Jump to content

Allah Neden Hadislerde de Konuşur?

Recommended Posts

Aşağıda birkaç 'hadis-i kudsi' var. Okuyun:

(Önce gelenleriniz, sonra gelenleriniz; küçüğünüz, büyüğünüz; dirileriniz, ölüleriniz; insanlarınız, cinleriniz; en müttekî, itaatli kulum gibi olsanız, büyüklüğüm artmaz. Aksine olarak, hepiniz, bana karşı duran, Peygamberlerimi aşağı gören düşmanım gibi olsanız, ilahlığımdan bir şey eksilmez. Allah, sizden ganîdir, Ona hiçbiriniz lazım değildir. Siz ise, var olmanız için ve varlıkla kalabilmeniz için ve her şeyinizle, hep Ona muhtaçsınız.)

(Azamet ve kibriya bana mahsustur. Bu iki sıfatta, bana ortak olmak isteyenlere, çok acı azab ederim.)

(Ya Âdem! Muhammed aleyhisselamın ismiyle, her ne isteseydin kabul ederdim, Muhammed olmasaydı, seni yaratmazdım.)

(Ey Resulüm! Sen olmasaydın, hiçbir şeyi yaratmazdım.)

(Ey Resulüm, İbrahim Halilim [dostum] ise de, sen de Habibimsin [sevgilimsin].)

(Evliya bir zata düşmanlık eden, bana savaş açmış olur.)

(Bir kimse, kendisine farz yaptığım ibadeti yapmakla bana yaklaştığı gibi, hiçbir şeyle yaklaşamaz.)

(Bir kulum bana yaklaşırsa [sevgime ve rızama kavuşursa], ona sesleri duyurur ve saklı şeyleri gösteririm.)

(Dostlarımı insanlar içinde gizlerim, onları kimse bilmez.)

(Yere ve göğe sığmam, fakat mümin kulumun kalbine sığarım.)

(Kaza ve kaderime razı olmayan, beğenmeyen ve gönderdiğim belalara sabretmeyen, benden başka Rab arasın. Yeryüzünde kulum olarak bulunmasın!)

(Rahmetim gadabımı aşmıştır. Hasta kulumun günahını affeyledim!)

(Oruç benim için tutulur. Onun karşılığını ben veririm!)

(Kulum, beni nasıl umarsa, onu öyle karşılarım. Öyle ise, benden hep iyilik bekleyin!)

(La ilahe illallah benim (kale)mdir. Bunu okuyan, kale’me girmiş olur. Kale’me giren de, azabımdan kurtulur.)

(Ey Âdemoğlu! Ömrünü dünyayı toplamakla harcettin. Cenneti hiç istemedin.)

(Nefsini, düşmanın bil! Çünkü o, bana düşmandır.)

(Ey kulum! Seni kendim için yarattım. Başka şeylerle oyalanma! Rızkına kefilim, kendini üzme!)

(Ey dünya! Bana hizmet edene hizmetçi ol! Sana hizmet edene güçlük göster!)

(Beni zikreden [hatırlayan] kulumla birlikteyim.)

(Ey Âdemoğlu! Beni sevmek istersen dünya sevgisini kalbinden çıkar, çünkü benim muhabbetimle dünya sevgisini bir kalbde asla cem etmem. Ey Âdemoğlu! Benim sevgimle beraber dünya sevgisini nasıl istersin! Öyle ise, benim sevgimi ve rızamı, dünyayı [dinin yasakladığı şeyleri] terk etmekte ara! Ey Âdemoğlu! Her işini benim emirlerime uygun olarak yap, ben de, senin kalbine muhabbetimi doldururum.)

(Bütün dinler içinde, İslamiyet’i seçtim. Bu din, cömertlik ile ve güzel huyla tamam olur. Bu dini, her gün, bu ikisiyle tamamlayın!)

...................

Olayın killidi, işte bu: Kuran ayetlerine destek olarak 'hadis-i kudsiler'.. Yukarıdaki hadislerde bizzat Allah konuşuyor! Hadisler, Muhammed'in sözleri değil miydi? Ama öyle değilmiş işte: Allah, Kuran'da söylediklerini YETERLİ BULMAMIŞ olacak ki hadislerde onları tamamlıyor! Bugünkü gelenekçi Sünni İslam'ın geldiği noktayı görün.

Allah, neden hadislerde de konuşma ihtiyacı duymuş olabilir acaba? Yukarıda söylenenler, Kuran'da neden eksik kalmış olabilir? Müslümanlar bunu sorgulamak isterler mi? Yoksa 'Haşa, buna bizim aklımız yetmez' mi derler?

Sitelerde Paylaş

Cenab-ı Hak, vahyi Rasulünün kalbine bazen hem lafız hem de mana olarak inzal etmiştir. Bunlara ayet diyoruz. Bazen de vahyi sadece manen yapmış lafzen yapmamıştır. Böyle hallerde vahyolan manayı, Rasulallah as kendisi beşeri olarak dillendirmiştir. Bunlara da hadis-i kudsi diyoruz. Lafız kısmı Allah'tan olmasa da, manen Allah katından geldiğinden, müminler için bunların da önemi ayet mertebesindedir.

Sitelerde Paylaş

Hadis'ler önce sahabeler, daha sonra dinin ürettiği yalancılar vasıtasıyla yüzyıllar boyunca "Muhammed böyle buyurmuştu" diye uydurulmuş tümcelerdir. Hatta ahlaklı(!) bazı kesimler tarafından bugün bile uydurulmaya devam edilmektedir. Çünkü İslam inanırı adı üstünde inanmak için koşullandırılmıştır. Yalan üretenler de bu özelliği kullanır dururlar.

Peki bu tümceler içinde gerçekten Muhammed'e ait olanlar varmıdır? Vardır elbette, ama bu tozun dumanın içinde onları bulmanın imkanı artık kalmamıştır...

Sitelerde Paylaş

Yeri gelmişken iki adet Hadis veriyorum, doğrusu hangisidir ben bulamadım, bulanlar bana da söylesin;

"Peygamber, 'Benden Kuran haricinde hiç bir şey yazmayınız. Kim benden bir şey yazdıysa onu imha etsin" (Muslim, Zühd 72; Hanbel 3/12,21,39).

"Peygamber Amr b. As'a, söylediği her sözü yazmasını emretti" (Hanbel 2/162,192,207).

(Not: eğer birinci Hadis doğru ise, yukarıda ileti yazmış olan "Zeyneb bint-i Cahş" nikli kişinin söyledikleri tümden üfürüktür... Ya kendi üfürmüş, ya da üfürenlerin yalancısıdır.)

Sitelerde Paylaş

Hadisleri doğru ve yanlış olarak sınıflandırmak Müslümanların baş vurduğu bir hiledir.

Bu hileye ateistler kolaylıkla düşerler.

Hadislerin hepsi doğrudur. Yanlış bir hadis olamaz. Mümkün değildir.

Tabii hadislerin hepsinin uydurma ve yanlış olduğunu da düşünebilirsiniz.

Ve onda da haklısınızdır....

Hadisler uydurma ve yanlış oldukları için doğrudurlar.

Bu sahte paygamber terimine benziyor.

Sahte peygamber olamaz. Çünkü peygamberlik sıfatı zaten sahtedir.

Benzer bir analoji ile hadislerin de yanlış ve sahte olmadıklarını, hepsinin doğru olduğunu ileri sürebiliriz.

Yalnız hadisler vardır. Doğrusu yanlışı yoktur.

Yanlış hadisden bahsedince, doğru hadislerin de olabileceğini ihsas edersiniz.

Ve o zaman Muhammed'in yaşadığını ve bütün sözlerinin sürekli olarak etrafında dolaşan katipler tarafından kaydedildiğini düşünmeniz gerekir.

Bu da absürd bir düşüncedir.

Hadislerin hepsi uydurma olduklarından doğru kabul edilmelidirler.

Yani yalnız bir tür hadis vardır. Onların doğrusu yanlışı olmaz.

Sitelerde Paylaş

1. si ne yapacak herkesle lemı konuscak tek tek töbe yarrabi karsına alıp analtcak bunumu beklıodu ılk :)

2. si ateistler zaten yuzde 80 i kendıne göre yorumladıklarından dolayı oluo cogu şeyi mesela dıyo su su ayette

söyle demıs bunda böyle ama durum farkı war sadece bı kısmı alıo orda tamamını almıo yanı ayetın tamamında su durumda

böyledir öbur ayette iste bu durumdada böyledır dıo o ateıst arkadas o duruma bakmıo bak bunda böyle demıs bunda böyle ama Allah neden yazıo dıe konu acılması bile sacma :)

saygılarımla.

Sitelerde Paylaş

hadislerde konuşan peygamber.üstelik ayetlerde de o konuşuyor... :D

açık konuşayım ki bu elçi bu kitabı ilhamla yazdı dersem en fazla deist gibi olurum sanırım..

ama o zaman dinden çıkarım ..

elçi yazdıysa da ne halt yemeye müslümanım derim yani..

kuran = saçmalık, allah gevezenin önde gideni tutamıyor hadislerde bile kendini

amerikada eskiden müslüman olanların açtığı siteyi okuyorum,adamlar bizim düşündüklerimizi aynen dile getiriyor fakat ingilizce olarak :lol:http://www.islam-watch.org/

Sitelerde Paylaş

kuran = saçmalık, allah gevezenin önde gideni tutamıyor hadislerde bile kendini

amerikada eskiden müslüman olanların açtığı siteyi okuyorum,adamlar bizim düşündüklerimizi aynen dile getiriyor fakat ingilizce olarak :lol:http://www.islam-watch.org/

sitenin yazarlarına bak http://www.islam-watch.org/index.php?option=com_content&view=article&id=50:authors, yarısından fazlası arap zaten :lol:

tarihinde samix8 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Olayın killidi, işte bu: Kuran ayetlerine destek olarak 'hadis-i kudsiler'.. Yukarıdaki hadislerde bizzat Allah konuşuyor! Hadisler, Muhammed'in sözleri değil miydi? Ama öyle değilmiş işte: Allah, Kuran'da söylediklerini YETERLİ BULMAMIŞ olacak ki hadislerde onları tamamlıyor! Bugünkü gelenekçi Sünni İslam'ın geldiği noktayı görün.

Allah, neden hadislerde de konuşma ihtiyacı duymuş olabilir acaba? Yukarıda söylenenler, Kuran'da neden eksik kalmış olabilir? Müslümanlar bunu sorgulamak isterler mi? Yoksa 'Haşa, buna bizim aklımız yetmez' mi derler?

Aynen aynen, kendi sözlerinde Allah'ı konuşturmakta ne kadar usta olduğu ortaya çıkmış oluyor, katılıyorum.

Sitelerde Paylaş

Cenab-ı Hak, vahyi Rasulünün kalbine bazen hem lafız hem de mana olarak inzal etmiştir. Bunlara ayet diyoruz. Bazen de vahyi sadece manen yapmış lafzen yapmamıştır. Böyle hallerde vahyolan manayı, Rasulallah as kendisi beşeri olarak dillendirmiştir. Bunlara da hadis-i kudsi diyoruz. Lafız kısmı Allah'tan olmasa da, manen Allah katından geldiğinden, müminler için bunların da önemi ayet mertebesindedir.

Yani sonuç nedir? "4.5 milyar insan cehennemin dibini boylayacak!" diyorsun. "Ama ben onların arasında olmayacağım. Çünkü ben Allah'ı savunuyorum." ? Bunu mu demeye çalışıyorsun?

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yani sonuç nedir? "4.5 milyar insan cehennemin dibini boylayacak!" diyorsun. "Ama ben onların arasında olmayacağım. Çünkü ben Allah'ı savunuyorum." ? Bunu mu demeye çalışıyorsun?

kanka çok güldüm buna ya :lol: :lol:

Şimdiye kadar yaklaşık 110.000.000.000 (110 Milyar) insan doğmuştur.

kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/D%C3%BCnya_n%C3%BCfusu

cehennem full çekcek anlaşılan :D :D

imzama gelll B)

Sitelerde Paylaş

kanka çok güldüm buna ya :lol: :lol:

Şimdiye kadar yaklaşık 110.000.000.000 (110 Milyar) insan doğmuştur.

kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/D%C3%BCnya_n%C3%BCfusu

cehennem full çekcek anlaşılan :D :D

imzama gelll B)

Harbiden ama. Biraz da şu cehennemliklerin sorunlarını konuşalım yaw. Adamlar hakkında en ufak konuşan yok. Bitti gitti cehennemlik adamlar ya. Bu kadar. İmzana gelmiştim de bişi anlamamıştım.

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben geçenlerde allahla konuştum haberler iyi beyler. Cehennemde kontenjan genişletme çalışmaları başlamış, hatta zebaniler nonstop çalışıyorlar. Zaten 21. yy insanı korsan yazılımlar, mp3 indirmeler vs. yüzünden azcık ızgarada kızartılmadan hurileri yanağından öpemez kolay kolay. :wub:

Sitelerde Paylaş

Ben geçenlerde allahla konuştum haberler iyi beyler. Cehennemde kontenjan genişletme çalışmaları başlamış, hatta zebaniler nonstop çalışıyorlar. Zaten 21. yy insanı korsan yazılımlar, mp3 indirmeler vs. yüzünden azcık ızgarada kızartılmadan hurileri yanağından öpemez kolay kolay. :wub:

Farkındamısınız şu an bile konuşuyorsunuz? Ama ne konuştugunuzu bilmiyorsunuz biz biliyoruz

Selamlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...