Jump to content

İslam Terörist Bir Dinse....

Recommended Posts

İslam özünde terörist bir din olsaydı, karşı tarafa yaşama hakkı vermezdi.. İslam her devrinde diğer dinlere yada dinsizlere hayat hakkı tanımıştır.. İslam şeriatında dinsizin hakkı hayatı vardır ve develt imkanlarından aynen müslümanlar gibi faydalanır..

Terörist olan müslüman örgütler ve müslümanlar var. Bunlar din adına terör yapmıyor, kendilerine uygulanan zulme karşı terörist bir savaş veriyorlar..

Asla kabul etmiyorum. Birisinin üzerine bombaları bağlayıp gidip bir yerde kendini patlatması ne adına olursa olsun kabul edilmez, edilmemeli.. Hangi insanca dahil olursa olsun...

Fakat bunu yapanlar kendi ülkelerindeki zülme ve sömürüye karşı bunu yapıyorlar, insanlar müslüman olsun diye değil.. Yada kafirleri öldürmek amaçlı değil.. Tarihin hiç bir döneminde islam elindeki büyük güce rağmen egemen olduğu coğrafyalarda etnik yıkım, sömürü yada zülm etmemiştir..

Sapla, samanı birbirine karıştırmayın.......

Bana kalırsa en büyük terörist Amerika ve Avrupadır.. Diğer ülkeleri, coğrafyaları sömürerek besleniyorlar, bunu da medeniyet perdesi arkasına saklanarak yapıyorlar.. Sizin gibi saflar yada kıt akıllılarda bunu medeniyet sanıyor...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 149
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Senin dinine de sana da..

Bir bok mu senin bu sapık dinin.. Sen inanmakla kendini bir marifet mi sanıyorsun.

Aslında diğer Müslümanlar gibi yayılımcı bir sapkınlığa kendini adamış bir gizli teröristsin.

Sanki değerli ilkeleri varmış gibi ortalıklarda dolaşıyorsun.

Dinin senden kötü, sen dininden kötüsün..

Fikrini yazarsın ama öyle bu doğru bu yanlış muhabbeti yaparsan, aynı şekilde cevaplandırılırsın...

Amanda aman.

Evangelist hacıya bak. Bana terörist diyor birde. Barış ne demek sen biliyor musun hacı?

Yıllardır üzerinde yaşadığın toprağın halkına bir sor bakalım. Barış neymiş biliyorlar mıymış?

Kızılderililer deyince içleri cız mı ediyor, yoksa cızbız mı?

Hadi ordan be!!!

Adamlar 1930 da iflas ettiler. İslam üzerinden türlü pis tuzaklarla kıçlarının bokunu bile temizletiyorlar, birde utanmadan bize terörist diyorlar. Peh!!!

Sitelerde Paylaş

Konuyu çarpıtma..

Biz Amerikalılar ve kızılderililerden bahsetmiyoruz.

Biz burada İslam'dan bahsediyoruz.

Sapık ve terörist İslam'dan..

Bir din olacak değelerden yoksun olan İslam'dan bahsediyoruz.

Konu İslam'ın terörist bir din olduğudur..

Eğer olmadığını savunuyorsanız, savınızı İslam'dan bahsederek savunmalısınız.. Kızılderililerden bahsederek değil.

İslam bir din olmaktan çok bir yaşam tarzıdır.

Ve bu yaşam tarzı, kendisi gibi olmayan bütün yaşam tarzlarını düşman kabul eder.

Onlara kendi yaşam tarzını empoze etmeye çalışır.

İslam açıkça ilkellerinde terörizmin yer aldığı sosyal bir hastalıktır.

Sitelerde Paylaş

Konuyu çarpıtma..

Biz Amerikalılar ve kızılderililerden bahsetmiyoruz.

Biz burada İslam'dan bahsediyoruz.

Sapık ve terörist İslam'dan..

Bir din olacak değelerden yoksun olan İslam'dan bahsediyoruz.

Konu İslam'ın terörist bir din olduğudur..

Eğer olmadığını savunuyorsanız, savınızı İslam'dan bahsederek savunmalısınız.. Kızılderililerden bahsederek değil.

İslam bir din olmaktan çok bir yaşam tarzıdır.

Ve bu yaşam tarzı, kendisi gibi olmayan bütün yaşam tarzlarını düşman kabul eder.

Onlara kendi yaşam tarzını empoze etmeye çalışır.

İslam açıkça ilkellerinde terörizmin yer aldığı sosyal bir hastalıktır.

Ben konuyu çarpıtmıyorum güzel abim.

Bizzat bir teistin açtığı yada yazdığı bir iletiye ateistik bir yaklaşımla cevap veriyorum.

Bir ara kızılderilileri tartışırken bizim atocanların aklına birden sözde Ermeni katliamı gelmişti, hatırladın mı? ;)

İslam sapık yada terörist bir din değildir.

Bak yazdım. Talibanı babam beslemedi, Saddamı babam beslemedi, Asalayı babam oluşturmadı. Babam imamdı benim bilirsin. İslam yani. :)

Dünyanın var olan gerçeğini, tüm sıkıntısını, insanın dehşetini, korkunçluğunu islama yıkamazsın.

İslam adı altında terörizm besleniyor dersen buna sonuna kadar evet derim.

Ama islam terörist bir din dersen, işte orda sana dur demek zorunda kalıyorum, kusura bakma yani.

Senin dinin sana, benim dinim bana diyen bir anlayışta terörizm mümkünatı yoktur olmaz çünkü.

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Beğenmediysen ne okuyorsun bre meczup..

Sataşarak ne elde edeceğini sanıyorsun?

Beğenmediğin konulara bulaşma.. Bu forumda bu şekilde karışılığa neden olursan ilişkini keserim senin.

Forumda düzenimizi bozanlardan kurtulmaya çalışıyoruz...

Onlardan biri olmak istemiyorsan, beğenmediğin başlıklara müdahale etme.

Sabrımızı deneme..

Çünkü artık sabrımız kalmmadı..

Nesini beğeneyim bu saçmalık dolu yazının bre gafil.Ayrıca her yazı okuyan beğenmek zorunda değil.

Saçma işte o kadar.

Tek kelime yeterli cevaplamaya saçma.

İslam terör dini müslümanlar da terörist değildir.Öyle batı faşizmi düdüklenmişliği içinde ortaya birşey koyamazsın saçmalık dışında.

Tedavi ol doktora git ne bilim tedavine çareler ara.Kısacası uza derim forumdan.Ateist düşüncenin selaheti adına senin gibi batı faşizmi köpeklerinden kurtulması lazım.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nesini beğeneyim bu saçmalık dolu yazının bre gafil.Ayrıca her yazı okuyan beğenmek zorunda değil.

Saçma işte o kadar.

Tek kelime yeterli cevaplamaya saçma.

İslam terör dini müslümanlar da terörist değildir.Öyle batı faşizmi düdüklenmişliği içinde ortaya birşey koyamazsın saçmalık dışında.

Tedavi ol doktora git ne bilik tedavine çareler ara.Kısacası uza derim forumdan.Ateist düşüncenin selaheti adına senin gibi batı faşizmi köpeklerinden kurtulması lazım.

Bu şekilde itiraz olmaz.

Ben bunu foruma yapılan kaba bir müdahale olarak algılıyorum.

Burası forum ve forum geleneklerine göre yazılan iletilere ne gibi bir nedenden veya nedenlerden itiraz edildiği açıklanır.

Sende bunu yapacak ne cesaret var ne de entellektüalite.

Seni bir gün forumdan uzakşaltırıyorum.

Forum geleneklerine uygun bir davranış sergilemez, aynı davranışlarını sürdürürsen, forumdan süresiz uzaklaştırılacaksın.

Umarım hatanı anlar ve tekrarlamazsın..

Sitelerde Paylaş

Ben konuyu çarpıtmıyorum güzel abim.

Bizzat bir teistin açtığı yada yazdığı bir iletiye ateistik bir yaklaşımla cevap veriyorum.

Bir ara kızılderilileri tartışırken bizim atocanların aklına birden sözde Ermeni katliamı gelmişti, hatırladın mı? ;)

İslam sapık yada terörist bir din değildir.

Bak yazdım. Talibanı babam beslemedi, Saddamı babam beslemedi, Asalayı babam oluşturmadı. Babam imamdı benim bilirsin. İslam yani. :)

Dünyanın var olan gerçeğini, tüm sıkıntısını, insanın dehşetini, korkunçluğunu islama yıkamazsın.

İslam adı altında terörizm besleniyor dersen buna sonuna kadar evet derim.

Ama islam terörist bir din dersen, işte orda sana dur demek zorunda kalıyorum, kusura bakma yani.

Senin dinin sana, benim dinim bana diyen bir anlayışta terörizm mümkünatı yoktur olmaz çünkü.

Son gelişmeleri İslam'ı savunmak için kullanamazsınız..

ABD'nin Taliban'ı, Saddam'ı ve el Kaide'yi desteklemesi İslam'ı daha da terörist yapar. Daha az yapmaz.

Demek ki ABD bu terörist örgütten yararlanmaktadır.

ABD kirli işlerini İslam'la bağları olan terörist örgütlere yaptırmaktadır.

Neden Hristiyan terörist örgütleri yok da İslam'ın var?

Çünkü İslam terörist bir dindir. Ve ondan parasını veren yararlanmaktadır..

İlerde de yararlanacaktır.

İslam bir gerçektir. Sapık ve bağnaz bir dindir.

Ondan her türlü ahlaksız yararlanabilir. Batının ahlaksız kapitalizmi de ondan yararlanır, İslam'ın ahlaksız kesimi de..

İslam yalnız senin dinin sana demez. Müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün de der.

İslam her türlü sapılığı ve terörizmi yapan ve yaptıran bir yaşam tarzıdır. Din bile olamayacak kadar ilkesizdir.

Sitelerde Paylaş

Diğer başlıkta sorduydum...burada da soracağım ve bir ekleme yapacağım.

Tanrı bu denli güçlü, her şeye kadir, hemen hemen her canlının ve varlığın da sahibi yüce bir olgu ise neden insancıklar bu yüce varlığı savunma, koruma ve de övgüler yağdırmak için neden sıraya girerler?

Yavşaklık sanılanın aksine bir küfür değil de tabiatta var olan bir huy mudur?

Kutsal kitaplarda yer alan vurun, öldürün, gördüğünüz yerde yok edin diyen bir tanrının terörist başından ne farkı vardır? Bu durumlara bakıp onu bunu cezalandırmalara, yakalamalara, asmalara, orasını burasını kesmelere bakınca her bir dinciyi birer potansiyel terörist olarak görmemek nasıl mümkün olabilir?

Bu kadar yüce olan bir olgu adına bu denli vahşileşmeyi nasıl açıklayabilirsiniz?

tarihinde hubbez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hubbez aslında Allah'ın son derece güçlü olması İslam'ın en büyük sorunudur.

Müslümanlar Allah'dan, farelerin kedilerden korktuğu gibi korkarlar.

Allah'ın bu gücü Müslümanların terörizme baş vurmalarının baş nedenlerindendir.

İşi Allah'a bırakmazlar Müslümanlar.

Allah korkusu onları Allah'ın adına mücadele etmeye zorlar.

Sitelerde Paylaş

İslam sıradan faşizm'dir. Hergün yaptığımız birşey sonuçta.

Hegel'in liberal bir dünya görüşü olduğu bilinir çok sade ve açık bir durumdur bu.

Aynı durum Marks içinde elbette geçerlidir. Birini yazıp da elbette diğerini unutmak olmaz.

Marks'ın da kendisinin farklı bir dünya görüşü olduğunu Bolşevizme yakın olduğunu unutmamak gerekir.

Marks, Hegel'i kendisinden bile kıskanıyordu belki de.

Bu yüzden o sırf Hegel liberal görüşlü diyerek Paris Komünü'ne yazılmıştı.

Bunlar biraz kısa ve basit oldu. Orjinallerinden daha karışıktır aslında.

Nihilizm pençesini böyle yırtıp atmışdı Marks..

Aynı şeyi bir dönem Hegel de yapmıştı.

Burada İslam yavşaklığı ve terör konuları tartışılıyor.

Elbette tarihi ve geçmişi bilmeden bu konulara balıklama atlanmazdı.

tarihinde ozger tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam'a sıradan diyemezsiniz. Faşizm İslam'ın eline su dökemez.

Her türlü anarşizmin, terörizmin, faşizmin, nazizmin temeli İslam'dır..

Muhammed'i esas yücelten şey onun İslam'ı yayılmacı politikasına alet etmesiydi zaten.

Sıradan diyemeyiz elbette daha yüksek bir tarih bulabiliriz onda.

Bu yüzden tarihinde sürekli elde silah savaş meydanlarında geçen bir mazisi vardır İslam'ın

Sitelerde Paylaş

Terörist bir dinle nasıl mücadele edebilirsiniz?

ASALA'nın bir din olduğunu düşünün...

İlkeleri kendilerine boyun eğmeyen Türkleri ve onların diplomatlarını öldürmek olan bir din olsun ki zaten öyle bir terörist örgüttür.

Bu dinin katliam yapan gizli bir örgütü vardır.

Diğer Ermeniler katliama katılmazlar ama katliam yapacak Ermeni örgütler için başarılar dilerler, dualar ederler ve onları bütün varlıkları ile desteklerler.

Bu dinde Ermenilerin durumu nedir?

Masum aldatılmışlar mıdırlar?

Yoksa Türk düşmanı hain sabatörler mi?

Böyle bir din yasal olarak kabul edilebilir mi?

İslam budur işte arkadaşlar.

Kurulduğu andan itibaren terörizme baş vuran bir örgüttür.

Amacı yayılmak ve bütün insanlığa hükmetmektir.

Bu masum ve barışçıl olduğunu iddia edilen dinin Ramazanda çıkardığı mecmuanın bile adı FETİH dir..

Bana da bir kopyasını göndermişler....

İslam her fırsatta fetihten bahseder ve birgün Allah'ın nurunu tamamlayacağı inancına yer verir.

İslam'ın açıkça terörist bir kolu vardır.

Her yıl binlerce masum insanın ölümünden sorumludur bu kol..

İlginç olarak müslim-gayrimüslim ayrımı bile yapmaz bu terörist örgüt.

Kadın-erkek-yaşlı-genç-çocuk-eriştik ayrımı da yapmaz.

Öldürür..

Allah'ın nuru yayılmalıdır.

İslam'ın terörist ve vahşi bir din olmadığını iddia eden ve buna inananların hiç birisinin Kur'an'ı anlayarak okumadığını biliyoruz.

O gafillerin aramızda bile yazdıklarına şahit oluyoruz.

Bu ilkel din yasal bir din midir?

Müslümanlar onun masum kurbanları mıdırlar, yoksa bir maşası mı?

Öncelikle, meşruluğu herkes tarafından kabul edilen bir hareket, terörist bir hareket olarak kabul edilemez.

İslam geçmişte Fetih yoluyla yayılmayı tercih etmiştir ki geçmişte tüm Dinler ve Devletlerin tercih ettiği yol budur.

Fakat çağımızda, Dinler diğer uluslara İşgal yada Fetih yoluyla yayılma anlayışına son vermiş olup;

İfade özgürlüğünü esas alarak, misyoner faaliyetlerle, düşüncelerini yayma anlayışını benimsemişlerdir.

Bugün Komünizm dahi Devleti ortadan kaldırmayı amaçlamasına rağmen, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmektedir.

Yine bugün hiçbir Din'in İşgal yada Fetih anlayışıyla hareket etmediği'de ortadadır.

İslam'ın ne doğuşu ne'de yayılışı terörist bir hareket kapsamında değerlendirilemez.

Çünki, her düşünce meşru yollarla yayılmakta özgürdür ve bunu sınırlamaya kimsenin ve hiç bir devletin hakkı yoktur.

Zira İslam doğarken Araplar'da düzenli bir devlet anlayışı yoktu ve İslam düzenli bir devlet'e karşı ayaklanmadı.

Bir hareketin terörist bir hareket olduğunu söyleyebilmek için bir devlet'i ortadan kaldırmayı amaçlaması lazımdır.

Fakat İslam bunun aksine Kabileler şeklinde yaşayan Arapları bir düzene koyarak onları devlet anlayışıyla tanıştırdı.

Buraya kadar doğuşunda terörist bir hareket değil, aksine ilerici ve yararlı bir hareket olduğunu gördük.

Yayılmacı anlayışı ve yayılma yollarına gelirsek; Bu çağın getirdiği gereksinimlere göre belirlenir.

İslam'ın ortaya çıktığı çağlarda teknolojik bakımdan misyoner faaliyetlerle yayılmak imkansızdı.

Bu yalnızca İslam'ı bağlamamakla beraber, yayılmacı bir anlayışa sahip, tüm Devlet ve Dinleride igilendiriyordu.

O çağlarda İslam, diğer Din ve Devletler yayılmak için sürekli olarak İşgal yada Fetihlere başvurmuşlardır.

İşgal yada Fetih'ler yalnızca İslam'ın değil, tüm Dinler ve Devletlerin mazisinde saklı olan bir anlayıştır.

Ve Silahlı bir yola başvurma sebebide Çağ'ın getirisinden başka bir şey değildir.

İnsanlar, Dinler ve Devletler geliştikçe anlayışlarda kaçınılmaz olarak değişmiş, yumuşama görülmüştür.

Ama hiç bir zaman günümüzde dahi onların yayılmacı anlayışlarına ket vurulamamıştır.

Anayasalarda ifade özgürlüğü kapsamaında güvence altına alınmıştır.Çünki, düşünceleri susturamazsınız.

Bugün tarihsel olarak incelediğimizde Küreselleşen dünyada Devlet'ler bu işin peşini biraz bırakmış durumdalar.

Fakat Dinler ise daha yumuşak ve meşru yollarla yayılmaya devam etmektedirler.

Gelişen dünyaya ayak uydurarak daha yumuşak tavır takınan Dinler'i eğer susturmaya kalkarsanız,

geriye dönüş başlar ve bu dinleri temsil eden Devletler, kaçınılmaz olarak yine eski anlayışlara dönerler.

Senin ifade ettiğin noktaya gelelim.İslam'ın bir kolunun masum insanların ölümünden sorumlu olduğundan söz etmişsin.

Üstelik bu kolu kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk, erişkin ayrımı da yapmaz.Öldürürmüş.

İslam Devletlerini inceleyecek olursak, bir çoğunun İşgal yada baskı altında olduğu gerçeğiyle karşılaşırız.

Bu İşgal ve baskının getirisinde haklısın bir çok kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk, erişkin zarar görmüştür.

Bu durumun sorumluluğu İslam'da değil, İşgal ve baskının getirisi olan, gayrı meşru hareketlerin sorumluluğundadır.

Baskı altında olan bir ülkede Hukuk Kuralları tam olarak işlemez, ülkede kaos hakim olur.

Kaousun olduğu bir ortamda ise Hukuk Kuralları en azından tam olarak işlemez ve masumlar zarar görür.

Sana tavsiyem; bu masumların sorumluluğunu aralarına girerken bağlılığına and içip, şu an, ekmeğini yeyip,

suyunu içtiğin, binlerce kilometre ötelerden Ortadoğuya Kaos ve Zulüm getirenlerin, topraklarında aramandır.

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Biz kendimizi kandırıyoruz.

Oysa bütün Müslümanların terörist olduğu kesin.

Kur'an'ı bilseler de teröristlerdir, bilmeseler de.

Sevgili Haci,

Bu baglamda sanirim yanlis bir anlasilma olmus.

Müslüman olarak yetisen, kurani okuyup arastirdiktan sonra ateist olan insanlari belirtmeye calismistim. Iletisim olanaklari ve siyasi engeller olmazsa bu artisin daha cok olacagini düsünüyorum.

Sevgili Haci, müslümanligin yok olamamasinin en büyük nedenlerinden biri olarak emperyalist güclerin istemediklerinden kaynaklandigini düsünmekteyim.Bu konuda yeteri kadar belge ve kanitlar bulunmakta.

Müslümanlik hakkinda olan düsüncelerinin tamamina katiliyorum.

Fakat bu teröristlerin beslenip semirilmeleri piramitin en tepesindeki dünyayi idare eden ona yön veren dinsizler tarafindan finanse edilmektedir.

Bizler burada yaptigimiz mücadele ile igne ile kuyu kazmaya calisirken senaryolari önceden yazilmis olaylarin akisini hic bir güc engelleyememektedir.

Terörist ve sapik bir dinin yasamasi icin sponsor olup her türlü oyunlari cevirenler, tamamen yok edilmesi gereken teröristlerdir.

Bulundugumuz cagda dünyanin kontrolünü ellerinde bulunduran en tepedeki dinsiz teröristler olmasa idi son yüz yilda islam bu kadar radikal bir sekilde yükselis göstermezdi diye düsünüyorum.

Yazdiklarimin hepsini örneklendirebilirim fakat düsüncelerimin konu icerigini farkli bir yöne cevirecegini düsünüyorsan islam dinini ve allahinin siddeti konusuna döneriz.

Fakat basligin ilk yazisinda katildigim "komplo" düsüncesine, yazdiklarimin uygun oldugunu düsünüyorum.

Komplo ile basladi...

Komplo ile gelisti büyüdü...

Komplolar ile yasatilmakta.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle, meşruluğu herkes tarafından kabul edilen bir hareket, terörist bir hareket olarak kabul edilemez.

İslam geçmişte Fetih yoluyla yayılmayı tercih etmiştir ki geçmişte tüm Dinler ve Devletlerin tercih ettiği yol budur.

Fakat çağımızda, Dinler diğer uluslara İşgal yada Fetih yoluyla yayılma anlayışına son vermiş olup;

İfade özgürlüğünü esas alarak, misyoner faaliyetlerle, düşüncelerini yayma anlayışını benimsemişlerdir.

Bugün Komünizm dahi Devleti ortadan kaldırmayı amaçlamasına rağmen, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmektedir.

Yine bugün hiçbir Din'in İşgal yada Fetih anlayışıyla hareket etmediği'de ortadadır.

İslam'ın ne doğuşu ne'de yayılışı terörist bir hareket kapsamında değerlendirilemez.

Çünki, her düşünce meşru yollarla yayılmakta özgürdür ve bunu sınırlamaya kimsenin ve hiç bir devletin hakkı yoktur.

Zira İslam doğarken Araplar'da düzenli bir devlet anlayışı yoktu ve İslam düzenli bir devlet'e karşı ayaklanmadı.

Bir hareketin terörist bir hareket olduğunu söyleyebilmek için bir devlet'i ortadan kaldırmayı amaçlaması lazımdır.

Fakat İslam bunun aksine Kabileler şeklinde yaşayan Arapları bir düzene koyarak onları devlet anlayışıyla tanıştırdı.

Buraya kadar doğuşunda terörist bir hareket değil, aksine ilerici ve yararlı bir hareket olduğunu gördük.

Yayılmacı anlayışı ve yayılma yollarına gelirsek; Bu çağın getirdiği gereksinimlere göre belirlenir.

İslam'ın ortaya çıktığı çağlarda teknolojik bakımdan misyoner faaliyetlerle yayılmak imkansızdı.

Bu yalnızca İslam'ı bağlamamakla beraber, yayılmacı bir anlayışa sahip, tüm Devlet ve Dinleride igilendiriyordu.

O çağlarda İslam, diğer Din ve Devletler yayılmak için sürekli olarak İşgal yada Fetihlere başvurmuşlardır.

İşgal yada Fetih'ler yalnızca İslam'ın değil, tüm Dinler ve Devletlerin mazisinde saklı olan bir anlayıştır.

Ve Silahlı bir yola başvurma sebebide Çağ'ın getirisinden başka bir şey değildir.

İnsanlar, Dinler ve Devletler geliştikçe anlayışlarda kaçınılmaz olarak değişmiş, yumuşama görülmüştür.

Ama hiç bir zaman günümüzde dahi onların yayılmacı anlayışlarına ket vurulamamıştır.

Anayasalarda ifade özgürlüğü kapsamaında güvence altına alınmıştır.Çünki, düşünceleri susturamazsınız.

Bugün tarihsel olarak incelediğimizde Küreselleşen dünyada Devlet'ler bu işin peşini biraz bırakmış durumdalar.

Fakat Dinler ise daha yumuşak ve meşru yollarla yayılmaya devam etmektedirler.

Gelişen dünyaya ayak uydurarak daha yumuşak tavır takınan Dinler'i eğer susturmaya kalkarsanız,

geriye dönüş başlar ve bu dinleri temsil eden Devletler, kaçınılmaz olarak yine eski anlayışlara dönerler.

Senin ifade ettiğin noktaya gelelim.İslam'ın bir kolunun masum insanların ölümünden sorumlu olduğundan söz etmişsin.

Üstelik bu kolu kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk, erişkin ayrımı da yapmaz.Öldürürmüş.

İslam Devletlerini inceleyecek olursak, bir çoğunun İşgal yada baskı altında olduğu gerçeğiyle karşılaşırız.

Bu İşgal ve baskının getirisinde haklısın bir çok kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk, erişkin zarar görmüştür.

Bu durumun sorumluluğu İslam'da değil, İşgal ve baskının getirisi olan, gayrı meşru hareketlerin sorumluluğundadır.

Baskı altında olan bir ülkede Hukuk Kuralları tam olarak işlemez, ülkede kaos hakim olur.

Kaousun olduğu bir ortamda ise Hukuk Kuralları en azından tam olarak işlemez ve masumlar zarar görür.

Sana tavsiyem; bu masumların sorumluluğunu aralarına girerken bağlılığına and içip, şu an, ekmeğini yeyip,

suyunu içtiğin, binlerce kilometre ötelerden Ortadoğuya Kaos ve Zulüm getirenlerin, topraklarında aramandır.

Selamlar...

Bunlar elbette bizim çok iyi bildiğimiz konulardır.

Sizden veya kendini İslam'a adamış bir Müslümandan bunları duymak beni hiç şaşırtmıyor.

Bu nedenden ben İslam'ın başlangıcına da değindim.

İslam sizin sandığınız ve iddia ettiğiniz gibi bottom up (temelden üste) doğru yayılarak ortaya çıkan bir din değildir.

İslam tam tersine, tepeden inmiştir.

Peygamberi yoktur. Sonradan uydurulmuştur.

Kitabı yoktur, sonradan derlenmiştir.

Tarihi yoktur. Sonradan ve geriye dönük olarak yazılmıştır.

Dinlerin fetih yoluyla yayılmasına gelince...

Her din öyle değildir. Bir sürü doğu dini vardır ve hiçbiri fetihle yayılmamıştır.

Hristiyanlık ve İslam bu bağlamda istisnadırlar.

Dinin fetih yoluyla yayılabilmesi için herşeyden önce bir imparatorluğun dini olması gerekir.

Hristiyanlık da bir imparatorluk dini olarak başlamış ve yayılmıştır, İslam da...

Yine de önceleri dinlerin değilse bile, dinleri kullanan kuvvetlerin mevcut insan toplumlarına saldırıp onları yağma ettiklerini biliyoruz.

Bu İslam'da ve Türk'lerde kurumlaşmış bir gelenektir.

Osmanlı İkinci Viyana kuşatmasına kadar bu şekilde yayılmıştır.

Ondan önceki İslam imparatorlukları da bu yöntemi izlemişlerdir.

Günümüzde artık ülkeler diğer ülkeleri talan etmek için savaşmamaktadırlar.

Savaşların nedeni ekonomik olsa bile, yağmalama siyaseti güdülmemektedir.

İslam zaten zayıfladığı için buna baş vuracak güce sahip değildir.

Meşru yollardan yayılmak ne demektir?

Fikren yayılmak meşru olabilir. İleri felsefi görüşlere sahip bir din insancıl olarak yayılabilir. Örneğin budizm öyle bir dindir. Mutluluk önemlidir. Tanrı yoktur.

Hristiyanlık bile temel felsefesi bakımından insancıl bir dindir ve yayılabilir.

İslam'ın ne fikren, ne zikten hiç bir özelliği yoktur. Her bakımdan zayıf ve bağnaz bir dindir.

Temeli sıfırdır İslam'ın. İlkeleri yoktur diyebiliriz. İnsanlığa tek yararlı bir öğüdü bile yoktur diyebiliriz. Varsa bile ben bilmiyorum.

Bilen yazsın öğrenelim.

İslam neden yalnız bir din değildir? Aynı zamanda bir yaşam tarzıdır. Neden?

Çünkü İslam bir Arap imparatorluğunun dinidir. Etrafa yayılan bir din değildir.

Arap gibi yaşamaktır.

Nitekim bütün İslam ülkeleri Araplara benzemişlerdir. Onlar gibi yaşarlar. Türkiye bir istisnadır diyeceğim ama diyemiyorum. Biz bile Araplar gibi yaşıyoruz.

Kaos varlığını İslam'a borçludur. Başka bir ülkeyi suçlamayalım..

Bütün olaylar gözlerimizin önünde geçmektedir.

İslam teröristlerin kullandığı bir dindir.

Batının emperyalistleri bile İslam'ı kullanıp emellerine ulaşmaktadırlar.

Batının bütün yaptığı İslam'ın teröristlerini ve zengin şeyhlerini satın almaktır.

İslam'da ahlak yoktur. Etik yoktur. Değer yoktur. Yararlı bir felsefesi, insanlığa öğüdü, yararı yoktur.

Sadece Allah'a ve kendine hizmet eden bir bağnazlıktır İslam. Sosyal bir hastalıktır..

Sitelerde Paylaş

Sevgili haci,

bircok dediginize katilsamda her müslümani potensiyel terörist olarak

görmüyorum, nicinmi, cünkü zamaninda bende kendimi müslüman sananlardandim. Bu zaman

icinde hic ama hicbir zaman müslümanligi yaymak veya zorla dayatmak gibi bir tek düsüncem

bile olmamistir. Bunu ailem ve etrafimdaki müslüman arkadaslarim (ateist oldugumu biliyorlar),

icinde söyleyebilirim.

"Haci

Müslümanların beynine işlenen İslam'ı yaymaktır.

Bizim bile beynimize işlenen odur. Türk olarak geniş alanlara yayılmak isteriz.

Topraklarımızdan ödün vermek istemeyiz.

İslam bizim de beynimizi yıkamıştır."

Insanlar sadece din yüzünden yayilmazlar, topragindan ödün vermemenin baska sebepleride yardir.

Ve dediginiz gibi bircok insanin cocukluktan beri beyni yikanmistir ve sadece o bilgilerle büyümüstür

o yüzden bu sistemden kopma sansida azdir.

saygilar

Sitelerde Paylaş

Bu düsünceye katilmiyorum.

Islam siddet icerdigi icin, isgal edilen gücler tarafindan önce semirilip radikal ve saga sola saldiran bir hale getirilir.

Bu yasanmasi zorunlu bilinen bir sürectir. Islam dininin siddeti radikal bir tutumda sergilemesinin önü acilir.

Fazla gerilere gitmeden Irak, Afganistan, Iran ve ülkemizde olan gelismeleri incelersek bu sonuca ulasilir.

Humeyni'yi besleyip Iran'a gönderen de ayni güclerdir.

Iran istenilen süreci basari ile tamamlamistir.Artik herkese kafa tutmaya saldirgan bir tutum izlemeye baslamistir.

Dolayisi ile toplanmasi gereken olgun bir meyve olmus, dailndan koparilmasi icin zamanini beklemektedir.

Islam ülkelerinin hepsini tek tek inceleyebiliriz. Hepsi son yüz yilda dinlerinin siddet icermesinin kurbani olmuslardir ve olmaya devam etmektedirler.

Yavas yavas sira Türkiye'ye dogru gelmekte.

Bunlar benim kisisel arastirmalarim sonucunda elde ettigim kisisel düsüncelerimdir.

Farkli düsünen arkadaslar ve katilmayanlar olabilir.

Tartisiriz.

Sitelerde Paylaş

Ben İslam'ın bir din olarak meşruluğunu sorguluyorum ve kabul edemiyorum.

Her türlü çelişki var İslam'da..

Kitabında da var..

Bu din ilkel Arap geleneklerini günümüze kadar getiren bir eğilim.

Cinlerden bahseden bir din çağdaş insanlığa nasıl akıl verebilir, nasıl yok gösterebilir.

Günümüzde vuku bulan olayları nasıl görmezden gelebilirsiniz?

İran'da, Suudi Arabistan'da, Sudan'da, Mısır'da, ülkemizde vuku bulan cinayetleri, katliamları nasıl ihmal edebilirsiniz?

Kör müsünüz?

Aptal mısınız?

Nesiniz?

Köleliğin bile hala devam ettiği bir yaşam tarzını nasıl onaylayabilirsiniz?

Batı'nın birkaç yayınına karşı ayaklanıp adam öldüren Müslümanları göremiyor musunuz?

Hışımla ayaklanan İslam'ın daha çok Müslüman öldürdüğünü ve kadın çocuk ayrımı bile yapmadığını inkar mı ediyorsunuz?

İslam'ı kimse savunamaz. Bütün yapılacak evet, ben Müslümanım, ben teröristim demektir.

Benim saygı duyacağım tek pozisyon bu olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Kaos varlığını İslam'a borçludur. Başka bir ülkeyi suçlamayalım..

Bütün olaylar gözlerimizin önünde geçmektedir.

İslam teröristlerin kullandığı bir dindir.

Batının emperyalistleri bile İslam'ı kullanıp emellerine ulaşmaktadırlar.

Batının bütün yaptığı İslam'ın teröristlerini ve zengin şeyhlerini satın almaktır.

İslam'da ahlak yoktur. Etik yoktur. Değer yoktur. Yararlı bir felsefesi, insanlığa öğüdü, yararı yoktur.

Sadece Allah'a ve kendine hizmet eden bir bağnazlıktır İslam. Sosyal bir hastalıktır..

Katiliyorum düsüncelerine sevgili Haci.

Islam dininin yazdiklarini icermesi yüzünden emperyalistler tarafindan bulunmaz bir firsat oldu.

Tepe tepe kullanmaktalar.

Sitelerde Paylaş

Islami savunan filan yok ama ister siz saygi duyun ister duymayin, nasilki siz her fikre katilmiyorsunuz herkesinde sizin fikrinize tamamen katilmasini bekleyemezsiniz. Islamin igrencligi tehlikesi ortadadir tamam, ama siz kalkipta sizin

görüsünüze katilmayan herkesi potensiyel aptal veya kör yaparsaniz, burasinin islami sitelerden bir farki kalmaz,

sonucta burada insanlardan düsünüp fikir belirmesini istemiyormusunz. Her müslümani veya kendini öyle zannedeni terörist kategorisine sokarsaniz, nasil bazi müslümanlar her ateisti kötü biliyor, sizinde onlardan bir farkiniz kalmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...