Jump to content

"Düzen varsa tanrı vardır"

Recommended Posts

1 dakika önce, HATEM yazdı:

Facebook sayfam herkese açık, ne eklemek istiyorsan ne söylemek istiyorsan git yaz ya da buradaki sayfada devâm ettir. Yobazlık yapma.

Bir saat önce, kavak yazdı:

Pabucumun çok bilmiş narsist dindarı, bugüne kadar burada devirdiğin çam ağaçlarının sayısı belli değil.

Neden üzerine alındın, yoksa bir yerine mi battı?
Kendi kendine böyle gelin güveyi olmak, senin pis kanında olsa gerek.

Evet; sen kanı bozuk birisin, çünkü hayali inancın uğruna, eline geçse, kendinden olmayanları öldürmekten de sakınmazsın. Sen busun!

Bir ara ălenen agzından kaçırdığını ne çabuk unuttun?

Sen evvela pisliklerini temizle ve benden özür dile!
Neden özür dilemen gerektiğini de çok iyi biliyorsun.

Bunu yapmadığın müddetçe, bu cümleleri habire kıçına sokacağım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 hours ago, HATEM said:

Fikren sürekli sizi dövmemin Ezikliğine sabrederek beni banlamamayı başarmanıza bir ödül olarak,,
Sana,, Ettiğin küfürlerin nasıl kendine iâde edildiğini (Döndüğünü)
Ve Kendi hakkında deşifre yaptığını.
Kimse senin hakkında bilgi istemediği hâlde Sürekli Kendi sırrlarını ifşâ ettiğini,
Ve Bunu nasıl yaptığını, Ya da senden habersiz bunun nasıl yapıldığını,
Gerekirse müstakill bir başlık içinde anlatacağım.
Gerçekten çok teknik bir bilgilendirme olacak.
Çünkü Evrende HATÂ Yoktur.
Çünkü Evren Hakk İle doludur.

Bırak şimdi sen beni deşifre etmeyi de, sülaleni siken süper zencinin varlığını nasıl inkar edebiliyorsun, bunu söyle.

Şüphesiz süper zenciye siktiren ibneler, götverenler ve amcıklardan ibaretsiniz, bu hakikati inkar mı edeceksiniz, buyur, et hadi. 

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, HATEM said:

Ben seni Deşifre etmiyorum geri zekâlı.
Sen Kendi kendini her cümlende deşifre ediyorsun.
Çünkü âlemde hatâ yok.

EEE, zaten demiyor muyuz, sorun ben değilim ki.. Ben buyum, aşikar, ayan, aynel ve ilmel yakin halde burdayım.

MEsele ben değil, senin süper zenciye siktiren bir ibne olman. Sen şimdi süper zencinin varlığını inkar mı ediyorsun?

Sitelerde Paylaş

Evet, sayın ve pek muhterem okurlar...

İşte görüyorsunuz, HATEM efendi ve zavallı olduğu kadar rezilce, kepazece, şerefsizce nasıl çırpındığını.

Tamamen kıçımdan uydurulmuş bir süper zencinin kendini sikip, ibne yapmadığını ispat edemiyor. Demekki, salladım tutmuş, adam ibnenin teki çıktı rıza baba...

Bakın görün şimdi, bu kadar basit suale biel cevap veremeyecek. Gelip gidip sen aha şöylesin de, yok böylesinde, aman deşifre oldun da... 

Hee, tama amk... Ben ne dersen oyum, eeee, ne olacak, bu senin ibnenin teki olduğun hakikatini değiştirecek mi?

dinciler zırvalama konusunda rakipsizdirler. Buna göre cevap vermenizi nacizane tavsiye ederim şahsen. Bakın, bu HATEM denen "ibne" nin ne zırvaladığını merak ediyorsanız:

Ad hominem (/æd ˈhɒmənəm -ˌnɛm, ɑd‐/), argumentum ad hominem ya da insan karalama safsatası, kalıplaşmış bir Latince deyimdir. Bir reaksiyonun, belirli bir kişinin herhangi bir konudaki duruşu yerine şahsına yöneltilmesidir.[1] Örneğin bir argümana cevap verirken, argümanı eleştirmekten ziyade, argümanı ortaya atan kişinin alakasız bir özelliğini gündeme getirerek fikirlerini çürütmeye çalışmaktır. Önerme yerine, önerme yapan kişi tartışma konusu edilerek iddialara karşı çıkmak suretiyle yapılır. Ad hominem, mantıksal bir safsata kabul edilir.

Etimoloji

Ad hominem kavramı birebir çevrildiğinde "kişiye" anlamına gelir.[1]

Türleri

Adama karalama safsatası Saldırı safsataları türünde bir safsatadır. Saldırı safsataları Adam Karalama Safsatası, Niteliksel Adam Karalama Safsatası, Sen de Safsatası ve Önyargı OIuşturma (Dolduruşa Getirme) Safsatası olarak dört başlık altında sınıflandırılır.[2]

İnsan Karalama Safsatası (Argumentum Ad Hominem)

Bir önerinin reddedilmesini sağlamak için, önerinin kendisi yerine öneriyi yapan kişinin karakteri ya da hareketleriyle ilişkilendirip tartışma konusu yapmak

https://www.wikiwand.com/tr/Ad_hominem

Şimdi, derhal, gayet güzel öğretildiği şekilde, hemen böyle savunma yapabilen, bir safsatayı bu kadar güzelce ve çabuk kullanabilen, bir zırvalama ustası ile, akıl, mantık vs. ile uğraşabileceğinizi mi düşünüyorsunuz, önce bir bunu tartın derim.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, HATEM yazdı:

Çünkü âlemde hatâ yok.

HATEM sen boşver düzeni hatayı.

Senin yapman gereken şey tanrılar arasında Arap putu Allahı yüceltmeye çalışmak.

Çünkü Allahın son sıralarda, kumda oynuyor. Bazen kendini kuma gömüyor, bazen de kumdan kale yapıyor.

Senin bu arap putunu bu işten vazgeçirip diğer tanrılar arasında yüceltmesi gerektiğine ikna etmen gerekiyor. Anladın ? ?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, anibal yazdı:

EEE, zaten demiyor muyuz, sorun ben değilim ki.. Ben buyum, aşikar, ayan, aynel ve ilmel yakin halde burdayım.

MEsele ben değil, senin süper zenciye siktiren bir ibne olman. Sen şimdi süper zencinin varlığını inkar mı ediyorsun?

Sen en iyi kendini bilirsin ve en doğru bilgiyi de kendin hakkında verebilirsin.
Başkası hakkında verdiğini zannettiğin bilgiler değişik yönlerden senin ile ve sülâlenle ilişkilidir.
Verdiğim bu bir gıdım teknik bilgi, sırf senin için değil herkes için geçerlidir.
Ya'nî her insân her konuşuşunda kendini ifşâ eder. Fakat ifşâ edilen dil,, herkesin bildiği bir dil olmadığı için ârif olmayan bu deşifreyi anlamaz.
Animalin diğer forum üyelerinden ayrılan enteresanlığı,, mukayyed varlığının kerhâneye çevrilmiş olmasıdır.
Başkalarına küfrederek sürekli bize kendisi ve sülâlesi hakkında iğrenç bilgiler taşımakta...
Seni bilmeyen kalmadı zâten... İrfân diline vâkıf olmayan herkes bile seni tanıyor.

Meselâ herkese rü'yâ anlatılmaz. Niye?
Rü'yâ anlatıldığında aslında Kişi kendi hâlini sırrlarını açığa vurmuş olur. Nasıl?
Rü'yâyı dinleyen bir ârifse, Rü'yâyı anlatan kişi çiçekten böcekten bahsettiğini sansa da aslında iç dünyâsını deşifre etmektedir, kendi hâlini anlatmaktadır.
Meselâ o,, rü'yâda düğün görür, düğünün ölüm olduğunu bilmez. Veyâ içki içer, içkinin aşk olduğunu veyâ para görür paranın îmân olduğunu bilmez.
Ama Rü'yâyı dinleyen ârif,, Rü'yâ gören kişinin hâline ve belki sırrlarına vâkıf olur.

Bu Dünyâ hayâtı da aslında bir rü'yâdır. (Burası hakikat vatanı değildir, ağızdan her çıkan söz gerçek olsun.)
Bir kişi hakkındaki en doğru bilgiyi yine kendisinden alırsın.
O kişi başkası hakkında konuştuğunda yalan veyâ zann veyâ bâtıl konuşuyorsa
O konuşulan söz'de mutlaka bir vechile kendisi hakkında doğruluk vardır.
Çünkü âlemde hatâ yoktur.
Âlemde, Mutlak yanlış ve mutlak bâtıl yoktur.

Ve Bu şekilde elde edilen bilgi en doğru en kesin bilgidir.

Diyelim O... Çocuğu olmayan B. Kişisine

A Kişisi "O... Çocuğu" dedi.
Ben diyorum ki, âlemde hatâ olmadığı gibi, söz de de mutlak anlamda hatâ olmaz.
Bu söz de mutlaka bir doğruluk yönü vardır. B kişisinde O... Çocukluğu olsa da olmasa da söz kötü olduğu için sâhibine dönmek zorundadır.
Peki bu sözü söyleyen A kişisinin bu durumda, Annesinin O... olması şart mıdır.
Genetik anlamda bildiğimiz annesinin yanısıra bir annesi daha vardır. Her insânın nefsi onun annesi, Rûhu da Babasıdır.
Mes'elenin bir üçüncü boyutu daha vardır girmeyeyim. Kıllı beyniniz daha çok karışmasın.
Haksız olarak bu sözü söyleyen A kişisinin, genetik olarak annesi O... değilse, asıl annesi olan nefsi şüphesiz O... dur.
Bu konu da deryâ bir konudur.
İzdivâç, âlemlerin her yerinde gerçekleşir.
Kimyâsal reaksiyonlar bir izdivâç olduğu gibi.
Yağmurun Toprakla buluşması da bir izdivâçtır.
Söz erkek, işitmek dişidir. Anlamak ise evlât.
Muhteşem konu.

Kimsenin Animale küfretmesine ve hâlini beyân etmesine gerek yok
Bu işi en iyi şekilde kendisi hakkında animal yapmaktadır.
Kendi aşağılık hâlini en iyi kendisi bilir ve kendi hâlini de en iyi kendisi izhâr etmektedir.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, HATEM said:

Sen en iyi kendini bilirsin ve en doğru bilgiyi de kendin hakkında verebilirsin.
Başkası hakkında verdiğini zannettiğin bilgiler değişik yönlerden senin ile ve sülâlenle ilişkilidir.
Verdiğim bu bir gıdım teknik bilgi, sırf senin için değil herkes için geçerlidir.
Ya'nî her insân her konuşuşunda kendini ifşâ eder. Fakat ifşâ edilen dil,, herkesin bildiği bir dil olmadığı için ârif olmayan bu deşifreyi anlamaz.
Animalin diğer forum üyelerinden ayrılan enteresanlığı,, mukayyed varlığının kerhâneye çevrilmiş olmasıdır.
Başkalarına küfrederek sürekli bize kendisi ve sülâlesi hakkında iğrenç bilgiler taşımakta...
Seni bilmeyen kalmadı zâten... İrfân diline vâkıf olmayan herkes bile seni tanıyor.

Meselâ herkese rü'yâ anlatılmaz. Niye?
Rü'yâ anlatıldığında aslında Kişi kendi hâlini sırrlarını açığa vurmuş olur. Nasıl?
Rü'yâyı dinleyen bir ârifse, Rü'yâyı anlatan kişi çiçekten böcekten bahsettiğini sansa da aslında iç dünyâsını deşifre etmektedir, kendi hâlini anlatmaktadır.
Meselâ o,, rü'yâda düğün görür, düğünün ölüm olduğunu bilmez. Veyâ içki içer, içkinin aşk olduğunu veyâ para görür paranın îmân olduğunu bilmez.
Ama Rü'yâyı dinleyen ârif,, Rü'yâ gören kişinin hâline ve belki sırrlarına vâkıf olur.

Bu Dünyâ hayâtı da aslında bir rü'yâdır. (Burası hakikat vatanı değildir, ağızdan her çıkan söz gerçek olsun.)
Bir kişi hakkındaki en doğru bilgiyi yine kendisinden alırsın.
O kişi başkası hakkında konuştuğunda yalan veyâ zann veyâ bâtıl konuşuyorsa
O konuşulan söz'de mutlaka bir vechile kendisi hakkında doğruluk vardır.
Çünkü âlemde hatâ yoktur.
Âlemde, Mutlak yanlış ve mutlak bâtıl yoktur.

Ve Bu şekilde elde edilen bilgi en doğru en kesin bilgidir.

Diyelim O... Çocuğu olmayan B. Kişisine

A Kişisi "O... Çocuğu" dedi.
Ben diyorum ki, âlemde hatâ olmadığı gibi, söz de de mutlak anlamda hatâ olmaz.
Bu söz de mutlaka bir doğruluk yönü vardır. B kişisinde O... Çocukluğu olsa da olmasa da söz kötü olduğu için sâhibine dönmek zorundadır.
Peki bu sözü söyleyen A kişisinin bu durumda, Annesinin O... olması şart mıdır.
Genetik anlamda bildiğimiz annesinin yanısıra bir annesi daha vardır. Her insânın nefsi onun annesi, Rûhu da Babasıdır.
Mes'elenin bir üçüncü boyutu daha vardır girmeyeyim. Kıllı beyniniz daha çok karışmasın.
Haksız olarak bu sözü söyleyen A kişisinin, genetik olarak annesi O... değilse, asıl annesi olan nefsi şüphesiz O... dur.
Bu konu da deryâ bir konudur.
İzdivâç, âlemlerin her yerinde gerçekleşir.
Kimyâsal reaksiyonlar bir izdivâç olduğu gibi.
Yağmurun Toprakla buluşması da bir izdivâçtır.
Söz erkek, işitmek dişidir. Anlamak ise evlât.
Muhteşem konu.

Kimsenin Animale küfretmesine ve hâlini beyân etmesine gerek yok
Bu işi en iyi şekilde kendisi hakkında animal yapmaktadır.
Kendi aşağılık hâlini en iyi kendisi bilir ve kendi hâlini de en iyi kendisi izhâr etmektedir.

Teknik bilgi mi?

Şurada sıçılmış bir bok kadar bile faydası olmayan bir sürü zırvalıktan başka bir şeyin de yok, birde teknik bilgi diyorsun. Lan bokun bir faydası olur, belki, marsta patates yetiştircek falan olsak mesela. Ama senin bu zırvalarının hiç bir boka faydası yok.

Kimyasal reaksiyona izdivaç diyen salak, sana sorulan basit. Böyle ibne ibne, travesti modeli kıvırmadan cevabını ver: Süper zenciye götünü siktiren bir ibne olarak, süper zencinin varlığını inkar mı ediyorsun?

Neymiş mutlak anlamdada hata yokmuş ya, yok işte hata, biz gayet isabetli bir tespit yaparak, senin ibnenin teki olduğun hakikatini tescil ve teyit etmiş oluyoruz böyle. 

Ve sen gibi ibnenin tekini kim ne kadar şeyine takar, o artık başka mesele. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, anibal yazdı:

...

Anlamaman daha iyi...

Ya bu yahûdîleri Târih boyunca birçok farklı millet katletmiş sürgün etmiş, asimile etmeye çalışmış.
Bütün bunca farklı milletlerde mi bir problem var, yoksa bu yahûdî ırkında mı bir problem var diye sorsam?
Olasılık hesâbına vursak, Birçok farklı milletin bir yanlışta birleşmesi imkânsızdır. Doğru da birleşilir ama insân katline varan bir yanlışta birleşilmesi mümkün değildir.
O halde bu yahûdî toplumunda bir bozukluk olmalı ki birbirini tanımayan birçok millet bu topluluğa düşmânlıkta birleşebilsin.
Tarîh okuyan mantıklı birisi, Yahûdîlerin târihteki katliam ve sürgünlerini okuyunca, nedir bunlardaki bozukluk diye araştırır.

Bu bağlamda ve aynı mantık dâiresinde derim ki;
Bu animalin birbirinden taban tabana zıd Dünyâ görüşündeki insânlara "aynı" dikkat edin "aynı" iğrenç küfürleri sarfetmesi
Küfredilen farklı kişilerin bu küfürleri haketmesi ile mi îzâh edilebilir yoksa animalin bu küfürlerin gerçek mazharı olduğunu mu gösterir?
Elbette animalın kendi iğrençliğini gösterir.
Önceki mesajımı anlamakta zorlanacaklara, mantık çerçevesinde bu isbâtı yapıyorum.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, HATEM said:

Anlamaman daha iyi...

Ya bu yahûdîleri Târih boyunca birçok farklı millet katletmiş sürgün etmiş, asimile etmeye çalışmış.
Bütün bunca farklı milletlerde mi bir problem var, yoksa bu yahûdî ırkında mı bir problem var diye sorsam?
Olasılık hesâbına vursak, Birçok farklı milletin bir yanlışta birleşmesi imkânsızdır. Doğru da birleşilir ama insân katline varan bir yanlışta birleşilmesi mümkün değildir.
O halde bu yahûdî toplumunda bir bozukluk olmalı ki birbirini tanımayan birçok millet bu topluluğa düşmânlıkta birleşebilsin.
Tarîh okuyan mantıklı birisi, Yahûdîlerin târihteki katliam ve sürgünlerini okuyunca, nedir bunlardaki bozukluk diye araştırır.

Bu bağlamda ve aynı mantık dâiresinde derim ki;
Bu animalin birbirinden taban tabana zıd Dünyâ görüşündeki insânlara "aynı" dikkat edin "aynı" iğrenç küfürleri sarfetmesi
Küfredilen farklı kişilerin bu küfürleri haketmesi ile mi îzâh edilebilir yoksa animalin bu küfürlerin gerçek mazharı olduğunu mu gösterir?
Elbette animalın kendi iğrençliğini gösterir.
Önceki mesajımı anlamakta zorlanacaklara, mantık çerçevesinde bu isbâtı yapıyorum.

Çalkala yavrum çalkala... Yahudistandan gelen kırık hava ile iyiydi, şimdi istersen gırnata çalsın biraz da ispanyol işi çalkala, ne dersin?

Sen sana sorulan suale cevap veremeyip böyle kıçını oryantal usulü, köçeklerden de bet kıvırıp kaçarken, ancak ibneliğinin azametini ayan etmiş oluyorsun.

Geç bu boş, lüzumsuz ayakları, ibne... Soru basit, tek yapacan cevap vermek, böyle köçek gibi diyecemde, elbette bir ibnenin böyle kıvırmaktan başka bir çıkarı kaçarı olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, bayşapka yazdı:

Kaos diye birşey yok.

Aferin, Elbette Kaos diye bir şey yok , Her yerde bir düzen var.
Veyâ bir yerde bir kaos veyâ bir bozunma varsa, o bozunma tek bir tabiat için geçerli. Yoksa bozunma ile aynı anda yeni bir yaratılış gerçekleşiyor.
Evrenin her yerinde bir düzen olmasa meselâ elementler evrenin en uzak noktalarında aynı tepkiyi vermemiş olsalar
Ve dikkat edin hatâsız tepkiler vermemiş olsalar, yeni oluşumlardan ve bu oluşumların kaynağı olan Tek Tanrı dan bahsetmek zorlaşır.

13 dakika önce, bayşapka yazdı:

Varlık var. Varlığın içinden düzenler ortaya çıkması için tanrı'ya ihtiyaç yok

Varlık, Allah'ın kendisi...
Ben varlık derken senin anladığın maddî varlığı kasdetmiyorum.
Biz varlık derken Mutlak varlığı ya'nî sırf varlığı veyâ öz varlığı kastediyoruz.
Senin Anladığın anlamdaki varlık, ya'nî maddî varlık veyâ Görünen Kâinat,,
Allah'ın mutlak varlığına nisbetle, Gölge mesâbesindedir. Ya'nî Görünen Kâinât, Allah'ın gölgesi gibidir.

İşte bu gölge varlıkta Düzenler ortaya çıkması için Tanrı'ya ihtiyâç yok demen, İyice bir zırvalamaktır.
"Oh ben ne güzel nefes alıyorum yiyorum içiyorum benim Allah'a ihtiyâcım yok" Diyen de seninle aynı şapşallık içinde...
Geminin kendi kendine gittiğini zanneden avanaklarsınız...

Bu Kâinâtın her yerinde aynı düzen ve itâatin vâr olması, Evrenin her yerinde bir Bilincin olduğunu gösterir.
Bu öyle bir bilinçtir ki varlığın ta kendisidir.

Ölünceye kadar imtihân maksatlı yaşatılıyoruz. Yaşâmımızın her ânında Allah'a muhtâcız. Ve her ân yardım görüyoruz. Emâneten yaşıyoruz.
Bu duruma alıştığıımız için Sürekli yardım içinde olduğumuzu, ayakta tutulduğumuzu, Bir gemi gibi yüzdürüldüğümüzü anlamıyoruz,
Her ânımız aslında bir mucîzedir fakat gafletten ve şapşallıktan üzerinde olduğumuz mu'cîzeleri yadırgamıyoruz.
Bu mu'cîzeleri inkâr ettin ve varlığın (Maddî varlığın), maddenin kendisine bağladın diyelim.
Maddeye bu düzen nerden geldi bu düzenin kaynağı olan enerji nerden geldi, enerjide bu düzen ne arıyor? Açıklayamıyorsunuz.
Çok ilginç, Neyinle ukâlâlık yapıyorsun?
Fakat biz her şeyi Allah ile açıklayabiliyoruz
Üzerindeki Bu yardım kesildiği zamân Emâneti devretme vakti geldiğinde yanlışını anlayacaksın.

1 saat önce, bayşapka yazdı:

Deli kuyuya taş atınca o taş düşüyor. Bu tanrı'nın ispatı değil. Cinlerin ispatı değil. Şeytanların ispatı değil. Yüzbin kere söyledim, milyon kere daha söylerim. 

Sen neyi doğru anlamışsın ki ne söyleyecen.
Bir kuyuya taş atınca taş düşüyorsa.
Evrenin her yerinde aynı şartlar altında bu taş aynı şekilde düşerse,
Meselâ herbir hidrojen atomu aynı hatâsız tepkileri veriyorsa Bu durum, Allah'ın varlığının en önemli kanıtlarındandır.
Anlayabilirsen.

Evrenin her yerinde meselâ hidrojen, aynı şartlar altında aynı tepkiyi nasıl verebiliyor?
Aynı tepkiyi vermesi gerektiğini nereden biliyor?

Bu kurallar evrenin her yerine nasıl dağılmıştır ve olaylar nasıl olup da bu kuralların dışına çıkamıyor?
Bildiğimiz 150 milyar ışık yılı çaplı evreni kuşatan tek bir bilinç olmasaydı
evrenin her yerinde işleyen aynı kurallardan ve düzenden, Hidrojenin belirli kurallara uymasından bahsedilebilir miydi?
Aslında Evrende ve atomda Hükümrân olarak, Allah dediğimiz tek bir bilinç olmasaydı, Hidrojen atomunun kuralsız hareketini boşver hiç bir şey olamazdı.

Sitelerde Paylaş
58 minutes ago, HATEM said:

Meselâ herbir hidrojen atomu aynı hatâsız tepkileri veriyorsa Bu durum, Allah'ın varlığının en önemli kanıtlarındandır.

Bu iddia da senin tam bir mal olduğunun kanıtıdır. Hidrojen atomunun aynı tepkiyi vermesinin bir arap bedevisinin "Allah adından bir tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan herkesi kebap yapacak." demesiyle alakası ne?

Sen de biraz akıl ve mantık olsa, bu kadar salak olmasan bu argümanı her dincinin kendi tanrısını kanıtlamak için kullanabileceğini düşünürdün ama nerede sende o akıl ve mantık?

Bir hindu çıkıp hidrojen atomunun aynı tepkiyi vermesi Brahma'nın varlığının en önemli kanıtıdır dese ne bok yiyeceksin, ha?

1 hour ago, HATEM said:

Ölünceye kadar imtihân maksatlı yaşatılıyoruz.

Ya bir kaç aylıkken açlıktan ölen bir bebek ne için yaşıyor? Bu bebeğin imtihanı ne?

Siz dinci tayfası bizim put her boku biliyor diye sallayıp durmuyor musunuz? Her boku bilen bir tanrı neyin imtihanını yapacak? Daha bir insanı yaratmadan onu cehenneme atıp sonsuza kadar yakacağını bilen bir tanrı neyin imtihanını yapıyor?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bu iddia da senin tam bir mal olduğunun kanıtıdır. Hidrojen atomunun aynı tepkiyi vermesinin bir arap bedevisinin "Allah adından bir tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan herkesi kebap yapacak." demesiyle alakası ne?

Sen de biraz akıl ve mantık olsa, bu kadar salak olmasan bu argümanı her dincinin kendi tanrısını kanıtlamak için kullanabileceğini düşünürdün ama nerede sende o akıl ve mantık?

Bir hindu çıkıp hidrojen atomunun aynı tepkiyi vermesi Brahma'nın varlığının en önemli kanıtıdır dese ne bok yiyeceksin, ha?

Mallık Külliyen sende...
Bilinen 150 milyar ışık yıllık Evrenin her iki ucundaki birer hidrojen atomunun aynı şartlarda aynı tepki ve tepkimeleri vermesindeki farksızlığı, hatâsızlığı ben,
Tek  olan Allah'ın Zât'ının (veyâ bilincin) Bütün Evreni ihâta etmiş olmasına bağlıyorum.
Ya sen Bir ateist olarak bunu nasıl îzâh ediyorsun diye sana sormuyorum elbette. Çünkü senin Man kafa olduğunu gâyet iyi biliyorum.

15 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ya bir kaç aylıkken açlıktan ölen bir bebek ne için yaşıyor? Bu bebeğin imtihanı ne?

Siz dinci tayfası bizim put her boku biliyor diye sallayıp durmuyor musunuz? Her boku bilen bir tanrı neyin imtihanını yapacak? Daha bir insanı yaratmadan onu cehenneme atıp sonsuza kadar yakacağını bilen bir tanrı neyin imtihanını yapıyor?

belirli bir Erik ağacı mevcûd olmadan erik ağacını bilebilir misin?
Erik ağacı mevcûd olmadan erik ağacını görebilir misin?
Hiç bir sûrette varlığı olmayan cehennemlik bir insân nasıl olur?
Bir şekilde bir varlığı olacak ki o bilinebilsin veyâ görülebilsin veyâ yakılsın.
Olmayan bir şey bilinmez man kafa.
Bilgi de Ya da Bilen de bir Öncelik yoktur. Bilinen varlık önceliklidir.
Mantık Hatânızın kaynağı burası.
Senin gibi ârızalarla konuşulacak konu mu bunlar.

Sanki bir iddiâsı varmış gibi soru üfürüyor.
Bir iddiân yok, Havlamaktan başla bir şahsiyetin yok, sürekli sorular, sözde çelişkiler, üfürüp duruyorsun.

Sitelerde Paylaş
On 22.08.2010 at 21:43, bayşapka yazdı:

Kütle enerji bağıntısı

E = mc2

Newton'un çekim yasası

F= m1m2G/r2

dunyadan çikmalisin ...

bunlar dunya uzerinde yapilan testler sonucu ortaya çikmakla beraber farkli mekan ve bolgelerde, uzaydaki bilinmeyen/gorsekte tarif edemediğimiz durumlarda alakasi olmayan bambaşka sonuçlar ortaya koyar ...

tarihinde "dünyayaışınlanıpçoğaldık" tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, HATEM yazdı:

Ben seni Deşifre etmiyorum geri zekâlı.
Sen Kendi kendini her cümlende deşifre ediyorsun.
Çünkü âlemde hatâ yok.

bak sen alemde hata yok demek o zaman sana içinde bulunduğumuz ve evrenin nezlinde bir hiçi temsil eden hayatlarimizdan bi örnek vereyim siyam ikizlerini, uzuvsuz doğanları, engelli doğumları bi açıklasana ?

allahin vergisini siktirme bana her lafa bi kilif uydurmada mantikli bi açiklama yap sen ne dedin alemde hata yok açikla bakalim.

tarihinde "dünyayaışınlanıpçoğaldık" tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, HATEM yazdı:

Evrende ve atomda Hükümrân olarak, Allah dediğimiz tek bir bilinç olmasaydı, Hidrojen atomunun kuralsız hareketini boşver hiç bir şey olamazdı.

Bedevi kafalı, kadınlar size itaat etmezse dövün diyen çöl tanrısı mı yapıyor bunları? 

Hidrojen, kuantum  diye uğraşırken kafayı yemiş değil mi? Tek mantıklı cevap olarak bunu verirsin heralde.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, HATEM yazdı:

Tek  olan Allah'ın Zât'ının (veyâ bilincin) Bütün Evreni ihâta etmiş olmasına bağlıyorum

Senin neye bağladığın önemli değil. Çünkü senin o Arap Tanrın bi halt yiyemez. Anladın ?

5 saat önce, sağduyu yazdı:

Anlamıyo işte hala boş konuşuyor. 

Tekrar söylüyorum. Bir tanrı varsa senin o Allahın ancak kumda oynar. Git kendine başka Tanrı bul sonra gel.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, sağduyu yazdı:

Ölen bebeğin anne ve babasının size acı, hastalık vereceğim, ölüm nerede olursanız olun sizi bulur, sizi var edeceğim ve sonra öyle ya da böyle sizleri öldüreceğim diyen bir tanrıya tapınmasına, onun yalaka ve yancılığını yapmasına, onu savunmasına ne diyeceksiniz. Sürekli burada kusursuzluktan, mükemmellikten söz edenler, şimdi bu zihinsel uyumsuzluk ve tutarsızlık bir kusur değil de nedir? Düşünün yani. Çocuğunun acı çekmesini, hastalanmasını, ölmesini ister misin, buna karşı mısın diye sorsan, ölmesini istemeyiz, karşıyız derler, ama gidip size acılar yaşatacağım ve öldüreceğim diyen bir tanrıya tapınıyorlar.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah bizim  kan  değerlerimizi  belirli  standart  değerler  arasında  tutuyor  eğer  bir  müdahale  olmadığı sürece  bu  her  gün  böyle  devam  ediyorken  Allah'ın  comertligini  ve  merhametini  görmeyen  bazıları konuyu  saptırmaya  çalışıyor.Konuyu  başka  bir  yere  saptirmadan  bu  kan değerlerinin  tıp  biliminin  öngördüğü  araliklarda  olmasını  ve  müdahale  olmadığı sürece  böyle devam  etmesini  neye  bağlıyor? 

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 hours ago, "dünyayaışınlanıpçoğaldık" said:

dunyadan çikmalisin ...

bunlar dunya uzerinde yapilan testler sonucu ortaya çikmakla beraber farkli mekan ve bolgelerde, uzaydaki bilinmeyen/gorsekte tarif edemediğimiz durumlarda alakasi olmayan bambaşka sonuçlar ortaya koyar ...

Yazının kalanını da okuyuver. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...