Jump to content

MUHAMMEDIN YASADIGINA ACIHLIH GETiREN BELGELER

Recommended Posts

• İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kemikbilim / Osteoloji; insan cesetleri üzerinde biyokültürel bağlamda yaş, ölüm, cinsiyet, gelişme ve olgunlaşma konularında araştırma yaparak cesedin kimliğinin belirlenmesinde kullanılır (kaynakça).

Paleopatoloji; fosilleri ve kemik kalıntılarını inceleyerek, geçmişteki insan ve hayvan hastalıklarını inceler...(Kaynakça)

Sevgili Doğan; 65 milyon yıl önce sonuncu Dinozorların, öyleki daha öncekilerinin bile yaşını saptayan bilim,

1378 yıl önce ölen bir adamın yaşını mı saptayamayacak! Bence tüm sorum nebevi'yi kazımak.

Uğrola

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Mehemmed yasadImI,yasamadImI deyip duruyoruz.

Su belgeler yasadIgInI isbet etmezmi,ne dersiniz?

,

Hz. Muhammed'in diplomatik açılımı

İşte Hz. Muhammed’in imparatorları İslam’a davet eden mektupları

Emre ÖZTÜRK / VATAN HABER MERKEZİ

MNetBanner("vatan_gundem_500x60");

NTV Tarih dergisinin bu ayki sayısı kapağına 9 önemli mektubu taşıdı.

Tarihçi yazar Necdet Sakaoğlu tarafından incelenen mektupların önemi ise Hz. Muhammed’in Mısır-Habeşistan’dan Doğu Roma İmparatorluğu’na kadar geniş bir coğrafyadaki imparator ve hükümdarlara yazdığı, kendileri ve uyruklarını İslam’a davet eden mektuplar olması.

310820102320449549599_3.jpg NTV Tarih dergisi bu ay okuyucularının karşısına Hz. Muhammed’in dönemin Arap Yarımadası’nın Mısır ve Habeşistan’ın çağdaşı yerel egemenlerine, Irak-İran-Afganistan’da hüküm süren Sasani hükümdarı Nuşirevan’a, Doğu Roma İmparatoru Herakleos’a gönderdiği ve kendileriyle uyruklarını İslam’a davet eden mektuplarıyla çıkıyor.

Usta tarihçi Necdet Sakaoğlu adı saptanamayan bir Osmanlı aydının 1710 yılında yazdığı ‘Kitab-ı İnşa mine’l-Muhtarati’l-Arifin’ adlı eserde yer alan mektuplar ve gelen yanıtların çevirisi ve incelenmesine yer veriyor.

İşte bu risaleden ilk kez günümüz Türkçesine olarak çevrilen Hz. Muhammed’in 628 yılından itibaren yazdığı rivayet edilen 9 mektubu ve gelen cevaplardan çarpıcı satırlar:

“İsa hakkında buyurduğun gerçektir”

“Habeş padişahına yazılan mektupta Hz. Muhammed’in kendisini ve uyruğunu İslam’a davet etmesi üzerine Habeş hükümdarı Necaşi Asame, Hz. Muhammed’in peygamberliğini doğrulayıp şahadet etti.

İslamiyet’in 5. yılında Müslümanlar Habeş’e hicret etmesinden 1 yıl sonra Habeş hükümdarının Amr bin Ümeyye Damri vasıtasıyla Hz. Muhammed’e gönderdiği mektubun özü şöyle:

‘Resulullah’a selam. İsa hakkında buyurduğun gerçektir.

Hak nice buyurdu ise öyledir.

Şerefli mektubunuzun içeriğini öğrendim.

Allah’ın resulü olduğun doğrudur; gerçek elçisin.

İnandım ve sana biat ettim.

Amcanın oğlu Cafer’e biat ederek onun elinde Müslüman oldum.”

“(Hz. Muhammed’in Doğu Roma İmparatoru Herakleos’a gönderdiği ve kendisini İslam’a davet eden mektubunda) Müslüman ol.

Olduğun takdirde Allah sana iki kere sevap verir.

Eğer yüz çevirirsen uyruklarının günahı senin üstündedir.

Eğer uyarsan, iki kez sevap var: önce Hz. İsa’ya, sonra Resulullah’a iman getirdiğin için.”

DOĞU ROMA İMPARATORU HERAKLEOS’A: “İslam’a gelmeyenleri öldürmekten bağışladım; haraç versinler”

“Mısır-İskenderiye padişahı olan Mukavkıs’a imana davet için gönderdiği mektuba cevaben Mukavkıs’ın, Hz. Muhammed’e cevabı) Mektubunu okudum. Beni dine davet eylediğini öğrendim.

Çıkacak tek peygamber kaldığını da biliyorum.

Fakat öyle sanıyorum ki Şam diyarından (Suriye) çıkacak.

Gönderdiğin kişiyi ağırladım.

Sana da öyle iki cariye gönderiyorum ki onların Mısır’da saygınlık ve değerleri vardır.

Bir de giysi gönderdim.”

“(Bahreyn hakimi Münzir bin Sava İslam’a geçmiş ancak halkından Yahudi ve Mecusi olanların İslam’a geçmediğini belirten mektubuna cevaben Hz. Muhammed’in mektubu) Ben de kavmin hakkındaki bağışlama dileğini kabul ettim.

Müslüman olanları öylece bırak.

Günah işleyenleri yani İslam’a gelmeyenleri öldürmekten bağışladım; haraç versinler.

İyilik yolunda oldukça seni azletmeyiz.

Yahudiliği ve Mecusiliği sürdürenlere cizye (baş vergisi) buyurdum.”

010920100422526537708_3.jpg

tolonbeg

150 yıllık evrim teorisine hiçbir kanıt sunamadan aldatmaca diyorsunuz.

Bu mektup, tek bir mektubun aldatmaca olduğunu iddia etmeyeceğimizden ne kadar eminsiniz?

Sitelerde Paylaş

Diyelimki mezar açıldı içinde insan kemikleri bulundu ve tarihleme çalışmaları MS 620-630 gösterdi.

Bu durum kuranın değişik dönemlerin kolajı bir kitap olmadığı ispatlamaz ki, yani İslamın kökeni hakkındaki iddialar yıkılmaz.

Ama kemik bulunmaz ise veya kemiklerin tarihi geç dönemlere ait ise o zaman yer yerinden oynar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...