Jump to content

Uzayda da onlardan var mı?

Recommended Posts

“Tom diye bir arkadaşım var, İngiliz. Ben yaşlarda. Astrofizikçi. Nobel ödüllü. Tel Aviv Üniversitesi’nde ders verir. Hobble uzay teleskobunu yaratan ekipten. 20 milyar ışık yılı uzağını seyredebiliyoruz artık. Asıl ‘baba astrofizikçi’ Tokyo’da yaşayan yaşlı Fukuhita’dır.

Neptün’ün bir uydusu var, Triton. Neptün uzak. Neptün soğuk. Neptün’de hayat yok. Fukuhita dermiş ki; Triton’da hayat var. Neden var? Çünkü bu uydunun içinde bir okyanus varmış. Okyanus demek su demek. Su demek hayat demek. Çok gelişmiş bir uygarlık mı? Ne derece gelişmiş olur ki su uygarlığı? Oy verecek kadar gelişmişler midir ki? AKP? CHP? BBP? Fethullah? Var mıdır böyle şeyler orada da? Emre Aköz, Ahmet Hakan falan gibilerin suda yaşayanları. Yoksa, Triton’a da mı kaçamayacağız?

Triton’a kaçmışsın, mutlusun, huzurlusun; bi bakıyosun Fethullah oraya da okul açmış. Aaa! Gelmişler. Mehmet Altan da oradan geçen balığa ‘sen darbecisin ulan” diye bağırıyor. NASA oraya 20-30 yıl içinde uzay mekiği yollayacakmış. Bu okyanusta ne var ne yok keşfedecek. Hadi hayırlısı.”

Fazıl Say

Fazıl Say Seni Seviyorum...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Triton’a kaçmışsın, mutlusun, huzurlusun; bi bakıyosun Fethullah oraya da okul açmış. Aaa! Gelmişler. Mehmet Altan da oradan geçen balığa ‘sen darbecisin ulan” diye bağırıyor. NASA oraya 20-30 yıl içinde uzay mekiği yollayacakmış. Bu okyanusta ne var ne yok keşfedecek. Hadi hayırlısı.”

:) :)

Fazıl Say yine şahane. Hiç esirgemiyor, çekinmiyor, son derece tutarlı biçimde devam ediyor.

Ben de seni seviyorum Fazıl...

Sitelerde Paylaş
Tritona kaçmışsın, mutlusun, huzurlusun; bi bakıyosun Fethullah oraya da okul açmış. Aaa! Gelmişler. Mehmet Altan da oradan geçen balığa sen darbecisin ulan diye bağırıyor. NASA oraya 20-30 yıl içinde uzay mekiği yollayacakmış. Bu okyanusta ne var ne yok keşfedecek. Hadi hayırlısı.

Daha sonra da Fazıl Say gibileri çıkmış. İnternet diye bişey icad edilmiş. Kendi tıvitır hesabından canının istediğine küfür ediyomuş. Hadi hayırlısı..

Sitelerde Paylaş

Daha sonra da Fazıl Say gibileri çıkmış. İnternet diye bişey icad edilmiş. Kendi tıvitır hesabından canının istediğine küfür ediyomuş. Hadi hayırlısı..

Fazıl Say her yerde konuşuyor, düşüncelerini hiç de eğip bükmeden belirtiyor. İnternette köşesine çekilmiş de oradan sağa sola küfür ediyor gibi bir anlam çıkmış yazdıklarından. Ayrıca internette de yazsın zaten.

Televizyonda da sürekli görüyoruz falan ama yazması da iyidir..

Bütün alçaklar köşe başlarını tutmuş; Fazıl Say gibiler de buldukları her imkanı değerlendirebilsinler...

Sitelerde Paylaş

mayonez bence hande ataizi fazılın ex aşkıydı:))

ayrıca adamın surat tipi öyle diye aşalamana gerek yok ^_^ ^_^

zaten kendisi yurt dışında bizi tukaka ilan etseydi itibar görecekti

bu konuda bülent ersoyu takdir ediyorum kendisine hep ülke aleyhine konuşması telkin edilmiş zamanında ama o taviz vermemiş

çatlak falan ama erkek gibi kadın :D

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uzaya çıkmaya gerek yok. Fazıldan ala uzaylı mı olur? Kendi halkına istediği müziği dinlemiyorlar diye küfür eden, yaşadığı ülkenin insanlarıyla yaşam biçimi bağdaşmayan, müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışan bir biçare, şeklen dünyada yaşasada manen uzaylıdır.

Sitelerde Paylaş

Bütün alçaklar köşe başlarını tutmuş; Fazıl Say gibiler de buldukları her imkanı değerlendirebilsinler...

Fazıl say gibi yavşamış,ağzı bozuk,dengesiz,kibirli pisliklerin köşebaşını tutmasındansa fethulahın tutmasını tercih ederim.

Allah fethullahın eline düşürsün bu tiplerin eline düşürmesin.

(Evet ateistim.)

tarihinde RamizDayı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fazıl say gibi yavşamış,ağzı bozuk,dengesiz,kibirli pisliklerin köşebaşını tutmasındansa fethulahın tutmasını tercih ederim.

(Evet ateistim.)

İlk cümlenize katılıyorum ama ikinci cümlenize katılmıyorum. Ancak tepkinizin boyutunu farkettiğim için empati yapıp anlamaya çalıştım. :) Evet bende ateistim.

Sitelerde Paylaş

Fazıl Say'ın tek suçu, göte göt demek.

Hayır suçu bu değil. Suçu ekmek yediği tekneye pislemiş olması. Eskiden beri sürekli okuduğum bu forumda bile size pullu davetiyemi gönderdik derler yönetim eleştirildiği zaman. Fazıl Say için aynını diyemezler işte. Türkiye Fazıl Saya pullu nüfus cüzdanı sunmamıştır. Beğenmiyorsa çeker gider. Ama buradaki ben ve ben gibi düşünen birkaç ateist dışında diğer ateistler bunu söyleyemezler. Birde daha ironik birşey söyleyim size. Bu ülkede Orhan Pamuk bazı kesimlerde kabul görmez vatan haini ilan edilir. Ama yine aynı kesim hemen hemen Fazıl Saya kucak açar. Bu sizce düşündürücü değilmi? Halbuki ikiside kendi ülkesinin halkını aşağılamıştır.

Sitelerde Paylaş

(Evet ateistim.)

Sen ateist degilsin ve olamazsin...

Sen ve senin gibi düsünenler sanal ateist dahi olmasini beceremiyorsunuz...

Ateiste bak hizaya gel...Fetos ve onu gibilerin köse baslarini tutmasini istiyormus.

Birilerinin yavsak düsünceli insanlari sanatci olarak ortaliga sürmesine insanlar o kadar cok alismiski...sanatin ve gercek sanatcinin kim oldugunu dahi bilmiyorlar...

Beğenmiyorsa çeker gider. Ama buradaki ben ve ben gibi düşünen birkaç ateist dışında diğer ateistler bunu söyleyemezler. Birde daha ironik birşey söyleyim size. Bu ülkede Orhan Pamuk bazı kesimlerde kabul görmez vatan haini ilan edilir. Ama yine aynı kesim hemen hemen Fazıl Saya kucak açar.

Kokusmuslugu icine sindirmesi ve pisliklerin icinde herkesle birlikte debelenmesi gerekiyor degil mi?

Ceker gidermis...

Bokun, pisliklerin icinde yasamaya alismis ve neyin ne oldugunu anlamayanlar...bu tür ifadeleri kullanirlar.

Bir dünya sanatcisinin gidemiyecegi kalamiyacagi bir ülke yoktur...

Senin gidebilecegin baska bir yerin var mi?

Sitelerde Paylaş

Ateiste bak hizaya gel...Fetos ve onu gibilerin köse baslarini tutmasini istiyormus.

Birilerinin yavsak düsünceli insanlari sanatci olarak ortaliga sürmesine insanlar o kadar cok alismiski...sanatin ve gercek sanatcinin kim oldugunu dahi bilmiyorlar...

Kokusmuslugu icine sindirmesi ve pisliklerin icinde herkesle birlikte debelenmesi gerekiyor degil mi?

Ceker gidermis...

Bokun, pisliklerin icinde yasamaya alismis ve neyin ne oldugunu anlamayanlar...bu tür ifadeleri kullanirlar.

Bir dünya sanatcisinin gidemiyecegi kalamiyacagi bir ülke yoktur...

Senin gidebilecegin baska bir yerin var mi?

Konu burada ben veya o kişi değilki. Toplumun içinden çıkmış ve toplumu bir şekilde etkileme seviyesine gelmiş iki medyatik isimden bahsediyoruz. Medyatik dedim diye onlar mankenmi deme diye bak bu açıklamayıda yazıyorum. Ben Orhan Pamuk nasıldır düşünmem, fikirlerine bakarım. Daha ileri gidip kişiliğinede bakarım. Ama herkes mutlak iyi yada mutlak kötü değildir. Bu yüzden ben insanların iyi taraflarını bulur onlara göre yorumumu yapar, kötü taraflarında ise evrensel insan hakları ölçüsünde eleştirimi yaparım. Fazıl Say Müslüm Gürsesi ve yaptığı müziği sevmiyor olabilir. Bu fikri o müziği kullanarak başta o müziği yapanlara ve dinleyenlere yavşak deme hakkını ona vermez. Bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlamanız mümkün görünmüyor. Evet o kültür insanı yanlış düşünce biçimine sevk ediyor, ona katılıyorum. Ama yanlışlıkla böyle mücadele edilmez. Hata hata ile telafi edilmez. Bir yanlış + bir yanlış = 1 doğru etmez. Evet ben her yere gidebilirim ama Fazıl için aynını söylemek mümkün değil. Etik açısından aşağıladığınız yerin, yörenin, düşüncenin yanında yöresinde olmamanız gerekir diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Fazıl Say Müslüm Gürsesi ve yaptığı müziği sevmiyor olabilir. Bu fikri o müziği kullanarak başta o müziği yapanlara ve dinleyenlere yavşak deme hakkını ona vermez.

Fazil Say kisilere yavsak demiyor..."yavsak düsünceli" veya "yavsak müzik" ifadelerini kullanmakta...

Bu ifadeler kullanilinca neden herkes hop oturup hop kalkmaya basladi?

Neden?

Televizyonlarda, sahnelerde, magazin haberlerinde boy gösterenlerin hepsini sanatci mi saniyosunuz?

Onun bunun yatagina girerek, birilerinin korumasi ve sisirmeleri ile sanatci olunur mu?

Bir örnek:

Eger Hülya Avsar'in karizma ve söz sahibi olmasini bu milletin geneli yadirgamiyor agzinin icine bakiyorsa...ülke insani bitmis iflas etmis...

Yerden biten mantar gibi müzisyen, artist, suunucu, köse yazari, sanatci mi olunur?

Eger cagdas bir yasanti seklini arzu ediyorsak ve taslarin yerli yerine oturmasini istiyorsak...Fazil Say gibi dogrulari konusan cesaretli insanlarimizin cogalmalarinin sevindirici olmasi gerekir.

Akbabalarin les kargalarinin hepsi Fazil Say'i bir kasik suda bogmak istiyorlar.Cünkü onlarin pisliklerini aciga vuranin bir dünya sanatcisi olmasi, onlari cok tedirgin etmekte.

Müzik, sinema, medya ve tv piyasasinin icinde hangi / nasil pisliklerin dönmekte oldugunu icine girenler cok iyi bilirler.

Birilerinin bunlari bilmeleri hic bir sey ifade etmez!

Fakat Fazil Say gibi birisinin bunlari söylemesi önem tasir.Fazil Say ülkesini sevmese gelecegini düsünmese bu konulari hic konusmaz kafasini dahi agritmaz!

Fazil Say'a diger ülkelerde ne kadar deger verilmekte oldugunu arastirmakta fayda var diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu fazıl say spastik gibi hareketleri olan....

Hande ateizinin ex sevgilisi değil mi?

Başkalarını eleştireceğine kendine bakmıyor...

Adam....

Hande Ataizi mi? O kadar 'entelektüel bir adam' öyle bir kadınla nasıl bir aşk yaşayabilir? Ne bileyim, ne konuşurlar mesela? Garip!

Arabesk çıkışını bir kenara koyalım da arkasından Sezen Aksu'ya dahi bulaşması ona buna dalanmak için yer arıyormuş izlenimi yaratıyor.

Sinirleri bozuk olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Uzaya çıkmaya gerek yok. Fazıldan ala uzaylı mı olur? Kendi halkına istediği müziği dinlemiyorlar diye küfür eden, yaşadığı ülkenin insanlarıyla yaşam biçimi bağdaşmayan, müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışan bir biçare, şeklen dünyada yaşasada manen uzaylıdır.

nurculuğun türklerle alakası nedir acaba :D

galiba sen fazıl say'ı ex sevgilisi hande ile karıştırdın, fazıl say aklı beş karış havada sosyetik, arada umreye gidip arınıp geldiğini sanan bir liboş değil de....

ama size aslında din düşmanı olduğu halde arsızca liboşluk yağcılıık yapan gazeteci bozuntuları,türkiyeyi batıda şikayet eden fatih akın gibi reziller,,11 ay her rezilliği yaşayıp ramazanda kapanan sözde müslo sanatçılar! gerekiyor..

sezen aksu da açılım zırvalığından bu yana puan kaybetti fazıl napsın onu..

.

sadece bizim ateistler yobaz dinci yavşaklığına devam etsin bakalım kendimize has bir toplumuz..

ayrıca fazıl sadece müzik anlamında konuşmadı arabesk yavşaklığı derken.arabesk kültürümüze işleyen ve bizi geriye doğru iten hiç bir çoşku vermediği gibi negatif etkiler yaratıp insanı umutsuzluğa kaptıran bir kültür çeşidi..

seyma fazıl say yurtdışında nam salmış biridir zaten ekmek yediği tekne zaten batı hayatım :))

ama sen gibi atelere yaranamaz..

ate isen tabi :))

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Etme eyleme şeyhim...Senden icazet almadan nasıl ateist olunur,şefaat ya cigi !

Yazdığımı iyi oku.

Senin gibiler yüzünden Akp iktidarda ve öyle de kalmaya devam edecek.

Fazıl da çektirsin gitsin artık...

Sitelerde Paylaş

Kimsenin benden bir konu hakkinda icazet almasine gerek yok...fakat kendini ateist sanma!

Yazdiklarinin arkasindan "ateistim" kelimesini yazmak ile cok komik bir duruma düsmüssün farkinda degilsin...Fakat üzülme...

...Türkiye'de senin gibi ateist olduklarini sanan binlerce cakma ateist var...yani yalniz degilsin.

Cakma ateistin cahil cühelasida demekki böyle oluyor...iki cümle birbirleri ile celiski icermekte.

Fazil Say'in düsüncülerine katilan birisiyim...

Demekki Fazil Say gibilerin yüzünden AKP iktidarda onun icin ülkeden ceksin gitsin...öyle mi?

Yazdigin iki cümleyide iyi analiz et ve nasil bir cakma ateist oldugunu düsün.

Fazla bir sey yazmaya gerek yok.

Sitelerde Paylaş

Yazdığımı iyi oku.

Hayır, AKP tam olarak sizin gibiler yüzünden bu kadar güçlendi. Siz sizden olanı didiklemeyi yeğ tutup onların ekmeğine yağ sürdüğünüz, kullanıldığınız ve doğrularınıza sahip çıkamadığınız için oldu. Bütün köşe başlarını tutanlar tek tek satıldı, korktu, sindi, sustu..

Fazıl Say isyan ediyor artık, bunu göremiyor musunuz?

Sen nasıl bir çağdaş insansın, nasıl dinsizsin ki Fazıl Say yerine Fethullah'ı tercih ederim diyebiliyorsun?

Bunu tepki bile olsa söylemek, kendine ihanetmiş gibi gelmiyor mu?

Siz istediğinizi söyleyin.. İstediğiniz kadar halkçı takılın... Halkçı olmak, halkı anlamak bu değil. Siz bile bunları söylerseniz gariban cahilin, sırf oruç tutmadığı için gidip birini öldürmesini izlersiniz, siz de sesinizi çıkaramazsınız.

Fazıl Say aslında dincilere değil, doğrularına sahip çıkmayıp kötüyü, zararlıyı, tehlikeliyi, kalitesizi savunmayı halkçılık zannedenlere isyan ediyor.. Hepiniz patır patır döküldünüz. Hepiniz.

Herkes gibi o da sussun, halka "insin"..

Halkı kim, nasıl, ne yaparak yukarı çekecekse... Artık o fırsat da kaçtı..

Ülkenin ateistine bak.. Müthiş bir gurur ve meydan okumayla "Fethullah'ı Fazıl'a tercih ederim ve ben bir ateistim" diyor.

Tepkiniz bile arabesk... Ondandır belki Fazıl'a olan bu tepkiniz. Çok yumuşak karnından vurmuş insanları.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...