Jump to content

"Düzen varsa tanrı vardır"

Recommended Posts

2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Allah bizim  kan  değerlerimizi  belirli  standart  değerler  arasında  tutuyor  eğer  bir  müdahale  olmadığı sürece  bu  her  gün  böyle  devam  ediyorken  Allah'ın  comertligini  ve  merhametini  görmeyen  bazıları konuyu  saptırmaya  çalışıyor.Konuyu  başka  bir  yere  saptirmadan  bu  kan değerlerinin  tıp  biliminin  öngördüğü  araliklarda  olmasını  ve  müdahale  olmadığı sürece  böyle devam  etmesini  neye  bağlıyor? 

O sadece Muhammed'e hangi karıları helal, hangilerini haram edeceği gibi insanlık için hayati(!) önem taşıyan konularla ilgilenir, o kendini Muhammed'in uçkuruna adamıştır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Allah bizim  kan  değerlerimizi  belirli  standart  değerler  arasında  tutuyor  eğer  bir  müdahale  olmadığı sürece  bu  her  gün  böyle  devam  ediyorken  Allah'ın  comertligini  ve  merhametini  görmeyen  bazıları konuyu  saptırmaya  çalışıyor.Konuyu  başka  bir  yere  saptirmadan  bu  kan değerlerinin  tıp  biliminin  öngördüğü  araliklarda  olmasını  ve  müdahale  olmadığı sürece  böyle devam  etmesini  neye  bağlıyor? 

Arabistan'da ortaya çıkmış bir dinin tanrısının mucizevi bir şekilde kanındaki demiri, kan şekerini, al ve ak yuvarları arttırıp azalttığını ve ayarladığını mı iddia ediyorsun?

Manyak mısın sen?

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, HATEM said:

Evrenin her yerinde meselâ hidrojen, aynı şartlar altında aynı tepkiyi nasıl verebiliyor?
Aynı tepkiyi vermesi gerektiğini nereden biliyor?

Atomların kimyasal özellikleri olması için bilinçli olmaları gerekmiyor. Her şeyi insana benzetmek dincilerin masalsı düşüncelerinin sonucunda beyinlerinin bulanmasıyla ortaya çıkan davranış biçimi. İyileştiğin zaman tekrar yazışırız. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, bayşapka yazdı:

Arabistan'da ortaya çıkmış bir dinin tanrısının mucizevi bir şekilde kanındaki demiri, kan şekerini, al ve ak yuvarları arttırıp azalttığını ve ayarladığını mı iddia ediyorsun?

Manyak mısın sen?

ben  konuyu  nasıl  acikliyorsunuz  diyorum.Siz  arabistan  falan  diyorsunuz.Ozellikle  yazdım  konuyu  saptirmadan  diye  ama  ateistlerin  maşallahi  var  birazdan  zeyd  zeynep. meselesine  getirirsiniz. meseleyi

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

Yani konuya  cevap  verecek  bilgim  yok  diyorsunuz?

Allah'ın Muhammed'in çorap kuklası olduğu gerçeğini inkar mı ediyorsun? Şimdi sen bırak kan değerlerini de Muhammed'e hangi karılar helal, hangileri haram, hangi karısını hangi sırayla ziyaret etmeli bundan haber ver. Diğer müslümanlara yasak olup Muhammed'e helal olan şey nedir? Cevap verecek bilgin yoksa Kuran orada, git oku, öğren.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Allah'ın Muhammed'in çorap kuklası olduğu gerçeğini inkar mı ediyorsun? Şimdi sen bırak kan değerlerini de Muhammed'e hangi karılar helal, hangileri haram, hangi karısını hangi sırayla ziyaret etmeli bundan haber ver. Diğer müslümanlara yasak olup Muhammed'e helal olan şey nedir? Cevap verecek bilgin yoksa Kuran orada, git oku, öğren.

bütün  kadınlar  helal  .Kan  konusuna  gelelim

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

ben  konuyu  nasıl  acikliyorsunuz  diyorum.Siz  arabistan  falan  diyorsunuz.Ozellikle  yazdım  konuyu  saptirmadan  diye  ama  ateistlerin  maşallahi  var  birazdan  zeyd  zeynep. meselesine  getirirsiniz. meseleyi

Sen de savunduğun tanrıyı iyi seç, gidip çöl bedevilerinin kıçından uydurduğu bir tanrıyı savunduğun zaman ne olmasını bekliyorsun? Göklerde arap bedevisine karı ayarlamakla meşgul bir tanrıyı bir de ciddiye mi alalım?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Sen de savunduğun tanrıyı iyi seç, gidip çöl bedevilerinin kıçından uydurduğu bir tanrıyı savunduğun zaman ne olmasını bekliyorsun? Göklerde arap bedevisine karı ayarlamakla meşgul bir tanrıyı bir de ciddiye mi alalım?

Allah  değil  de  bir  bilinç  veya  tanrı  dediğim de  anlıyor  musunuz  sanki  yine  manipüle  ediyorsunuz.Huyunuz  böyle sanırım. Hadi  bırakın  tanrıyı  falan  bilimsel  olarak  nasıl  açıklıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

bütün  kadınlar  helal  .Kan  konusuna  gelelim

Yanlış. Git bir daha oku. Ayrıca konuyu saptırma kan değerleri falan diyerek. Şimdi bu arap putu Muhammed'e bazı kadınları helal, bazılarını haram ederken nasıl bir düzen izlemiştir? Bunu analiz edelim.

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

Allah  değil  de  bir  bilinç  veya  tanrı  dediğim de  anlıyor  musunuz  sanki  yine  manipüle  ediyorsunuz.Huyunuz  böyle sanırım. Hadi  bırakın  tanrıyı  falan  bilimsel  olarak  nasıl  açıklıyorsunuz?

Ne oldu, arap putunu savunmaktan vaz mı geçtin? Az önce putum şöyle yapıyor, böyle yapıyor diye konuşup duruyordun, ne çabuk terk ettin putu? Hemen de sattın.

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Allah yazan ben miyim? Allah dediğin zaman allah'ın bütün bagajını da beraberinde getiriyorsun.

Sen ne sanmıştın? Nurcular kan değerleri mucizevi bir şekilde ayarlanıyor dedi!!! Bu harika bir bilgi!!! İşte şimdi bütün ateistler cinlere ve şeytanlara inanacak hohohoyt! Böyle mi düşündün? 

Onun yerine şu nurcuları kesin doğru bilgi kaynağı olarak almamayı denesen? 

Tıp diye birşey var, biliyor musun? 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, bayşapka yazdı:

Allah yazan ben miyim? Allah dediğin zaman allah'ın bütün bagajını da beraberinde getiriyorsun.

Sen ne sanmıştın? Nurcular kan değerleri mucizevi bir şekilde ayarlanıyor dedi!!! Bu harika bir bilgi!!! İşte şimdi bütün ateistler cinlere ve şeytanlara inanacak hohohoyt! Böyle mi düşündün? 

Onun yerine şu nurcuları kesin doğru bilgi kaynağı olarak almamayı denesen? 

Tıp diye birşey var, biliyor musun? 

bilim  olanı  açıklıyor  ayrıca  bir şey mi  katiyor  meseleye kan diğerleri  sonucumu  aldım  neden  böyle  olması  gereken  aralıkta  ?

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, anibal yazdı:

Bırak şimdi sen beni deşifre etmeyi de, sülaleni siken süper zencinin varlığını nasıl inkar edebiliyorsun, bunu söyle.

Şüphesiz süper zenciye siktiren ibneler, götverenler ve amcıklardan ibaretsiniz, bu hakikati inkar mı edeceksiniz, buyur, et hadi. 

anibal ben sekan serkan... yav sen müslüman olmadın mı halan.. bak hacıya onun nalları dikme zamanı geldi yarı müslim oldu galiba . .bu arada  bir kaç sarsıntıda benim başımda.bakıyorum da sen halan dinçsin.

senin garajda bi ejderin vardı, ara sıra bana gönderirdin ... onu hallettim abi ... şu zenciyi nereden buldun yav.

hadi gene iyisin iyisin.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

bilim  olanı  açıklıyor  ayrıca  bir şey mi  katiyor  meseleye kan diğerleri  sonucumu  aldım  neden  böyle  olması  gereken  aralıkta  ?

Hemen Allah'a soralım, şimdi bu put Muhammed'in cinsel hayatı ile ilgilenirken izlediği düzeni mi takip etmiş, yoksa başka bir düzeni mi? Sence bu iki düzen arasında nasıl bir bağlantı var?

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Allah:Göğü üstünüze çökertip, sizi öldürmüyorum, ben size karşı çok merhametli ve şefkatliyim.

Müslüman: Çok şükür allahım. Sen bize karşı çok merhametli ve şefkatlisin.

Allah:Ama sizlere acılar ve hastalıklar vereceğim. Sizleri başka yollarla yine de öldüreceğim. 

Müslüman: Çok şükür allahım. Sen bize karşı çok merhametli ve şefkatlisin.

Müslüman zihinsel uyumsuzluk ve tutarsızlık yaşar. Allah sizi şu şekilde öldürmüyorum der, onu merhametli ve şefkatli diye över, allah ölüm sizi bulacak, sizi öldüreceğim der onu yine över, merhametli ve şefkatli diyerek.

Bu arada kan değerleri standart değerler arasında olmasa ne olur mesela. Ölür müyüz? Ölüm ne ki. İlk kez duyduk bunu. Biz ölüm nedir bilmeyiz. Ölüm nedir, bize açıklar mısın?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Kan değerlerimizi belirli standart değerler arasında tutması, yani ölümümüze engel olması allahın merhameti ve şefkatidir diyorsun. Bir bebeği düşünelim şimdi. Bu bebeğin kan değerleri normal olsun. Ama bebek başka bir nedenden dolayı ölmüş olsun. Kan değerlerini standart tutarak bebeğin ölmesine engel olan, bunu yaparak merhametini ve şefkatini gösteren allah başka bir nedenden dolayı bebeği yine öldürmüş oluyor. Ne halta yaradı şimdi, kan değerlerinin standart tutulması? Ölüm bebeği yine buldu. Ama siz yine ona merhametli ve şefkatli diyorsunuz, merhametsiz ve şefkatsiz demek yerine. Arkadaş gerçekten sizde gram akıl, mantık yok lan. Birde kusursuzuz diye ortada geziniyorsunuz. Düşüncelerinizden bile oluk oluk kusur, zihinsel uyumsuzluk ve tutarsızlık akıyor lan.

Nerede olursanız olunuz ölüm size ulaşır; sarp ve sağlam kalelerde olsanız bile! Kendilerine bir iyilik dokunsa “bu Allah'tan” derler; başlarına bir kötülük gelince de “bu senden” derler. “Hepsi Allah'tandır” de! Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar? Nisa 78

Birini yaratarak zaten onu öldürmüş olan allaha kiminizi 1 gün, kiminizi 20 gün, kiminizi 90 yıl yaşattığı için şükür ediniz arkadaşlar. Kan değerleriniz iyiydi belki ama yüce allah canınızı depremle aldı. Şükür edin kan değerleriniz standart bir şekilde sizi depremle öldüren allaha.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Buzul yazdı:

Kan değerlerimizi belirli standart değerler arasında tutması, yani ölümümüze engel olması allahın merhameti ve şefkatidir diyorsun. Bir bebeği düşünelim şimdi. Bu bebeğin kan değerleri normal olsun. Ama bebek başka bir nedenden dolayı ölmüş olsun. Kan değerlerini standart tutarak bebeğin ölmesine engel olan, bunu yaparak merhametini ve şefkatini gösteren allah başka bir nedenden dolayı bebeği yine öldürmüş oluyor. Ne halta yaradı şimdi, kan değerlerinin standart tutulması? Ölüm bebeği yine buldu. Ama siz yine ona merhametli ve şefkatli diyorsunuz, merhametsiz ve şefkatsiz demek yerine. Arkadaş gerçekten sizde gram akıl, mantık yok lan. Birde kusursuzuz diye ortada geziniyorsunuz. Düşüncelerinizden bile oluk oluk kusur, zihinsel uyumsuzluk ve tutarsızlık akıyor lan.

Nerede olursanız olunuz ölüm size ulaşır; sarp ve sağlam kalelerde olsanız bile! Kendilerine bir iyilik dokunsa “bu Allah'tan” derler; başlarına bir kötülük gelince de “bu senden” derler. “Hepsi Allah'tandır” de! Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar? Nisa 78

Birini yaratarak zaten onu öldürmüş olan allaha kiminizi 1 gün, kiminizi 20 gün, kiminizi 90 yıl yaşattığı için şükür ediniz arkadaşlar. Kan değerleriniz iyiydi belki ama yüce allah canınızı depremle aldı. Şükür edin kan değerleriniz standart bir şekilde sizi depremle öldüren allaha.

bir  şekilde  ölüm  olacak  baki  olan  o  dur.Herkes  aynı  nedenle  nasıl  ölsün dünyada  kaç  tane  olasılık  var. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

bir  şekilde  ölüm  olacak  baki  olan  o  dur.Herkes  aynı  nedenle  nasıl  ölsün dünyada  kaç  tane  olasılık  var. 

Kan değerlerimizi standart tutarak ölmemize engel olması allahın merhameti ve şefkatidir diyip övüyorsun, sonra da bizi bir şekilde öldürecek diyorsun ve yine övüyorsun. Şaka mısın sen? Senin tasarımcın kim? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...