Jump to content

Biz Böyle Bir Başbakana Layık mıyız?

Recommended Posts

Referandum kampanyası sürecinde sayın Başbakanı izliyorsunuzdur umarım. Tavırları ne kadar itici: Öfkeler, bağırıp çağırmalar, suçlamalar, aşağılamalar,.. Daha neler neler?

Nezaket denen bir şey yok mu? Adabı muaşeret, görgü kuralları bitti mi?

Devlet adamı sorumluluğu? Ağırbaşlılık? Tevazu? Vakar?

Bunları anlattığım bir İtalyan dostum: 'Siz ne diyorsunuz?' dedi, 'Biz 18 yıldır Berlusconi denen bir yaratıkla yatıp kalkıyoruz. Düşünebiliyor musunuz, tam 18 yıldır?'

Kendimi adamın yerine koyunca, durumumuza sevinsem mi, üzülsem mi bilemedim.

Tam 'Kırk katır mı, kırk satır mı?' durumu.

Allah encamımızı hayreylesin..

Sitelerde Paylaş

Referandum kampanyası sürecinde sayın Başbakanı izliyorsunuzdur umarım. Tavırları ne kadar itici: Öfkeler, bağırıp çağırmalar, suçlamalar, aşağılamalar,.. Daha neler neler?

Nezaket denen bir şey yok mu? Adabı muaşeret, görgü kuralları bitti mi?

Devlet adamı sorumluluğu? Ağırbaşlılık? Tevazu? Vakar?

"ekmek yoksa bok yiyin" diyen siyasetçiden daha iyi bir duruş bence..

Sitelerde Paylaş

O tarif ettiğin devlet adamlığı medeni, uygar toplumlarda var. Avrupa ülkelerinde, Amerikada, Kanadada falan. Siyasetçiler meydanlarda birbirlerine haykırmıyor, tartışmıyor. Varsa tartışılcak bir şey bir yerde(konferans salonu, seminer alanı), karşılıklı soru cevaplarla sakin sakin konuşup tartışıyorlar.

Ülkemizdeki insanlar da daha çok bağıran, çağıran, sert liderlerden hoşlanıyor. Meydanda bir bağırıyorsun halk kendinden geçiyor. O yüzden üzülerek bu halka layık öyle bir başbakan oluyor diyorum.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee.

Bulgur suyu SOYDA SOYU ceker.

Güney anadoluda ve güney dogu anadoluda olan olaylarI Türkiyenin baska yerlerinde nerdeyse hic göremezsiniz.

Adanada suclu bir genci polis yakaliyor,gencin akrabalari toplanip polise saldiriyorlar.

Mahkeme önünde birbirlerine giriyorlar.

Hemide kadinli erkekli.

Kafkaslardan gelenler baska,Balkan kökenliler daha baskadir.Herileri baska özellikler tasirlar.

Bunlarin isledigi bütün suclar Türkün defterine yazIlIr.

TRT de EVLiLik HiKÄyELERi diye bir konu var.

Damat ,gelin ve aylelerinin anlattiklarina bakilirsa 500 yil hatta yasadiklarI TÖRELER 1500 yil evvelki ülke sInIrlarI dIsInDan iceri girmis yüzlerce asIrdan beri kullanIlmakta olan ilkel TÖRELERDiR.Bu törelere isyen bayragInI acanlar var,ama cevre baskIsI halä bu töreleri sürdürmektedir.

Biliyorsunuz,Kemal sunal Töreye karsi gelip düsmanini öldürmemistir.Mehkeme cezesini verdigi icin.

Sunal kahvaya gider,kahvadaki Tüm insanlar kahvayi terk eder.

Kahve ister kahveciden,kahve yohdir denir

Cay ister,oda bitmistir derler.

Peki o zaman ayaran ver,ayran hec yohdur denir.

Bunlar gülünc filimler ama,bir anlam taSimaktadIrlar.

Bizse koyun gibi bakar maymun gibi kikirderiz..

ALGILAMALARIMIZI BILOKE eden atIlmasi nerdeyse mümkün olmayan cok büyük bir kusatma altIndayiz.

%100 dogru oldugunu bildigimiz gerceklerede INANMIYORUZ.

Böyle bir ülkede böyle basbakanlar neden olmasInki.

Biz adamin FÖTÖRÜNÜ basban secebilecek kadar cogunlugu süper aydin bir milletiz.

Sasunda kIsla hava alanIna bitisiktir.

Yocular osursa duyardik.

Demirelhava alanIna indi.

Bende yakInInda askerlere egitim veriyorum.

Demirel ucaktan indi,yagcilar sardi etrafini,birde kürsü buldular,Demirel istememesine ragman ne olur illede iki laf eyle dediler.

Demirel cihdI kürsüye aynen sunlarI dedi.

ARHADASLAR gördünüz ben Ankaradan ucahla geldim ve sizin isrerli istekleriniz üzerine bu kürsüye cihdim.Görüyorsunuzki iste ben suan kürsüdeyim ve iniyorum ve indim.

Simdi Demirelin kendileriyle dalga gectigini bile anlamamistIrlar bu INAHLAR.

Ne yazIh kI dururumuz bu.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Sıvas olayları davasının zamanaşımına uğramasından sonra: "Vatana, millete hayırlı olsun."

4+4+4 eğitim sisteminin Meclis''te kabulünden sonra: "İstemeyen çocuğunu Kuran dersine göndermez."

... dedi Başbakan.

Şimdi yeniden soralım: "Biz Böyle Bir Başbakana Layık mıyız?"

Biz değil ama gerici takım + liberal karaktersizler + 'Yetmez ama Evet'çi dönek solcular fazlasıyla layık.

Alın, hayrını görün.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...