Jump to content

Uzayda da onlardan var mı?

Recommended Posts

Etme eyleme şeyhim...Senden icazet almadan nasıl ateist olunur,şefaat ya cigi !

Yazdığımı iyi oku.

Senin gibiler yüzünden Akp iktidarda ve öyle de kalmaya devam edecek.

Fazıl da çektirsin gitsin artık...

ramiz dayı bu konuda haklısın laikliğin altının oyulmasına izin verdi atatürkçüler ,daha fazla zorbalık yapmalılardı hain şeriatçılara karşı.............

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ramiz dayı bu konuda haklısın laikliğin altının oyulmasına izin verdi atatürkçüler ,daha fazla zorbalık yapmalılardı hain şeriatçılara karşı.............

Geçti Bor'un pazarı, sür eşeğini Niğde'ye. Yıllardır, hep ezilen taraf bizdik. İlla Biiznillah şimdi sıra bizde. Allah'ın Muntakim İsm-i Şerifini en güzel şekilde tecelli ettireceğiz.

Sitelerde Paylaş

Geçti Bor'un pazarı, sür eşeğini Niğde'ye. Yıllardır, hep ezilen taraf bizdik. İlla Biiznillah şimdi sıra bizde. Allah'ın Muntakim İsm-i Şerifini en güzel şekilde tecelli ettireceğiz.

sen kuranı tek başına sapıklıkla suçlayan bir kafirsin:))

zaten senin gibi çakma müslolar yönetti bu ülkeyi elli yıldır ne ezilmesi kuzucum

ayrıca sen de arabistana hadi naş senin kutsal toprakların orası sende beyin olsa bir insanın kutsal topraklarının kendş vatanı olacağını bilirdin ruhunu araba satmış looser :))

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çakma Beethoven'u savunmak için çakma elitistlerimiz gelmiş ki beklediğim birşeydi.

Yakupcan eksik kalmış damlar o da birazdan.

Ateizm size kaldıysa eksik kalsın...

Sende hala sönmemiş, derinde kalmış bir iman tortusu görüyorum. Ateizm, işte sana saldıran bu insanların itikadı. İnşallah yine İslam'a yönelip özüne dönersin kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Cigi+Ifeel+Diriliş soytarısının bilgisayarlarındaki klasik müzik mp3 leri sayısı 10 u geçerse forumda başlık açıp şehadet getireceğim :D

Bunlar bildiğin kemalist dinine mensuptur , gelir bir de sana sen ateist değilsin der.

Kemalizm dini islamdan daha tehlikelidir her zaman önü kesilmelidir o yüzden referanduma GERÇEK bir ateistten EVET.

Anayasa mahkemesinin soytarılıklarına hiç değinmedim...

tarihinde RamizDayı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cigi+Ifeel+Diriliş soytarısının bilgisayarlarındaki klasik müzik mp3 leri sayısı 10 u geçerse forumda başlık açıp şehadet getireceğim :D

Bunlar bildiğin kemalist dinine mensuptur , gelir bir de sana sen ateist değilsin der.

Kemalizm dini islamdan daha tehlikelidir her zaman önü kesilmelidir o yüzden referanduma GERÇEK bir ateistten EVET.

Terbiyeli konuş. Defolup gideceksen adam gibi git, geride kalıp da kin gütme.

Soytarı da sensin. Ateist bozuntusu soytarı hem de. Üç beş müslümanla kanka olup ramazanda oruç tutunca Fethullah'ı savunasın tuttu. Siz daha ateist olduğunuzu kendi ana babanıza söyleyemeyip oruç tutuyorsunuz, ondan sonra da gelip buralarda ona buna ahkam kesiyorsunuz, küfürler edip ateizm öğretmeye kalkıyorsunuz. Ateistçilik oynayan soytarılar sizi..

Önce bir kendinizi bulun, ondan sonra sağa sola pislik atın.

Ben klasik müziği mi savundum saygısız? Ne zaman klasik müzikten anladığımı yazdım da bu terbiyesizliği yapıyorsun?

Sen git arabeskine takıl, kuyruk acın için de kendine başkalarını malzeme et.

Daha bir tek fikriniz yok sizin. Ateist bozuntuları..

Bak bir şeriatçı kardeşin bulmuş seni başlıkta.

Hadi şimdi birlikte Fethullah Efendinizin eteğinize..

Sitelerde Paylaş

Sende hala sönmemiş, derinde kalmış bir iman tortusu görüyorum. Ateizm, işte sana saldıran bu insanların itikadı. İnşallah yine İslam'a yönelip özüne dönersin kardeşim.

:D :D :D

ulan arabesk dinlemekle imanın doğrudan bir bağlantısı mı var ki

Sitelerde Paylaş

Kimsenin benden bir konu hakkinda icazet almasine gerek yok...fakat kendini ateist sanma!

Yazdiklarinin arkasindan "ateistim" kelimesini yazmak ile cok komik bir duruma düsmüssün farkinda degilsin...Fakat üzülme...

...Türkiye'de senin gibi ateist olduklarini sanan binlerce cakma ateist var...yani yalniz degilsin.

Cakma ateistin cahil cühelasida demekki böyle oluyor...iki cümle birbirleri ile celiski icermekte.

Ateistin gerçeği nasıl oluyor? Çakması nasıl oluyor?

Benim bildiğim teist olmayan herkes ateist olur.

Adam kitap ya da peygamber gönderen öyle yarattıklarına karışan bir tanrıya inanmıyorsa ateisttir.

Adam isterse şeriatçı ayağına yatsın teizmi reddettikten sonra o adam ateisttir.

Yoksa ateizmin de şartları mı var İslam'ınkiler gibi?

Müslümanlar birbirlerini tekfir ederler, kilise de beğenmediklerini aforoz eder.

Buradaki ateistler de sanırım çakma ateist diyerek aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bu piyanistin burnu çok havada. Kendi gibi düşünmeyen herkesi aptal zannediyor. Yürürken kafası yukarda yürüyordur. Biriyle konuşurken de insanın yüzüne bakmıyordur. Bu adam da Aziz Nesin gibi inançsız, ama inançlı olmak aptal olmak demek değil ki. Tayyip'e oy verenlerin hepsi aptal değil ki. vs.. Oldum olası bu tiplerden nefret etmişimdir. Seven sevsin. Orası beni ilgilendirmez.

Ateizm de Diriliş gibilerin eline kaldıysa ateizmden istifa ediyorum. Fethullah böyle eleştirilmez ki. Bu piyanist inananlara ne kadar koz verdiğinin farkında mı acaba? Bu gibi sözler inananları daha imanlı yapar. Ama ne derse desin. Umrumda değil. Aptal aptallığını yapacak. Biz de buralarda ifşa edecez..

Sitelerde Paylaş

Ateizm de Diriliş gibilerin eline kaldıysa ateizmden istifa ediyorum. Fethullah böyle eleştirilmez ki. Bu piyanist inananlara ne kadar koz verdiğinin farkında mı acaba? Bu gibi sözler inananları daha imanlı yapar. Ama ne derse desin. Umrumda değil. Aptal aptallığını yapacak. Biz de buralarda ifşa edecez..

Fethullah nasıl eleştirilir?

Üstün zekalı ve örnek bir ateist olarak bizlere Feto Cemaatini eleştirirken dikkat etmemiz gereken hususları ve gerçek ateizmin ne olduğunu açıklamak lüftunda bulunur musunuz eyy yüce düşünür?

Sitelerde Paylaş

Bu piyanistin burnu çok havada. Kendi gibi düşünmeyen herkesi aptal zannediyor. Yürürken kafası yukarda yürüyordur. Biriyle konuşurken de insanın yüzüne bakmıyordur. Bu adam da Aziz Nesin gibi inançsız, ama inançlı olmak aptal olmak demek değil ki. Tayyip'e oy verenlerin hepsi aptal değil ki. vs.. Oldum olası bu tiplerden nefret etmişimdir. Seven sevsin. Orası beni ilgilendirmez.

Fethullah Gülen kimdir ki onu nasıl eleştireceğimizin hesabını yapıp da ortak bir strateji belirleyelim?

Yakında Said delisi için de aynı şeyleri söylemeye başlayacaksınız. "Ama onu böyle eleştirirsek Nurcular daha çok sarılacak.."

Deli Said'in en büyük aşığıdır Fethullah Gülen. En az onun kadar akıl hastası bir vatan hainidir. Milyar dolarları din adı altında kontrol eden bir uşaktır. Ona dokunma, bunu böyle eleştirme.. Eeee?

İşte ondan sonra ateist bozuntuları gelip sağa sola "ben ateistim, siz değilsiniz çünkü siz dincileri beslemiyorsunuz" filan demeye başlar.

Akıl tutulması mı yaşıyorsunuz bilmiyorum. Hep susalım.. Kimseler bir şey söylemesin.. Şu forum da sesinin iyice küçültüp dincileri ürkütüp kızdırmaktan korksun, kısa süre sonra ateist olduğumuzu da söylemeyelim..

Herkes istediği kişiyi istediği biçimde eleştirir. Ben ciddiye alırım, öteki dalga geçer, beriki küçümser..

Herkesin ateistliği kendine. Biz bir yapı mıyız, bir örgüt ya da bir dinin mensu muyuz da birbirimizi manipüle etmeye kalkıyoruz?

Bu da yeni moda çıktı.. Kim daha çok ateist, kim gerçek ateist..

Tuhaf olan, Fethullah'ı ve şeriatı dolaylı ya da direkt destekleyenler kendilerini en gerçek ateist filan ilan etmeye başladı. Millet birbirine ben böyle düşünüyorum ama bir ateistim diyor durmadan. Çünkü biliyor ki ateist mateist değil.

Ateist adam kalkıp Fethullah delisini savunmaz, İslami rejimi Kemalizme tercih ediyorum demez.

Ateist kişi dinlerin, özelde İslam'ın ne korkunç bir düzeni dayattığını ve oradan çıkış olmadığını bilir çünkü.

Sitelerde Paylaş

Fazıl Say ve benzeri herkesin bu halkla ilgili eleştiriler yapmaya hakkı vardır. Hatta Fazıl Say'ın eleştirileri yerindedir. Bunda kızılacak ya da yadırganacak, hele hele karşı atağa geçmeyi gerektirecek hiçbir şey yok. Bu ülkenin halkı böyle eleştirilere alışmak ve bunları saygıyla karşılamak zorundadır. Hatta kulak vermek zorundadır. Bu eleştiriler aşağılama boyutuna da varabilir. Burada neden Fazıl Say'ın bu bağlamda tartışıldığını anlamış değilim.

Madem ki Fazıl Say eleştiri yapabilecek kadar kendi pozisyonunu sağlam görüyor o zaman içimde kalan bazı şeyleri ben de söylemek isterim. Eleştiri yapan aynı şekilde eleştirilere de katlanacak. (Bu karşı atak değildir, karşı ataktan kastım farklı)

Aynı Fazıl Say arabeski bu kadar aşağılarken kalitesizlikte ondan aşağı kalmayan caz müziği yorumuyla Mozart'ın Türk marşını katletmemiş miydi? Bir hatırlatma yapayım: Klasik müzikte tekniğin çok iyiyse vasat bir yorumcuysan bile kolayca yükselebilirsin. Çünkü dinleyicinin, hatta bu işin içinde olanların büyük bir çoğunluyu kaliteli bir yorumcuyu anlayamaz. Fazıl Say'da o vasat yorumculardan biridir ve tekniği sayesinde yükselmiştir. Şimdi diyeceksiniz ki bu senin yorumun; ben katılmıyorum. Tabi ki beni tanımadığınız için benim müzik bilgime güvenecek değilsiniz. Ama Fazıl Sayın, Mozart'ın Türk Marşını nasıl katlettiğine hep birlikte şahit olduk. O zaman onu bu klasik müziğin ustaları yerin dibine sokabilirdi. Rezil ederdi ve insan içine çıkacak hali kalmazdı. Ama yapmadılar. Bunun yerine bir başka banka reklamından çok harika bir gönderme geldi. Bankaları hiç sevmem ama buna ön ayak olan herkesi kutluyor ve alkışlıyorum. Çok klas bir göndermeydi. Neredeyse ağlayacaktım. Hislerime tercüman olmuş, Mozart'a yapılmış ve maalesef güya müzisyenlerce sık sık benzeri yapılan bu saygısızlığı cevapsız bırakmamışlardı.

Uzun sözün kısası herkes Türk halkını eleştirebilir ve Türk halkı da buna alışmak zorundadır. Evet, milletçe görgüsüz, seviyesiz ve cahiliz. Fazıl Say'da buna dahil.

Eleştirilerde aynı klası Fazıl Say'dan göremiyoruz. Klasik müzik insanı değiştirir ama Fazıl Say'a tipik Türk insanının ötesinde bir sınıf atlatamamış. Bunun yerine aynı seviyede fakat az biraz öğrendikleriyle gösterişçi bir adam üretmiş. Onun için Fazıl Say'ı tabi ki kollayın ama fazla göklere çıkartmamayı da unutmayın. Çünkü Fazıl Say kaliteli müzikten anlamaz. Kaliteden de anlamaz.

Sitelerde Paylaş

http://www.hamburghaber.de/haber-FAZIL-SAY-AYAKTA-ALKISLANDI-3375/

Say, konser sonunda dinleyiciler tarafindan toplam 5 kez sahneye çagrildi ve 16 dakika boyunca ayakta alkislandi.

DORTMUND (A.A)- Dünya çapında tanınan piyano virtüozu Fazıl Say'ın yazdığı İstanbul Senfonisi'nin Dünya Prömiyeri, Almanya'nın Dortmund kentinde yapıldı.

Dortmund'daki Konzerthaus'ta (Konser evi) gerçekleşen konserde Say, ilk bölümde Georg Gershwin'in ''Rapsodi in Blue'' ve Leonard Bernstein'ın ''Candide'' üvertürünü, ikinci bölümde de İstanbul Senfonisi'ni seslendirdi.

Nostalji, Tarikat, Sultan Ahmet Cami, Hoş Giyimli Kızlar Adalar Vapurunda, Haydarpaşa Garından Anadolu'ya Gidenler Üzerine, Alem Gecesi ve final bölümünden oluşan İstanbul Senfonisi'ni, Alman dinleyiciler büyük bir ilgi ve coşkuyla dinledi.

Say, konser sonunda dinleyiciler tarafından toplam 5 kez sahneye çağrıldı ve 16 dakika boyunca ayakta alkışlandı.

Say'ın İstanbul Senfonisinde Ney'de Burcu Karadağ, kanunda Hakan Güngör, vurmalı çalgıda da Aykut Köselerli orkestraya eşlik etti.

İngiliz şef Howard Griffiths'in yönettiği ve Batı Alman Radyo Televizyon Kurumu (WDR) orkestrası tarafından çalınan senfoni, Alman dinleyiciler tarafından çok beğenildi.

Say'a, konserin sonunda, Konzerthaus Genel Sanat Yönetmeni Benedikt Stampa tarafından, Borussia Dortmund futbol takımının bir forması hediye edildi.

Konser sonrasında Alman dinleyiciler, konserin harika geçtiğini, Fazıl Say'ın büyük bir yeteneğe sahip olduğunu söylediler.

demekki almanlar bizim kadar anlamıyor bu işten :huh: :huh: :huh:

ah ahh lan fazıl neden sen de pis bir liboş olmadın yahu:))

Sitelerde Paylaş

Evet Queenofhearts,

Almanlar diyorsa doğrudur, Türler diyorsa yanlıştır. Aferin iyi yakalamışsın. Ben sana birkaç soru sorayım o zaman:

1 - Hiç klasik müzik konserine gittin mi?

2 - Bu konsere giden gruplar hakkında herhangi bir bilgin var mı?

3 - Klasik müzik seyircisinin sanatçının durumuyla ilgili standart protokolleri hakkında bir bilgin var mı?

Google seni bu konuda kurtaramaz. Bilmediğin konularda yorum yapma. Ama seni sıkıştırmayacağım. Uzatmayalım. Özeti şudur: Bunlar belli grup sosyetelerdir ve beğenileri de tamamen kendi aralarındaki bazı bu tarz sosyete ilişkilerini düzenleyenlerin yönlendirmeleriyledir. Çoğu sadece beğenir ve orada olmaktan hoşlanır. Aralarında gerçekten müzikten anlayan çok nadirdir. Ve tabi ki gelen misafiri onore edecekler. Ne yapacaklardı?

Sana Mozart'ın Türk Marşının caz yorumu hakkında ne düşündüğünü sormayacağım. Çünkü bilgin olmadan öylesine konuştuğun ve basına fazla itibar ettiğin ortada.

Sitelerde Paylaş

ben gogıl çocuğu değilim sadece önceden bildiklerimi unuttuysam bakarım o kadar :))

beni sıkıştırmaya çalışıp da o amaçta değilim deme :))

gittim evet uzun zaman oldu ankaradayken ama gruplar falan derdim değil sonuçta bu müzik onlara ait elbette bizden iyi bilecekler ,bizim halk müziğini bizden iyi kim anlar sence??

sen klasik müzik bestecisisin sanırım....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...