Jump to content

Ateist Foruma Bir Uyarı!

Recommended Posts

Bu forumda açılan başlıklardan bir örnek vermek istiyorum:

Konu içeriğini kastetmiyorum ama, "İslam Terörist Bir Dinse...." başlığı nasıl bir başlıktır?

Bu tür başlıklar yerine hakaretamiz ve hatta küfür boyutunda olmayan başlıklar seçilemez mi?

Aksi taktirde bu tür konu başlıkları onu okuyan kişinin şartlanmalarından kurtulmasına en ufak bir yararı var mı?

Bu tür başlıklar, onu okuyan kişiyi dehşete düşürmekten başka bir işe yarıyor mu?

Bu tür başlıkların filtrelenmesi gerekiyor. Buna yönelik bir moderatör çalışması yok mu?

Ayrıca kullanıcıların imzalarında da bu tip kullanımlara dikkat etmesi gerekmiyor mu?

Foruma ilk göz attığım zamanlardan çookk uzunca bir süre sonra dahi aklımdan çıkmayan itici izlenimler, hep bu Ana Dini Temalara edilen küfürler olmuştur.

Bunlar forumun amaçlarına ters etki yapıyor, dikkat edilmesi lazım diye bir uyarayım dedim.

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu tür başlıkların filtrelenmesi gerekiyor. Buna yönelik bir moderatör çalışması yok mu?

hahaha, o başlığı açan adam forumun admin'i zaten, sen hangi alemde yaşıyorsun ? :) yaşın 15-16 felan heralde senin, daha üç ay önce din propagandası yapıyordun burada. ya da ateist gibi görünmeye çalışan bir ikiyüzlüsün.

tarihinde suicide tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hahaha, o başlığı açan adam forumun admin'i zaten, sen hangi alemde yaşıyorsun ! :)

Adminlerin hata yapma olasılığı yok mu? Yada Admin olmak,herşeyi yazar anlamına mı geliyor? İçeriği yargılamıyorum,konu tartışılır,sizin yaklaşımınızı yargılıyorum.

Sitelerde Paylaş

hahaha, o başlığı açan adam forumun admin'i zaten, sen hangi alemde yaşıyorsun ! :)

"Bu başlığı açan forumun admini değildir!" diye bir not mu gördün yazıda ki...?

Sitelerde Paylaş

"Bu başlığı açan forumun admini değildir!" diye bir not mu gördün yazıda ki...?

onun altındaki moderatörler gidip admin'in başlığını değiştirecek öyle mi? :) yapmak istese zaten bunu kendisi yapar, modlara ne gerek var.

admin'i modlara şikayet etmek, cidden komedisin ha.

Sitelerde Paylaş

onun altındaki moderatörler gidip admin'in başlığını değiştirecek öyle mi? :) yapmak istese zaten bunu kendisi yapar, modlara ne gerek var.

Burası,kuralları olan özgür bir platform.Hangi forumda bu gibi düşüncelere kapıldın bilmem ama yanlış düşünüyorsun arkadaşım..

Sitelerde Paylaş

Adminlerin hata yapma olasılığı yok mu? Yada Admin olmak,herşeyi yazar anlamına mı geliyor? İçeriği yargılamıyorum,konu tartışılır,sizin yaklaşımınızı yargılıyorum.

Örnek olarak imzalarına "Allah yoktur" yazıyorlar. Bu resmen bu forumun tüm çabalarını yıkmaya yönelik bir darbedir.

Foruma ilk girdiğimde aklıma balyoz gibi çakılan, ben de iğrenç ötesi bir izlenim uyandıran şey bu olmuştur mesela.

Bana sürekli gardımı tekrar aldıran yaklaşım tarzlarından biridir.

Bir zaman herkes bu Müslümanlığın içinde değil miydi? Bu tür hassas noktaları anlamaları gerekiyor. Bu kadar da amatörce hatalar yapılır mı?

Sitelerde Paylaş

Ya "Seninle aynı fikirde değilim! Ben küfretmek istiyorum!" de git ya! Öfffff...Sıkma adamın canını...

Sitelerde Paylaş

Örnek olarak imzalarına "Allah yoktur" yazıyorlar. Bu resmen bu forumun tüm çabalarını yıkmaya yönelik bir darbedir.

Foruma ilk girdiğimde aklıma balyoz gibi çakılan, ben de iğrençli ötesi bir izlenim uyandıran şey bu olmuştur mesela.

Bir zaman herkes bu Müslümanlığın içinde değil miydi? Bu tür hassas noktaları anlamaları gerekiyor. Bu kadar da amatörce hatalar yapılır mı?

Sevgili İnevitablen;

Ben sizin gibi düşünmüyorum.

Bal beteğine,ineğe,dağa,taşa arapça harflerle "Allah" yazan sahtekarlığa karşı yazılmış bir tepki olarak algılıyorum.Size katıldığım nokta ise,"Saldırı türü mesajlar" dır.Resmen tahrik vardır.Halbuki karşılıklı tartışarak fikirler beyan ediliyor zaten.Ne gerek var tahriklere..

Sitelerde Paylaş

benim eleştirdiğim ilgili kişinin admin konumundaki, forumun server masraflarını karşılayan ve şifrelerini elinde tutan kişiyi tutup modlara şikayet etmesi. yoksa hacı olmuş oğuz olmuş deicide olmuş bu fark etmez. ben burada adminleri savunmadım, sadece ortadaki yanlış mantığı gösterdim.

bu şikayetini gidip hacının kendisine ya da başka admine iletebilirdi. hepsi bu kadar.

ayrıca başlığın yeri ateisforum değil. kurallar ve istekler bölümü. oraya taşınacaktır muhtemelende.

Sevgili suicide,

Ben başlığı alıp buraya taşırken bu başlığın haci'nin olduğunu bilmiyordum, dikkat etmedim. Bu da güzel oldu, çok doğal değil mi? Bu konuya yaklaşım, neden "Admine hata yapılmaz!" tadında olsun ki? Bakalım o geldiğin de ne yapacak?

Sitelerde Paylaş

Ateistler ateist bir forumda ya ne yazacagılardı?! "Allah yok" demek kime, neye hakaret?

Sitelerde Paylaş

Sevgili İnevitablen;

Ben sizin gibi düşünmüyorum.

Bal beteğine,ineğe,dağa,taşa arapça harflerle "Allah" yazan sahtekarlığa karşı yazılmış bir tepki olarak algılıyorum.Size katıldığım nokta ise,"Saldırı türü mesajlar" dır.Resmen tahrik vardır.Halbuki karşılıklı tartışarak fikirler beyan ediliyor zaten.Ne gerek var tahriklere..

Sevgili highone,

Bir de bizim amacımız "Dine" küfretmek değil ki! Mümkün olduğunca insanı şartlanmalarından kurtarmak. Adama küfrediiyorsun adam kabuğunu sertleştiriyor. Sürekli bir kısım yazma tarzından dolayı, forumu okuyanların zihinleri bombardımana tutuluyor. Birinin seni izlerken çişini yap demesi gibi bişi. Tam adam yavaş yavaş alışmış ürkmeden okuyor. Daha zihni bu tarz düşünmeye alışmamış adama pat bir bomba geliyor:

Örnek: "Allah ne kadar MAL!" ya böyle bir başlığa ne gerek var? Kime faydası var?

Bir de "komünist" temaları acayip köstek oluyor. Komünist bunlar deyip kitliyorlar beyinleri. Buna da bir el atılması gerek. Mümkün olduğunca bu tip tansiyon yükseltici aşırı garip farklılıklar önlenmeli. Aksi taktirde forumun amacı okuyucuya gidemiyor bence.

Sitelerde Paylaş

Ateistler ateist bir forumda ya ne yazacagılardı?! "Allah yok" demek kime, neye hakaret?

Şimdi diyelim ki benim şartlanmalarım var. Atatürk hususunda!

Sen geldin bana dedin ki, "Lan bırak bu o. çocuğunu. Gel ben sana anlatacam şimdi gerçekleri!"

Bana hakaret etmeyip, gül mü vermiş olursun bu durumda? Bir şeyi faşizm boyutuna çıkarıp kendimizden geçercesine ayinler yapmayalım diyorum ben. Bir yandan da empati kurup bunları okuyanların zihinlerini okuyalım.

Sitelerde Paylaş

Sevgili highone,

Bir de bizim amacımız "Dine" küfretmek değil ki! Mümkün olduğunca insanı şartlanmalarından kurtarmak. Adama küfrediiyorsun adam kabuğunu sertleştiriyor. Sürekli bir kısım yazma tarzından dolayı, forumu okuyanların zihinleri bombardımana tutuluyor. Birinin seni izlerken çişini yap demesi gibi bişi. Tam adam yavaş yavaş alışmış ürkmeden okuyor. Daha zihni bu tarz düşünmeye alışmamış adama pat bir bomba geliyor:

Örnek: "Allah ne kadar MAL!" ya böyle bir başlığa ne gerek var? Kime faydası var?

Bir de "komünist" temaları acayip köstek oluyor. Komünist bunlar deyip kitliyorlar beyinleri. Buna da bir el atılması gerek. Mümkün olduğunca bu tip tansiyon yükseltici aşırı garip farklılıklar önlenmeli. Aksi taktirde forumun amacı okuyucuya gidemiyor bence.

Dinden ateizme dönüş bir süreçtir.Hemde uzun bir süreç.Sıkıntı çekmedim diyen yalan söylemiş olur.Sizin bu konudaki hassasiyetinizi anlıyorum.Ama bazan,karşınızdaki insan,bırakın bilgi alış verişini,resmen ayetlerle yada küfürlerle copy/past a boğuyor.Sürekli hoşgörülü olmak en güzeli,fakat ateist arkadaşlardan bazıları,artık sürekli aynı şeyleri yazmaktan dolayı sinir katsatsayıları tavan yapabiliyor.Teist arkadaşlar,forumu araştırmadan dalıyor,halbuki konu defalarca izlenmiştir.Bu konuda forum yönetiminden bir talebimiz olabilir.Foruma yeni kayıt olanlara kütüphane inceleme şartı getirtilebilir.Biraz zorlayıcı olabilir ama aynı konunun defalarca pişirilip gündeme getirilmesinden iyidir diye düşünüyorum.

Birde benim dikkatimi çeken birşey,ateist arkadaşlar,sanki teistleri ikna etmek zorunda imiş gibi ortam yaratılıyor.Halbuki,ister inansın, ister inanmasın,kimin umurunda.Ateist arkadaşların bu konudaki hassasiyeti,izleyici olarak katılan ve dini konularda bilgilenmek isteyen insanlara saygısından dolayıdır diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

.................

.................

Ayrıca hakaret olayında da şunları söylemek istiyorum; Birisinin cevap olarak reddiye yerine hakaret yazması haksız olduğunun, aczinin ve karaktersizliğinin ifadesidir. Haksız olduğunu kabul edebilmek bir erdemdir. Haksızlığına karşı kabul etmeyip aynı anda susmak bir acziyettir. Haksız olduğunu kabul etmeyip cevap vermeden sadece hakaret etmek ise karaktersizliktir. Delilsiz her iddia da provakasyondur, tahriktir. Delilli bir iddiayı alaya almak veya gizlemek de acziyet ve karaktersizliktir.

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Konuyla ilgisiz kişisel saldırı.
Sitelerde Paylaş

Benim tek derdim burada anlata anlata boğazı patlayan insanların çabalarının boşa gitmemesi. Neyse en azından tartışıldı birazcık konu.

Hacinin bütün basliklari defalarca okunmus cevaplanmis. Teist basligi yazinin icerigini begenmesede arastirma geregi duyuyor. Bence bu millet böylede seviyor. Bunu tatilde bol bol izleme firsati buldugum basbakandan anladim. Hacide bunu biliyor. Bence basliklari haksizda sayilmaz. Daha kibarlasirsa basliklar ilgi görmez. Haci cayi iyi demliyor. :D

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Şimdi diyelim ki benim şartlanmalarım var. Atatürk hususunda!

Sen geldin bana dedin ki, "Lan bırak bu o. çocuğunu. Gel ben sana anlatacam şimdi gerçekleri!"

Tırnak içindeki ifadede küfür var. "Allah yok" derken küfür, hakaret vs. var mı? Duyan da "Allahını kitabını feriştahını..." diye girişmişler sanacak. Biri "Atatürk x konusunda hatalıdır", "Y sebepten ötürü iyi lider değildir" falan derse yine hakaret yok. Katılırsın, katılmazsın falan ayrı konu, ama "Allah yok" ifadesinde herhangi bir sorun yok.

Bana hakaret etmeyip, gül mü vermiş olursun bu durumda? Bir şeyi faşizm boyutuna çıkarıp kendimizden geçercesine ayinler yapmayalım diyorum ben. Bir yandan da empati kurup bunları okuyanların zihinlerini okuyalım.

Ne hakaret etmiş, ne de gül vermiş olurum. Konu hakkındaki kanaatimi ifade etmiş olurum sadece. İnançsız bir insan "Allah yok" deyince faşizm mi oluyormuş? Üsluba dikkat edelim, saygılı tartışalım vs. iyi hoş ama bir inançsızın inançsızlığının en basit ifadesini bile hakaret olarak gören bir zihniyetle neyi nasıl tartışacaksın?!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...