Jump to content

yanlış anlamalar ?

Recommended Posts

kısa kısa yazacağım

Allahın bizim ibadetimize ihtiyacı tabiki yok. Bizim ona ibadet etmemize ihtiyacımız var.

İnsanı hür yarattı çünkü, insan düşünen ve karar verebilen bir varlık olmalıydı. Hayvanlar gibi belli bir programın içine yerleştirmedi.

İnsan! laftan anlardı ve öyle yaptı. Sadece söyledi. Mecbur etmedi. Mecburiyetlere göre yaratmadı. Mesela esrar da ekebilmeli, mercimekte ekebilmeliydi.... Ne karar vereceklerini kendileride görmeliydiler, kendi iradeleri ile yapmalıydılar.

Müslüman ülkelere çeşitii felaketler veriyor, çünkü birbirleriye yardımlaşıp bir uhuvvet ortamı oluşturuyordu, ve bunuda yarattığı kainatın kendi kanunları içerisinde yapıyordu. Doğal felaketlerden ötürü can verenleri şehit kabul etmişti zaten.

Sitelerde Paylaş

bizim niye ibadete ihtiyacımız oluyormuş? elle tutulmaz gözle görülmez, uyduruk ritüellere ne diye muhtaç yaratılıyoruz?

mesela namaz, hadi diyelim tanrının ihtiyacı yok. bizim ne diye ihtiyacımız oluyor? niye buna muhtaç yaratılmışız?

Sitelerde Paylaş

nefsine sorarsan elbette istemez. Ama içinde buna bir iştiyak var, fakat duymak istemiyorsun, ancak ibadet ile doldurabileceğin bu boşluğu çeşitli eylencelerle , içkiyle, sarhoşlukla bastırıyorsun. öyleki bazan kendine bile kızıyorsun yaptıklarından ötürü

Sitelerde Paylaş

kısa kısa yazacağım

Allahın bizim ibadetimize ihtiyacı tabiki yok. Bizim ona ibadet etmemize ihtiyacımız var.

Eee, madem öyleyse neden ibadet etmeyenleri cehenneme atıyor? Bizim iyiliğimiz için mi? Şaka mısın sen?

Bizim ibadete ihtiyacımız varmış, allah da bizi o yüzden zorluyormuş.

Adam zaten ihtiyacı olan şeyi yapmayarak kendisine zarar verip cezasını çekmiş oluyor.

Bir de bu ateş, zebaniler falan neyin nesi oluyor?

Sitelerde Paylaş

Namaz kılmak, abdest almak, tesbih çekmek hindistandan özel ithal edilmiş bir ibadet şeklidir.

Muhammedin putperest adedi olan bu ibadet şeklini, İslama entegre etmesi gerekiyordu

yoksa bu ibadetleri yapan putperestleri nasıl İslama sokabilirdiki.

Dolayısı ile İslamdan öncede bu ibadet şekilleri, araplar tarafından uygulanıyordu, yeni bir şey değil.

Hindistanda halen bu ibadetler devam ediyor.

Sitelerde Paylaş

ibadet etmeyenler zaten kendilerine zulüm ediyorlar. Ancak insanın şerefine yakışıyor çünkü ibadet. Bi düşünsenize aslında hayatta öyle istemediğimiz kişilerin isteklerini yapıyoruzki, hemde küçük küçük menfaatler için. öyle değilmi ?

Sitelerde Paylaş

ibadet etmeyenler zaten kendilerine zulüm ediyorlar. Ancak insanın şerefine yakışıyor çünkü ibadet. Bi düşünsenize aslında hayatta öyle istemediğimiz kişilerin isteklerini yapıyoruzki, hemde küçük küçük menfaatler için. öyle değilmi ?

Bizi niye ibadete ihtiyaç duyacak biçimde yaratmış olabilir peki?

cevap???

Sitelerde Paylaş

ulan şuanda hristiyan forumdan bir chat programına girdim orda sesli konuşuyorlar hahahaha koptum gülmekten:lol: gerçeği arayan bizi bulacaktır diyorlar, kuran palavra dedim siz nasılsınız mucize var mı sizde, bana dedi bak bu chat odasındaki hepsi islamdan hristiyan olma,bundan daha büyük mucize mi var hahahaha adam gibi din bulan banada söylesin, yok mu şöyle kuranı_kerim_final_patch.v2010.rar dosyası indirsinler vahiyle yanlışlıkları düzeltsinler şu islamda ,geri dönelim islama:lol:

Sitelerde Paylaş

ulan şuanda hristiyan forumdan bir chat programına girdim orda sesli konuşuyorlar hahahaha koptum gülmekten:lol: gerçeği arayan bizi bulacaktır diyorlar, kuran palavra dedim siz nasılsınız mucize var mı sizde, bana dedi bak bu chat odasındaki hepsi islamdan hristiyan olma,bundan daha büyük mucize mi var hahahaha adam gibi din bulan banada söylesin, yok mu şöyle kuranı_kerim_final_patch.v2010.rar dosyası indirsinler vahiyle yanlışlıkları düzeltsinler şu islamda ,geri dönelim islama:lol:

kuranı_kerim_final_patch.v2010 :))) allah belani versin zictim altima gulmekten. "O bela verenlerin en hayirlisidir, baskada birsey vermez" (Ohara:32)

Sitelerde Paylaş

kısa kısa yazacağım

İnsanı hür yarattı çünkü, insan düşünen ve karar verebilen bir varlık olmalıydı. Hayvanlar gibi belli bir programın içine yerleştirmedi.

İnsan! laftan anlardı ve öyle yaptı. Sadece söyledi. Mecbur etmedi. Mecburiyetlere göre yaratmadı. Mesela esrar da ekebilmeli, mercimekte ekebilmeliydi.... Ne karar vereceklerini kendileride görmeliydiler, kendi iradeleri ile yapmalıydılar.

Müslüman ülkelere çeşitii felaketler veriyor, çünkü birbirleriye yardımlaşıp bir uhuvvet ortamı oluşturuyordu, ve bunuda yarattığı kainatın kendi kanunları içerisinde yapıyordu. Doğal felaketlerden ötürü can verenleri şehit kabul etmişti zaten.

Are you kidding man? :)

Başka yol yok mu, insanları bir araya getirecek? Sel ile boğmaktan başka? :D

Sitelerde Paylaş

Nefes alip verdiginiz, akliniz ve vicdaniniz oldugu sürece yapabileceginizin en iyisini yapiyormusunuz? Olay bu. Bu verilenleri azmi buluyorsunuz benim icin cok yeterli. Ibadet isi kesin bir emir degil. Bu dinlerin ise mana katma cabasi. Bence insanlara yardim edin ve karsilik beklemeyin. Gerisini varsa eger bir yaraticiya birakin. Kendi kendinize isi zorlastirmayin kompleks bir hale sokmayin.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...