. Ve buraya at arabalarıyla girilmiyor.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, kavak yazdı:

Günlerden birgün Temel´in köyü olan Temelzadenin imamı Yeter Kazma Efendi´nin eşi aniden ölür.
Buna çok şaşıran bizim Temel, komşusuna başsağlığı dilemeye gider.
Temel: "Komşu başın sağolsun. Daha düne kadar kendisi turp gibiydi; nasıl oldu, nasıl öldü?"
Yeter Kazma Efendi: "Hiç sorma Temel kardeş. Çok bilmişliğinden öldü."
Temel: "Yok canım, olur mu öyle şey?"
Yeter Kazma Efendi: "Evet, evet. Habire elindeki mantarın Ayı mantarı olduğunu iddia ediyordu!"

Ezikliğe dayanamayıp banlarsanız,
Bu fıkranı cevapsız bırakmayayım.

Ben burada girdiğim her tartışmada İddiâlarımı isbatlamışım (Veyâ sizin i'tirâzlarınızı buharlaştırmışım)
Ve hâl diliyle sen de bunu kabûl etmişsin ki
Alıntı yaparak cevap vermeye bile korkuyorsun.

Niye?
Tekrâr dayak yemekten (Fikren seni dövmemden) çekiniyorsun.
Çok bilmişlerden korkulmaz, Çok bilmiş sensin ve ben senin gibilerle tartışmaktan bak korkmuyorum.
Çok bilmişlerden değil çok bilenlerden korkulur. Sen de zâten onu yapıyorsun.

Sen sürekli benden dayak yediğini hatırladığın için
Obsesif Kompülsif bozukluk emâreleri göstermeye başladın.
Sürekli bende çok bilmişlik ve kibir gördüğünü iddiâ eden cevaplar veriyorsun.
Senin plak, burada takılı kaldı...

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, HATEM yazdı:

Ezikliğe dayanamayıp banlarsanız,
Bu fıkranı cevapsız bırakmayayım.

Ben burada girdiğim her tartışmada İddiâlarımı isbatlamışım (Veyâ sizin i'tirâzlarınızı buharlaştırmışım)
Ve hâl diliyle sen de bunu kabûl etmişsin ki
Alıntı yaparak cevap vermeye bile korkuyorsun.

Niye?
Tekrâr dayak yemekten (Fikren seni dövmemden) çekiniyorsun.
Çok bilmişlerden korkulmaz, Çok bilmiş sensin ve ben senin gibilerle tartışmaktan bak korkmuyorum.
Çok bilmişlerden değil çok bilenlerden korkulur. Sen de zâten onu yapıyorsun.

Sen sürekli benden dayak yediğini hatırladığın için
Obsesif Kompülsif bozukluk emâreleri göstermeye başladın.
Sürekli bende çok bilmişlik ve kibir gördüğünü iddiâ eden cevaplar veriyorsun.
Senin plak, burada takılı kaldı...

Pabucumun çok bilmiş narsist dindarı, bugüne kadar burada devirdiğin çam ağaçlarının sayısı belli değil.

Neden üzerine alındın, yoksa bir yerine mi battı?
Kendi kendine böyle gelin güveyi olmak, senin pis kanında olsa gerek.

Evet; sen kanı bozuk birisin, çünkü hayali inancın uğruna, eline geçse, kendinden olmayanları öldürmekten de sakınmazsın. Sen busun!

Bir ara ălenen agzından kaçırdığını ne çabuk unuttun?

Sen evvela pisliklerini temizle ve benden özür dile!
Neden özür dilemen gerektiğini de çok iyi biliyorsun.

Bunu yapmadığın müddetçe, bu cümleleri habire kıçına sokacağım.

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, HATEM said:

Şu başlığın altına yazdığın her şey akıllara zarar. Tek bir örneklem, tek bir düşünce kırıntısı yok, ortada sadece iddia var: Düzen varsa allah ceee cee yaptı. Bananebanane o yaptı. Yazanlara bakıyorum, dinli dinsiz herkes aklı başında düşüncelerini açıklıyor, bir tek sen 4 yaşındaki oğlan veletleri gibi oyunlar icat edip kendi kendine kurallar belirleyip sonra da o oyunları kazandığını iddia ediyorsun.  

Arkadaş evrenin çalışma şeklinden yola çıkmış, allah, cinler şeytanlar cennette şarap ırmakları akması, şeytanın poposuna üflemesine kadar her şeyi ispatlamış. Ebabil kuşu fiyaskosuna girmiyorum bile. 

Daha konuyu düşünememiş bile, gelip millete ahkâm kesiyor.

Dinciler tarafında evrenin çalışma şeklinin "kaos olabileceği", yani hiç bir şekilde incelenemez durumda olabileceği iddiası var. Ki "mucize" denen şey de tam olarak budur. İncelenebilir, araştırılabilir evrenden apayrı yapıların ansızın büyülü bir şekilde ortaya çıkabileceği iddiası. Dinde kaostan düzen oluştuğu iddiası yok. Daha sen iddianı bilmiyorsun, çünkü ödevini yapmamışsın, düşünmemişsin. Dincinin iddiası şu: Varlık hiç bir şekilde anlaşılamaz, hiç bir matematiksel örüntüsü olmayacak kadar garip ve rastgele olabilirmiş. *Neyse Kü* tanrıları varmış da her şeyi kontrol ettiği için düzen oluşmuş ve her şey mükemmelen düzenliymiş. Her nurcu videosu da bu iddiayı içerir. Her dinci de bunu söyler. 

Kaostan düzen oluşması olayı, ortalıkta mükemmel bilgi olmadığı için rastgelelikle, yani istatistiksel açıdan açıklayabildiğimiz mekanizmların sonuçlarının tekrar tekrar gözlemlendiğinde aynı olması. Bu bilgi eksikliğinden ötürü sadece istatistikle inceleyebildiğimiz olaylara kaos diyoruz. Aslında ortada kaos yok, sadece bizim mükemmelen her şeyi bilmememiz ve bu sebeple her şeyi sayarak tahmin etmeye çalışmamız var. Örneğin "yanındakine yaklaşma" ve "önündekini takip et" gibi basit bir kuralla hareket eden balık ve kuş sürülerinin denizde ve havada oluşturdukları düzenin vektör alan denklemleriyle açıklanabilmesi, v şeklinde giden kuşların aerodynamic equilibrium denklemleriyle açıklanabilmesi, örneğin insan boylarının dağılımının gauss eğrisiyle açıklanabilmesi "kaostan düzen" dediğimiz şey. Yani kaostan (eksik bilgi yüzünden incelenemeyen maddeden) düzen (incelenebilir, anlaşılabilir hale gelmesi) denilen şey mükemmel yaratılışa tamamen ters. Çünkü bu doğal bir açıklama ve bazı beyinsizlerin iddialarının aksine cinleri ve şeytanları gerektirmiyor.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, HATEM yazdı:

Evrende Düzen varsa, bu durum Allah'ın varlığının kanıtıdır.

Bir Tanrı varsa o senin deli Arap tanrın olamaz. Ilk önce bunu öğrenelim. Hayvanları insanların hizmetine verdiğini söyleyen, insanları canı sıkkın olduğu bir zamanda kendisine kulluk etsinler diye yaratan, her canlıyı çift cinsiyetli sanan, bol Yehova zırvasıyla dolu cahil Arap tanrın ancak kumda oynar.

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, HATEM yazdı:

Ben burada girdiğim her tartışmada İddiâlarımı isbatlamışım 

Bu adam harbi hasta. Adamın kanıtladığı bir şey yok hala ispat ettim sanıyor. 

Sizin hastalığınız ilk neden. Taa Antik Yunanlılar'dan kalmış bu felsefe hala kabul ediliyor. Hadi çalışsa anlayacağım fakat olmuyor. Çünkü ondan sonra "ilk nedeninde bir nedeni vardır? " diye bir soru oluşuyor. Fakat bunun gibiler soru sormayı orda bitiriyor. Bre adam. Onu kim yarattı yarattı yarattı diye soruyorsun orda niye soru sormayı bitiriyorsun.

Hadi kendi Tanrı kavramını bulsan yine anlayacağım? Adam ciddi ciddi bunları Allah celle celle celle celaluhu yaptı diyor. Daha Ortadoğu'dan başka biryerden haberi olmayan ataerkil erkek tanrısının ne işi olur evrenle. O gitsin Arabistan'da oynasın. Ne anlar evrenden.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kavak yazdı:

Pabucumun çok bilmiş narsist dindarı, bugüne kadar burada devirdiğin çam ağaçlarının sayısı belli değil.

Evet; sen kanı bozuk birisin, çünkü hayali inancın uğruna, eline geçse, kendinden olmayanları öldürmekten de sakınmazsın. Sen busun!

Neden özür dilemen gerektiği de çok iyi biliyorsun.

Az bilgin ile Çok bilmişlik yapman bak seni her seferinde her fikir münâzarasında konu dışına atıyor, seni konu içinde tutacak bir fikrin yok.
Konu; Kâinâttaki düzenin Tanrı ile olan ilişkisi...
Konu seni pis kâbul etmiş ki, Konunun dışına süprülmüşsün.

8 dakika önce, kavak yazdı:

Sana birçok defa söyledim, Havlamak sizin tabiatınız olmuş ama burası havlama yeri değil.
Benim Çok bilmediğimi "çok bilmiş olduğumu" Hırrlayarak zırlayarak gösteremessiniz.
Hangi konuda tartışılıyorsa o konu çerçevesinde fikirlerinle mücâdele edersin varsa...
Yoksa da Kıvranıp kıvranıp sataşmana gerek yok...

Devirdiğim çam varsa göster, her sözümün arkasındayım. Koç gibi de savunuyorum.

13 dakika önce, kavak yazdı:

Paylaştığın fıkra ile beni kasdetmiş olmana rağmen halâ pis pis konuşman senin kan gurubunu gösterir.

15 dakika önce, kavak yazdı:

Senin kan gurubundan olmamakla övünürüm.
Benim inancım hayâlî değil.
Kendimden olmayanları öldürmek aklımın ucundan geçmez. Sizin beyniniz kıllanmış. Saçlarınız (Fikirleriniz) Ters yönde gelişmiş.
Ağzımdan birşey kaçırmış değilim.
Her kelîmemi onaylıyorum, açıklamasını da yaptım. Git dikkatli oku nerde yanlışlık görüyorsan biraz daha açıklayayım.
Nerde bir mantıksızlık ve aptallık görüyorsan buyur koy ortaya fakat her seferinde ben sizin düşünce bozukluklarınızı gösteriyorum nedense...
Kitapsız olmanız sebebiyle olabilir mi acaba?

25 dakika önce, kavak yazdı:

Neden özür dilemen gerektiği de çok iyi biliyorsun.

Sana karşı Özür dilenecek bişey yapmış olamam. Ne zırvalıyorsun sen?
Senden özür dilenir mi?

Bak en son cümlende, Fıkrayı bana ithâf ettiğini kanıtlamışsın.

Bir de,
"Kendi kendine böyle gelin güveyi olmak, senin pis kanında olsa gerek."
demişsin ya. Demek ki ben kendi kendime gelin güveyi olmuyormuşum.
O halde, Demek ki senin kan gurubunda bir uyuşmazlık var.
Bence sen Türk de değilsin.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

evrende  kurallılık  olması  bir  düzeni  göstermez mi?

Evrende bir düzen yoktur demiyoruz ki... Evrende elbette ilginç bir düzen var.

Ama o düzen Tanrısal (mükemmel) değil. Öyle bir düzenin olmaması Tanrı'nın da olmaması ile bağdaşıyor.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, HATEM yazdı:

Az bilgin ile Çok bilmişlik yapman bak seni her seferinde her fikir münâzarasında konu dışına atıyor, seni konu içinde tutacak bir fikrin yok.
Konu; Kâinâttaki düzenin Tanrı ile olan ilişkisi...
Konu seni pis kâbul etmiş ki, Konunun dışına süprülmüşsün.

Sana birçok defa söyledim, Havlamak sizin tabiatınız olmuş ama burası havlama yeri değil.
Benim Çok bilmediğimi "çok bilmiş olduğumu" Hırrlayarak zırlayarak gösteremessiniz.
Hangi konuda tartışılıyorsa o konu çerçevesinde fikirlerinle mücâdele edersin varsa...
Yoksa da Kıvranıp kıvranıp sataşmana gerek yok...

Devirdiğim çam varsa göster, her sözümün arkasındayım. Koç gibi de savunuyorum.

Paylaştığın fıkra ile beni kasdetmiş olmana rağmen halâ pis pis konuşman senin kan gurubunu gösterir.

Senin kan gurubundan olmamakla övünürüm.
Benim inancım hayâlî değil.
Kendimden olmayanları öldürmek aklımın ucundan geçmez. Sizin beyniniz kıllanmış. Saçlarınız (Fikirleriniz) Ters yönde gelişmiş.
Ağzımdan birşey kaçırmış değilim.
Her kelîmemi onaylıyorum, açıklamasını da yaptım. Git dikkatli oku nerde yanlışlık görüyorsan biraz daha açıklayayım.
Nerde bir mantıksızlık ve aptallık görüyorsan buyur koy ortaya fakat her seferinde ben sizin düşünce bozukluklarınızı gösteriyorum nedense...
Kitapsız olmanız sebebiyle olabilir mi acaba?

Sana karşı Özür dilenecek bişey yapmış olamam. Ne zırvalıyorsun sen?
Senden özür dilenir mi?

Bak en son cümlende, Fıkrayı bana ithâf ettiğini kanıtlamışsın.

Bir de,
"Kendi kendine böyle gelin güveyi olmak, senin pis kanında olsa gerek."
demişsin ya. Demek ki ben kendi kendime gelin güveyi olmuyormuşum.
O halde, Demek ki senin kan gurubunda bir uyuşmazlık var.
Bence sen Türk de değilsin.

55 dakika önce, kavak yazdı:

Neden özür dilemen gerektiğini de çok iyi biliyorsun.

Artı; sen de erken bunama belirtileri de var. Kafanı Temel gibi duvara vurursan, belki hatırlarsın.

Benim izinim ve haberim olmadan, benimle burada tartışacağına, benim yorumumu facebooka taşıdın.
Kendini ne zannediyorsun, ha?
Buranın ve kendi ismimin de sanal olup olmaması farketmez.
Bir kere etik değil ki ben yorumlarımı, senin gibilerin oraya buraya taşıması için yazmıyorum.
Eğer bunu yapmak istiyorsan, izin alacaksın!

Artı; soruları cevaplamış mış...
Bok cevapladın...
"Cevapladım" demekle, şu sabah akşam taptığın Arap tanrısını varlamış olmuyorsun. Olsa olsa, onu daha aciz duruma düşürüyorsun. Sittin sene yalvarıp yakarsanda  ve kıçını yırtsan da onu varlayamayacaksın!
Piyasada varlanmayı bekleyen o çok tanrı var ki, senin ki de bu sıranın sonunda bir yerler de bulunuyor. Onlar bir türlü varlanamadı, seninki mi varlanacak?
Güldürme beni...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

Artı; sen de erken bunama belirtileri de var.

Alzaymır olmuş Olabilirim, sonuçta daha kötüsü olacak, öleceğiz.
Çok şükür sizin gibi ma'nevî (hakikî) alzaymır değilim.
Müsâde et de konuya bakalım cevaplar birikti.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, kavak yazdı:

Artı; sen de erken bunama belirtileri de var. Kafanı Temel gibi duvara vurursan, belki hatırlarsın.

Benim izinim ve haberim olmadan, benimle burada tartışacağına, benim yorumumu facebooka taşıdın.
Kendini ne zannediyorsun, ha?
Buranın ve kendi ismimin de sanal olup olmaması farketmez.
Bir kere etik değil ki ben yorumlarımı, senin gibilerin oraya buraya taşıması için yazmıyorum.
Eğer bunu yapmak istiyorsan, izin alacaksın!

Artı; soruları cevaplamış mış...
Bok cevapladın...
"Cevapladım" demekle, şu sabah akşam taptığın Arap tanrısını varlamış olmuyorsun. Olsa olsa, onu daha aciz duruma düşürüyorsun. Sittin sene yalvarıp yakarsanda  ve kıçını yırtsan da onu varlayamayacaksın!
Piyasada varlanmayı bekleyen o çok tanrı var ki, senin ki de bu sıranın sonunda bir yerler de bulunuyor. Onlar bir türlü varlanamadı, seninki mi varlanacak?
Güldürme beni...

Facebook sayfam herkese açık, ne eklemek istiyorsan ne söylemek istiyorsan git yaz ya da buradaki sayfada devâm ettir. Yobazlık yapma.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...